|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
Na pełnejjj kurrr...
|
|
Na pełnejjj kurrr...
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415 |
Czerwony - skazani za doping, Żółty - zamieszani w doping, Zielony - prawdopodobni zwycięzcy [ Linked Image]
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2012
Posty: 5,026
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2012
Posty: 5,026 |
Przypomniałeś mi tym datami, jedną postać. A dokładnie "Pirata". Ojj szkoda,że nie ma już takich wyścigów jak za jego czasów. Mimo,że miał problemy z dopingiem, to jako młodziak pamiętam jego szarże w górach i chęć zwycięstwa. Nie było czekania do ostatnich 2km i ataku, jak teraz się stosuje i wygrane o 5s na mecie...
Szkoda, w walentynki będzie 9 rocznica jego śmierci, aż włączyłem sobie jego niektóre etapy i łezka się w oku kręci
Marco [*]
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
Rasmussen, znany także jako "Kurczak", przyznał się do brania dopingu w latach 1998-2010, czyli przez 12 lat. Najlepsze że go nigdy nie złapali, a wtedy jak go wywalili z TdF gdy prowadził to nie było bezposrednio za doping, tylko za kłamstwa co do miejsca swojego pobytu.
Frank Schleck zawieszony na rok za doping, nie pojedzie w najbliższym Tourze w 2013 r. Ciekawe kiedy Andy'ego złapią.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492
tkliwy nihilista
|
|
tkliwy nihilista
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492 |
Jest jakiś live do Tour of Oman?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2010
Posty: 2,798
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2010
Posty: 2,798 |
http://sport.interia.pl/kolarstwo/news-tirreno-adriatico-polak-nowym-liderem,nId,941194
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2013
Posty: 95
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Feb 2013
Posty: 95 |
Tirreno-Adriatico 7 etap: Kwiatkowski-Castroviejo 1 1.42 Unibet 3/10 Cancellara-Boom 1 + Kreuziger-Sanchez 1 1.66 Betsafe 1.5/10
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2012
Posty: 5,026
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2012
Posty: 5,026 |
Michał Kwiatkowski 4 w Tirreno-Adriatico!! Zaledwie 1 sekundę stracił do Contadora 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207 |
Robert Gesink - Benat Intxausti Typ: 2 Kurs: 1.46
Benat Intxausti zdobył wczoraj koszulkę lidera. Powyższe powinno zmobilizować Hiszpana do jeszcze mocniejszej walki o czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej Giro d'Italia. Do tego niezbędne jest przyzwoite przejechanie dzisiejszej czasówki. Jeśli przeanalizować starty zawodnika Movistaru to w wyścigach, w których zajmuje wysokie lokaty zawsze czasówki kończy w top 10 lub co najgorzej w top 20. Z u Gesinka jazda indywidualna na czas to pięta Achillesowa, która w przeszłości uniemożliwiła mu osiągniecie kilku wartościowych wyników. Jednocześnie w tej materii zbyt wiele nie zmieniło się na plus u Holendra, dlatego też stawiam na zdecydowane zwycięstwo Hiszpana w tej parze.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207 |
Giro d'Italia, Etap 10 Bradley Wiggins - Ryder Hesjedal Typ: Bradley Wiggins Kurs: 1.51
Jak na razie Wiggins jedzie w Giro jak baba, ale ma przy tym trochę pecha. Zaliczył już kilka spektakularnych upadków na deszczowych etapach, a jak mówi stara kolarska zasada w pierwszym tygodniu wyścig można przegrać, ale nie wygrać. Dlatego też choć czasówka nie zapewniła mu aż takiej przewagi jakiej by sobie życzył, to warto zauważyć, iż na ostatnim kilometrze czasówki, który wiódł mocno pod górę zaprezentował się doskonale, odrabiając znaczną cześć straty. Z kolei Hesjedal prezentuje się słabiutko i daleko mu do formy sprzed roku. Na czasówce stracił sporo, zaś na kończącym podjeździe nie błyszczał. Dlatego też zakładam, że jeśli Wiggo nie straci na zjeździe z pierwszej górki, to wespół z Uranem i Henao na ostatnim wzniesieniu nada wystarczająco mocne tempo by zgubić Kanadyjczyka.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
Ładny typ, Hesjedal dziś się w ogóle nie liczył. Sky chyba jednak stawia na Urana. No i niesamowita jazda Polaków, szkoda że Niemiec musiał pomóc, bo miał moc. Jutro też meta pod górkę (choć sporo mniejszą) i może być ciekawie. A potem bardzo ciekawa sobota i niedziela, gdzie już może się sporo wyjaśnić. Trzymam kciuki za Polaków, bo jadą najlepszy Tour od Zenona Jaskuły.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
Na pełnejjj kurrr...
|
|
Na pełnejjj kurrr...
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165 |
Panowie dzisiaj obowiązkowo KOLARSTWOOOO popołudniu. Czasówka pod górkę!!! Niemiec i Majka walczą o 1 dziesiątkę a Przemek dodatkowo o nawet trójkę! smaczku dodaje fakt, iż komentatorem jest Jaroński (Wyrzykowski będzie dopiero na TdF) 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207 |
Carlos Betancour - Rafał Majka Typ: 2 Kurs: 2.10
Betancour kilka dni temu odebrał białą koszulkę lidera klasyfikacji młodzieżowej Rafałowi. Jednak po dzisiejszej górskiej czasówce może się to zmienić. Polak podkreśla doniosłość dzisiejszego etapu, z uwagi na to, że dwa następne mogą zostać okrojone z uwagi na trudne warunki atmosferyczne. Dlaczego warto stawiać na Majkę, mimo że na ostatnich górskich etapach lepiej prezentował się Kolumbijczyk. Przede wszystkim z uwagi na to, że na pierwszej czasówce nasz reprezentant spisał się o grubo ponad minutę lepiej od rywala. Ponadto Betancour jest zawodnikiem, który potrafi mocno przyspieszyć, ale z utrzymaniem wysokiego tempa na dłuższym dystansie ma już problemy. Dlatego też w mojej ocenie to Rafał jest faworytem w tej parze.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2013
Posty: 95
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Feb 2013
Posty: 95 |
Kangert-Visconti 1 + Cataldo-Knees 1 1.50 3/10
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2013
Posty: 95
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Feb 2013
Posty: 95 |
Kangert-Navardauskas 1 1.40 2/10
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 2,439
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2006
Posty: 2,439 |
dziś tak na żywioł trafione bo na szybko po robocie na live w ostatniej chwili etap 18 - Evans 10 place or worse @10 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
Na pełnejjj kurrr...
|
|
Na pełnejjj kurrr...
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165 |
Polacy pojechali w miarę dobrze. Majka odzyskał koszulkę młodzików  jutro etap typu 'high mountain'. Z tego co widziałem dwa wielkie podjazdy, drugi finiszowy. Lubię jazdę Niemca na tym wyścigu, i wg mnie ma spore szanse być wysoko.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207 |
Rafał Majka - Robert Gesink Typ: 1 Kurs: 1.50
Dziś raz jeszcze gram na Rafała. Polak zapewne będzie ganiał się po górkach z Betancourem, który jest jego głównym rywalem w walce o klasyfikację najlepszego młodzieżowca. Obaj są w bardzo dobrej formie. Jednocześnie tracą prawie minutę do Niemca oraz prawie dwie minuty do Scarponiego, także wątpię by Lampre, które nadaje ton jazdy w górach, jakoś mocno ich pilnowało. Z kolei Gesink na wczorajszej czasówce był dopiero 29 ze stratą do Polaka 1:30. Także jeśli Holender nie zabierze się do jakiejś ucieczki, to wątpliwe by wytrzymał tempo Majki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,912
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2001
Posty: 3,912 |
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|