Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 6 z 11 1 2 4 5 6 7 8 10 11
#65135 22/08/2004 23:37
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,455
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,455
Ja rowniez poprosze o link referencyjny ale bede chcial uzyskac odp. na pare pytan wiec ostrzegam :]. Moj numer GG: 5314622. Kto 1 ten lepszy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

Bonus: Unibet
#65136 23/08/2004 01:06
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
U
Ufo Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
U Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Quote
Oryginalnie wysłał kurson:
Bardzo wątpię - spróbuj tak: np. przy kursach BACK=6, LAY=10 wystaw 9,8. Za chwilę będziesz miał 9,6 za kilka dolarów. Teraz popraw na 9,4 i za chwilę "melduje" się 9,2 za kilka dolarów. A teraz wycofaj swoje typy i wszystko wróci do stanu: BACK=6, LAY=10. Najlepiej to widać gdzie zainteresowanie grających jest nikłe lub żadne. Wtedy skąd nagły "ruch" przy Twoim zainteresowaniu?[/QB]
To rewelacja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Sredni kurs na poziomie powiedzmy 6, a tu "automat" podsuwa rekord za 9,6. Nic tylko zarabiac. Sa mecze, gdzie Lay jest po 30 lub nie ma go wcale przy szansach na 2 ok. 25%. Nie chce byc pazerny wystawie 15... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#65137 23/08/2004 01:36
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
W
WK Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
W Offline
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
Przeczytaj jeszcze raz o czym pisze Kurson. LAY to nie jest kurs po jakim mozna postawic.

Wojtek

#65138 23/08/2004 12:23
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
U
Ufo Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
U Offline
Dołączył: Feb 2001
Posty: 2,287
Quote
Oryginalnie wysłał WK:
[qb]Przeczytaj jeszcze raz o czym pisze Kurson. LAY to nie jest kurs po jakim mozna postawic.

Wojtek[/qb]
Tak, zdaje sobie z tego sprawe. Jeszcze raz edytowalem (zly to rozumowania, racja). W sumie tez mozna komus probowac "wepchnac" kurs tym sposobem jesli mozna dostac gdzies wyzej.

#65139 23/08/2004 16:25
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,455
M
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
M Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 3,455
No co jest nikt nie chce zarobic? :eek: Chce sie zarejestrowac w Betfair - czekam na link referencyjny.

#65140 23/08/2004 16:36
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
mario - napisalem ci na gadu

#65141 27/08/2004 15:13
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
W
WK Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
W Offline
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
Czy ktos z Was moglby mi wyliczyc jak rozliczone beda zaklady:

Stawiam na dany mecz po 2,0. Potem Sprzedaje to w LAY po 1,8. Do tej pory wydawalo mi sie, ze bedzie tak jakbym postawil po 2,0*0,95 = 1,90 i sprzedal po 1,80 ale zauwazylem ostatnio, ze to jest korzystniej rozliczane tylko nie wiem do konca jak.

Powiedzmy, ze ten typ nie wszedl czyli zarabiam z LAY - i za to Betfair chyba nie bierze prowizji?

Wojtek

#65142 27/08/2004 15:40
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Prowizja liczona jest od zysku brutto z rynku, czyli na samym końcu.

#65143 27/08/2004 15:44
Dołączył: May 2004
Posty: 6,893
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2004
Posty: 6,893
Quote
Oryginalnie wysłał WK:
[qb]Czy ktos z Was moglby mi wyliczyc jak rozliczone beda zaklady:

Stawiam na dany mecz po 2,0. Potem Sprzedaje to w LAY po 1,8. Do tej pory wydawalo mi sie, ze bedzie tak jakbym postawil po 2,0*0,95 = 1,90 i sprzedal po 1,80 ale zauwazylem ostatnio, ze to jest korzystniej rozliczane tylko nie wiem do konca jak.

Powiedzmy, ze ten typ nie wszedl czyli zarabiam z LAY - i za to Betfair chyba nie bierze prowizji?

Wojtek[/qb]
Jeżeli grasz dany mecz (BACK) po 2.0 , to po odliczeniu prowizji (5%) otrzymujesz kurs 1+(0,95*1)=1.95. Teraz jeżeli wystawiasz (LAY) po 1.80, czyli grasz przeciwne zdarzenie (X2) po 2.188 (po odliczeniu prowizji 5%) to różnica w postawionym kursie (BACK) i wystawionym (LAY) jest jak najbardziej oczywista. Pytanie tylko jak Ty to zrobiłeś? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Musiało zajść jakieś załamanie kursu, bo przy BACK równym 2,0 LAY wynosi 2.02 lub więcej ... :rolleyes:

Pozdrawiam
Darek

P.S. BF pobiera prowizję zarówno przy BACK jak i LAY, pod warunkiem jednak, że wygrałeś <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#65144 27/08/2004 15:47
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Nie do końca tak jest. Tak jak pisałem wcześniej: obliczasz zysk/stratę z tytułu wszystkich operacji zarówno na back jak i na lay, jeżeli wyjdzie zysk to płacisz "podatek" od tego zysku. Czyli betfair nie pobiera prowizji od pojedynczych zakładów ale od zysku z rynku.

#65145 27/08/2004 15:56
Dołączył: May 2004
Posty: 6,893
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2004
Posty: 6,893
Quote
Oryginalnie wysłał zoRro:
[qb]Nie do końca tak jest. Tak jak pisałem wcześniej: obliczasz zysk/stratę z tytułu wszystkich operacji zarówno na back jak i na lay, jeżeli wyjdzie zysk to płacisz "podatek" od tego zysku. Czyli betfair nie pobiera prowizji od pojedynczych zakładów ale od zysku z rynku.[/qb]
Nie wiem co masz na myśli pisząc "zysk z rynku", ale ja wiem jedno na 100%:
pofatygowałem się właśnie i przeliczyłem 10 ostatnich moich wygranych w BF. Za każdym razem prowizja była przeliczana dla pojedynczego zakładu według stawki prowizji jaką mam dla danego tygodnia. I nie sądzę, żeby za każdym razem "zysk z rynku" był taki sam. W moim Account Statement przeliczają bardzo prosto <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Naliczana prowizja MUSI być znana grającemu PRZED zawarciem zakładu - that`s all <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

P.S. Aha - teraz zajarzyłem o co Ci chodzi z tym "zyskiem z rynku" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> - tak racja - w przypadku grania tego samego zdarzenia po obu stronach rynku, prowizja jest liczona od finalnego zysku (jeżeli wystąpi oczywiście).

#65146 27/08/2004 16:11
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
W
WK Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
W Offline
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
To by sie zgadzalo. Prowizja od zysku z rynku. A udalo mi sie tak kilka razy postawic. Na przyklad Wisla z WIT-em w pierwszy meczu 2,2 - 1,8, Faworytka rzutu mlotem 1,8 - 1,7, Amika wczoraj 1,96 - 1,69 itp.
Czasem uda sie przewidziec zmiane kursu innym razem nie.

Dzieki za pomoc.

Pozdrowienia

Wojtek

#65147 27/08/2004 20:07
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
W
WK Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
W Offline
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
Mam jeszcze jedno pytanko zwiazane z tym co poprzednio. Jesli ma postawione w BACK z kursem 2,0 i sprzedane w LAY za 1,8 to jak beda liczone punkty do okreslania prowizji?

Tez od zysku z calego rynku?

Pozdrowienia

Wojtek

#65148 27/08/2004 20:28
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Mogę tylko odpowiedzieć - nie. Zauważyłem, że punkty nie są naliczne od zysku ale w inny sposób. Czasami można mieć relatywnie mały zysk a zarobić sporo punktów, a czasami na odwrót. Na razie nie udało mi się rozgryźć tego sposobu, chociaż przyznam się, że nie wnikałem w to też za bardzo. Jest wielce prawdopodobne, że punkty naliczane są od każdej transakcji, ale głowy uciąć nie dam.

#65149 27/08/2004 20:37
Dołączył: Apr 2003
Posty: 2,401
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 2,401
Przecież jak liczone są punkty jasno jest napisane:
You earn commission points every time you bet on a market, in direct proportion to your net profit or loss (not volume) on that market. You earn 1 point for every &#163;25 profit or loss per market (or equivalent if your account is in another currency). You earn commission points whether you win or lose.

For example, if your net profit is &#163;200 on a single market, you would earn 8 commission points. If your net loss is &#163;100 on a single market then you would earn 4 commission points. Note that your net profit or loss is kept as a running balance and is not adjusted for rounding on each market.

Your commission points will accrue from the moment you open you account however, once you new commission rate has been recalculated on Sunday for the following week; your total number of commission points will 'decay', or be reduced, by 15%.

#65150 27/08/2004 20:40
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
W
WK Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
W Offline
Dołączył: Sep 2001
Posty: 1,732
No tak ale jak na jednym rynku trace powiedzmy 100 euro a zyskuje 125 to mam (100+125)/25 = 9 punktow czy 1 za zysk netto?

Wojtek

#65151 27/08/2004 20:47
Dołączył: Apr 2003
Posty: 2,401
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Apr 2003
Posty: 2,401
Nigdy nie grałem na dwie strony, ale jestem przekonany że od zysku/straty netto.

#65152 27/08/2004 20:50
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
W takim przypadku jeden punkt. Wasze posty skłoniły mnie do rzucenia okiem na moje P&L, dzięki czemu stwierdziłem, że punkty ostatnio są naliczane zgodnie z tym co przytoczył Stach. Kiedyś było jednak inaczej. Pamiętam, że za zysk 0 euro na rynku potrafiłem dostać jakieś punkty.

#65153 28/08/2004 02:10
Dołączył: Oct 2002
Posty: 712
C
old hand
old hand
C Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 712
Quote
Oryginalnie wysłał zoRro:
[qb]W takim przypadku jeden punkt. Wasze posty skłoniły mnie do rzucenia okiem na moje P&L, dzięki czemu stwierdziłem, że punkty ostatnio są naliczane zgodnie z tym co przytoczył Stach. Kiedyś było jednak inaczej. Pamiętam, że za zysk 0 euro na rynku potrafiłem dostać jakieś punkty.[/qb]
Przez ostatnie 2 lata na pewno nie było inaczej. Możesz teoretycznie zarobić punkty przy zerowym zysku z rynku, ale tylko w przypadku gdy prowizja jest brana dla każdego zdarzenia osobno. Takie rynki czasem się zdarzają np. niektóre w Formule 1

#65154 28/08/2004 03:50
Dołączył: Apr 2004
Posty: 605
M
addict
addict
M Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 605
Bylo inaczej. Dopiero ostatnio jest tak jak to sobie "zaplanowali"

Strona 6 z 11 1 2 4 5 6 7 8 10 11

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
12 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, alfa, burbon, rafal08, betowiec, aker, Sensei, rymoholik, $-man, forty, Lukasz111, Akhu), 2,698 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,054
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1