|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372 |
A piszcie se co chcecie ale dla mnie i tak nigdy nic nie przebije trzech siekier, i co z tego że nie największy...  polać mu  silniki i tak ma największe  i jest tez największym dwusilnikowcem...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
Porwanie samolotu linii Ethiopian Airlines, przymusowe lądowanie w Genewie Porwany samolot etiopskich linii lotniczych został zmuszony do lądowania na lotnisku w Genewie. Porywacz został aresztowany, pasażerowie i załoga są bezpieczni – poinformował oficer John Phillipe Brandt. To ostatnie doniesienia z Genevy przekazane przez agencję Reuters. Lot Ethiopian Airlines ET702 odleciał z Addis Abeby o godzinie 00:30 czasu lokalnego i planowo miał lądować o 4:40 czasu lokalnego w Rzymie.Samolot, który został porwany to 14. letni Boeing 737-300ER reg. ET-AMF (zobacz zdjęcia). Podczas całej operacji nikomu nic się nie stało. Do tej pory nie wiadomo, kto porwał samolot ani jakie były jego żądania. Prawdopodobnie chodziło o azyl polityczny. Władze potwierdziły, że porywacz został aresztowany. Pasażerowie wyszli z samolotu ok. godziny 8 czasu lokalnego, otoczeni przez dużą ilość oficerów policji. ź: http://sky-watcher.pl/content/swiat...-airlines-przymusowe-ladowanie-w-genewie
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745 |
Taka ciekawostka odnośnie zaginionego samolotu. Co więc się stało, że samolot znikł z radarów? Najlogiczniejsze wytłumaczenie podaje Jim Stone. Otóż, samolot 377 linii malezyjskich został prawdopodobnie porwany przez samolot AWACS amerykańskiego lotnictwa. Armia malezyjska śledziła radarem samolot jeszcze przez godzinę po tym jak znikł on z radarów służb cywilnych. Sygnał AWACS zakłócił na tyle słaby sygnał odbicia z radarów cywilnych, że samolot dla nich znikł. Lecąc dalej na zachód, przez pewien czas mógł być śledzony przez radary armii malezyjskiej, do momentu gdy znalazł się on w punkcie gdzie AWACS był już w stanie zakłócić zarówno radar cywilny jak i wojskowy. To zniknięcie nastąpiło na wysokości 29,500 stóp, a więc na nic tłumaczenie, że było to zbyt nisko dla detekcji radarowej. Dlaczego samolot został porwany? Na pokładzie znajdowało się 20 czołowych pracowników firmy Freescale Semiconductors ( http://www.freescale.com/). 12 z nich było z Malezji, a 8 to Chińczycy. Firma produkuje, a właściwie projektuje układy scalone, najbardziej zaawansowane na świecie. Firma ma na swoim koncie kilka tysięcy patentów i tak się składa, że jej chińscy wynalazcy złożyli w grudniu 2012 wniosek o rejestrację patentu na maksymalizację upakowania matryc na monokrysztale krzemu. Wchodzą w grę nie tylko wielkie pieniądze, ale także przełomowa technologia. Wang Peidong, Chen Zhijun, Cheng Zhihong oraz Ying Li z Souzhu, czyli wszyscy wynalazcy z prawami do patentu, byli na pokładzie samolotu, który zniknął z radarów 8 marca. Całkiem przypadkowo trzy dni później zarejestrowano przełomowy patent. Jego jedynym dysponentem i właścicielem, jeśli wynalazcy się nie odnajdą, będzie ich pracodawca, bowiem nieżyjący nie mają głosu w sprawach swoich wynalazków.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
No właśnie, gdzie się podział MH370? Niesamowite, że w dzisiejszych czasach, z technologią jaką świat dysponuje, duży 777 może ot tak sobie po prostu zniknąć bez śladu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Jestem w szkoku, ze tak naprawdę nic nie wiemy. Nie ma ani sladu, nic, jakiegokolwiek. Sa tylko kolejne domysyly, nawet tak naprawde nie wiedza gdzie szukac. Jest mowa o politach, o tym co napisal LED, a takze o cargo (złoto lub cos innego).
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Czegoś takiego chyba nigdy nie było. Wielki 777 po prostu znika bez śladu i nikt nic nie wie. Nie wiedzą gdzie jest, nie wiedzą nawet w którą stronę leciał. Tu jest ciekawa teoria jeśli osoby sterujące samolotem chciały zniknąć z radaru, podszywając się pod inny samolot SQ: http://keithledgerwood.tumblr.com/p...-airlines-370-disappear-using-sia68-sq68
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745 |
Tajemnicze zniknięcie malezyjskiego Boeinga 777-200 z pewnością pretenduje do miana najbardziej niezwykłych incydentów w historii awiacji. Nadal pozostaje on oficjalnie niewyjaśniony, ale nawet jeśli znajdą się teraz cudownie jego szczątki wiele osób nie uwierzy w ich prawdziwość. Interesujące jest to, że na pokładzie feralnego lotu MH 370 znalazło się aż 20 pracowników amerykańskiej firmy Freescale Semiconductors, którzy byli oficjalnie zatrudnieni jako inżynierowie pracujący przy produkcji mikroprocesorów, półprzewodników i urządzeń elektrycznych. W praktyce Freescale pracuje dla amerykańskiego rządu i to notabene nad technologiami zapewniającymi niewidzialność samolotów na radarach. Poza tym pojawiły się pogłoski, że na kilka dni przed feralnym lotem z Kuala Lumpur, do amerykańskiego Urzędu Patentowego wpłynął wniosek o ochronę patentową technologii pozwalającej osiagnięcie niewidzialności. Cztery osoby będące właścicielami patentu były na pokładzie tego zaginionego samolotu. Wszystko to prowadzi do sugestii, że na pokładzie tego samolotu mogło dojść do jakiegoś eksperymentu, który wymknął się spod kontroli. Trudno nie mieć skojarzeń do słynnego "eksperymentu Philadelphia" z niszczycielem"Eldridge" w roli głównej. Przypomnijmy, że w 1943 roku przeprowadzono eksperyment o takim kryptonimie. Rzekomo był w to zaangażowany sam Albert Einstein, który przy okazji potajemnie sprawdził poprawność jednolitej teorii pola. Eksperymentatorzy wygenerowali wtedy silne pole elektromagnetyczne, co spowodowało, że niszczyciel zniknął na chwilę, a następnie został przeniesiony do miejsca oddalonego o dziesiątki kilometrów. W tym przypadku ze 181 członków załogi niszczyciela przeżyło tylko 21 osób. Być może coś takiego spotkało zaginionego Boeinga 777. Jeśli jest faktem, że na pokładzie znajdowali się właściciele patentów wartych miliardy dolarów, to wszystko jest możliwe. Niektórzy zwracają uwagę, że Freescale Semiconductor należy do funduszu inwestycyjnego Blackstone Group, który nabył firmę za 17,6 mld dolarów. Ale Blackstone Group jest też znane z tego, że wzięło w dzierżawę World Trade Center w Nowym Jorku, na krótko przed tym, gdy bliźniacze wieże zostały zniszczone przez rzekomych terrorystów. Sprawa lotu MH 370 obrosłą takimi mitami, że nawet, jeśli dowiemy, się, iż spore fragmenty nieznanego pochodzenia dryfujące na oceanie należą do tego poszukiwanego Boeinga 777-200 to spora grupa ludzi nie uwierzy, że to coś więcej jak próba zamknięcia tematu dla opinii międzynarodowej. http://innemedium.pl/wiadomosc/malezyjski-boeing-mogl-pasc-ofiara-kopii-eksperymentu-philadelphia
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2013
Posty: 745 |
Jak to jest, że samolot który ma paliwa na przewidywany czas lotu z punktu A do B + zapas na godzinę "krążenia" nagle po zniknięciu z radarów leciał jeszcze 6 godzin w kierunku Antarktydy  Coś czuję, że prawdy nigdy się nie dowiemy, a podawane oficjalnie miejsce katastrofy to zwykłe mydlenie oczu...
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
No i po kolejnym miesiącu nadal nic. Wygląda na to, że pilot był psycholem. Sam chciał się zabić i przy okazji zabrał z sobą kilkaset osób... 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 20,790
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 20,790 |
relacja live z festynu lotniczego "lotnisko blizej miasta" http://wlkp24.info/live/
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|