|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
a mi sie strava podoba  jesli sprawdza sie jeszcze te opinie, że jest duzo dokladneijsza od endo to juz w ogole super. Jedyny minus to grafika ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaic. Co do endo to mi od poczatku uzytkowania nigdy nie zanizylo dostansu, za to czesto zawyzalo. Kilka razy edytowalem ale zawsze na swoją niekorzysc  Wsrod moich znajomych tez tylko dodawalo km. Z testów McKrackena tez na to samo wychodzilo, choc u niego akurat to nie byly jakies duze roznice.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Hm to ciekawe, bo to proste w sumie do wykrycia na wykresach, jak wyżej pisałem. Trzeba być idiotą by fałszować swój wynik sportowy, jako amator  Dla mnie najważniejsza jest prawdziwość wyniku, jeżeli miałbym wybierać fałszowanie, to wolałbym zaniżanie niż zawyżanie, w końcu każdy walczy ze swoimi ograniczeniami, dopiero później z innymi. W przypadku grupek sponsorowanych oni je potem banuja. Utkwil mi w pamieci taki chlopaczek, Polak zreszta, w ktorejs z grup biegowych. Do szkoly robil polmaraton, po szkole polmaraton  Ale patrzylem na jego treningi, mial je widoczne i normalne czasy okrazen. Ale jak ktos chce edytowac to moze. A co do krakowskich blon to tam widze rekordzista jest gosc, co znowu u mnie jest rekordzista na kilku trasach w MTB. Wzialem goscia na Strava do followersow, po tym jak zalozylem segment podjazd pod Ochodzita i gdzie wyladowalem na szarym koncu, bo sie okazalo,ze lecial tamtedy we wrzesniu Maraton MTB  A dzis: O 7 biegal - 13 km w tempe 4:16 o 11 na rowerze z kolega z grupy rowerowej 40 km i 1180 m przewyzszenia . Dobry świr 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
GAPy super sprawa, szkoda że treningu roweroweym ich nie ma, segmenty to samo. Strava lepiej rysuje na pewno wykresy, ale obie aplikacje dobrze się uzupełniają. Ja obserwuje na Stravie Laurensa Ten Dama, wydaje mi się że to przyszłość tych aplikacji, obserwacje treningów zawodowców, Ten Dam zbiera po 500 lików 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 5,368 |
a jacys znani biegacze?  Czy nie ma szans ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2001
Posty: 1,679 |
Obie aplikacje maja swoje wady i zalety. Ale to portale sa ich rozwinieciem co zreszta doskonale widac na endo.com jak aktywni jestescie  Portal to podstawa  pozwole sobie sie nie zgodzic podstawa jest urzadzenie pomiarowe, portal jest jego rozwinieciem a aplikacje na telefon to raczej zabawki przeznaczone dla osob rozpoczynajacych zabawe w bieganie, przede wszystkim dlatego, ze gps w kazdym telefonie moze byc roznej jakosci a sam telefon nie jest urzadzeniem dedykowanym do tego typu uzytkowania. endo jest nastawione stricte na towarzyski aspekt aktywnosci fizycznej i przynajmniej jego darmowa wersja nie oferuje praktycznie zadnej mozliwosci analizy wynikow. strava w kwestii analizy jest lepsza poprzez segmenty, ponadto oferuje opcje sledzenia przebiegu obuwia, co ma znaczenie jesli trenujemy w wiecej niz jednej parze. garmin connect wypada najslabiej, pod wzgledem i towarzyskim i analizy, ale... dla mnie to podstawowe narzedzie do trzymania historii, gdyz istnieje (przynajmniej na ios) niezalezna aplikacja o nazwie connectstats, ktora jest najlepszym narzedziem do szybkiej analizy wynikow z jakim do tej pory mialem do czynienia. prawie kazdy aspekt treningow moze byc przedstawiony na wykresie, ktory w bardzo przystepny sposob pokazuje czy jest postep, stagnacja czy regres. jak dla mnie - number 1  connectstats, nie garmin connect oczywiscie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517 |
Ja też ostatnio poczyniłem zakupy na sezon zimowy  Legginsy dają super komfort podczas biegania - nic nie podwiewa, ciepło. Ja, żeby lepiej wyglądać, zakładam na nie krótki spodenki  Bo ciężko było mi się przekonać do samych legginsów. Buty też muszę kupić nowe. Niestety te ostatnie nie pasują mi. Jak wróciłem po kontuzji piszczeli to pobolewał mnie mięsień piszczelowy tylny. Praktycznie w tym samym miejscu, co piszczel. Wróciłem na tydzień do swoich starych złomów i ból ustąpił więc niestety obecne buty mogę traktować tylko jako uzupełnienie. Czytałem dużo pozytywnych opinii o Puma Faas. Mają kilka modeli, przymierzałem. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Rozważam Faas 350S, albo Faas 500 v2, ewentualnie Faas 500S. Pumy w ogóle są dosyć tanie, a jak ściągnę je z USA to wyjdą ok. 140zł więc warte spróbowania. Garmina też sobie w końcu kupiłem. Oczywiście kupiłem w sklepie w USA, bo wyszło mi dużo taniej. Różnica w porównaniu do tych polskich sklepów, jest taka, że tam jest tylko roczna gwarancja. Jednak cena 310XT HRM tam wychodzi z wysyłką ok. 600zł, gdzie u nas najtaniej 1113zł w azymucie. Za tyle to już mogę kupić  Gdzie konkretnie kupowałeś Garmina? I jak wygląda kwestia cła?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
|
|
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133 |
Zegarek przyszedł jako gift i obyło się bez płacenia. Ogólnie wyszedł mi ok. 645zł. Kupowałem na amazonie, bo zależało mi na czasie. Porównywałem cenę tylko z ebayem więc być może da się jeszcze taniej wyrwać. A tak przy okazji to widziałem, że w naszych sklepach cena spadła poniżej 1000zł
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306 |
Widze panowie, ze sprzety kupujecie, ciekawe czy ktorys z Was okreslal indywidualny prog beztlenowy ?
Chwalic sie swoimi wynikami
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517 |
Zegarek przyszedł jako gift i obyło się bez płacenia. Ogólnie wyszedł mi ok. 645zł. Kupowałem na amazonie, bo zależało mi na czasie. Porównywałem cenę tylko z ebayem więc być może da się jeszcze taniej wyrwać. A tak przy okazji to widziałem, że w naszych sklepach cena spadła poniżej 1000zł dzięki za info  Co ciekawe wersja z HRM jest tańsza  Zaczekam jeszcze na black friday, może coś jeszcze potanieje i chyba tez sie skuszę 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Tylko uwazaj na modele uzywane oraz te refurbished. PS http://www.ntnu.edu/cerg/vo2maxCo wam wyszlo?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
|
|
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133 |
Widze panowie, ze sprzety kupujecie, ciekawe czy ktorys z Was okreslal indywidualny prog beztlenowy ?
Chwalic sie swoimi wynikami za słabi jesteśmy, żeby szarpać kasę na takie badania 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2010
Posty: 974
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Apr 2010
Posty: 974 |
Obie aplikacje maja swoje wady i zalety. Ale to portale sa ich rozwinieciem co zreszta doskonale widac na endo.com jak aktywni jestescie  Portal to podstawa  pozwole sobie sie nie zgodzic podstawa jest urzadzenie pomiarowe, portal jest jego rozwinieciem a aplikacje na telefon to raczej zabawki przeznaczone dla osob rozpoczynajacych zabawe w bieganie, przede wszystkim dlatego, ze gps w kazdym telefonie moze byc roznej jakosci a sam telefon nie jest urzadzeniem dedykowanym do tego typu uzytkowania. endo jest nastawione stricte na towarzyski aspekt aktywnosci fizycznej i przynajmniej jego darmowa wersja nie oferuje praktycznie zadnej mozliwosci analizy wynikow. strava w kwestii analizy jest lepsza poprzez segmenty, ponadto oferuje opcje sledzenia przebiegu obuwia, co ma znaczenie jesli trenujemy w wiecej niz jednej parze. garmin connect wypada najslabiej, pod wzgledem i towarzyskim i analizy, ale... dla mnie to podstawowe narzedzie do trzymania historii, gdyz istnieje (przynajmniej na ios) niezalezna aplikacja o nazwie connectstats, ktora jest najlepszym narzedziem do szybkiej analizy wynikow z jakim do tej pory mialem do czynienia. prawie kazdy aspekt treningow moze byc przedstawiony na wykresie, ktory w bardzo przystepny sposob pokazuje czy jest postep, stagnacja czy regres. jak dla mnie - number 1  connectstats, nie garmin connect oczywiscie  Dodam jeszcze ,że na ios (ipad) jest jeszcze zamiast connectStats coś takiego jak TrainingLog. Co do porrtali które fajnie pozwalaja kontrolowac swoje postepy można wymienić run-log.com . Ja korzystam z endo , garmina connect i run-log.com . Na ios jak kolega connectstats . Dziś po 2 tygodniach odpoczynku powoli zaczyna wznawiać treningi . Rozpisałem sobie coś takiego : http://run-log.com/plan_treningowy/powrot-do-formy-2013,1358.html Plan jest zrealizować to do końca roku ,a od stycznia zmienić tryb treningowy na 3 razy w tygodniu i szykować się po polówkę w Poznaniu z zamiarem dobicia do 1:49:59  Nie wiem czy nie popełniam błędu ,ale zaryzykuje treningi pod pulsometr ,a od stycznia już tempówki . Licze ,że koledzy będą podpowiadali czasem co robię nie tak w swoich treningach .
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
2fast 2furious
|
|
2fast 2furious
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024 |
Po kilku miesiącach przerwy podejmuję kolejną próbę powrotu do biegania  Którą ? Nie pamiętam, ale wiem na pewno, że jest to ostatnia próba. Jeśli tym razem kręgosłup nie wytrzyma, to odpuszczam bieganie. Trzy miesiące trenowałem mięśnie kręgosłupa w nadziei, że to pomoże i ból nie będzie się pojawiał. Zobaczymy. Póki co zaczynam bardzo delikatnie, żeby stopniowo się obciążać. Chociaż już wczoraj bodajże na 2km w parku był pierwszy poślizg, po którym prawie zawyłem z bólu, ale na szczęście okazało się, że to był tylko impuls  Trzymajcie kciuki  lupus i podstawek - dzięki za motywujące lajki 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
Połącz basen z bieganiem, zacznij bardzo delikatnie i nie zwiększaj szybko obciążeń. Ja tak robię i o ile rok temu coś zaczęło mnie boleć w biodrze, to teraz jest bez żadnego problemu, wieloletnich zaniedbań nie da się nadrobić w 3 miesiące, wiem co mówię 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024
2fast 2furious
|
|
2fast 2furious
Dołączył: Nov 2001
Posty: 6,024 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517 |
Zegarek przyszedł jako gift i obyło się bez płacenia. Ogólnie wyszedł mi ok. 645zł. Kupowałem na amazonie, bo zależało mi na czasie. Porównywałem cenę tylko z ebayem więc być może da się jeszcze taniej wyrwać. A tak przy okazji to widziałem, że w naszych sklepach cena spadła poniżej 1000zł Obecnie na amazon.com jest świetna cena za 310XT - 160 USD, ale nie chcą shipnąc go do Polski  "This item cannot be shipped to the address you selected" Podstawek, jak Ci się udało to obejść?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
|
|
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133 |
kupił go ktoś z USA w moim imieniu i później wysłał do Polski jako gift
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|