Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 23 z 24 1 2 21 22 23 24
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
W Polsce za kazdy zaklad placisz podatek od obrotu osobno i osobno tez podatek od wygranej.
Zeby bylo tak jak piszesz to musialoby byc jakies miesieczne rozliczanie zysku itp. W Internecie oczywiscie byloby to mozliwe bez wiekszego nakladu pracy dla firm. Trudniej byloby to rozwiazac w przypadku naziemnych gdzie nie ma takich narzedzi.

Dołączył: Mar 2013
Posty: 1,325
D
veteran
veteran
D Offline
Dołączył: Mar 2013
Posty: 1,325
przy takich przepisach nikt nie powinien obstawiac u naziemnych
no chyba ze tasmy min 10 meczow bo wtedy podatek sie rozklada raz na stawke a kurs jest megaokazyjny np spozniona zmiana w porownaniu z internetem ze mimo to sie oplaca

Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
Dokladnie. W Polsce najbardziej efektywne pod wzgledem opodatkowania jest stawianie multi z mala stawka np 2 zl i potencjalna wygrana ponizej 2280 zl.

Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
Twoj Ruch sklada w sejmie projekt nowelizacji ustawy hazardowej majacy zalegalizowac gre w pokera:


Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by damian1679
przy takich przepisach nikt nie powinien obstawiac u naziemnych
no chyba ze tasmy min 10 meczow bo wtedy podatek sie rozklada raz na stawke a kurs jest megaokazyjny np spozniona zmiana w porownaniu z internetem ze mimo to sie oplaca

Podejrzewam, że budżet więcej zarobi na całej rzeszy grających u ziemniaków niż gdyby zrobił warunki jak na Malcie i musiał liczyć na to, że któraś firma zrobi w Polsce swoją siedzibę na Europę/świat.

No i nie zapominajmy, że to rodzime buki zwarły szyki i lobbowały rząd by ten odciął zagraniczne firmy od rynku.

Natomiast dzisiaj dochodzi jeszcze jedno rozwiązanie, które jest coraz bardziej popularne w Europie, aby "wymusić" opłatę za dostęp do rynku. Czyli nawet bez siedziby w Polsce zagraniczne firmy (z wspólnego unijnego rynku) mogłyby tu funkcjonować bez szykan o ile zapłaciłyby państwu haracz. Chyba jedyna taka branża bo wszyscy inni w Unii nie mają takich barier. Ale skoro tak jest w coraz więcej krajach członkowskich to jest to opcja do rozważenia.

Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
Jakby kogos to interesowalo to Rosja wlasnie zabiera sie za regulacje gry w Internecie.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
http://www.e-play.pl/component/k2/item/3113-debata-ekspercka-nt-firm-bukmacherskich

te qurewskie ziemniaki nigdy nie zrezygnują puke
dalej warszawiacy pognać ich w pizdu z lokalu boks

Dołączył: Jul 2009
Posty: 638
addict
addict
Dołączył: Jul 2009
Posty: 638
Quote
przedstawiciel NASK (ekspert w dziedzinie blokowania stron www)

Kolejna złodziejska instytucja

"Polacy porzucają dwukrotnie więcej domen internetowych niż inni Europejczycy

Ogólnie przyjętą na świecie praktyką jest pobieranie takiej samej opłaty za odnowienie domeny co za jej rejestrację, lub też wręcz większa opłata za pierwszy rok utrzymania domeny niż za kolejne (tak jest np. dla domen .de). Tymczasem w Polsce NASK ustalił aż czterokrotnie wyższe ceny odnowień domen .pl w stosunku do ceny ich rejestracji za pierwszy rok. Nic dziwnego że aż dwie trzecie klientów decyduje się porzucić swoją domenę, gdy za drugi rok jej utrzymania przychodzi im zapłacić wielokrotnie więcej niż za pierwszy...."

http://rynekdomen.pl/2014/analiza-wspolczynnika-odnowien-domen-pl/

Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
akurat moja praca to domeny, strony itp., więc bez czytania powiem, że to nie wynika w ogóle z cen tylko głównie pozycjonerów, którzy tak jak ja nieraz w setkach czy tysiącach domen kupują by za rok nie przedłużyć, służą tylko na np. zaplecza pod normalne strony, czyli ogólnie przyjęty delikatny spam xD
ogólnie domeny teraz są tanie jak barszcz, pl kosztuje przedłużenie z 50 złociszy, o rejestracji nie mówię, bo prawie 0, chyba że ktoś kupuje w takich molochach jak home gdzie ceny są ponad dwukrotnie wyższe, ja mając u jednego rejestratora sporo domen z bonusami za ilość mam praktycznie 3 razy mniejsze ceny niż w większych firmach -.-
a jak ktoś zarabia to co to dla niego nawet i to 120zł za odnowienie no litości tongue

Dołączył: Jul 2009
Posty: 638
addict
addict
Dołączył: Jul 2009
Posty: 638
Originally Posted by dave84
...
ogólnie domeny teraz są tanie jak barszcz, pl kosztuje przedłużenie z 50 złociszy, o rejestracji nie mówię...


Rozumiem,że jadasz barszcz w restauracji Magdy Gessler

Przedłużenie domeny PL 50,00 PLN (61,50 PLN z VAT)

Przedłużenie domeny COM 40,00 PLN (49,20 PLN z VAT)

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,15351907,Polskie_firmy_bukmacherskie_wymyslily_sposob_na_nielegalne.html

yebany kutas z STS "ledwo wiąże koniec z końcem" i skamle o blokowanie stron puke
cytując klasyka tematu : "sobie qurwa warzywniak otwórz" laugh

Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
D
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
D Offline
Dołączył: Sep 2010
Posty: 8,088
Originally Posted by SchabowyRazz
Originally Posted by dave84
...
ogólnie domeny teraz są tanie jak barszcz, pl kosztuje przedłużenie z 50 złociszy, o rejestracji nie mówię...


Rozumiem,że jadasz barszcz w restauracji Magdy Gessler

Przedłużenie domeny PL 50,00 PLN (61,50 PLN z VAT)

Przedłużenie domeny COM 40,00 PLN (49,20 PLN z VAT)



Tak, ale zauważ, że znaleźć jakieś dobre słowo kluczowe dla *com graniczy z cudem czy 2-3 literówkę choćby, bo wszystko od kilku lat pozajmowane, a pl-ek jest jeszcze sporo, więc to pewnie też przyczyna.

61 to drogo za domenę pl, można przedłużać taniej, choćby w Aftermarket i nie zapomnij, że rejestracja com jest zazwyczaj droższa

Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
Znalezienie 2-3 literowek .com nie graniczy z cudem - jest po prostu niemozliwe. 4-literowek tez:
"Croatian startup WhoAPI.com used its domain API program to check all four-letter combinations for .com domain names. The service reported Dec. 3 that every possible four-letter combination--456,976 of them--from aaaa.com to zzzz.com had been registered."

"What we confirmed that all the 4 letter domains are registered. We haven't tried numbers, dashes or IDN's, just 26 letters of the English alphabet… Not to mention that 3 letter and 2 letter domains are long gone."

Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 18,397
witam

czy orientuje się ktoś jak wygląda sprawa hazardu (internetowego i naziemnego) w poszczególnych landach w Niemczech? czy jest jakaś szczególna różnica, czy we wszystkich panuje takie samo prawo?

z góry dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam

Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 17,415
Spór o hazardowy czarny rynek w Polsce [wyborcza.biz]

jak zwykle nudy na pudy.. "nielegalne" spółki dobre

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Artykuł jak i całe te pseudobadania robione tendencyjnie i na zamówienie widomo kogo puke
Zabrakło tylko zdania ludzi z MF odpowiedzialnych za hazard, którzy w innych pismach mówią wprost, że te wszystkie wyliczenia są przeszacowane i nie odpowiadają rzeczywistości tylko pasują "ziemniakom" dlatego żadnych zmian w prawie nie przewidują.

Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
M
enthusiast
enthusiast
M Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 366
Komisja Europejska zlecila firmie PricewaterhouseCoopers analize mozliwosci wprowadzenia unijej regulacji hazardu. Nastepny krok ze strony Unii w sprawie hazardu. Niby nic wielkiego ale powoli sie zmienia. Jak nie Tusk z Kapica to Unia zmieni nam ustawe.

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Originally Posted by michau13
Komisja Europejska zlecila firmie PricewaterhouseCoopers analize mozliwosci wprowadzenia unijej regulacji hazardu. Nastepny krok ze strony Unii w sprawie hazardu. Niby nic wielkiego ale powoli sie zmienia. Jak nie Tusk z Kapica to Unia zmieni nam ustawe.

tak z rok temu to mówiłem grin

Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
A
Knockin' On Heaven's Door
Knockin' On Heaven's Door
A Offline
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
laugh
Mogę się jednak mylić tongue

http://www.e-play.pl/awp/item/3261-s%C4%85d-nie-ma-zakazu-jednor%C4%99kich-bandyt%C3%B3w

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Originally Posted by michau13
Komisja Europejska zlecila firmie PricewaterhouseCoopers analize mozliwosci wprowadzenia unijej regulacji hazardu. Nastepny krok ze strony Unii w sprawie hazardu. Niby nic wielkiego ale powoli sie zmienia. Jak nie Tusk z Kapica to Unia zmieni nam ustawe.

Dziwię się, że brytyjski rząd nie działał w interesie swoich przedsiębiorców i pozwolił by inne kraje rozpruły rynek zakładów, powprowadzały jakieś własne dziwne ograniczenia i protekcje niezgodne ze wspólnym rynkiem unijnym, itd.

Może gdyby zadziałali w interesie branży to nie doszłoby to obecnych absurdów w 1/2 Europy.

Strona 23 z 24 1 2 21 22 23 24

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Sensei, rafal08, aker, burbon, forty), 681 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,625
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1