Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 185 z 201 1 2 183 184 185 186 187 200 201
Dołączył: Dec 2004
Posty: 22,342
Likes: 3
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 22,342
Likes: 3
Originally Posted by forty
Ja mam male opakowanie dorsza w galarecie,ciekaw jestem ile dorsza, jest w tym dorszu

i ciekawe czy bałtycki
wkurza mnie ze u nas nie idzie dostać bałtyckiego dorsza tylko wszędzie atlantycki a to już nie ten smak

Bonus: Unibet
Dołączył: Dec 2004
Posty: 22,342
Likes: 3
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 22,342
Likes: 3
Originally Posted by TEO
Originally Posted by aker
Witaj kapitanie smile
Ja zwykły bosman jestem. Gdzie mi do kapitana.

bosman to pamiętam takie piwko, u nas w jednej knajpie je lali z beki i bardzo mi smakowało
chyba tylko ja je piłem bo u nas wszyscy piją ten tyski schit i facet je wycofał

Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2

Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Dorsz jest coraz częściej zarażony nicieniem Pseudoterranova decipiens. Pasożyt ten dochodzi do 4 cm długości, a larwy jego żyją w jelitach albo mięsie dorsza, najczęściej w okolicach brzucha. Większe, starsze okazy dorsza bywają bardziej zarobaczone, niż młode. Poza tym dorsze łowione w pobliżu wybrzeży są częściej zarażone. W przetwórstwie rybnym do detekcji larw nicienia stosuje się najczęściej badania wzrokowe, używając też prześwietlania filetów dorszy silnym światłem, wykazującym ciemniejsze larwy w jasnym mięsie ryby. Mimo największej staranności przy kontrolach można niekiedy odkryć larwy w zakupionym mięsie dorsza. Międzynarodowy standard Codex "Alimentarius toleruje zarobaczenie mięsa w sprzedaży w granicach maksymalnie do 5 nicieni w 1 kg ryby. Gotowanie dorsza w temperaturach wyższych od 60C° przez przynajmniej 10 minut i zamrożenie poniżej -20C° przez 3 dni gwarantuje zabicie larw. Spożycie żywych larw Pseudoterranova decipiens razem z surowym albo niedogotowanym, na zimno wędzonym, tylko marynowanym albo solonym mięsem dorsza może doprowadzić u człowieka do zachorowania na anisakiozę. Choroba wywołana przez Pseudoterranova decipiens różni się nieznacznie od anisakiozy wywołanej nicieniem Anisakis simplex. Jednak nawet zabite larwy nicieni mogą wywołać po ich spożyciu reakcje alergiczne."

A co Ty na to TEO ?

Wiem wiem, że nie każdemu koniowi Łysek. smile

Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 15,207
Originally Posted by aker
Originally Posted by forty
Ja mam male opakowanie dorsza w galarecie,ciekaw jestem ile dorsza, jest w tym dorszu

i ciekawe czy bałtycki
wkurza mnie ze u nas nie idzie dostać bałtyckiego dorsza tylko wszędzie atlantycki a to już nie ten smak

Ryby z Bałtyku to szrot. Mnóstwo metali ciężkich i utleniaczy. Nieprzypadkowo zabraniają je dawać kobietom w ciąży.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 35,252
T
TEO Offline
Eliminator
Eliminator
T Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 35,252
Originally Posted by Valverde
Originally Posted by aker
Originally Posted by forty
Ja mam male opakowanie dorsza w galarecie,ciekaw jestem ile dorsza, jest w tym dorszu

i ciekawe czy bałtycki
wkurza mnie ze u nas nie idzie dostać bałtyckiego dorsza tylko wszędzie atlantycki a to już nie ten smak

Ryby z Bałtyku to szrot. Mnóstwo metali ciężkich i utleniaczy. Nieprzypadkowo zabraniają je dawać kobietom w ciąży.
Pewnie. Lepiej jeść łososia norweskiego z farm wodnych huj wie czym karmionego.

Dołączył: Dec 2003
Posty: 35,252
T
TEO Offline
Eliminator
Eliminator
T Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 35,252
Originally Posted by akagi
Dorsz jest coraz częściej zarażony nicieniem Pseudoterranova decipiens. Pasożyt ten dochodzi do 4 cm długości, a larwy jego żyją w jelitach albo mięsie dorsza, najczęściej w okolicach brzucha. Większe, starsze okazy dorsza bywają bardziej zarobaczone, niż młode. Poza tym dorsze łowione w pobliżu wybrzeży są częściej zarażone. W przetwórstwie rybnym do detekcji larw nicienia stosuje się najczęściej badania wzrokowe, używając też prześwietlania filetów dorszy silnym światłem, wykazującym ciemniejsze larwy w jasnym mięsie ryby. Mimo największej staranności przy kontrolach można niekiedy odkryć larwy w zakupionym mięsie dorsza. Międzynarodowy standard Codex "Alimentarius toleruje zarobaczenie mięsa w sprzedaży w granicach maksymalnie do 5 nicieni w 1 kg ryby. Gotowanie dorsza w temperaturach wyższych od 60C° przez przynajmniej 10 minut i zamrożenie poniżej -20C° przez 3 dni gwarantuje zabicie larw. Spożycie żywych larw Pseudoterranova decipiens razem z surowym albo niedogotowanym, na zimno wędzonym, tylko marynowanym albo solonym mięsem dorsza może doprowadzić u człowieka do zachorowania na anisakiozę. Choroba wywołana przez Pseudoterranova decipiens różni się nieznacznie od anisakiozy wywołanej nicieniem Anisakis simplex. Jednak nawet zabite larwy nicieni mogą wywołać po ich spożyciu reakcje alergiczne."

A co Ty na to TEO ?

Wiem wiem, że nie każdemu koniowi Łysek. smile
Bardzo rzadko widziałem nicienie w dorszu. Po za tym Akagi to chyba jakiś artykuł czy wypowiedż z przed paru lat. Gdzieś to kiedyś czytałem.

Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
B
Smakosz jedzenia i alko
Smakosz jedzenia i alko
B Offline
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
Originally Posted by TEO
Originally Posted by Valverde
Originally Posted by aker
Originally Posted by forty
Ja mam male opakowanie dorsza w galarecie,ciekaw jestem ile dorsza, jest w tym dorszu

i ciekawe czy bałtycki
wkurza mnie ze u nas nie idzie dostać bałtyckiego dorsza tylko wszędzie atlantycki a to już nie ten smak

Ryby z Bałtyku to szrot. Mnóstwo metali ciężkich i utleniaczy. Nieprzypadkowo zabraniają je dawać kobietom w ciąży.
Pewnie. Lepiej jeść łososia norweskiego z farm wodnych huj wie czym karmionego.
najwięcej wszelkiego gówna, metali ciężkich i całej tej tablicy tego na M, jest właśnie w dnie morskim położonym pod byłymi lub czynnymi wciąż farmami owymi...

Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
To co ? Mam zjeść tego dorsza,czy też nie?

Dołączył: Dec 2003
Posty: 35,252
T
TEO Offline
Eliminator
Eliminator
T Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 35,252
Originally Posted by forty
To co ? Mam zjeść tego dorsza,czy też nie?
Forty ja jem z ryb tylko to co z kutra przyniosę. Nicień nawet jeżeli się gdzieś trafi przy smażeniu czy mrożeniu i tak ginie. Chyba na surowo dorsze nie opierdalasz?. A łososia na tatara zawsze trzeba przemrozić bo tam się częściej nicień trafia niż w dorszu.

Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
To sugerujesz - TEO - ze po tych kilku latach Bałtyk już nie jest tablicą Mendelejewa ?

Ja też gdzieś czytałem, że Szwedzi co jakiś czas na swoich wybrzeżach wywieszają ogłoszenia, żeby nie jeść ryb z Bałtyku bo są bardzo zanieczyszczone chemicznie.

Ale sorry, rozumiem że to jest Twój zawód i trudno żebyś się do tego obiektywnie odniósł.

Ale tak jest w wielu dziedzinach przemysłu spożywczego i...

Jeszcze żyjemy. smile

Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
B
Smakosz jedzenia i alko
Smakosz jedzenia i alko
B Offline
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
grzyby trza jeść grzyby... grin

Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Wszystko da się zjeść;-)
nawet prosto z ulicy grin
[Linked Image] [fotosik.pl]

Dołączył: Dec 2003
Posty: 35,252
T
TEO Offline
Eliminator
Eliminator
T Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 35,252
Originally Posted by akagi
To sugerujesz - TEO - ze po tych kilku latach Bałtyk już nie jest tablicą Mendelejewa ?

Ja też gdzieś czytałem, że Szwedzi co jakiś czas na swoich wybrzeżach wywieszają ogłoszenia, żeby nie jeść ryb z Bałtyku bo są bardzo zanieczyszczone chemicznie.

Ale sorry, rozumiem że to jest Twój zawód i trudno żebyś się do tego obiektywnie odniósł.

Ale tak jest w wielu dziedzinach przemysłu spożywczego i...

Jeszcze żyjemy. smile
Akagi obiektywnie. Wolę zjeść tą rybę z bałtyku niż faszerowany antybiotykami drób, czy wędliny które po paru dniach w lodówce ślizgają się jak na lodowisKu.

Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
biszopie,Ty nawet batmana zeżarłeś,ryby i co tylko ,z bałtyku mozesz pałaszować spokojnie

Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Originally Posted by forty
biszopie,Ty nawet batmana zeżarłeś,ryby i co tylko ,z bałtyku mozesz pałaszować spokojnie
system chłodzenia lub też w zależności od potrzeby, podsycania ognia, swoją drogą, lepiej przyrządzonego skorupiaka nie jadłem smile
[Linked Image] [fotosik.pl]

Rybki z Bałtyku jadam regularnie, od wiosny do jesieni jestem często nad morzem, jadę sobie do portu i kupuje co akurat mają, bardzo sobie chwalę choć przyrządzać to ja nie umiem wolę jak ktoś to zrobi:)

Dołączył: Dec 2003
Posty: 35,252
T
TEO Offline
Eliminator
Eliminator
T Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 35,252
Gdzieś w moich stronach bywasz Biszop?

Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
B
Smakosz jedzenia i alko
Smakosz jedzenia i alko
B Offline
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
Biszop przyłapany nocą przez małżonkę - wygląda mniej więcej tak...

[Linked Image from az616578.vo.msecnd.net]

Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Co Wy tak z tym Leicesterem.

Bo wygrali ze słabym City u siebie ?

Bournemouth jebnął Liverpool, a to nie popierdółka.

Ale tak do wiadomości, dla tych którym się nie chce, a idą za głosem ludu. smile
Leicester na wyjazdach 0 1 6 br. 6-18
B-uth u siebie 4 1 2 br. 14-9


Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,858
Likes: 12
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,858
Likes: 12
Originally Posted by burbon
Biszop przyłapany nocą przez małżonkę - wygląda mniej więcej tak...

[Linked Image from az616578.vo.msecnd.net]

laugh

Strona 185 z 201 1 2 183 184 185 186 187 200 201

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
11 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, betowiec, alfa, latajaca_holenderka, rymoholik, Lukasz111, rafal08, aker, Akhu, Kretol, bukma), 771 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,124
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1