|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975
Wiara Gwarancja Wygranej
|
|
Wiara Gwarancja Wygranej
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975 |
A co do tej dyskusji na temat księży itp, Pamiętam swego czasu jak się czekało w domu jak chodził ksiądz po kolędzie, to oczekiwanie że już u tego i tego sąsiada jest a z czasem to minęło.Ksiądz jak każdy wykonuje swój zawód, pracuje, jest powołany przez siły wyższe dla tego także nie ma co na nich wieszać psów, są wyjątki oczywiście.Ale jak mechanik naprawia samochody, piłkarz gra w piłkę tak ksiądz nakłania wiernych do modlitwy.Można nie wierzyć w kościół bo coraz gorzej w niektórych parafiach ale jesteśmy religią chrześcijańską i po kres życia będzie ona cały czas, fakt faktem mniej młodzieży chodzi itp ale ta religia nigdy podkreślam nigdy nie padnie. Także Conrad nie pisz takich bzdur że chrzest to ostania stacja bo przyjdzie tai dzień że nawet nie zdasz sobie sprawy jak bardzo się będziesz modlił, prosił, błagał itp.Religia to jest potężna siła.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Także Conrad nie pisz takich bzdur że chrzest to ostania stacja bo przyjdzie tai dzień że nawet nie zdasz sobie sprawy jak bardzo się będziesz modlił, prosił, błagał itp.Religia to jest potężna siła. Tylko że to wszystko pic na wodę i nic nie daje. Ludzie ogłupieni kościelnymi bzdurami wysyłają swoje dzieci autokarami by się modliły przed jakimś świętym bohomazem... o zdanie matury.  To jest właśnie prymitywizm i zacofanie, zamiast siedzieć w domu i się uczyć, czyli robić to co naprawdę decyduje o tym jak im pójdzie na egzaminie... to tępacy pędzą starymi autobusami by zdrowaśki klepać, tak jak by to miało jakieś znaczenie... 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
Tylko że to wszystko pic na wodę i nic nie daje. Ludzie ogłupieni kościelnymi bzdurami wysyłają swoje dzieci autokarami by się modliły przed jakimś świętym bohomazem... o zdanie matury.  To jest właśnie prymitywizm i zacofanie, zamiast siedzieć w domu i się uczyć, czyli robić to co naprawdę decyduje o tym jak im pójdzie na egzaminie... to tępacy pędzą starymi autobusami by zdrowaśki klepać, tak jak by to miało jakieś znaczenie...  oczywiscie ze daje i jest mnostwo swiadectw wiary ale oczywiscie ze wszystko mozna podwazyc - nawet wtedy kiedy dzieja sie rzeczy niewytlumaczalne w zaden sposob logiczny i naukowy na pomoc ateista przychodzi magiczne slowo PRZYPADEK i po sprawie... Wiara nie polega na tym zeby ja bezsensownie testowac ... Jesli ktos pojdzie kompletnie zielony na jakikolwiek egzamin i liczy ze modlitwą go zda to dopiero jest prymitywizm ale w wielu przypadkach pomoc Boza jest nieodzowna... Od poczatku wiedzialem ze tego typu dyskusja jest skzana na porazke bo mozna zakonczyc pytaniem "czy widziales kiedys powietrze ??"
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
|
|
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
pierdolony klasyk  no contest 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850 |
pierdolony klasyk  no contest  Zachęcony Waszymi wypowiedziami poświęciłem 10 minut swojego życia aby posłuchać co ten koleś ma do powiedzenia... Poważnie Wam zaimponował ten pajac? Toż w jego wykonaniu był to pełen ozdobników płytki przekaz dla ubogich intelektualnie odbiorców. No chyba, że cenicie w gościu talent komiczny. Tu się zgodzę. Sam Bóg musi mieć ubaw z tego pajaca 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
pierdolony klasyk  no contest  Zachęcony Waszymi wypowiedziami poświęciłem 10 minut swojego życia aby posłuchać co ten koleś ma do powiedzenia... Poważnie Wam zaimponował ten pajac? Toż w jego wykonaniu był to pełen ozdobników płytki przekaz dla ubogich intelektualnie odbiorców. No chyba, że cenicie w gościu talent komiczny. Tu się zgodzę. Sam Bóg musi mieć ubaw z tego pajaca  Dokladnie  A najlepszy byl final : jesli istnieje Bog to niech teraz zabije widownie ...  WOW toz to jest argument - no to koles wystawil Boga na powazna probe 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,731 Likes: 5
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,731 Likes: 5 |
juz ci mówiłem że wkurwiają mnie takie pajace którym się wydaje że wszystko wiedzą 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692 |
oczywiscie ze wszystko mozna podwazyc - nawet wtedy kiedy dzieja sie rzeczy niewytlumaczalne w zaden sposob logiczny i naukowy na pomoc ateista przychodzi magiczne slowo PRZYPADEK i po sprawie...
w wielu przypadkach pomoc Boza jest nieodzowna...
Poważnie tak myślisz ?
Cóż...
Od poczatku wiedzialem ze tego typu dyskusja jest skzana na porazke bo mozna zakonczyc pytaniem "czy widziales kiedys powietrze ??" Wiele pytań można zadać, i na wiele z nich nie dostaniemy dzisiaj odpowiedzi. Nie dostaniemy dzisiaj, ale zapewne dostaniemy ją za X lat, tak jak nauka potrafi wyjaśnić wiele spraw, które jeszcze X lat temu wydawały się niewytłumaczalne. Religie - wszystkie - już z samego założenia są " wsteczne ". bo wychodzą od dogmatu. Z tym się w zasadzie nie da nic zrobić. Nauka natomiast cały czas czegoś poszukuje. Cały czas.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 861
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Feb 2004
Posty: 861 |
Po co wogole ta "pusta" dyskusja.....kazdy moze wierzyc albo nie ....moze jezdzic na pielgrzymki czy jak to sie tam nazywa albo nie , moze chodzic do kosciola albo nie.....forum jest nie do tego aby przekonywac kogos co jest dobre a co zle.....indywidualna sprawa kazdego......
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2011
Posty: 490
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2011
Posty: 490 |
Z twojej wypowiedzi wynika ze nauka jest bardziej zacofana niz religia, a chyba ci o to nie chodzilo.
Poza tym to temat smieszne a nie ateisci w natarciu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Tylko że to wszystko pic na wodę i nic nie daje. Ludzie ogłupieni kościelnymi bzdurami wysyłają swoje dzieci autokarami by się modliły przed jakimś świętym bohomazem... o zdanie matury.  oczywiscie ze daje i jest mnostwo swiadectw wiary ale oczywiscie ze wszystko mozna podwazyc Twoje dziecko ma wkrótce zdawać maturę. Co ma robić: a) przygotować się do matury ucząc się b) jechać autokarem na wycieczkę by się nad jakimś bohomaz modlić o zdanie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
|
|
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405 |
zróbcie porównanie, wierzacy - ateiści, zestawienie tabelek z typami, albo w ogóle pojedynek na typy, zobaczymy kto ma wieksza moc 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
DJ SACHI byl podobno ateista, ale juz tak przegrywal ze sie w koncu 'nawrocil' i zaczal trafiac typy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 5,322
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 5,322 |
Po co wogole ta "pusta" dyskusja.....kazdy moze wierzyc albo nie ....moze jezdzic na pielgrzymki czy jak to sie tam nazywa albo nie , moze chodzic do kosciola albo nie.....forum jest nie do tego aby przekonywac kogos co jest dobre a co zle.....indywidualna sprawa kazdego...... w tym problem ze jasnie tu panujący admin nie uznaje wolnosci slowa i jego poglądy nie wolno podważac inaczej użyje swojego oręża w formie banu bo skoro ktos ma inne zdanie nie ma prawa glosu i to jest zenujące.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
|
|
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539 |
Najbardziej nie do zniesienia jest utożsamianie Boga z ludźmi kościoła rzymskiego, który śmie się nazywać katolickim, a w rzeczywistości, nie posiada prawdziwej katolickiej wiary.
Ktoś jest z wyboru ateistą ok, ale niech nie argumentuje swojego wyboru postawą tychże ludzi lub wizerunkiem kościoła opartego na zdegenerowanej hierarchii i dewockich grupach religijnych przedkładających wiarę na uczucia i przeżycia nad prawdziwą rozumną wiarę, bo na sądzie ostatecznym nie będzie taki wiedział, gdzie się schować, tak jak i wszyscy pseudokatoliccy hierarchowie i różne grupy pseudokatolickie, które są oparte na samorealizacji i robieniu kariery w świecie, gdzie Imię Boga i oddawanie mu czci, jest tylko przykrywką i o ile w ogóle jeszcze występuje, najczęściej zakrawa o bluźnierstwo.
dziękuję
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692 |
"Na sądzie ostatecznym"... I powracamy do tematu - Śmieszne 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462 |
@Conrad A co szkodzi naukę połączyć z modlitwą? Na pewno nie zaszkodzi, a przecież nikt nie jest tak głupi, żeby tylko na modlitwie bazować. Jak ktoś jest leniem to nawet pielgrzymka do Fatimy, Watykanu i Medjugorie mu nie pomoże.
Ja staram się oceniać kościół i księży przez pryzmat najbliższej okolicy/miasta/parafii, a nie nagłówki onetu. Wtedy można zauważyć, że darmowe obiady dla dzieciaków z podstawówki nie finansuje UE, ale proboszcz ode mnie z parafii. Dom dla samotnych matek w sąsiedztwie, też powstał z inicjatywy księży. Nie wspomne o hospicjum, oraz przyparafialnym klubie sportowym, gdzie młodzież ma okazję aktywnie spędzić czas. Oprócz tego jest dobrze prosperujace przyparafialne biuro podróży, które prócz pielgrzymek oferuje tanie i świetne wyjazdy komercyjne. Ja o tych księżach, którch znam mogę wypowiadać się tylko pozytywnie, bo realnie widzę ich pracę. Jednak wszystkie te biskupstwa i kurie to już niestety inna para kaloszy...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
ten oszolom jest niezly, ogladalem akurat serial z nim bodajze LEGIT to jedzie doslownie tam po wszystkich od zydow po czarnych 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|