Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 9 z 17 1 2 7 8 9 10 11 16 17
Conrad #6091563 29/11/2013 18:52
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
w ogole poczytajcie sobie opinie pasazerow nt. obslugi pokladowej. Jest masa zlych opinii na temat oblusgi, zachowania itp. Troche sie przyznam szczerze.

Bonus: Unibet
Skiper #6092434 30/11/2013 21:35
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Skiper

niezła kompromitacja LOT-u, znaczy tyle że nam 787 są niepotrzebne bo i tak nie dajemy radę ich zapełnić i trzeba je wysyłać gdzie indziej żeby nie stały.

To jest akurat normalne i dobre bo w zimę mamy mniej "rotacji" na niektórych trasach i możemy w ten sposób wykorzystać samolot. No i jest to "wet lease" czyli nasi ludzie też pracują, od pilotów po obsługę pokładową.

P.S. Żałuję, że LOT nie jest w sojuszu One World. Mimo iż zarówno polskie jak i singapurskie linie są w *A to osobiście zdecydowanie najczęściej korzystam z OW, nie ważne w jakim kierunku lecę. smile

Conrad #6092602 30/11/2013 23:10
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
Wcale nie jestem przekonany że to jest normalne (a już na pewno nie jest to dobre). Czy poważne linie zamawiają np. A380 czy nawet coś mniejszego z założeniem że przez 1/3 roku nie będą mieli co z tym gratem zrobić i gdzieś go trzeba będzie upychać? Jak LOT chce być normalną linią albo trzeba tych pasażerów na zimę gdzieś znaleźć, a skoro się nie potrafi to może czas przyznać że w tym całym lotnictwie to my jednak jesteśmy słabi i zamykamy sklepik. Oczywiście feedowanie LOT-u państwową kasą jest na dłuższą metę konieczne, jeśli nie chcemy stracić bezpośrednich połączeń z Warszawy do wielu europejskich miast.

Skiper #6092635 30/11/2013 23:26
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Skiper
Wcale nie jestem przekonany że to jest normalne (a już na pewno nie jest to dobre). Czy poważne linie zamawiają np. A380 czy nawet coś mniejszego z założeniem że przez 1/3 roku nie będą mieli co z tym gratem zrobić i gdzieś go trzeba będzie upychać?
Na fachowym forum lotniczym oceniono to bardzo dobrze, tak więc nie jest to moja opinia wcale. Wiele linii w ogóle KASUJE wiele połączeń w okresie zimowym, przesuwa samoloty na inne kierunku, tak samo dzierżawi czy robi chartery. Aby było ciekawie to Finnair jest właśnie dobrym przykładem takiej linii. My np. latamy do Toronto cały rok, może w zimę będzie ciut mniej połączeń, ale oni w ogóle wywalają ten kierunek i zrywają wszystkie połączenia w tym okresie.

Zauważ, że wszystkie nasze kierunki, chyba bez wyjątku, dotyczą północnej części kuli ziemskiej. Do tego nie mamy o dziwo połączeń z BKK czy SIN (popularne kierunki tranzytowe), które są regularnie zapełnione i można by je zwiększyć w tym czasie, kiedy to więcej osób ucieka przed zimą.

Skiper #6093152 01/12/2013 04:01
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Originally Posted by Skiper
Wcale nie jestem przekonany że to jest normalne (a już na pewno nie jest to dobre). Czy poważne linie zamawiają np. A380 czy nawet coś mniejszego z założeniem że przez 1/3 roku nie będą mieli co z tym gratem zrobić i gdzieś go trzeba będzie upychać? Jak LOT chce być normalną linią albo trzeba tych pasażerów na zimę gdzieś znaleźć, a skoro się nie potrafi to może czas przyznać że w tym całym lotnictwie to my jednak jesteśmy słabi i zamykamy sklepik. Oczywiście feedowanie LOT-u państwową kasą jest na dłuższą metę konieczne, jeśli nie chcemy stracić bezpośrednich połączeń z Warszawy do wielu europejskich miast.
Jak nie jesteś przekonany, że to jest normalne to znaczy że nie masz pojęcia o tej branży.

Conrad #6093468 01/12/2013 17:03
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Dobre smile

"Darmowe mile, które zdobywa się latając często samolotami, to fajna rzecz, ponieważ można je wykorzystać do darmowego latania, albo też noclegów w hotelach należących do lotnisk. Ich zdobycie trwa bardzo długo i jest kosztowne, jednak istnieją sposoby na to, by zgromadzić ich wiele niewielkim kosztem.

David Phillips, inżynier wykładający na Uniwersytecie Kalifornia, to człowiek, któremu udało się zdobyć 1,25 miliona darmowych mil. Nie jest bynajmniej naftowym szejkiem, który pół życia spędził w samolocie, lecz do zdobycia darmowych mil, wykorzystał zupełnie inny sposób.

Jego zbieractwo rozpoczęło się w 1999 roku, kiedy to sieć sklepów Healty Choice zorganizowała promocję na mrożone produkty. W ramach oferty każde 10 kodów paskowych przysłanych przez konsumenta, premiowane było 500 darmowymi milami. Jednak w pierwszym okresie trwania promocji, ich liczba była podwajana, a więc za 10 kodów, nabywca dostawał 1000 mil.

David to bardzo skrupulatny człowiek, który uważnie przegląda promocje oferowane przez sklepy. Dowiedział się więc, że jedna z lokalnych sieci, sprzedaje objęty tą promocją pudding czekoladowy w cenie 0,25 USD za sztukę. Oznaczało to, że za 2,50 USD, otrzymać mógł 1000 darmowych mil. Obok tak znakomitej oferty nie można było przejść obojętnie, więc Phillips w ciągu jednego dnia objechał wszystkie sklepy tej sieci w swym mieście i wykupił całe zapasy puddingu. Ludzie byli rzecz jasna mocno zdziwieni tym co robił, lecz wyjaśniał im, że przygotowuje się na Y2K.

W sumie wydał około 3000 dolarów, ale w zamian trzymał ilość darmowych mil wartych 150,000 dolarów. Problemem było wycięcie wszystkich kodów, w końcu puddingów było ponad 10,000 sztuk, co było ponad siły jego i rodziny. Ale David wpadł na świetny pomysł. Wpadł do lokalnego oddziału Armii Zbawienia, proponując im, że odda pudding w zamian za dostarczenie ochotników do wycinania kodów paskowych. Ten pomysł, miał jeszcze jedną zaletę, pod koniec roku mógł sobie odliczyć 800 dolarów od podatku w zamian z darowiznę.

Najciekawsze jest jednak to, że David wynalazł swoiste perpetum mobile, ponieważ darmowe mile nigdy mu się nie skończą. Zasada ich działania jest taka, że wykorzystując je do latania, równocześnie zdobywa nowe. Dlatego nadal zdobywa nowe pięciokrotnie szybciej, niż je wydaje i to mimo faktu, że lata bardzo często.

Aktualnie na różnych kontach posiada 4 miliony darmowych mil (Ziemię może okrążyć 160 razy) i obleciał już 20 krajów spędzając w nich wiele urlopów. Krótko mówiąc, za głupie 3 tysiące dolarów, on i jego rodzina mogą latać samolotami za darmo praktycznie do końca życia.
źródło: http://www.strefaimperiumgier.pl/"

skopiowane z sadola

tomo #6093682 01/12/2013 19:33
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
Originally Posted by tomo
Jak nie jesteś przekonany, że to jest normalne to znaczy że nie masz pojęcia o tej branży.

Skoro znalazł się ekspert, to powiedz kiedy w końcu LOT wyjdzie chociaż na zero, czy może jesteśmy skazani na to że nigdy mu się żadnych zysków nie uda przynieść.

Conrad #6094115 02/12/2013 00:10
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Nie odpowiem Ci na to pytanie bo sam jestem zażenowany tym co się wyprawia w tej linii od kilku lat, ale akurat wypożyczenie samolotu (wraz z załogą) który i tak stałby przez cały sezon zimowy na płycie w WAW jest w tej całej LOTowskiej miernocie jednym z nielicznych bardzo udanych posunięć.

Problem zbyt dużej liczby samolotów w sezonie zimowym nie jest problemem stricte LOTowskim tylko problemem każdej linii na naszej półkuli, po prostu zimą podróżuje znacznie mniej ludzi i jest to problem nie do przeskoczenia. Nawet Ryanair znany z tego, że nie odda za frajer choćby złamanego eurocenta, zimą odstawia w krzaki kilkadziesiąt swoich B738 bo ani sam nie znajdzie pasażerów by je zapełnić ani inne linie nie potrzebują w tym czasie dodatkowych maszyn.

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by Self-Confident
David Phillips, inżynier wykładający na Uniwersytecie Kalifornia, to człowiek, któremu udało się zdobyć 1,25 miliona darmowych mil...
Dawno temu o tym czytałem i do dziś mam ten link w ulubionych:

http://www.snopes.com/business/deals/pudding.asp

toast

Conrad #6094629 02/12/2013 03:33
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
A z trochę innej beczki, wiadomo coś w sprawie odkręcenia tego, że LOT (tzn. LOT AMS) swoich Dreamlinerów nawet nie serwisuje, tylko robi to Monarch? Mozna jeszcze dodać, że nie mamy także odpowiednio dużego hangaru, żeby 787 się zmieścił...

Skiper #6094925 02/12/2013 11:09
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Dzisiaj te samoloty mają strasznie dużą rozpiętość skrzydeł. 767 był bardziej długi niż szeroki, a 787 jest bardziej szeroki niż długi - co u Boeinga się praktycznie nie zdarza (tylko dwa specyficzne modele z innych serii mają podobną cechę). Tak więc gdyby można go ustawić by bokiem jechał to kto wie czy by się nie zmieścił... wink

Z tego co pamiętam to Qantas serwisował lub być może nadal serwisuje swoje A380 w Europie.

Conrad #6094928 02/12/2013 11:18
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Conrad #6095385 03/12/2013 02:35
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Conrad #6097506 05/12/2013 07:04
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
Originally Posted by Conrad
Z tego co pamiętam to Qantas serwisował lub być może nadal serwisuje swoje A380 w Europie.


Ooo...Qantas to też taka linia jak LOT, bo nie może upaść. My się w razie czego możemy jeszcze na auta przesiąść, ale Australijczycy? Tylko na innych przewoźników. W kazdym razie czytam że ówże Qantas zaraz ogłosi 300 baniek kangurzych straty tylko za 1 połowę 2013, i plan zwolnień. Zreszą chyba wynik oczekiwany, od kiedy żebrają o kasę u Emirates. Zresztą tobie Kondzio chyba ta sytuacja jest znana z racji związków z tym krajem wink

Conrad #6097697 05/12/2013 20:51
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Lecę tam w tym miesiącu, za niecałe 2 tyg. smile Ale tradycyjnie BA. Oni dają takie ceny, że singapurskimi mi się nie opłaca. Kiedyś jeszcze BA miał deal z Qantasem, że kupując u jednych czy drugich bilet można było wybierać spośród lotów obu przewoźników, ale ta współpraca się skończyła odkąd QF wszedł w deal z Emiratami.

Wszystkie linie na świecie dostają po dupie, singapurskie ostatnio też mają słabsze liczby. Ciężka branża. Zresztą od dawna taka jest, często zapominamy ile to już lat temu Swissair padł... nie mówiąc o całej rzeszy amerykańskich przewoźników.

Conrad #6097715 05/12/2013 21:09
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Porob jakies foty ? smile

Lotnisko, samolot, widoczki, da radę? smile

lupus #6097808 06/12/2013 00:06
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by lupus
Porob jakies foty ? smile

Lotnisko, samolot, widoczki, da radę? smile

Jestem w Sydney 2x do roku tak więc pewnie, że się da.

Ostatnim razem wrzuciłem te oto zdjęcie tak z ciekawości, reklama przy lotnisku:

[Linked Image]

Conrad #6097862 06/12/2013 01:16
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081


Rany, co za warunki do lądowania (czy raczej ich brak)...

Conrad #6098019 06/12/2013 03:05
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Link powyzej juz usuniety, chyba o ten film chodzilo:


Strona 9 z 17 1 2 7 8 9 10 11 16 17

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, burbon, kamel, alfa), 2,435 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,340
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1