|
|
Dołączył: Mar 2013
Posty: 1,325
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2013
Posty: 1,325 |
To napewno barciu tylko ze takich ludzi coraz mniej Jeszcze kilka lat temu ile osob mialo w rodzinie pracownikow Royal bank of Scotland pracownikow ktorzy zarabiali krocie i imprezowali na firmowkach do bolu i sie skonczylo bankructwem. Podobnie w sektorze publicznym masa ludzi zarabia kokosy a jak ja aplikowalem to mnie odrzucali nawet nie zapraszajac na rozmowe bez podania powodu. Dookola jednak pelno jest przecietniakow a przebija sie mniejszosc. Zreszta dla niektorych i pensja 10 funtow na godzine jest majatkiem porownujac to co mieli w Polsce i nie maja ochoty sie ruszac. Patrzac na niektorych powiedzmy z osiedla czy wioski sadze nawet ze to bardzo sluszna strategia  Zreszta nie musisz pracowac u kogos mozna zalozyc swoja firme i tu wlasnie wszyscy placza ze jest kryzys i beznadzieja od jakos 2009 i lepiej sie schowac na etacie. Jak jestem w Polsce od ostatniego wyjazdu to coraz wiecej negatywnych rzeczy o Niemczech czytam hmmmm nie tylko tu. Trzeba bedzie sie przejechac
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2013
Posty: 1,325
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2013
Posty: 1,325 |
Tz royal bank nie zbankrutowal ale wpakowano kase podatnikow w jego uratowanie co uwazam za skandaliczne zreszta rzadzacym wtedy premierem i jego kanclerzem byli Szkoci i siegneli po narodowa kase ratujac ziomkow
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
obecna Wielka Brytania nie ma poza Premiership czy Formula 1 no i kilkoma zakladami farmaceutycznymi nic do zaoferowania swiatu. USA produkuja Boingi, komputery, maja sieci typu McDonald KFC Pizza Hut, Amazon, Google, ebay, Paypal, Mastercard ktory tez obsluguje caly swiat podobnie Visa, broni od groma ktora moga sprzedawac, okrety, Coca Cole, do tego oczywiscie ligi typu NBA gdzie tez przychody ida w miliardach, przy tym UK wyglada jak kolonia zalezna. Przeczytajcie sobie np extradition act gdzie jesli amerykanie zazadaja moga miec u siebie dowolnego obywatela UK za sciagniecie piosenki, sciagnac go do siebie, tam przeprowadzic mu proces i uwiezic. Jesli UK by chciala amerykanskiego obywatela to niet  Wielka Brytania to jednak wciąż bardo mocna gospodarka, ale nie mogą utrzymywać całe armie nierobów. Z dużych amerykańskich korporacji to większość wali Stany w bambuko jak się da gdyż jest to bardzo skorumpowany kraj pod względem ustawodawstwa - tam korporacje czy grupy lobbingowe tworzą dziury w prawie, z których później same korzystają. Jeśli chodzi o extradition act to wcale tak nie jest. Anglia niestety bardzo łatwo wydaje swoich obywateli, ale nie tylko do USA ale ogólnie. Chociaż ostatnio dali kopa w dupę Amerykanom i zablokowali ekstradycję gościa, którego skretyniali Amerykanie nazwali "największym hakerem w historii ich kraju"... LOL.  Natomiast Amerykanie Anglii wydadzą absolutnie KAŻDEGO kogo Anglia tylko zechce. Tam jedynie sędzia musi zatwierdzić to formalnie i sprawa załatwiona, do tej pory nie było chyba jeszcze przypadku aby Amerykanie odmówili.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2013
Posty: 1,325
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2013
Posty: 1,325 |
Tak jest z korporacjami to sie wszystko zgadza Ja nie slyszalem zeby aamerykanie wydali wlasnego obywatela komukolwiek natomiast po innych siegaja bardzo chetnie - oczywiscie rzucaja oskarzenie ze terrorysta i kto nie wyda ten sam jest w osi zla haha Moze i wydaja ale to sa nie ich obywatele gdyz oni uwazaja prawo miedzynarodowe obowiazuje wszystkich oprocz nich Cos tam bylo z tym hakerem zdaje sie w zeszlym roku ale media sa cicho o kampanii jego matki innych oskarzonych przez rzad amerykanski przeciwko wydawaniu wlasnych obywateli panstwu w ktorym nie byli.! To jest uwazam praktyka skandaliczna Anglia tez ma sady i areszty zeby go posadzic zreszta chyba wyszlo ze on jest chory i zadnych konsekwencji nie bedzie
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 159
member
|
|
member
Dołączył: Nov 2005
Posty: 159 |
jakby ktoś miał jakiś kontakt do pracy dla pary na wakacje od lipca do końca sierpnia to byłbym wdzięczny
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718 |
Sprawa wygląda tak. Chcę wystawić na potrzeby CV jakieś zaświadczenie lub oświadczenie, ze np. mój kolega pracował na budowie przy np. zbrojeniach. Potrzebne bo tam w tej robocie (Finlandia) wymagają jakiegoś potwierdzenia, że się już gdzieś pracowało, robotę się zna. I teraz jak to wszystko ładnie napisać, jak sformułować, a może już ktoś wzór czegoś takiego ma... aby w razie czego nikt się do mnie nie przypieprzył, bo przecież ta osoba tak naprawdę nie pracowała, żadnej umowy nie było. Jak to rozegrać ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
wystaw mu referencje po angielsku, napisz co robil, jak, ze byl dobry a na koniec sie podpisz, daj do siebie kontakt, napisz nazwe firmy i wszystkie dane.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
ja bym to zrobil na Twoim papieprze firmowym, lewy gory dane firmy, prawy gorny data po srodku "referencje" nizej tekst i potem prawy dol wystawiajacy dane stanowisko kontakt
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
Sherlock Holmes
|
|
Sherlock Holmes
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785 |
śmieszy mnie ze ktos chce referencje do pracy na budowie wystarczy okres próbny jeden tydzien i juz wiadomo czy cos z tego bedzie czy lepiej wykladac makarony na pólce w markecie czy wycierac kurz z telewizorow w media markt
zeby nie było to szanuje kazdego człowieka kto pracuje a z tymi marketami to taki żart
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,778 |
śmieszy mnie ze ktos chce referencje do pracy na budowie wystarczy okres próbny jeden tydzien i juz wiadomo czy cos z tego bedzie czy lepiej wykladac makarony na pólce w markecie czy wycierac kurz z telewizorow w media markt
zeby nie było to szanuje kazdego człowieka kto pracuje a z tymi marketami to taki żart dokładnie... do mnie na budowę przychodzi operator na Wozidło technologiczne ( duza ciężarówka) mówi, że jest kirowca że jeździł ciężkim sprzętem, po dni pracy kładzie wozidło prawie że na plecy...co się okazało jeździł ale żukiem w straży... szybka weryfikacja w pracy zastąpi każdy papierek...
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
Ale na zachodzie mają bzika na punkcie referencji 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372 |
pomoże ktoś ze zbiorami w Niemczech? albo Francja? jakies winobranie czy coś  chętnie bym pojechał...
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|