Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 14 z 16 1 2 12 13 14 15 16
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
Widzę szybko Conrad zapomniałeś że Airbus też miał poważne opóźnienia przy A380. Na wikipedii jest cały rozdział o tym.

http://en.wikipedia.org/wiki/Airbus_A380

Bonus: Unibet
Skiper #5734061 26/01/2013 13:12
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Wcale nie zapomniałem bo leciałem pierwszym lotem A380 z Europy. Napisałem tylko, że Boeing by się przed 2020 nie wyrobił z takim projektem.

O ile w ogóle by się wyrobili, bo wcześniej też mieli zrobić następcę 747 i nowego powietrznego giganta... ale skończyli na czymś małym, tyle że z większymi oknami i mniejszym zapotrzebowaniem na paliwo.

A teraz jeszcze te uziemienie, jakiego nie było od 1979 r.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Swoją drogą jakiś szejk już zrobił sobie z A380 latającą oazę luksusu? smile

Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
Jak na mój gust to nie, ale pytanie czy ta lista jest wiarygodna:

http://www.planespotters.net/Production_List/Airbus/A380/index.php

Problem w całej dyskusji Boeing vs Airbus z pewnością leży jeszcze w tym, że Amerykańce o wiele więcej niż EADS czerpią przychodów z produkcji wojskowej, jak widzę raport Boeinga za 2011 to mają 68 mld $ przychodu, z czego około połowy przypada na wojsko (szczerze to trudno ogarnąć dokładną liczbą, to moje przybliżenie), natomiast wg danych z wiki z 2008, EADS (którego ramieniem jest Airbus) miał z wojska jedynie 28% przychodów, przy łącznych na poziomie 50 mld E.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Patrzyłem tu ale też na razie nic nie ma:
http://en.wikipedia.org/wiki/Air_transports_of_heads_of_state_and_government

Pewnie kwestia tego kto pierwszy się zdecyduje, bo jak jeden sobie zrobi latający pałac to kolejni migiem pójdą tą samą drogą. :

Amerykanie to niestety tumany, dla których ważniejsze jest inwestowanie w nowe sposoby zabijania ludzi niż ich leczenia. A cały system zamówień w Stanach jest niesamowicie skorumpowany i ustawiony. EADS wziął udział nie tak dawno w wielkim przetargu i okazał się najlepszy, wygrał. Oczywiście wszystko było po amerykański, czyli tylko na pokaz. Skasowano przetarg... bo nie ta firma miała wygrać. grin EADS po tym już nie brał udziału w amerykańskiej farsie. smile

Conrad #5735887 27/01/2013 11:54
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
The Two Men Behind the 787 [online.wsj.com]

Ręce opadają jak się to czyta. Prawdziwy horror story...

Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
oglądałem wlaśnie na national geo: katastrofy w przestworzach ta premierę ze smoleńskiem. w sumie chuj mnie to wszystko obchodzi ale wg. nich winę za wszystko ponoszą piloci, którzy sami poprzestawiali wysokościomierze- nie pokazywały im prawidłowej wysokości. nawet bylo wspomniane, że polska strona badała jeszcze jakieś głupoty "bo to przecież musiał być zamach" ale bez skutku. także chyba można obalić mity o ściągnięciu przez magnes i o tym, ze to ali akcza wszystkich zajebał.

Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 10,735
już dziennikarskie prostytutki widzę rownież obejrzały ten odcinek.

http://wiadomosci.onet.pl/temat/katastrofa-smolenska/smierc-prezydenta-tak-katastrofe-smolenska-zobaczy,1,5405627,wiadomosc.html

zamach i chuj. krytycy z twittera na prezydentów laugh

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Idiotów smoleńskich trzeba zostawić w spokoju i po prostu ignorować bo to nieuleczalna banda skrajnych cymbałów. Nic ich nigdy do rozsądku nie przekona.

Conrad #5738304 28/01/2013 23:30
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
[Linked Image]

Coś takiego by się przydało w ramkę wstawić i umieścić gdzieś w domu. toast

Nie miałem jeszcze okazji lecieć A380 z Qantasem, ale ostatnio dryfowałem trochę w kierunku One World. Gdyby tylko trochę poprawili swoje wzajemny przywileje (w Star Alliance za złoty poziom jest 20kg więcej bagażu na wszystkich liniach sojuszu, a w OW każdy broni swego i inne wewnętrzne podziały są) to bym się tam zadomowił w One World na dłużej.

Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Boeing w\g prognoz analityków, będzie musiał przeznaczyć ok. 5 mld $ na odpisy, w celu pokrycia strat związanych z uziemieniem maszyn.

31.01.2013 to jak dotąd dada kiedy Boeing ma przedstawić sposoby naprawy usterek, bądź o czasie jaki te naprawy mogą zająć.

25 mld.$ wydała dotychczas ta firma na program produkcji dreamlinera.

8 linii lotniczych odebrało 50 maszyn.

Ciekawe, że w związku z tymi perturbacjami,
nie ucierpiał zysk firmy. Płacona też będzie dywidenda dla akcjonariuszy.
Wartość sprzedaży za rok 2012 to ok. 81.7 mld.$.
Prognoza na 2013 to 87.9 mld.

Największy interes w szybkim zakończeniu tych perturbacji z 787 mają Japończycy.
Dwie japońskie linie lotnicze chcąc " zabłysnąć " w świecie przewoźników lotniczych nową maszyną, specjalnie "załatwiły",
złagodzenie norm certyfikacji bezpieczeństwa.

Poza tym dreamliner, w 35% składa się z komponentów produkowanych w japońskich fabrykach.

Jak widać z tego, grupa zainteresowanych powodzeniem handlowym produktu o symbolu 787, jest dość spora.


Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
W pobliżu największego miasta Kazachstanu, Ałmaty, rozbił się Bombardier CRJ-200 linii SCAT. Według wstępnych doniesień zginęło najprawdopodobniej 20 osób (15 pasażerów i 5 członków załogi) - wszyscy, którzy znajdowali się na pokładzie samolotu.

http://www.pasazer.com/in-12977-katastrofa,w,kazachstanie,,20,ofiar.php

akagi #5739406 29/01/2013 21:04
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by akagi
Ciekawe, że w związku z tymi perturbacjami,
nie ucierpiał zysk firmy.

787 to tylko jeden model samolotu tej firmy, do tego oni są w różnych branżach, włącznie z przemysłem zbrojeniowym. A tam jest studnia bez dna i nawet gdyby kiedyś nastąpiły ciężkie czasy to rządową pomoc zawsze da się w ten sposób przepchnąć. A szczególnie w USA. smile

Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Rewelacyjna promocja Emirates na loty z Warszawy do Azji z okazji otwarcia połączenia Dubaj-Warszawa!

http://www.loter.pl/mega-promocja-emirates

tomo #5740975 30/01/2013 23:36
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Dzięki Tomo, oferta rzeczywiście super. piwo

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
brawo laugh

PLL LOT: Pomoc bez zgody Komisji Europejskiej [aerotravel.info]

"Pomoc dla PLL LOT została udzielona bez zgody Komisji Europejskiej, a nasz kraj nie dopełnił obowiązków wynikających z prawa Unii Europejskiej – taką informację przekazał mediom rzecznik KE."

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Pewnie musieli to zrobić aby linia nie straciła płynności, ale i tak będą z pewnością reperkusje ze strony KE.

Sprawdziłem ofertę Emirates i rzeczywiście ceny są niskie, ale np. do Singapuru mają straszne czasy połączeń. Nie dość, że dużo gorzej jest dzielić trasę na 1/2 niemal w połowę bo nie można sobie kimnąć ani na dłużej się zrelaksować, to jeszcze wielogodzinne przestoje są na lotnisku DXB. No ale wiadomo, za 1700zł nie można narzekać bo takiej ceny chyba nigdy nie było. smile

Conrad #5742461 31/01/2013 22:56
Dołączył: May 2004
Posty: 3,351
Comfortably Numb
Comfortably Numb
Dołączył: May 2004
Posty: 3,351
A oto odpowiedź Qatar Airways na wczorajsze promo Emirates: Bangkok za niecałe 1500zł [fly4free.pl]

Nic tylko latać! grin

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Ceny masakryczne, eh frown

Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 10,869
to co? lecimy odwiedzic Conrada ? wink

Strona 14 z 16 1 2 12 13 14 15 16

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, Sensei, betowiec, forty, burbon, JelineK, $-man, alfa), 1,357 gości, oraz 12 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,742
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1