Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 12 1 2 3 4 11 12
Conrad #5906347 18/06/2013 23:33
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975
W
Wiara Gwarancja Wygranej
Wiara Gwarancja Wygranej
W Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 25,975
[Linked Image from fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net]

A co do tej dyskusji na temat księży itp,

Pamiętam swego czasu jak się czekało w domu jak chodził ksiądz po kolędzie, to oczekiwanie że już u tego i tego sąsiada jest a z czasem to minęło.Ksiądz jak każdy wykonuje swój zawód, pracuje, jest powołany przez siły wyższe dla tego także nie ma co na nich wieszać psów, są wyjątki oczywiście.Ale jak mechanik naprawia samochody, piłkarz gra w piłkę tak ksiądz nakłania wiernych do modlitwy.Można nie wierzyć w kościół bo coraz gorzej w niektórych parafiach ale jesteśmy religią chrześcijańską i po kres życia będzie ona cały czas, fakt faktem mniej młodzieży chodzi itp ale ta religia nigdy podkreślam nigdy nie padnie.

Także Conrad nie pisz takich bzdur że chrzest to ostania stacja bo przyjdzie tai dzień że nawet nie zdasz sobie sprawy jak bardzo się będziesz modlił, prosił, błagał itp.Religia to jest potężna siła.

Bonus: Unibet
wafe(L)nica #5906423 19/06/2013 00:10
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by pawel Wafel
Także Conrad nie pisz takich bzdur że chrzest to ostania stacja bo przyjdzie tai dzień że nawet nie zdasz sobie sprawy jak bardzo się będziesz modlił, prosił, błagał itp.Religia to jest potężna siła.

Tylko że to wszystko pic na wodę i nic nie daje. Ludzie ogłupieni kościelnymi bzdurami wysyłają swoje dzieci autokarami by się modliły przed jakimś świętym bohomazem... o zdanie matury. crazy To jest właśnie prymitywizm i zacofanie, zamiast siedzieć w domu i się uczyć, czyli robić to co naprawdę decyduje o tym jak im pójdzie na egzaminie... to tępacy pędzą starymi autobusami by zdrowaśki klepać, tak jak by to miało jakieś znaczenie... smirk

Conrad #5906431 19/06/2013 00:12
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081


Z dedykacją dla kościelnych fanatoli. toast

Conrad #5906561 19/06/2013 01:00
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Originally Posted by Conrad
Tylko że to wszystko pic na wodę i nic nie daje. Ludzie ogłupieni kościelnymi bzdurami wysyłają swoje dzieci autokarami by się modliły przed jakimś świętym bohomazem... o zdanie matury. crazy To jest właśnie prymitywizm i zacofanie, zamiast siedzieć w domu i się uczyć, czyli robić to co naprawdę decyduje o tym jak im pójdzie na egzaminie... to tępacy pędzą starymi autobusami by zdrowaśki klepać, tak jak by to miało jakieś znaczenie... smirk

oczywiscie ze daje i jest mnostwo swiadectw wiary ale oczywiscie ze wszystko mozna podwazyc - nawet wtedy kiedy dzieja sie rzeczy niewytlumaczalne w zaden sposob logiczny i naukowy na pomoc ateista przychodzi magiczne slowo PRZYPADEK i po sprawie...

Wiara nie polega na tym zeby ja bezsensownie testowac ...
Jesli ktos pojdzie kompletnie zielony na jakikolwiek egzamin i liczy ze modlitwą go zda to dopiero jest prymitywizm ale w wielu przypadkach pomoc Boza jest nieodzowna...

Od poczatku wiedzialem ze tego typu dyskusja jest skzana na porazke bo mozna zakonczyc pytaniem "czy widziales kiedys powietrze ??"

Conrad #5906577 19/06/2013 01:15
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733
Marcos Baghdatis
Marcos Baghdatis
Dołączył: Nov 2004
Posty: 40,733


To mi się bardziej podoba wink

Piostar #5906592 19/06/2013 01:29
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
pierdolony klasyk piwo

no contest grin

AGASSI #5906684 19/06/2013 05:10
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Jul 2007
Posty: 850
Originally Posted by AGASSI
pierdolony klasyk piwo

no contest grin

Zachęcony Waszymi wypowiedziami poświęciłem 10 minut swojego życia aby posłuchać co ten koleś ma do powiedzenia...
Poważnie Wam zaimponował ten pajac? shocked

Toż w jego wykonaniu był to pełen ozdobników płytki przekaz dla ubogich intelektualnie odbiorców.
No chyba, że cenicie w gościu talent komiczny. Tu się zgodzę.
Sam Bóg musi mieć ubaw z tego pajaca laugh

awax76 #5906686 19/06/2013 05:16
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Originally Posted by awax76
Originally Posted by AGASSI
pierdolony klasyk piwo

no contest grin

Zachęcony Waszymi wypowiedziami poświęciłem 10 minut swojego życia aby posłuchać co ten koleś ma do powiedzenia...
Poważnie Wam zaimponował ten pajac? shocked

Toż w jego wykonaniu był to pełen ozdobników płytki przekaz dla ubogich intelektualnie odbiorców.
No chyba, że cenicie w gościu talent komiczny. Tu się zgodzę.
Sam Bóg musi mieć ubaw z tego pajaca laugh

Dokladnie piwo

A najlepszy byl final : jesli istnieje Bog to niech teraz zabije widownie ... shocked

WOW toz to jest argument - no to koles wystawil Boga na powazna probe laugh

Conrad #5906758 19/06/2013 12:21
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,729
Likes: 5
1
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
1 Offline
Dołączył: Jan 2009
Posty: 45,729
Likes: 5
Originally Posted by Conrad


Z dedykacją dla kościelnych fanatoli. toast
juz ci mówiłem że wkurwiają mnie takie pajace którym się wydaje że wszystko wiedzą laugh

Inzaghi78 #5906765 19/06/2013 13:20
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Originally Posted by Inzaghi78
oczywiscie ze wszystko mozna podwazyc - nawet wtedy kiedy dzieja sie rzeczy niewytlumaczalne w zaden sposob logiczny i naukowy na pomoc ateista przychodzi magiczne slowo PRZYPADEK i po sprawie...

w wielu przypadkach pomoc Boza jest nieodzowna...

Poważnie tak myślisz ?

Cóż...





Od poczatku wiedzialem ze tego typu dyskusja jest skzana na porazke bo mozna zakonczyc pytaniem "czy widziales kiedys powietrze ??"


Wiele pytań można zadać,
i na wiele z nich nie dostaniemy dzisiaj odpowiedzi.

Nie dostaniemy dzisiaj,
ale zapewne dostaniemy ją za X lat,
tak jak nauka potrafi wyjaśnić wiele spraw, które jeszcze X lat temu wydawały się niewytłumaczalne.

Religie - wszystkie - już z samego założenia są " wsteczne ".
bo wychodzą od dogmatu.
Z tym się w zasadzie nie da nic zrobić.

Nauka natomiast cały czas czegoś poszukuje.

Cały czas.

Conrad #5906796 19/06/2013 15:20
Dołączył: Feb 2004
Posty: 861
P
old hand
old hand
P Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 861
Po co wogole ta "pusta" dyskusja.....kazdy moze wierzyc albo nie ....moze jezdzic na pielgrzymki czy jak to sie tam nazywa albo nie , moze chodzic do kosciola albo nie.....forum jest nie do tego aby przekonywac kogos co jest dobre a co zle.....indywidualna sprawa kazdego......

Conrad #5906797 19/06/2013 15:20
Dołączył: Aug 2011
Posty: 490
addict
addict
Dołączył: Aug 2011
Posty: 490
Z twojej wypowiedzi wynika ze nauka jest bardziej zacofana niz religia, a chyba ci o to nie chodzilo.

Poza tym to temat smieszne a nie ateisci w natarciu.

Inzaghi78 #5906800 19/06/2013 15:23
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Inzaghi78
Originally Posted by Conrad
Tylko że to wszystko pic na wodę i nic nie daje. Ludzie ogłupieni kościelnymi bzdurami wysyłają swoje dzieci autokarami by się modliły przed jakimś świętym bohomazem... o zdanie matury. crazy

oczywiscie ze daje i jest mnostwo swiadectw wiary ale oczywiscie ze wszystko mozna podwazyc

Twoje dziecko ma wkrótce zdawać maturę. Co ma robić:

a) przygotować się do matury ucząc się
b) jechać autokarem na wycieczkę by się nad jakimś bohomaz modlić o zdanie

cool

11kera11 #5906810 19/06/2013 15:40
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
zróbcie porównanie,
wierzacy - ateiści, zestawienie tabelek z typami, albo w ogóle pojedynek na typy, zobaczymy kto ma wieksza moc laugh

Conrad #5906817 19/06/2013 15:49
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
DJ SACHI byl podobno ateista, ale juz tak przegrywal ze sie w koncu 'nawrocil' i zaczal trafiac typy laugh

pawcio1 #5906818 19/06/2013 15:49
Dołączył: Jan 2005
Posty: 5,322
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 5,322
Originally Posted by pawcio1
Po co wogole ta "pusta" dyskusja.....kazdy moze wierzyc albo nie ....moze jezdzic na pielgrzymki czy jak to sie tam nazywa albo nie , moze chodzic do kosciola albo nie.....forum jest nie do tego aby przekonywac kogos co jest dobre a co zle.....indywidualna sprawa kazdego......

w tym problem ze jasnie tu panujący admin nie uznaje wolnosci slowa i jego poglądy nie wolno podważac inaczej użyje swojego oręża w formie banu bo skoro ktos ma inne zdanie nie ma prawa glosu i to jest zenujące.

Conrad #5906820 19/06/2013 16:02
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
W
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
W Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Najbardziej nie do zniesienia jest utożsamianie Boga z ludźmi kościoła rzymskiego, który śmie się nazywać katolickim, a w rzeczywistości, nie posiada prawdziwej katolickiej wiary.

Ktoś jest z wyboru ateistą ok, ale niech nie argumentuje swojego wyboru postawą tychże ludzi lub wizerunkiem kościoła opartego na zdegenerowanej hierarchii i dewockich grupach religijnych przedkładających wiarę na uczucia i przeżycia nad prawdziwą rozumną wiarę, bo na sądzie ostatecznym nie będzie taki wiedział, gdzie się schować, tak jak i wszyscy pseudokatoliccy hierarchowie i różne grupy pseudokatolickie, które są oparte na samorealizacji i robieniu kariery w świecie, gdzie Imię Boga i oddawanie mu czci, jest tylko przykrywką i o ile w ogóle jeszcze występuje, najczęściej zakrawa o bluźnierstwo.

dziękuję

Conrad #5906821 19/06/2013 16:07
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
"Na sądzie ostatecznym"...

I powracamy do tematu - Śmieszne laugh

Conrad #5906822 19/06/2013 16:12
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462
H
Pooh-Bah
Pooh-Bah
H Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,462
@Conrad
A co szkodzi naukę połączyć z modlitwą? Na pewno nie zaszkodzi, a przecież nikt nie jest tak głupi, żeby tylko na modlitwie bazować. Jak ktoś jest leniem to nawet pielgrzymka do Fatimy, Watykanu i Medjugorie mu nie pomoże.

Ja staram się oceniać kościół i księży przez pryzmat najbliższej okolicy/miasta/parafii, a nie nagłówki onetu. Wtedy można zauważyć, że darmowe obiady dla dzieciaków z podstawówki nie finansuje UE, ale proboszcz ode mnie z parafii. Dom dla samotnych matek w sąsiedztwie, też powstał z inicjatywy księży. Nie wspomne o hospicjum, oraz przyparafialnym klubie sportowym, gdzie młodzież ma okazję aktywnie spędzić czas. Oprócz tego jest dobrze prosperujace przyparafialne biuro podróży, które prócz pielgrzymek oferuje tanie i świetne wyjazdy komercyjne. Ja o tych księżach, którch znam mogę wypowiadać się tylko pozytywnie, bo realnie widzę ich pracę. Jednak wszystkie te biskupstwa i kurie to już niestety inna para kaloszy...

Conrad #5906845 19/06/2013 16:45
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Originally Posted by Conrad


Z dedykacją dla kościelnych fanatoli. toast

ten oszolom jest niezly, ogladalem akurat serial z nim bodajze LEGIT to jedzie doslownie tam po wszystkich od zydow po czarnych laugh

Strona 2 z 12 1 2 3 4 11 12

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
5 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, forty, betowiec, aker, Sensei), 2,263 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,508
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1