|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,455
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,455 |
Ja rowniez poprosze o link referencyjny ale bede chcial uzyskac odp. na pare pytan wiec ostrzegam :]. Moj numer GG: 5314622. Kto 1 ten lepszy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287 |
Oryginalnie wysłał kurson: Bardzo wątpię - spróbuj tak: np. przy kursach BACK=6, LAY=10 wystaw 9,8. Za chwilę będziesz miał 9,6 za kilka dolarów. Teraz popraw na 9,4 i za chwilę "melduje" się 9,2 za kilka dolarów. A teraz wycofaj swoje typy i wszystko wróci do stanu: BACK=6, LAY=10. Najlepiej to widać gdzie zainteresowanie grających jest nikłe lub żadne. Wtedy skąd nagły "ruch" przy Twoim zainteresowaniu?[/QB] To rewelacja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Sredni kurs na poziomie powiedzmy 6, a tu "automat" podsuwa rekord za 9,6. Nic tylko zarabiac. Sa mecze, gdzie Lay jest po 30 lub nie ma go wcale przy szansach na 2 ok. 25%. Nie chce byc pazerny wystawie 15... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732 |
Przeczytaj jeszcze raz o czym pisze Kurson. LAY to nie jest kurs po jakim mozna postawic.
Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287 |
Oryginalnie wysłał WK: [qb]Przeczytaj jeszcze raz o czym pisze Kurson. LAY to nie jest kurs po jakim mozna postawic.
Wojtek[/qb] Tak, zdaje sobie z tego sprawe. Jeszcze raz edytowalem (zly to rozumowania, racja). W sumie tez mozna komus probowac "wepchnac" kurs tym sposobem jesli mozna dostac gdzies wyzej.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,455
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,455 |
No co jest nikt nie chce zarobic? :eek: Chce sie zarejestrowac w Betfair - czekam na link referencyjny.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020 |
mario - napisalem ci na gadu
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732 |
Czy ktos z Was moglby mi wyliczyc jak rozliczone beda zaklady:
Stawiam na dany mecz po 2,0. Potem Sprzedaje to w LAY po 1,8. Do tej pory wydawalo mi sie, ze bedzie tak jakbym postawil po 2,0*0,95 = 1,90 i sprzedal po 1,80 ale zauwazylem ostatnio, ze to jest korzystniej rozliczane tylko nie wiem do konca jak.
Powiedzmy, ze ten typ nie wszedl czyli zarabiam z LAY - i za to Betfair chyba nie bierze prowizji?
Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Prowizja liczona jest od zysku brutto z rynku, czyli na samym końcu.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 6,893
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2004
Posty: 6,893 |
Oryginalnie wysłał WK: [qb]Czy ktos z Was moglby mi wyliczyc jak rozliczone beda zaklady:
Stawiam na dany mecz po 2,0. Potem Sprzedaje to w LAY po 1,8. Do tej pory wydawalo mi sie, ze bedzie tak jakbym postawil po 2,0*0,95 = 1,90 i sprzedal po 1,80 ale zauwazylem ostatnio, ze to jest korzystniej rozliczane tylko nie wiem do konca jak.
Powiedzmy, ze ten typ nie wszedl czyli zarabiam z LAY - i za to Betfair chyba nie bierze prowizji?
Wojtek[/qb] Jeżeli grasz dany mecz (BACK) po 2.0 , to po odliczeniu prowizji (5%) otrzymujesz kurs 1+(0,95*1)=1.95. Teraz jeżeli wystawiasz (LAY) po 1.80, czyli grasz przeciwne zdarzenie (X2) po 2.188 (po odliczeniu prowizji 5%) to różnica w postawionym kursie (BACK) i wystawionym (LAY) jest jak najbardziej oczywista. Pytanie tylko jak Ty to zrobiłeś? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Musiało zajść jakieś załamanie kursu, bo przy BACK równym 2,0 LAY wynosi 2.02 lub więcej ... :rolleyes: Pozdrawiam Darek P.S. BF pobiera prowizję zarówno przy BACK jak i LAY, pod warunkiem jednak, że wygrałeś <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Nie do końca tak jest. Tak jak pisałem wcześniej: obliczasz zysk/stratę z tytułu wszystkich operacji zarówno na back jak i na lay, jeżeli wyjdzie zysk to płacisz "podatek" od tego zysku. Czyli betfair nie pobiera prowizji od pojedynczych zakładów ale od zysku z rynku.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 6,893
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2004
Posty: 6,893 |
Oryginalnie wysłał zoRro: [qb]Nie do końca tak jest. Tak jak pisałem wcześniej: obliczasz zysk/stratę z tytułu wszystkich operacji zarówno na back jak i na lay, jeżeli wyjdzie zysk to płacisz "podatek" od tego zysku. Czyli betfair nie pobiera prowizji od pojedynczych zakładów ale od zysku z rynku.[/qb] Nie wiem co masz na myśli pisząc "zysk z rynku", ale ja wiem jedno na 100%: pofatygowałem się właśnie i przeliczyłem 10 ostatnich moich wygranych w BF. Za każdym razem prowizja była przeliczana dla pojedynczego zakładu według stawki prowizji jaką mam dla danego tygodnia. I nie sądzę, żeby za każdym razem "zysk z rynku" był taki sam. W moim Account Statement przeliczają bardzo prosto <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Naliczana prowizja MUSI być znana grającemu PRZED zawarciem zakładu - that`s all <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> P.S. Aha - teraz zajarzyłem o co Ci chodzi z tym "zyskiem z rynku" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> - tak racja - w przypadku grania tego samego zdarzenia po obu stronach rynku, prowizja jest liczona od finalnego zysku (jeżeli wystąpi oczywiście).
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732 |
To by sie zgadzalo. Prowizja od zysku z rynku. A udalo mi sie tak kilka razy postawic. Na przyklad Wisla z WIT-em w pierwszy meczu 2,2 - 1,8, Faworytka rzutu mlotem 1,8 - 1,7, Amika wczoraj 1,96 - 1,69 itp. Czasem uda sie przewidziec zmiane kursu innym razem nie.
Dzieki za pomoc.
Pozdrowienia
Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732 |
Mam jeszcze jedno pytanko zwiazane z tym co poprzednio. Jesli ma postawione w BACK z kursem 2,0 i sprzedane w LAY za 1,8 to jak beda liczone punkty do okreslania prowizji?
Tez od zysku z calego rynku?
Pozdrowienia
Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Mogę tylko odpowiedzieć - nie. Zauważyłem, że punkty nie są naliczne od zysku ale w inny sposób. Czasami można mieć relatywnie mały zysk a zarobić sporo punktów, a czasami na odwrót. Na razie nie udało mi się rozgryźć tego sposobu, chociaż przyznam się, że nie wnikałem w to też za bardzo. Jest wielce prawdopodobne, że punkty naliczane są od każdej transakcji, ale głowy uciąć nie dam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 2,401
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2003
Posty: 2,401 |
Przecież jak liczone są punkty jasno jest napisane: You earn commission points every time you bet on a market, in direct proportion to your net profit or loss (not volume) on that market. You earn 1 point for every £25 profit or loss per market (or equivalent if your account is in another currency). You earn commission points whether you win or lose.
For example, if your net profit is £200 on a single market, you would earn 8 commission points. If your net loss is £100 on a single market then you would earn 4 commission points. Note that your net profit or loss is kept as a running balance and is not adjusted for rounding on each market.
Your commission points will accrue from the moment you open you account however, once you new commission rate has been recalculated on Sunday for the following week; your total number of commission points will 'decay', or be reduced, by 15%.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732 |
No tak ale jak na jednym rynku trace powiedzmy 100 euro a zyskuje 125 to mam (100+125)/25 = 9 punktow czy 1 za zysk netto?
Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 2,401
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2003
Posty: 2,401 |
Nigdy nie grałem na dwie strony, ale jestem przekonany że od zysku/straty netto.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
W takim przypadku jeden punkt. Wasze posty skłoniły mnie do rzucenia okiem na moje P&L, dzięki czemu stwierdziłem, że punkty ostatnio są naliczane zgodnie z tym co przytoczył Stach. Kiedyś było jednak inaczej. Pamiętam, że za zysk 0 euro na rynku potrafiłem dostać jakieś punkty.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 712
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Oct 2002
Posty: 712 |
Oryginalnie wysłał zoRro: [qb]W takim przypadku jeden punkt. Wasze posty skłoniły mnie do rzucenia okiem na moje P&L, dzięki czemu stwierdziłem, że punkty ostatnio są naliczane zgodnie z tym co przytoczył Stach. Kiedyś było jednak inaczej. Pamiętam, że za zysk 0 euro na rynku potrafiłem dostać jakieś punkty.[/qb] Przez ostatnie 2 lata na pewno nie było inaczej. Możesz teoretycznie zarobić punkty przy zerowym zysku z rynku, ale tylko w przypadku gdy prowizja jest brana dla każdego zdarzenia osobno. Takie rynki czasem się zdarzają np. niektóre w Formule 1
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 605
addict
|
|
addict
Dołączył: Apr 2004
Posty: 605 |
Bylo inaczej. Dopiero ostatnio jest tak jak to sobie "zaplanowali"
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|