Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 11 z 17 1 2 9 10 11 12 13 16 17
tomo #6151783 08/02/2014 03:58
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Originally Posted by tomo
A piszcie se co chcecie ale dla mnie i tak nigdy nic nie przebije trzech siekier, i co z tego że nie największy... tongue

polać mu piwo

silniki i tak ma największe wink
i jest tez największym dwusilnikowcem...

Bonus: Unibet
KeeP #6161927 17/02/2014 14:29
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258

Conrad #6161930 17/02/2014 14:58
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Porwanie samolotu linii Ethiopian Airlines, przymusowe lądowanie w Genewie

Porwany samolot etiopskich linii lotniczych został zmuszony do lądowania na lotnisku w Genewie. Porywacz został aresztowany, pasażerowie i załoga są bezpieczni – poinformował oficer John Phillipe Brandt. To ostatnie doniesienia z Genevy przekazane przez agencję Reuters.

Lot Ethiopian Airlines ET702 odleciał z Addis Abeby o godzinie 00:30 czasu lokalnego i planowo miał lądować o 4:40 czasu lokalnego w Rzymie.Samolot, który został porwany to 14. letni Boeing 737-300ER reg. ET-AMF (zobacz zdjęcia).

Podczas całej operacji nikomu nic się nie stało. Do tej pory nie wiadomo, kto porwał samolot ani jakie były jego żądania. Prawdopodobnie chodziło o azyl polityczny. Władze potwierdziły, że porywacz został aresztowany.


Pasażerowie wyszli z samolotu ok. godziny 8 czasu lokalnego, otoczeni przez dużą ilość oficerów policji.

ź: http://sky-watcher.pl/content/swiat...-airlines-przymusowe-ladowanie-w-genewie

Conrad #6184299 12/03/2014 22:25
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Conrad #6186001 15/03/2014 04:11
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745
LED Offline
old hand
old hand
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745
Taka ciekawostka odnośnie zaginionego samolotu.

Quote
Co więc się stało, że samolot znikł z radarów?

Najlogiczniejsze wytłumaczenie podaje Jim Stone. Otóż, samolot 377 linii malezyjskich został prawdopodobnie porwany przez samolot AWACS amerykańskiego lotnictwa. Armia malezyjska śledziła radarem samolot jeszcze przez godzinę po tym jak znikł on z radarów służb cywilnych. Sygnał AWACS zakłócił na tyle słaby sygnał odbicia z radarów cywilnych, że samolot dla nich znikł. Lecąc dalej na zachód, przez pewien czas mógł być śledzony przez radary armii malezyjskiej, do momentu gdy znalazł się on w punkcie gdzie AWACS był już w stanie zakłócić zarówno radar cywilny jak i wojskowy. To zniknięcie nastąpiło na wysokości 29,500 stóp, a więc na nic tłumaczenie, że było to zbyt nisko dla detekcji radarowej.

Dlaczego samolot został porwany?

Na pokładzie znajdowało się 20 czołowych pracowników firmy Freescale Semiconductors (http://www.freescale.com/). 12 z nich było z Malezji, a 8 to Chińczycy. Firma produkuje, a właściwie projektuje układy scalone, najbardziej zaawansowane na świecie.
Firma ma na swoim koncie kilka tysięcy patentów i tak się składa, że jej chińscy wynalazcy złożyli w grudniu 2012 wniosek o rejestrację patentu na maksymalizację upakowania matryc na monokrysztale krzemu. Wchodzą w grę nie tylko wielkie pieniądze, ale także przełomowa technologia. Wang Peidong, Chen Zhijun, Cheng Zhihong oraz Ying Li z Souzhu, czyli wszyscy wynalazcy z prawami do patentu, byli na pokładzie samolotu, który zniknął z radarów 8 marca. Całkiem przypadkowo trzy dni później zarejestrowano przełomowy patent. Jego jedynym dysponentem i właścicielem, jeśli wynalazcy się nie odnajdą, będzie ich pracodawca, bowiem nieżyjący nie mają głosu w sprawach swoich wynalazków.

Conrad #6188902 17/03/2014 14:31
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
No właśnie, gdzie się podział MH370? Niesamowite, że w dzisiejszych czasach, z technologią jaką świat dysponuje, duży 777 może ot tak sobie po prostu zniknąć bez śladu.

Conrad #6188932 17/03/2014 16:17
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Jestem w szkoku, ze tak naprawdę nic nie wiemy.
Nie ma ani sladu, nic, jakiegokolwiek. Sa tylko kolejne domysyly, nawet tak naprawde nie wiedza gdzie szukac.
Jest mowa o politach, o tym co napisal LED, a takze o cargo (złoto lub cos innego).

lupus #6189581 18/03/2014 15:44
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Czegoś takiego chyba nigdy nie było. Wielki 777 po prostu znika bez śladu i nikt nic nie wie. Nie wiedzą gdzie jest, nie wiedzą nawet w którą stronę leciał.

Tu jest ciekawa teoria jeśli osoby sterujące samolotem chciały zniknąć z radaru, podszywając się pod inny samolot SQ: http://keithledgerwood.tumblr.com/p...-airlines-370-disappear-using-sia68-sq68

Conrad #6191343 20/03/2014 23:43
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
[Linked Image from fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net]

Conrad #6193064 23/03/2014 00:01
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745
LED Offline
old hand
old hand
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745
Tajemnicze zniknięcie malezyjskiego Boeinga 777-200 z pewnością pretenduje do miana najbardziej niezwykłych incydentów w historii awiacji. Nadal pozostaje on oficjalnie niewyjaśniony, ale nawet jeśli znajdą się teraz cudownie jego szczątki wiele osób nie uwierzy w ich prawdziwość.

Interesujące jest to, że na pokładzie feralnego lotu MH 370 znalazło się aż 20 pracowników amerykańskiej firmy Freescale Semiconductors, którzy byli oficjalnie zatrudnieni jako inżynierowie pracujący przy produkcji mikroprocesorów, półprzewodników i urządzeń elektrycznych. W praktyce Freescale pracuje dla amerykańskiego rządu i to notabene nad technologiami zapewniającymi niewidzialność samolotów na radarach.

Poza tym pojawiły się pogłoski, że na kilka dni przed feralnym lotem z Kuala Lumpur, do amerykańskiego Urzędu Patentowego wpłynął wniosek o ochronę patentową technologii pozwalającej osiagnięcie niewidzialności. Cztery osoby będące właścicielami patentu były na pokładzie tego zaginionego samolotu. Wszystko to prowadzi do sugestii, że na pokładzie tego samolotu mogło dojść do jakiegoś eksperymentu, który wymknął się spod kontroli.

Trudno nie mieć skojarzeń do słynnego "eksperymentu Philadelphia" z niszczycielem"Eldridge" w roli głównej. Przypomnijmy, że w 1943 roku przeprowadzono eksperyment o takim kryptonimie. Rzekomo był w to zaangażowany sam Albert Einstein, który przy okazji potajemnie sprawdził poprawność jednolitej teorii pola. Eksperymentatorzy wygenerowali wtedy silne pole elektromagnetyczne, co spowodowało, że niszczyciel zniknął na chwilę, a następnie został przeniesiony do miejsca oddalonego o dziesiątki kilometrów. W tym przypadku ze 181 członków załogi niszczyciela przeżyło tylko 21 osób.

Być może coś takiego spotkało zaginionego Boeinga 777. Jeśli jest faktem, że na pokładzie znajdowali się właściciele patentów wartych miliardy dolarów, to wszystko jest możliwe. Niektórzy zwracają uwagę, że Freescale Semiconductor należy do funduszu inwestycyjnego Blackstone Group, który nabył firmę za 17,6 mld dolarów. Ale Blackstone Group jest też znane z tego, że wzięło w dzierżawę World Trade Center w Nowym Jorku, na krótko przed tym, gdy bliźniacze wieże zostały zniszczone przez rzekomych terrorystów.

Sprawa lotu MH 370 obrosłą takimi mitami, że nawet, jeśli dowiemy, się, iż spore fragmenty nieznanego pochodzenia dryfujące na oceanie należą do tego poszukiwanego Boeinga 777-200 to spora grupa ludzi nie uwierzy, że to coś więcej jak próba zamknięcia tematu dla opinii międzynarodowej.

http://innemedium.pl/wiadomosc/malezyjski-boeing-mogl-pasc-ofiara-kopii-eksperymentu-philadelphia

LED #6196277 27/03/2014 18:26
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745
LED Offline
old hand
old hand
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745

Conrad #6196278 27/03/2014 18:32
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745
LED Offline
old hand
old hand
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745
Jak to jest, że samolot który ma paliwa na przewidywany czas lotu z punktu A do B + zapas na godzinę "krążenia" nagle po zniknięciu z radarów leciał jeszcze 6 godzin w kierunku Antarktydy laugh Coś czuję, że prawdy nigdy się nie dowiemy, a podawane oficjalnie miejsce katastrofy to zwykłe mydlenie oczu...

Conrad #6205884 11/04/2014 02:55
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Nadal cisza.

Conrad #6231022 13/05/2014 15:41
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
No i po kolejnym miesiącu nadal nic. Wygląda na to, że pilot był psycholem. Sam chciał się zabić i przy okazji zabrał z sobą kilkaset osób... blush

Conrad #6231023 13/05/2014 15:42
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Warto wiedzieć co się "należy" według prawa unijnego:

http://podroze.gazeta.pl/latanie/1,...sobie_radzic_w_przypadkach.html#BoxLSTxt

Conrad #6231024 13/05/2014 15:44
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Conrad #6231610 14/05/2014 16:46
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Conrad #6234300 18/05/2014 14:20
Dołączył: Dec 2003
Posty: 20,790
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 20,790
relacja live z festynu lotniczego "lotnisko blizej miasta"
http://wlkp24.info/live/

Conrad #6236100 22/05/2014 11:46
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Samolot Airbus A-320 Wizz Air przeleciał przez centrum Budapesztu - http://podroze.onet.pl/aktualnosci/...rzelecial-przez-centrum-budapesztu/df6rg

Goget #6240795 30/05/2014 09:53
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081

Strona 11 z 17 1 2 9 10 11 12 13 16 17

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
4 zarejestrowanych użytkowników (JelineK, rafal08, forty, kamel), 2,665 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,335
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1