|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366 |
W Skandynawii - Dania ma licencje i tylko na ich podstawie jest legalna gra. Inne kraje nie maja jeszcze unormowanej sytuacji. Szwecja planuje podobna ustawe jak w Danii. Nie polecam Finlandii - tam chyba najbardziej pilnuja i nie jest to zbyt legalne.
Co do betfair - maja problem bo w wielu krajach prawo akceptuje tylko zwykle zaklady a gieldy juz nie. Dlatego betfair robi zwyklego buka.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088 |
Dlatego Betfair robi zwyklego buka. To znaczy? Bo ja nie w temacie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366 |
To znaczy, ze tam gdzie betair nie bedzie mogl oferowac gieldy bedzie oferowal zwykle zaklady sportowe.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088 |
aha, a live dalej będzie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366 |
w Polsce nic sie nie zmienia
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088 |
"*Zabronione zakłady i rejestracja konta: Francja i jej teretoria, Turcja, USA i jej teretoria." podpinałem kiedyś kartę z usa kredytówkę i lipa, Betfair od razu odrzucił pisząc, że z tego kraju karty nie są akceptowane 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
W Skandynawii - Dania ma licencje i tylko na ich podstawie jest legalna gra. Inne kraje nie maja jeszcze unormowanej sytuacji. Szwecja planuje podobna ustawe jak w Danii. Nie polecam Finlandii - tam chyba najbardziej pilnuja i nie jest to zbyt legalne.
Co do betfair - maja problem bo w wielu krajach prawo akceptuje tylko zwykle zaklady a gieldy juz nie. Dlatego betfair robi zwyklego buka. Dzięki. Powiedz jeszcze tylko jeśli wiesz, czy w Danii Betfair ma Buka, czy giełdę? Zauważyłem, że jest problem z licencjonowaniem giełd i w krajach, gdzie się za to wzięto, Betfair zamienia się w buka z dużą marżą i kiepską ofertą.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
ja slyszalem ze betfair robi buka aby wieksze siano kosic a nie ustawy obchodzic, przeciez czasami na betfair nie mozna nic pograc bo nie ma kasy na rynku, taki buk to dla nich dobre rozwiazanie
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
Nie wiem czy tak jest. Na pewno z tego powodu wprowadzili multizakłady. To akurat pewne.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
Pamiętam też, że kiedyś mieli takie jakby mini AKO ale w formie giełdowej. Można było na przykład zagrać zwycięstwo kilku "pewniaków" jako back lub jako lay w głównych ligach europejskich, czy lidze mistrzów. AKO trzech pewniaków wychodziło np. 2,00, a u zwykłego buka 1,78. Odkąd przerzucili się na Multi nie ma już tych akumulatorów.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
Dania
Danish Gambling Authority (DGA) jest duńskim regulatorem hazardu. DGA przyznało dwie licencje dla Betfair International Plc (firma zarejestrowana na Malcie, pod numerem C52779) w celu oferowania usług z zakresu zakładów i gier dla mieszkańców Danii, zgodnie z Danish Gambling Act 2010.
To wciąż mnie zastanawia. Normalne Betfair, czy buk?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2009
Posty: 1,335 |
Czyli da się zrobić licencję pod giełdę. Jeszcze to sobie sprawdzę i doczytam gdzieś w wolnej chwili, bo temat ciekawy. Póki co dzięki Agas.
We Francji i Włoszech się nie udało, ale da się tam ponoć grać na giełdzie VPNem. Trochę to smutne, że nie można tego jakoś normalnie, legalnie załatwić.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
We Francji i Włoszech się nie udało, ale da się tam ponoć grać na giełdzie VPNem. Nie udało się bo nie robili tego specyficznie pod giełdę. Tutaj praktycznie monopol ma Betfair, choć dziwi że proces licencyjny w niektórych krajach zamyka drzwi przed taką formą działalności. W Australii nie mieli tego problemu i normalnie są na rynku na lokalnej licencji. I popłoch sieją tam niesamowity, prawdziwe wejście smoka zrobili. Technologia VPN sprawia, że łączysz się z daną stroną internetową z kraju, w którym usytuowana jest usługa VPN. Stąd jak łączysz się np. przez Irlandię to będzie to wyglądało tak jak by Twój komputer był w Irlandii.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Technologia VPN sprawia, że łączysz się z daną stroną internetową z kraju, w którym usytuowana jest usługa VPN. Stąd jak łączysz się np. przez Irlandię to będzie to wyglądało tak jak by Twój komputer był w Irlandii. Tak będzie wyglądało dla buka. A buki mają różne regulaminy, na przykład zakazujące stosowania oprogramowania, które może "oszukiwać" aplikację buka. Według mnie VPN nie "oszukuje" buka w tak rozumiany sposób, jak na przykład roboty pokerowe. Stąd jest niejednoznaczność. Jeśli mogę grać z prawie dowolnego IP na świecie, to mogę po prostu. Miejsce mojego fizycznego przebywania jest o tyle nieistotne dla buka, że i tak ewentualną, prawną odpowiedzialność biorę na siebie. A buk z zakazanego dla NIEGO IP po prostu zablokuje połączenie i już. Niemniej jednak stosowanie VPN, jeśli z bukiem pójdzie się na noże, na przykład w sprawie sporu o zakład, może być jeszcze jednym powodem sporu, przegranego przez buka najprawdopodobniej w sądzie, ale przecież nie o sądzenie się w tym wszystkim graczowi chodzi. To tylko i tak zwieksza ogromną przewagę buka nad graczem. Ta przewaga jest nieproporcjonalna dla układu usługodawca-klient. A dla nas VPN ma o wiele istotniejszą zaletę. Jest nią połączenie ISP - serwer VPN. ( tunelowe, szyfrowane) Oznacza to po pierwsze formalną anonimowość przed polskimi słuzbami. Po drugie oznacza konieczność wejścia przez polskie służby na drogę miedzynarodowej pomocy prawnej, jeśli chce się coś graczowi udowodnić.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Przy okazji info dla stosujących VPN.
Czasem próba dokonania depozytu do buka, na przykład poprzez Moneybookers, skutkuje komunikatem z Moneybookers o odrzuceniu połączenia ze względu na zidentyfikowaną próbę łączenia z serweru proxy. Czasem przez to mogą byc też kłopoty z niektórymi bukami, na przykład mogą zablokować konto do wyjaśnienia.
Aby tego na pewno uniknąć, przed próbą dokonania depozytu, trzeba się upewnić, że serwer VPN, z którym jesteśmy własnie połączeni, nie jest serwerem proxy.
Można to sprawdzić, stosując popularne serwisy www, w rodzaju "whois" i podobne. Wchodzimy na stronę i sprawdzamy, czy nasze IP "jest zidentyfikowane", to znaczy czy jest przypisane do konkretnego ISP, z siedzibą, adresem, itd.
Jeżeli jest, to OK, Moneybookers nie odrzuci połączenia. Jeśli nie jest, będą problemy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Resort finansów do tego stopnia nie ufa celnikom, że zamierza zabronić im korzystania w pracy z prywatnych smartfonów, zwykłych komórek i tabletów
Tych urządzeń nie będą mogli używać celnicy na przejściach granicznych, jak i ci pracujący przy zwalczaniu przestępczości. „Zakaz ten ma charakter prewencyjny” - tłumaczy „Rz” Ministerstwo Finansów.http://www.rp.pl/artykul/937000-Celnicy-bez-komorek.htmlSłuszną linię ma nasza władza. Nareszcie przestaną rżnąć w gry na tabletach i zaczną łapać przestępców, hazardzistów na przykład. Ciekawe tylko, czy zakaz ten dotyczy również jenerała celnego, Kapicy Jacka, który notabene jest zatrudniony przez Ministerstwo Finansów w randze podsekretarza stanu. Łapać Ja bym poszedł dalej. Przecież, o zgrozo, celnicy mają ( jeszcze) prywatne portfele. No coś z tym trzeba zrobić przecież...
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2012
Posty: 6,097
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2012
Posty: 6,097 |
Resort finansów do tego stopnia nie ufa celnikom, że zamierza zabronić im korzystania w pracy z prywatnych smartfonów, zwykłych komórek i tabletów
Tych urządzeń nie będą mogli używać celnicy na przejściach granicznych, jak i ci pracujący przy zwalczaniu przestępczości. „Zakaz ten ma charakter prewencyjny” - tłumaczy „Rz” Ministerstwo Finansów.http://www.rp.pl/artykul/937000-Celnicy-bez-komorek.htmlSłuszną linię ma nasza władza. Nareszcie przestaną rżnąć w gry na tabletach i zaczną łapać przestępców, hazardzistów na przykład. Ciekawe tylko, czy zakaz ten dotyczy również jenerała celnego, Kapicy Jacka, który notabene jest zatrudniony przez Ministerstwo Finansów w randze podsekretarza stanu. Łapać Ja bym poszedł dalej. Przecież, o zgrozo, celnicy mają ( jeszcze) prywatne portfele. No coś z tym trzeba zrobić przecież... To muszą im zabronic też nosić kartki i długopisy, przecież moga przemytnikom podrzucić informację do ręki!!! Po drugie nie mogą się odzywać na służbie, bo moga ustnie coś powiedzieć przemytnikom!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 93
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Apr 2003
Posty: 93 |
http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/mf-po-wyroku-ets-sad-administracyjny-oddalil-skarge-firmy,1848101
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|