Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 16 1 2 3 4 15 16
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
To wszystko dotyczy tych gównianych automatów (które powinni i tak wywalić) czy rzutuje także na hazard internetowy i próbę zamknięcia rynku?

Bonus: Unibet
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
Rzutuje na ustawę-matkę=do śmietnika, a hazard netowy jest nowelizacją, dodatkiem do ustawy-matki czyli również do śmietnika.

Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Apr 2008
Posty: 1,769
Ale czekamy na głos Art'a smile

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Conrad
To wszystko dotyczy tych gównianych automatów (które powinni i tak wywalić) czy rzutuje także na hazard internetowy i próbę zamknięcia rynku?

Skoro Sąd w Zakopcu w sprawie BAH też miał wątpliowści co do legalności ustawy i też skierował pytanie do ETS uzależniając wyrok od odpowiedzi to IMO już ją dostał tzn. ustawa nie ma mocy prawnej bo nie została notyfikowana i jakikolwiek wyrok skazujący w oparciu o tą ustawe nie moze być wydany.
Przypomne też, że do tej pory nie mamy żadnego komunikatu wiążącego z Komisji Europejskiej na temat słynnej nowelki a na stronach KE dalej nie ma notki typu sprawa zakończona czyli de facto nie wiemy co tak naprawdę postanowiła KE.
Co do e-hazardu to w tamtej ustawie nie było regulacji tej materii czyli IMO do zakończenia procesu notyfikacji całej ustawy e-hazard jest nieruszalny, zresztą wbrew przewidywaniom eksprtów typu Sosna czy Experto nikogo nie skazali, nie było pokazówek i żaden tuz się z rynku nie wcofał.

Dołączył: Apr 2003
Posty: 93
P
journeyman
journeyman
P Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 93
to pokazuje ze nie jest tak jak twierdzili co niektorzy ze kazde panstwo robi z hazardem co che, co sie komu przysni, potrzebna jest na to zgoda KE
w nowelce jest zapis zabraniajacy uczesnictwa w zagranicznym zakladzie......, pytanko czy jest tam definicja legalnego zakladu wzajemnego?
lyse paly z Etsu zabawily sie w hazard niektorymi niekorzystnymi wyrokami ale jak widac w takich panstwach jak Polska ETS bieze strone prywatnych frm majacych wsparcie w KE
bedzie dobrze nikogo nie wsadzili i nie wsadza, swoboda swiadczen obowiazuje a ETS nie tworzy prawa w Unii (nie jest do tego powolany)tylko rozstrzyga spory miedzy stronami, to duza roznica

Dołączył: Jun 2004
Posty: 97
M
journeyman
journeyman
M Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 97
AGASSI czy ta decyzja oznacza że takie tuzy jak Ladbrokes odbanują nam konto które zbanowali po ustawie i ponownie będzie można u nich obstawiac?

Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
Originally Posted by Mak0s
AGASSI czy ta decyzja oznacza że takie tuzy jak Ladbrokes odbanują nam konto które zbanowali po ustawie i ponownie będzie można u nich obstawiac?
Nie

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Patrzmy na to wszystko z odpowiednim dystansem.

Według mnie po kolei:


1. Dzisiejsza opinia ETS w sprawie USTAWY z 2009 r.

Według mnie ma rację Ministerstwo Finansów, ( a nie mają racji durne gazety, które nawet nie potrafią poprawnie przepisać tekstu ), że ETS wskazał na POTENCJALNĄ możliwość uznania przepisów za techniczne i tym samym POTENCJALNĄ możliwość konieczności notyfikacji.
Decyzję pozostawił polskiemu sądowi.

http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=1&dzial=153&id=306181&typ=news

Czyli zadecyduje Wojewódzki Sąd Administracyjny, od którego decyzji, jaka by nie była, pewnie się odwołają do NSA.
Tak więc do decyzji prawomocnej jeszcze sporo czasu upłynie.



2. Jaki to ma wpływ na NOWELIZACJĘ ustawy z 2011 r., czyli na grę w internecie ?

Ministerstwo twierdzi, że wyodrębniło przepisy do nowelizacji właśnie po to, aby dokonac niezbędnej notyfikacji, która, wedłuch nich, odbyła się prawidłowo.
Czyli, według MF, nowelizacji to nie dotyczy.

Tu potrzebne są opinie speców od legislacji, ale niewątpliwie, póki co, nic się nie zmieniło z automatu.

Co do samej notyfikacji nowelizacji:

Przypomnę, że w odpowiedzi na notyfikację rządu ( powiadomienia KE, co wstrzymywało legislację na 3 miesiące), KE wydała tak zwaną "detailed opinion", co wstrzymało proces legislacyjny na dalszy miesiąc ( do 18 sierpnia 2010) i zażądała wyjaśnień.
Na wyjaśnienia rządu już nie odpowiedziała.
Rząd uznał to za zakończenie procesu notyfikacji i ustawa weszła w życie 14 lipca 2011.

Jakby nie oceniać procesu notyfikacji, fakt faktem, że podstawowrgo oręża, jakim jest "infringement procedure", KE nie wszczęła.

Czy to zamknęło sprawę definitywnie ?

Nie, ponieważ można do niej wrócić zawsze, nie tylko wobec projektów ustaw, ale wobec ustaw też.

I w takim właśnie kontekście, według mnie, należy rozpatrywac dzisiejszą opinię ETS.
Jako kolejny krok naprzód. Bardzo niewielki krok, póki co.

Jak twierdzi EGBA, w tej chwili jest 28 skarg w toku, dotyczących gamblingu w Europie.



3. Jakie to wszystko ma znaczenie dla internetowego grajka ?

Obowiązuje nas polskie prawo. Nic się nie zmieniło teraz.

Dalej wolę stosować antykoncepcję, niż zaliczyć wpadkę,
nawet jeśli wpadka jest mało prawdopodobna.

Poza tym, aby podjąć kroki prawne po ewentualnej wpadce, trzeba mieć dużo nerwów, czasu i pieniędzy.

Dlatego polecam wciąż grę tylko spoza terytorium RP i będę się trzymał tej wersji smile

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Art wszystko spoko ale co do np. NSA to już bez tego wyroku ETS są zasądzane odszkodowania dla właścicieli automatów więc ten wyrok IMO tylko wzmocni Ich pozycje wobec MF a WSA i NSA dostały kolejny oręż by takie odszkodowania zasądzać, natomiast Ministerstwo Finansów nie ma w tym momencie ani jednego argumentu na obronę tej ustawy.
Natomiast kwestie owej potencjalności czy te przepisy są techniczne czy nie to zauważ, że ETS nie ma żadnych wątpliwości jedynie jak zwykle lubi wszystko owijać w bawełnę wink

24 Należy na wstępie przypomnieć, że Trybunał orzekł już, iż przepisy zakazujące prowadzenia gier elektrycznych, elektromechanicznych i elektronicznych w jakichkolwiek miejscach publicznych i prywatnych z wyjątkiem kasyn należy uznać za przepisy techniczne w rozumieniu art. 1 pkt 11 dyrektywy 98/34 (wyrok z dnia 26 października 2006 r. w sprawie C‑65/05 Komisja przeciwko Grecji, Zb.Orz. s. I‑10341, pkt 61).

25 W związku z powyższym przepis tego rodzaju jak art. 14 ust. 1 ustawy o grach hazardowych, zgodnie z którym urządzanie gier na automatach dozwolone jest jedynie w kasynach gry, należy uznać za „przepis techniczny” w rozumieniu art. 1 pkt 11 dyrektywy 98/34.

Ustawa hazardowa zawiera przepisy techniczne i powinna być w całości notyfikowana i tutaj ETS nie pozostawia ani złudzeń ani możliwości manewru poza notyfikacją.

Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
@ Agassi

1. Nikt nie ma wątpliwości, że decyzję podejmie WSA.
Zobaczymy zatem. Bronię "ewentualności", bo :

."..are capable of constituting ‘technical regulations’ (paragraph 40)"

wyraźna możliwość, nie stwierdzenie.

"It is to the national judge to establish “those provisions constitute conditions which can significantly influence the nature or the marketing of the product” (paragraph 40)"


2. Wpływ statusu prawnego ustawy-matki na ustawę-nowelę.

a) Potrzeba opinii fachowców od procesów legislacyjnych.
b) Poczekjamy najpierw na prawomocny wyrok sądu.


3. Nade wszystko jednak - dla nas dzisiaj nic się nie zmieniło.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by Art300
3. Nade wszystko jednak - dla nas dzisiaj nic się nie zmieniło.


tu się zgadzam wink
mija 2,5 roku a dla Nas nic się nie zmieniło grin
jak graliśmy tak gramy dalej tongue

Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
Swietne podsumowanie tematu od Arta

dodam jeszcze tylko ze nawet jesli rzad na podstawie tego orzeczenia zabralby sie za ustawe to malo prawdopodobne jest zeby cokolwiek zmienial w warunkach gry online
cala ta sprawa kreci sie wokol automatow i ewentualna nowelizacja moze dotyczyc tylko tego a w bukmacherce zostanie 12% podatku od obrotu, zakaz reklamy poza sponsoringami itp

Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
Irlandia zmienia ustawe o hazardzie. 1% podatku od obrotu dla zwyklych buków i 15% od przychodu od gieldy zakladow.

Marzenia Tuska sie spelniaja wyprzedzilismy Zielona Wyspe - przynajmniej wysokoscia podatku i to o 11%!

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by michau13
Irlandia zmienia ustawe o hazardzie. 1% podatku od obrotu dla zwyklych buków i 15% od przychodu od gieldy zakladow.

Jakie tam były wcześniej warunki? Bo jak wchodzę na stronę Paddiego to widzę licencję Isle of Man zamiast irlandzkiej.

Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,728
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,728
paddy z tego co kojarze to od dawna zarejestrowany był na isle of man

Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
Originally Posted by michau13
Irlandia zmienia ustawe o hazardzie. 1% podatku od obrotu dla zwyklych buków i 15% od przychodu od gieldy zakladow.

Marzenia Tuska sie spelniaja wyprzedzilismy Zielona Wyspe - przynajmniej wysokoscia podatku i to o 11%!

Mógłbyś dać jakiegoś linka do tego newsa. Ciekawa dosyć informacja.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Problem w tym, że skoro Paddy operuje z Isle of Man to kto dziś jest irlandzkim licencjobiorcą?

Chociaż to i tak lepsze od Anglii i tego co oferują dla kasyn internetowych. Jakieś 2 lata temu okazało się, że ani jedna firma nie działa na angielskiej licencji.

Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
nie mogę znaleźć tego, który czytałem ale tutaj jest podobny news:
http://www.winireland.com/gambling-laws/irish-betting-laws-to-change/

Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
Originally Posted by Conrad
Problem w tym, że skoro Paddy operuje z Isle of Man to kto dziś jest irlandzkim licencjobiorcą?

Chociaż to i tak lepsze od Anglii i tego co oferują dla kasyn internetowych. Jakieś 2 lata temu okazało się, że ani jedna firma nie działa na angielskiej licencji.

chyba wiekszosc firm nie ma w tej chwili irlandzkiej licencji na online, maja tylko na offline.

Dołączył: Jun 2006
Posty: 384
K
enthusiast
enthusiast
K Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 384
skoro już gadamy w tym wątku o licencjach i tego typu sprawach, chyba kroi się nam coś ciekawego na naszym podwórku, otóż obserwuję na facebooku kanały naszych kochanych ziemniaków i od kilku dni na kanale totomixa wisiały wpisy w komentarzach o cofnięciu im licencji, które dziwnym trafem (chociaż były całkiem rzeczowo napisane i poparte konkretnymi informacjami) zniknęły, coś słyszeliście na ten temat? to byłby niezły szok jakby ich przymknęli, tym bardziej że mam tam w grze kilka fajnych kuponów

Strona 2 z 16 1 2 3 4 15 16

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (burbon, aker, Sensei, latajaca_holenderka, rafal08, betowiec), 2,512 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,894
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1