Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 8 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Dołączył: Mar 2013
Posty: 1,325
D
veteran
veteran
D Offline
Dołączył: Mar 2013
Posty: 1,325
To napewno barciu tylko ze takich ludzi coraz mniej
Jeszcze kilka lat temu ile osob mialo w rodzinie pracownikow Royal bank of Scotland pracownikow ktorzy zarabiali krocie i imprezowali na firmowkach do bolu i sie skonczylo bankructwem.
Podobnie w sektorze publicznym masa ludzi zarabia kokosy a jak ja aplikowalem to mnie odrzucali nawet nie zapraszajac na rozmowe bez podania powodu.
Dookola jednak pelno jest przecietniakow a przebija sie mniejszosc. Zreszta dla niektorych i pensja 10 funtow na godzine jest majatkiem porownujac to co mieli w Polsce i nie maja ochoty sie ruszac. Patrzac na niektorych powiedzmy z osiedla czy wioski sadze nawet ze to bardzo sluszna strategia smile
Zreszta nie musisz pracowac u kogos mozna zalozyc swoja firme i tu wlasnie wszyscy placza ze jest kryzys i beznadzieja od jakos 2009 i lepiej sie schowac na etacie.
Jak jestem w Polsce od ostatniego wyjazdu to coraz wiecej negatywnych rzeczy o Niemczech czytam hmmmm nie tylko tu. Trzeba bedzie sie przejechac

Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2013
Posty: 1,325
D
veteran
veteran
D Offline
Dołączył: Mar 2013
Posty: 1,325
Tz royal bank nie zbankrutowal ale wpakowano kase podatnikow w jego uratowanie co uwazam za skandaliczne zreszta rzadzacym wtedy premierem i jego kanclerzem byli Szkoci i siegneli po narodowa kase ratujac ziomkow

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by damian1679
obecna Wielka Brytania nie ma poza Premiership czy Formula 1 no i kilkoma zakladami farmaceutycznymi nic do zaoferowania swiatu. USA produkuja Boingi, komputery, maja sieci typu McDonald KFC Pizza Hut, Amazon, Google, ebay, Paypal, Mastercard ktory tez obsluguje caly swiat podobnie Visa, broni od groma ktora moga sprzedawac, okrety, Coca Cole, do tego oczywiscie ligi typu NBA gdzie tez przychody ida w miliardach, przy tym UK wyglada jak kolonia zalezna.

Przeczytajcie sobie np extradition act gdzie jesli amerykanie zazadaja moga miec u siebie dowolnego obywatela UK za sciagniecie piosenki, sciagnac go do siebie, tam przeprowadzic mu proces i uwiezic. Jesli UK by chciala amerykanskiego obywatela to niet smile

Wielka Brytania to jednak wciąż bardo mocna gospodarka, ale nie mogą utrzymywać całe armie nierobów. Z dużych amerykańskich korporacji to większość wali Stany w bambuko jak się da gdyż jest to bardzo skorumpowany kraj pod względem ustawodawstwa - tam korporacje czy grupy lobbingowe tworzą dziury w prawie, z których później same korzystają.

Jeśli chodzi o extradition act to wcale tak nie jest. Anglia niestety bardzo łatwo wydaje swoich obywateli, ale nie tylko do USA ale ogólnie. Chociaż ostatnio dali kopa w dupę Amerykanom i zablokowali ekstradycję gościa, którego skretyniali Amerykanie nazwali "największym hakerem w historii ich kraju"... LOL. smirk

Natomiast Amerykanie Anglii wydadzą absolutnie KAŻDEGO kogo Anglia tylko zechce. Tam jedynie sędzia musi zatwierdzić to formalnie i sprawa załatwiona, do tej pory nie było chyba jeszcze przypadku aby Amerykanie odmówili.

Dołączył: Mar 2013
Posty: 1,325
D
veteran
veteran
D Offline
Dołączył: Mar 2013
Posty: 1,325
Tak jest z korporacjami to sie wszystko zgadza
Ja nie slyszalem zeby aamerykanie wydali wlasnego obywatela komukolwiek natomiast po innych siegaja bardzo chetnie - oczywiscie rzucaja oskarzenie ze terrorysta i kto nie wyda ten sam jest w osi zla haha
Moze i wydaja ale to sa nie ich obywatele gdyz oni uwazaja prawo miedzynarodowe obowiazuje wszystkich oprocz nich
Cos tam bylo z tym hakerem zdaje sie w zeszlym roku ale media sa cicho o kampanii jego matki innych oskarzonych przez rzad amerykanski przeciwko wydawaniu wlasnych obywateli panstwu w ktorym nie byli.! To jest uwazam praktyka skandaliczna Anglia tez ma sady i areszty zeby go posadzic zreszta chyba wyszlo ze on jest chory i zadnych konsekwencji nie bedzie

Dołączył: Nov 2005
Posty: 159
Z
member
member
Z Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 159
jakby ktoś miał jakiś kontakt do pracy dla pary na wakacje od lipca do końca sierpnia to byłbym wdzięczny

Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Sprawa wygląda tak. Chcę wystawić na potrzeby CV jakieś zaświadczenie lub oświadczenie, ze np. mój kolega pracował na budowie przy np. zbrojeniach. Potrzebne bo tam w tej robocie (Finlandia) wymagają jakiegoś potwierdzenia, że się już gdzieś pracowało, robotę się zna. I teraz jak to wszystko ładnie napisać, jak sformułować, a może już ktoś wzór czegoś takiego ma... aby w razie czego nikt się do mnie nie przypieprzył, bo przecież ta osoba tak naprawdę nie pracowała, żadnej umowy nie było. Jak to rozegrać ?

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
wystaw mu referencje po angielsku, napisz co robil, jak, ze byl dobry a na koniec sie podpisz, daj do siebie kontakt, napisz nazwe firmy i wszystkie dane.

Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
No ok, ale jak to powinno wyglądać ? Mam coś takiego, ale to zupełnie co innego: http://www.swiatjezykow.eu/upload/files/1345454006zaswiadczenia_o_zatrudnieniu.pdf

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
ja bym to zrobil na Twoim papieprze firmowym, lewy gory dane firmy, prawy gorny data po srodku "referencje" nizej tekst i potem prawy dol wystawiajacy dane stanowisko kontakt

Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785
P
Sherlock Holmes
Sherlock Holmes
P Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 85,785

śmieszy mnie ze ktos chce referencje do pracy na budowie
wystarczy okres próbny jeden tydzien i juz wiadomo czy cos z tego bedzie czy lepiej wykladac makarony na pólce w markecie czy wycierac kurz z telewizorow w media markt

zeby nie było to szanuje kazdego człowieka kto pracuje a z tymi marketami to taki żart

Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 3,778
Originally Posted by pacyfista
śmieszy mnie ze ktos chce referencje do pracy na budowie
wystarczy okres próbny jeden tydzien i juz wiadomo czy cos z tego bedzie czy lepiej wykladac makarony na pólce w markecie czy wycierac kurz z telewizorow w media markt

zeby nie było to szanuje kazdego człowieka kto pracuje a z tymi marketami to taki żart

dokładnie... do mnie na budowę przychodzi operator na Wozidło technologiczne ( duza ciężarówka) mówi, że jest kirowca że jeździł ciężkim sprzętem, po dni pracy kładzie wozidło prawie że na plecy...co się okazało jeździł ale żukiem w straży...

szybka weryfikacja w pracy zastąpi każdy papierek...

Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Ale na zachodzie mają bzika na punkcie referencji smile

Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
pomoże ktoś ze zbiorami w Niemczech? albo Francja? jakies winobranie czy coś smile chętnie bym pojechał...

Strona 8 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (forty, Lukasz111, rafal08, aker, betowiec), 1,103 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,203
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1