|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 35,252
Eliminator
|
|
Eliminator
Dołączył: Dec 2003
Posty: 35,252 |
I w rosole też.. Kura Tu nie chodzi o statystyki .. Przepraszam telefon wkleil kurwa miało być kura. 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677 |
większe prawdopodobieństwo śmierci na drodze niż w powietrzu ale wlasnie chodzi o to ze w wypadku samochodowym jak juz sie cos przydarzy to masz jeszcze jakies szanse przezyc, a jak juz cos sie wydarzy w samolocie to zazwyczaj caly samolot ludzi idzie do piachu Nie zawsze. Pelno przypadkow szczesliwie zakonczonych ladowaniem np. lot Aloha Airlines jak doszlo do zmeczenia materialu poszycia samolotu i gdzies okolo 1/3 "dachu" wyjebalo w kosmos. Sporo udanych ladowan z niedzialajacym jednym silnikiem lub 2-3 w przypadku 4silnikowcow. Udalo sie w Kanadzie nawet jednej zalodze wyladowac bez silnikow tylko nie pamietam czy to byl DC10 czy Boeing.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,522
Ekstraklasa Typer
|
|
Ekstraklasa Typer
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,522 |
Kiedyś w latach 90-tych czytałem w fanzinie relację z wyjazdu kibiców Legii na jakiś wyjazd do Gruzji czy gdzieś tam na wschód. Ichnimi liniami lotniczymi.
Stewardessa: Proszę zapiąć pasy Pasażer: ale jakie pasy? Stewardessa: kto ma ten zapina
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 4,847
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 4,847 |
kurs na trniec u21 przed meczem @11 0-4 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,522
Ekstraklasa Typer
|
|
Ekstraklasa Typer
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,522 |
Kiedy była ostatni raz katastrofa lotnicza w Polsce? Mam na myśli pasażery. Jak zginęła Anna Jantar? Czy było coś później?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 19,495
+
|
|
+
Dołączył: Apr 2004
Posty: 19,495 |
tak z ciekawosci, widzial ktos kursy na walke Pudziana z albancem ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,792 Likes: 10
Smakosz jedzenia i alko
|
|
Smakosz jedzenia i alko
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,792 Likes: 10 |
Kiedyś w latach 90-tych czytałem w fanzinie relację z wyjazdu kibiców Legii na jakiś wyjazd do Gruzji czy gdzieś tam na wschód. Ichnimi liniami lotniczymi.
Stewardessa: Proszę zapiąć pasy Pasażer: ale jakie pasy? Stewardessa: kto ma ten zapina Tak zasadniczo, to po co tam pasy??? Żeby głową nie walnąć o szybę przy zderzeniu??
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677 |
Kiedy była ostatni raz katastrofa lotnicza w Polsce? Mam na myśli pasażery. Jak zginęła Anna Jantar? Czy było coś później? Nie, Jantar zginela chyba w 80r potem byla jeszcze katastrofa w lesie Kabackim jakos koniec lat 80tych. I to byla ostatnia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,522
Ekstraklasa Typer
|
|
Ekstraklasa Typer
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,522 |
Kiedyś w latach 90-tych czytałem w fanzinie relację z wyjazdu kibiców Legii na jakiś wyjazd do Gruzji czy gdzieś tam na wschód. Ichnimi liniami lotniczymi.
Stewardessa: Proszę zapiąć pasy Pasażer: ale jakie pasy? Stewardessa: kto ma ten zapina Tak zasadniczo, to po co tam pasy??? Żeby głową nie walnąć o szybę przy zderzeniu?? Zapytaj się Mirka Szymkowiaka jak robił pompki na suficie jak samolot wpadł w turbulencje nad Chile.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,522
Ekstraklasa Typer
|
|
Ekstraklasa Typer
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,522 |
Kiedy była ostatni raz katastrofa lotnicza w Polsce? Mam na myśli pasażery. Jak zginęła Anna Jantar? Czy było coś później? Nie, Jantar zginela chyba w 80r potem byla jeszcze katastrofa w lesie Kabackim jakos koniec lat 80tych. I to byla ostatnia. Ona właśnie w Lesie Kabackim zginęła.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,792 Likes: 10
Smakosz jedzenia i alko
|
|
Smakosz jedzenia i alko
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,792 Likes: 10 |
A jak wieczorem wrzucę ten flyradar czy coś...o Panie...ile tam tych robaczkow na niebie się kręci..
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677 |
Kiedy była ostatni raz katastrofa lotnicza w Polsce? Mam na myśli pasażery. Jak zginęła Anna Jantar? Czy było coś później? Nie, Jantar zginela chyba w 80r potem byla jeszcze katastrofa w lesie Kabackim jakos koniec lat 80tych. I to byla ostatnia. Ona właśnie w Lesie Kabackim zginęła. Nie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,792 Likes: 10
Smakosz jedzenia i alko
|
|
Smakosz jedzenia i alko
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,792 Likes: 10 |
Kiedy była ostatni raz katastrofa lotnicza w Polsce? Mam na myśli pasażery. Jak zginęła Anna Jantar? Czy było coś później? Nie, Jantar zginela chyba w 80r potem byla jeszcze katastrofa w lesie Kabackim jakos koniec lat 80tych. I to byla ostatnia. Ona właśnie w Lesie Kabackim zginęła. Nie. Jak nie, jak tak.. Ostatnia to była katastrofa brzozowa..to to mnie pamiętam zmroziło..
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677 |
4. Dnia 14 marca 1980 roku w pobliżu lotniska Okęcie rozbił się samolot PLL LOT Iljuszyn Ił-62 lecący do Warszawy z Nowego Jorku. Kapitanem tego feralnego lotu był Paweł Lipowczan, drugim pilotem - Tadeusz Łochocki. Przyczyną tej katastrofy, która miała miejsce już przy podchodzeniu do lądowania była awaria jednego z silników, którego części zniszczyły dwa inne silniki czterosilnikowej maszyny i uszkodziły czwarty silnik. Pilotowi udało się uniknąć uderzenia w zamieszkałe budynki, ale niestety nie uniknął rozbicia maszyny. Podczas tej katastrofy zginęło 87 osób - 77 pasażerów (między innymi znana piosenkarka Anna Jantar) i 10 członków załogi.
5. Dnia 9 maja 1987 roku zdarzyła się największa katastrofa w polskim lotnictwie pasażerskim - samolot PLL LOT Iljuszyn Ił-62, który wystartował z Warszawy do Noweg Jorku rozbił się w Lesie Kabackim, na południowym skraju Warszawy. Samolot 21 minut po starcie uległ awarii silników (podobnej do tej, jaka miała miejsce w 1980 roku), rozhermetyzował się i zaczął płonąć. Pilot kapitan Zygmunt Pawlaczyk wraz z resztą zalogi podjęli decyzję o powrocie do Warszawy i lądowaniu awaryjnym. Nie powiodło się ono i samolot (poważnie uszkodzony i płonący - z nadmiarem paliwa, ktorego nie mógł zrzucić), rozbił się w Lesie Kabackim. Podczas tej katastrofy zginęły 183 osoby - 172 pasażerów i 11 członków załogi.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 19,746
5 minut po czasie
|
|
5 minut po czasie
Dołączył: May 2005
Posty: 19,746 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,856 Likes: 1
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,856 Likes: 1 |
Ja latalem tylko około 10 razy te krótkie trasy Polska - UK dla jedyni lekki stres zz pierwszym razem bo nie wiedziałem co i jak. Na dłuższych bym pewnie się zanudził na śmierć.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2011
Posty: 45,539
you'll never walk alone
|
|
you'll never walk alone
Dołączył: Jun 2011
Posty: 45,539 |
tak z ciekawosci, widzial ktos kursy na walke Pudziana z albancem ? 1.15 do 4
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,522
Ekstraklasa Typer
|
|
Ekstraklasa Typer
Dołączył: Dec 2005
Posty: 29,522 |
A jak wieczorem wrzucę ten flyradar czy coś...o Panie...ile tam tych robaczkow na niebie się kręci.. Patrz pan. Tyle tego lata i nic nie spada... Zobacz tutaj: http://www.liveleak.com/view?i=043_1394388310
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 19,746
5 minut po czasie
|
|
5 minut po czasie
Dołączył: May 2005
Posty: 19,746 |
2-2 .... 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
Dr. Watson
|
|
Dr. Watson
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775 |
A ja nigdy nie leciałem i nie polecę VITOLLLLOO
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|