|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
Widzę szybko Conrad zapomniałeś że Airbus też miał poważne opóźnienia przy A380. Na wikipedii jest cały rozdział o tym. http://en.wikipedia.org/wiki/Airbus_A380
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Wcale nie zapomniałem bo leciałem pierwszym lotem A380 z Europy. Napisałem tylko, że Boeing by się przed 2020 nie wyrobił z takim projektem.
O ile w ogóle by się wyrobili, bo wcześniej też mieli zrobić następcę 747 i nowego powietrznego giganta... ale skończyli na czymś małym, tyle że z większymi oknami i mniejszym zapotrzebowaniem na paliwo.
A teraz jeszcze te uziemienie, jakiego nie było od 1979 r.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Swoją drogą jakiś szejk już zrobił sobie z A380 latającą oazę luksusu? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
Jak na mój gust to nie, ale pytanie czy ta lista jest wiarygodna: http://www.planespotters.net/Production_List/Airbus/A380/index.phpProblem w całej dyskusji Boeing vs Airbus z pewnością leży jeszcze w tym, że Amerykańce o wiele więcej niż EADS czerpią przychodów z produkcji wojskowej, jak widzę raport Boeinga za 2011 to mają 68 mld $ przychodu, z czego około połowy przypada na wojsko (szczerze to trudno ogarnąć dokładną liczbą, to moje przybliżenie), natomiast wg danych z wiki z 2008, EADS (którego ramieniem jest Airbus) miał z wojska jedynie 28% przychodów, przy łącznych na poziomie 50 mld E.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Patrzyłem tu ale też na razie nic nie ma: http://en.wikipedia.org/wiki/Air_transports_of_heads_of_state_and_governmentPewnie kwestia tego kto pierwszy się zdecyduje, bo jak jeden sobie zrobi latający pałac to kolejni migiem pójdą tą samą drogą. : Amerykanie to niestety tumany, dla których ważniejsze jest inwestowanie w nowe sposoby zabijania ludzi niż ich leczenia. A cały system zamówień w Stanach jest niesamowicie skorumpowany i ustawiony. EADS wziął udział nie tak dawno w wielkim przetargu i okazał się najlepszy, wygrał. Oczywiście wszystko było po amerykański, czyli tylko na pokaz. Skasowano przetarg... bo nie ta firma miała wygrać.  EADS po tym już nie brał udziału w amerykańskiej farsie. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
The Two Men Behind the 787 [ online.wsj.com] Ręce opadają jak się to czyta. Prawdziwy horror story...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735 |
oglądałem wlaśnie na national geo: katastrofy w przestworzach ta premierę ze smoleńskiem. w sumie chuj mnie to wszystko obchodzi ale wg. nich winę za wszystko ponoszą piloci, którzy sami poprzestawiali wysokościomierze- nie pokazywały im prawidłowej wysokości. nawet bylo wspomniane, że polska strona badała jeszcze jakieś głupoty "bo to przecież musiał być zamach" ale bez skutku. także chyba można obalić mity o ściągnięciu przez magnes i o tym, ze to ali akcza wszystkich zajebał.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735 |
już dziennikarskie prostytutki widzę rownież obejrzały ten odcinek. http://wiadomosci.onet.pl/temat/katastrofa-smolenska/smierc-prezydenta-tak-katastrofe-smolenska-zobaczy,1,5405627,wiadomosc.html zamach i chuj. krytycy z twittera na prezydentów 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Idiotów smoleńskich trzeba zostawić w spokoju i po prostu ignorować bo to nieuleczalna banda skrajnych cymbałów. Nic ich nigdy do rozsądku nie przekona.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
[ Linked Image] Coś takiego by się przydało w ramkę wstawić i umieścić gdzieś w domu.  Nie miałem jeszcze okazji lecieć A380 z Qantasem, ale ostatnio dryfowałem trochę w kierunku One World. Gdyby tylko trochę poprawili swoje wzajemny przywileje (w Star Alliance za złoty poziom jest 20kg więcej bagażu na wszystkich liniach sojuszu, a w OW każdy broni swego i inne wewnętrzne podziały są) to bym się tam zadomowił w One World na dłużej.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692 |
Boeing w\g prognoz analityków, będzie musiał przeznaczyć ok. 5 mld $ na odpisy, w celu pokrycia strat związanych z uziemieniem maszyn.
31.01.2013 to jak dotąd dada kiedy Boeing ma przedstawić sposoby naprawy usterek, bądź o czasie jaki te naprawy mogą zająć.
25 mld.$ wydała dotychczas ta firma na program produkcji dreamlinera.
8 linii lotniczych odebrało 50 maszyn.
Ciekawe, że w związku z tymi perturbacjami, nie ucierpiał zysk firmy. Płacona też będzie dywidenda dla akcjonariuszy. Wartość sprzedaży za rok 2012 to ok. 81.7 mld.$. Prognoza na 2013 to 87.9 mld.
Największy interes w szybkim zakończeniu tych perturbacji z 787 mają Japończycy. Dwie japońskie linie lotnicze chcąc " zabłysnąć " w świecie przewoźników lotniczych nową maszyną, specjalnie "załatwiły", złagodzenie norm certyfikacji bezpieczeństwa.
Poza tym dreamliner, w 35% składa się z komponentów produkowanych w japońskich fabrykach.
Jak widać z tego, grupa zainteresowanych powodzeniem handlowym produktu o symbolu 787, jest dość spora.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
W pobliżu największego miasta Kazachstanu, Ałmaty, rozbił się Bombardier CRJ-200 linii SCAT. Według wstępnych doniesień zginęło najprawdopodobniej 20 osób (15 pasażerów i 5 członków załogi) - wszyscy, którzy znajdowali się na pokładzie samolotu.
http://www.pasazer.com/in-12977-katastrofa,w,kazachstanie,,20,ofiar.php
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Ciekawe, że w związku z tymi perturbacjami, nie ucierpiał zysk firmy. 787 to tylko jeden model samolotu tej firmy, do tego oni są w różnych branżach, włącznie z przemysłem zbrojeniowym. A tam jest studnia bez dna i nawet gdyby kiedyś nastąpiły ciężkie czasy to rządową pomoc zawsze da się w ten sposób przepchnąć. A szczególnie w USA. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
Rewelacyjna promocja Emirates na loty z Warszawy do Azji z okazji otwarcia połączenia Dubaj-Warszawa! http://www.loter.pl/mega-promocja-emirates
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Dzięki Tomo, oferta rzeczywiście super. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
brawo PLL LOT: Pomoc bez zgody Komisji Europejskiej [ aerotravel.info] "Pomoc dla PLL LOT została udzielona bez zgody Komisji Europejskiej, a nasz kraj nie dopełnił obowiązków wynikających z prawa Unii Europejskiej – taką informację przekazał mediom rzecznik KE."
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Pewnie musieli to zrobić aby linia nie straciła płynności, ale i tak będą z pewnością reperkusje ze strony KE. Sprawdziłem ofertę Emirates i rzeczywiście ceny są niskie, ale np. do Singapuru mają straszne czasy połączeń. Nie dość, że dużo gorzej jest dzielić trasę na 1/2 niemal w połowę bo nie można sobie kimnąć ani na dłużej się zrelaksować, to jeszcze wielogodzinne przestoje są na lotnisku DXB. No ale wiadomo, za 1700zł nie można narzekać bo takiej ceny chyba nigdy nie było. 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 3,351
Comfortably Numb
|
|
Comfortably Numb
Dołączył: May 2004
Posty: 3,351 |
A oto odpowiedź Qatar Airways na wczorajsze promo Emirates: Bangkok za niecałe 1500zł [ fly4free.pl] Nic tylko latać! 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Ceny masakryczne, eh 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869 |
to co? lecimy odwiedzic Conrada ? 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|