|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
chce zamowic karte do konta prowadzonego w EUR , przy wypelnianiu wniosku musze wybrac walute rozliczeniowa karty - do wyboru m.in. EUR i PLN - co wybrac aby tracic jak najmniej na przewalutowaniach ? (nie ruszam sie poza Polske wiec potrzebne mi tylko PLN ) Nie lepiej mieć kartę i konto u nich w jednej walucie? Tak więc może w MB sobie zrobisz PLN a wtedy w NT założysz w Euro?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483 |
chce zamowic karte do konta prowadzonego w EUR , przy wypelnianiu wniosku musze wybrac walute rozliczeniowa karty - do wyboru m.in. EUR i PLN - co wybrac aby tracic jak najmniej na przewalutowaniach ? (nie ruszam sie poza Polske wiec potrzebne mi tylko PLN ) Nie lepiej mieć kartę i konto u nich w jednej walucie? Tak więc może w MB sobie zrobisz PLN a wtedy w NT założysz w Euro? ja mam 2 konta w mb i to od dawna zalozone , jedno w PLN ( i mam do niego karte w pln) a drugie w EUR na ktorym mam troche srodkow i chce sobie wziac karte do tego i zastanawiam sie jaka walute wybrac jako rozliczeniowa aby jak najlepiej na tym wyjsc , mieszkam w Polsce i potrzebne mi sa PLN
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
ja mam 2 konta w mb i to od dawna zalozone , jedno w PLN ( i mam do niego karte w pln) a drugie w EUR na ktorym mam troche srodkow i chce sobie wziac karte do tego i zastanawiam sie jaka walute wybrac jako rozliczeniowa aby jak najlepiej na tym wyjsc , mieszkam w Polsce i potrzebne mi sa PLN No właśnie, pytanie czy konto w EUR z kartą w PLN będzie miało takie same koszta przewalutowania jeśli transakcja w PLN będzie obciążać kartę w PLN i dopiero rozliczana będzie z konta w EUR niż... transakcja w PLN na karcie w EUR i później z konta EUR. Na pierwszy rzut oka powinno być podobnie. Natomiast jeśli masz dwa konta to czemu nie trzymać jedno w EUR z kartą w EUR (chyba że naprawdę nie będziesz z tego nigdy korzystał)? Wtedy jeśli masz wydatki w PLN to zawsze możesz z jednego konta (tego w EUR) przelać środki na te główne w PLN i wtedy z karty w PLN dokonywać kolejne płatności.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483 |
ja mam 2 konta w mb i to od dawna zalozone , jedno w PLN ( i mam do niego karte w pln) a drugie w EUR na ktorym mam troche srodkow i chce sobie wziac karte do tego i zastanawiam sie jaka walute wybrac jako rozliczeniowa aby jak najlepiej na tym wyjsc , mieszkam w Polsce i potrzebne mi sa PLN Natomiast jeśli masz dwa konta to czemu nie trzymać jedno w EUR z kartą w EUR (chyba że naprawdę nie będziesz z tego nigdy korzystał)? Wtedy jeśli masz wydatki w PLN to zawsze możesz z jednego konta (tego w EUR) przelać środki na te główne w PLN i wtedy z karty w PLN dokonywać kolejne płatności. hmm , nie wpadlem na pomysl aby przelewac srodki z konta na konto , przelewajac kase z EUR na konto PLN i dopiero z tego konta wyplacac bedzie chyba najkorzystanijesza opcja bo przy wyplatach z bankomatu nie bede ponosil kosztow przewalutowania w wysokosci 1,75% w takim wypadku waluta rozliczeniowa karty do konta EUR nie ma wiekszego znaczenia bo i tak nie bede robil nia wyplat z bankomatow , wiec nawet chyba nie bede jej zamawial
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,728
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,728 |
Na vipie raczej nie kasują ci tego 1.75% za przewalutowanie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2009
Posty: 1,483 |
Na vipie raczej nie kasują ci tego 1.75% za przewalutowanie. z tego co sie orientuje to za vipa kasuja tylko 1,75% :)normalnie biora 2,5% , na ich stronie to wyczytalem
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,728
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,728 |
Wypłata z tego tygodnia- 1020 pln - rozliczone 245.98 euro Czyli 4.145 kurs , zadnych dodatkowych opłat w histori nie ma. Gdyby 1.75% było wliczone mb musiałoby rozliczać po kursie około 4.2
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Piszesz o transferze do innego konta MB czy wypłacie w bankomacie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 24,583
PLAYOFF WINNER
|
|
PLAYOFF WINNER
Dołączył: Sep 2004
Posty: 24,583 |
Skoro juz temat MB 'znalazlem' to mam pytanie - ile z bet365 ida pieniazki na MB? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2011
Posty: 2,560
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2011
Posty: 2,560 |
zależy. 12h czasami mniej czasami wiecej, zależy o jakiej porze zlecisz ,,,,,,,,, itp itd
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Generalnie szybka firma pod tym kątem, to samo na NT.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,728
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,728 |
Piszesz o transferze do innego konta MB czy wypłacie w bankomacie? bankomat. Po jakim kursie idzie przewalutowanie przy transferze między kontami nie wiem
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 24,583
PLAYOFF WINNER
|
|
PLAYOFF WINNER
Dołączył: Sep 2004
Posty: 24,583 |
Generalnie szybka firma pod tym kątem, to samo na NT. Zlecilem niewiele po napisaniu tego zapytania i jakies 40 minut temu hajs dotarl na konto 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Zuzia Róża
|
|
Zuzia Róża
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582 |
mialem 500 Euro wyplat a bankomatu a mam 250. da sie zrobic zeby znowu bylo 500?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,728
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,728 |
Da sie, wystarczy do nich napisać
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2011
Posty: 9,829
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2011
Posty: 9,829 |
Wyczerpał mi sie limit Your outgoing transaction limit [?] 107278.60 PLN / in any 90 day period Remaining 0.00 PLN
Moge go zwiekszyc weryfikujac karte ale to tylko + 4126.10 PLN, wiec nawet nic nie zrobie  Wie ktos jak mozna jeszcze zwiekszyc limit? Mail z prosba do supportu zadziala? :/
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 13,213
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 13,213 |
Wyczerpał mi sie limit Your outgoing transaction limit [?] 107278.60 PLN / in any 90 day period Remaining 0.00 PLN
Moge go zwiekszyc weryfikujac karte ale to tylko + 4126.10 PLN, wiec nawet nic nie zrobie  Wie ktos jak mozna jeszcze zwiekszyc limit? Mail z prosba do supportu zadziala? :/ zadziała, mialem to samo napsialem meila z prosba o zwiekszenie limitu i mam teraz konto bezlimitowe ,konto vip silver
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2011
Posty: 9,829
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2011
Posty: 9,829 |
Dostałem konto VIP, jeszcze tylko musze wysłac jakies skany i zwieksza mi limit.
W programie VIP sa poziomy, trzeba zbierac punkty na wyższy. Jak zobaczyc ile punktow mam? Szukałem i nie znalazlem.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 13,213
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 13,213 |
Dostałem konto VIP, jeszcze tylko musze wysłac jakies skany i zwieksza mi limit.
W programie VIP sa poziomy, trzeba zbierac punkty na wyższy. Jak zobaczyc ile punktow mam? Szukałem i nie znalazlem. po zalogowaniu w zakładce moje konto
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,715 Likes: 12
Zbanowany
|
|
Zbanowany
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,715 Likes: 12 |
Dostałem konto VIP, jeszcze tylko musze wysłac jakies skany i zwieksza mi limit.
W programie VIP sa poziomy, trzeba zbierac punkty na wyższy. Jak zobaczyc ile punktow mam? Szukałem i nie znalazlem. Po paru/parunastu dniach Ci sie to dopiero pokaze
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|