Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 16 z 20 1 2 14 15 16 17 18 19 20
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
O
Na pełnejjj kurrr...
Na pełnejjj kurrr...
O Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 30,165
ja już po lekturze

piękna sprawa piwo

Bonus: Unibet
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Originally Posted by Self-Confident
jak ktos bylby zainteresowany to napisalem swoja pierwsza w zyciu relacje z 10 dniowego pobytu na Vanuatu, jak ktos ma ochote to moze przeczytac jak nie to nie smile

http://www.fly4free.pl/forum/vanuatu-10-dni-3-wyspy-tysiac-wspomnien,218,86165

Nie cierpię czytać opisów z takich wypraw, z dwóch powodów,
pierwszy bo mnie wkurza, że tam nie byłem, a drugi już bardziej poważnie, bo ludzie się "zesrywają" przy tych opisach,
a Twój się czytało wybornie piwo
szczerze zazdroszczę i gratuluje super wyjazdu smile

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
dzieki za mile slowa,

wiem o co chodzi z tym zesrywaniem laugh

ale juz troche w zyciu zwiedzilem, wiec tez musi cos byc ciekawego zeby zrobilo na mnie wrazenie, dwa sam na siebie zarabiam i finansuje podroze wiec tez nie rozpierdalam siana na glupoty. Jestem swojski prosty chlopak i tak chcialem tez opisac swoj wyjazd. Wiem ze na polskie warunki suma sie wyda spora, ale ja nie mam rodziny, mieszkania, wiec zarobki przeznaczam na wlasnie takie rzeczy jak podroze. Taka wybralem droge i sie tego trzymam.

Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Villain
Villain
Dołączył: Aug 2004
Posty: 19,866
Self - fajna wyprawa , Vanuatu są w moich planach jako must see wiec zawsze warto poczytać bezpośrednią relację wink

ja z kolei pochwalę się hardcorową wyprawą mojego brata. Kiedyś już przemierzył Amazonkę od źródeł do ujścia w pojedynkę (o czym zresztą napisał książkę):

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/248890/amazonia---piekielne-piekno-kiedy-przygoda-zderza-sie-z-zyciem

Natomiast teraz zamierza samodzielnie przemierzyć niezbadane obszary Papui, szczegóły wyprawy tutaj :

http://radiogdansk.pl/index.php/wia...ie-szalonego-wyzwania-survivalowego.html

a jesli kogoś interesuje szczegółowa relacja to można ją śledzić pod poniższym linkiem:

https://www.facebook.com/amazoniapoludniepolnoc/timeline

dla fanów ekstremalnych wypraw, ale nie takich gdzie za podróżnikiem stoi zespół, kamery i techniczny support to pozycja obowiązkowa smile

Pozdrawiam,
M.

Dołączył: Mar 2005
Posty: 129,023
Likes: 12
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 129,023
Likes: 12
Swietna relacja Self-Confident .Czyta sie naprawde super. Jesli bedziesz znow w jakims ciekawym miejscu to czekamy na kolejny opis aplauz

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
dzieki jeszcze raz za mile slowa, bardzo mi milo!

Ameryke Pld tez mam na liscie, ale to oddzielny temat, chcialbym tam pojechac gdzies na miesiac, poltora i jak mi sie mega spodoba to zwiedzac kraje po kolei, a jak mniej to zrobic wycieczke z Argentyny na Antarktyde. Wiec to za 2-3 lata.

Ale poki co Azja mnie mega kreci, w ogole nei chce eksplorowac Australii ktora i tak wiem ze ma wiele do zaoferowania tylko planuje kolejne miejsca na kontynencie azjatyckim.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Czytalem ta relacje jeszcze na f4f.

Troche kuleje interpunkcja, ale reszta ok. aplauz
Brakowalo mi tam podsumowania kosztow - to znalazlo sie pozniej w komentarzach.
Wyszlo ok 11 k za 10 dni. Coz na bogato. gwizdek
To moze odstraszac nieco osoby, przynajmniej te podrozujace z kraju. A szkoda, bo tez bym pojechal wink

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pisalem na kompie bez polskich znakow, wiec potem musialem na drugim kompie zdalnym to poprawiac, nawet widac ze edytowalem 9 razy w sumie smile

wyszlo niecale 3k AUD nie USD, wiec mniej niz 9k zl

napewno mozna to zrobic taniej oszczedzajac na jedzeniu
pamietaj tez ze ja dolatywalem z Sydney a nie z Polski, wiec tez tutaj duza oszczednosc na biletach.

Jeszcze sie pochwale ze moja relacja zostala wybrana najlepsza relacja miesiaca styczen w glosowaniu userow hura

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Faktycznie, pomylka smile

Gratuluje, wyniki sledzilem. Relacja z Galapagos tez dobra.
Czytalem tez tą z Norwegi, mam sentyment do tego kraju bylem 2 razy. Piekny kraj.
Jedyny minus - drogo jak fiks wink

Wiem, ze mieszkasz w AUstralii i na wypady w tamte strony inaczej sie patrzy. Czas przeloty z AUS to tak jak od nas na Kanary wink

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Dzieki.

Musze przyznac ze praca i codzienne zycie tutaj zaczyna mnie coraz bardziej przytlaczac i przez glowe przechodzi mysl wyjechanai np na pol roku do Tajlandii zeby sobie tam pomieszkac, odpoczac, poukladac w glowie i potem zdecydowac co dalej, najgorsze zeby mi przepadla ta wiza ktora mam, ale serio mam juz dosc codziennego wstawania i chodzenia do tego miejsca i ogladania tych samych ludzi.

Dołączył: Sep 2003
Posty: 3,930
W
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
W Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 3,930
szukam jakiegoś wyjazdu by wrócić przed 12 marca - ktoś coś poleci?

W zasadzie gdziekolwiek, może być miasto (Rzym np.), może wypoczynek (Cypr).

Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,744
Likes: 10
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,744
Likes: 10
Co warto kupić w Islandii będąc na wakacjach?

Dołączył: May 2011
Posty: 26,749
U
Typer Dnia
Typer Dnia
U Offline
Dołączył: May 2011
Posty: 26,749
Originally Posted by Sensei
Co warto kupić w Islandii będąc na wakacjach?

jak masz gdzie to spróbuj Kiviak-a grin na pewno zapamiętasz do śmierci tongue

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Wejdzie na stronę Kayaka wink

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
i jednak moje marzenie sie spelni wink

Sydney do Auckland i z powrotem w a380 emirates wink

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
nei ma to jak wyleciel z Melbourne i po 10h byc w... Sydney smile

http://www.smh.com.au/business/aviation/qantas-melbourne-to-dubai-flight-circles-for-hours-before-returning-to-sydney-20160404-gnydy4.html?&utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=social&eid=socialn%3Afac-14omn0012-optim-nnn%3Apaid-25062014-social_traffic-all-postprom-nnn-smh-o&campaign_code

najwazniejsze ze sie nic nie stalo, Quantas wciaz jedyna linia lotnicza bez katastrofy.

Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550
Witam

Mam gorącą prośbę bo w tym roku pierwszy raz od dawien dawna chcemy się udać do Chorwacji na wakacje takie tygodniowe i tu mam kilka pytań.

Jaką część Chorwacji polecacie głównie chodzi o dzieci bo mam ich trójkę w wieku 4,4,10 i ze względu na nasze pociechy bardziej pasowałaby plaża piaszczysta ale wiem że w Chorwacji trochę z tym ciężko??

Kolejna rzecz to noclegi bo ja bardzo bym chciał jechać w ciemno ale biorąć pod uwagę dzieci może być z tym problem na szybko załatwić jakieś noclegi i tu co proponujecie może jest jakiś portal albo macie jakieś namiary na noclegi albo w ciemno bez problemu załatwię.

I jeszcze jedna najważniesza rzez wyjazd we wrześniu.

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi i pomoc.

Salutos
Goodman

Dołączył: Mar 2005
Posty: 129,023
Likes: 12
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 129,023
Likes: 12
We wrzesniu w ciemno zalatwisz bez najmniejszego problemu ,ale tak z dziecmi no to chyba lepiej sie rozejrzec wczesniej i cos z najlepszymi warunkami sobie znalezc. Jak zawsze polecam na bookingu poszukac

Ciezko cos polecac bo w Chorwacji jest mnostwo ciekawych miejsc wiec wszystko zalezy tez od tego co Wy tam chcecie glownie robic. Dla mnie generalnie miejsca w okolicach Splitu sa OK. Dla wielu osob tamtejsze wyspy najbardziej odpowiadaja

Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550
No właśnie wiem że w Chorwacji jest mnóstwo ciekawych miejsc ale głównie zależało mi na piaszczystych plażach bo wiadomo małe dzieci i kamyki itd to nonstop mi będą płakać lub nie tego na 100% nie wiem ale piach to piach.

Na booking.com?? o tej stronce mowisz to już korzystałem ale czy nie taniej będzie wynając domek w chorwacji na 7 dni bo nie wiem czy na bookingu też są domki do wynajęcia?

Z góry dzięki za pomoc.

Salutos
Goodman

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
w Chorwacji generalnie nie ma piaszczystych plaz, nic podobnego do Baltyku czy Zlotych Piaskow, jest chyba jedna slawna na Bol

reszta to kamyki, dorbniejsze i grubsze, ale szczerze nie martwilbym sie tutaj, dzieciaki bardzo szybko sie przystosowuja do kamykow, fakt ze babek nie porobia

co do miejscowki to jak z dziecmi to polecalbym Tucepi, fajna plaza (kamyki) a jeszcze fajniejsza promenada do spacerow i nie ma tyle schodow co np w Baska Voda

co do noclegow to we wrzesniu raczej znajdziesz w ciemno, ale z dzieciakami to nie ma co ryzykowac, lepiej zrobic rezerwacje i jechac na spokojnie

wpisz w google "forum o chorwacji" i pierwsze co wyskoczy to kopalnia wiedzy

Strona 16 z 20 1 2 14 15 16 17 18 19 20

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, rafal08, rymoholik, $-man, forty, aker, burbon, ANZELMO), 1,787 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,583
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1