Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 11 z 16 1 2 9 10 11 12 13 15 16
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
na razie była mowa o zwiększeniu operacji do Pekinu i otwarciu Tokio i chyba Seulu

Bonus: Unibet
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Drugie po Pekinie będzie NRT, potem ICN i/lub SZX, na BKK czy szczególnie SIN na razie raczej nie masz co liczyć.

A tak swoją drogą to bardzo przyjemnie się nim lata wink

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Singapurskie linie mają tyle połączeń do Europy, że rzeczywiście lepiej pomyśleć o Japonii czy Korei. Z kolei tam będzie dużo, dużo mniejszy ruch tranzytowy (praktycznie żadny), a obecność w Star Alliance daje duże możliwości dotarcia do rozmaitych celów poprzez SIN.

No i można by skorzystać z mega-bubla gdyż singapurskie linie, choć mają loty codeshare do WAW, nie pozwalają w ogóle wybrać tego miasta przy kupowaniu biletu online. smile A że firma ma najlepszy produkt na świecie w powietrzu ale najgorsze zarządzanie stroną internetową jaką można sobie wyobrazić, to konkurencyjność ich byłaby wciąż ograniczona.

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
szybko zobaczcie kto leci!

http://www.flightradar24.com/SANTA1

Dołączył: Jan 2010
Posty: 2,798
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2010
Posty: 2,798
grin

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374

Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339
JuN Offline
ATP & WTA Tour
ATP & WTA Tour
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339
jak nie bylo, to bardzo polecam obejrzec


JuN #5687111 30/12/2012 06:04
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258


hmm

lupus #5687128 30/12/2012 06:11
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258

No i dzisiejszy wypadek:


lupus #5706072 10/01/2013 04:45
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
z kwejka:

najkrótszy żart o lotnictwie:

Z Modlina wystartował Dreamliner.

Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
co suchar to mało.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Singapurskie linie dobrze wiedziały co robią gdy zdobyły prawo do pierwszego samolotu A380, jednocześnie zupełnie odpuszczając jeśli chodzi o 787 żartobliwie zwanego jako "Dreamliner'a"... wink

Conrad #5712168 14/01/2013 05:34
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Originally Posted by Conrad
Singapurskie linie dobrze wiedziały co robią gdy zdobyły prawo do pierwszego samolotu A380, jednocześnie zupełnie odpuszczając jeśli chodzi o 787 żartobliwie zwanego jako "Dreamliner'a"... wink
Zacznijmy od tego Conrad, że Singapore nigdy nie wybierał między A380/B787 dlatego, że są to samoloty zupełnie innego kalibru bo A380 zabiera na pokład ponad 2 razy więcej ludzi.
Odpowiednikiem A380 w Boeingu jest nowy B748, a odpowiednikiem B787 w Airbusie jest A330.

A co do samego Dreamlinera to przeżywa obecnie typowe choroby wieku dziecięcego, za kilka miesięcy się dotrze i słuch po jakichkolwiek awariach zaginie.
Ja miałem okazję lecieć nim już 4 razy i wszystkie loty odbyły się planowo i wyszedłem z nich cały i zdrowy wink

tomo #5712497 14/01/2013 08:10
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by tomo
Zacznijmy od tego Conrad, że Singapore nigdy nie wybierał między A380/B787 dlatego, że są to samoloty zupełnie innego kalibru bo A380 zabiera na pokład ponad 2 razy więcej ludzi.
Odpowiednikiem A380 w Boeingu jest nowy B748, a odpowiednikiem B787 w Airbusie jest A330.

Wszyscy to wiemy, Tomo.

W ogóle nie chodziło o wybór między tymi samolotami, tylko o zupełnie coś innego: Singapore Airlines zależało aby być pierwszym na świecie by otrzymać A380 i zrobić z tego wspaniały marketing dla siebie. Natomiast gdy chodziło o 787 to w ogóle im nie zależało aby być ani pierwszym na świecie, ani nawet pierwszym w regionie. Spokojnie czekają i ustawili się gdzieś na końcu kolejki bo nie zależało im by się wizerunkowo z tym "Dreamlinerem" w jakikolwiek sposób wiązać.

Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Z punktu widzenia osoby zwiazanej z lotnictwem, zdecydowanie bardziej wole latac Boeingiem niz Airbusem smile Takie zboczenie.. 380 daje rade ale juz 330 i 340 nie lubie.. 777 i 747 najlepsze smile Tak jak tomo napisal dotrze sie i za chwile sluch zaginie o jakichkolwiek problemach 787. U nas jest to chwytliwy medialny temat bo i chwytliwe bylo to ze LOT jako pierwszy w Europie bedzie je mial.. no i ruszyla lawina smile
Pozdrawiam

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Najwspanialsza maszyna w powietrzu to dziś A380, choć trzeba przyznać że trochę żal jest że Concorde już nie lata. smile

Boeinga jak najbardziej też lubię, ale głównie ze względu na 777. Moje zboczenie jest takie, że wolę jak maszyna ma 2 silniki niż cztery, zawsze to mniejsza szansa że w którymś coś pójdzie nie tak. wink Ale za to te dwa silniki na 777 to giganty. smile Kiedy mogę to wybieram loty na A380 lub 777, moje następne dwa loty akurat będą na tym drugim.

747 to dinozaur, Boeing myślał o jego następcy i stworzeniu czegoś podobnego do A380, było nawet kiedyś trochę szumu wokół takich planów, ale przerosło to ich i postawili na coś mniejszego. A dinozaura będą odświeżać... smile

Obie firmy natomiast miały problemy z terminami oddania tych samolotów do użytku. LOT ostro przez to oberwał bo przez ostatnie lata nie mógł się rozwijać tak jak by chciał.

Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
S
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
S Offline
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Ale jak Ci sie zrypia oba silniki w dwusilnikowym to robisz jako szybowiec.

A jak Ci rypna dwa w 4-silnikowym to lecisz spokojnie do celu grin


Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Bardziej bym się martwił tym, że jeden silnik narobi poważniejszych kłopotów niż tylko to że przestanie działać. A tym, że oba przestaną działać jednocześnie i to z przyczyn niezależnych to bym się w ogóle nie przejmował. smile

Conrad #5715475 15/01/2013 23:36
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Strona 11 z 16 1 2 9 10 11 12 13 15 16

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, JelineK, $-man, alfa, burbon, forty, Sensei), 1,293 gości, oraz 11 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,738
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1