|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285 |
po 30 minutach mozemy cena ofertowa (bid) 8260 tracimy wiec jak na razie 76 EURO. Ale pare minut temu bylo juz gorzej bylismy niemal na granicy zamkniecia pozycji :zobacz:
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285 |
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: Sznikers
Oczywiscie to przyklad, byc moze bedzie ku przestrodze ... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285 |
W pozradku panowie to znowu ja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
kontrakt wygasa dzisiaj na zamknieciu DJIA co napisalem w startowym poscie " Wall Street Daily DJIA "
bylo zle - teraz 21.30 jestesmy na plusie mogac odsprzedac za (bid) 8332 i zrobimy to bo koniec hadlu juz bliski i sa inne rzeczy do roboty
kupilismy kontrakt 18.16 za 8298 sprzedajemy za 8322 dla nas zatem 34 * 2 czyli skromne 68 EURO a tracilismy juz ponad 100 na samym poczatku
Tak to wyglada
Oczywiscie zysk jest czysto przypadkowy a zajecie akurat dlugiej pozycji nie bylo wynikiem zadnej strategii i analizy - chodzio tylko o zobrazowanie mechanizmu gry
Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 828
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2001
Posty: 828 |
[QUOTE]Oryginalnie wysłał comstat: [QB]W pozradku panowie to znowu ja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
kontrakt wygasa dzisiaj na zamknieciu DJIA co napisalem w startowym poscie " Wall Street Daily DJIA "
bylo zle - teraz 21.30 jestesmy na plusie mogac odsprzedac za (bid) 8332 i zrobimy to bo koniec hadlu juz bliski i sa inne rzeczy do roboty
kupilismy kontrakt 18.16 za 8298 sprzedajemy za 8322 dla nas zatem 34 * 2 czyli skromne 68 EURO a tracilismy juz ponad 100 na samym poczatku
Tak to wyglada
Oczywiscie zysk jest czysto przypadkowy a zajecie akurat dlugiej pozycji nie bylo wynikiem zadnej strategii i analizy - chodzio tylko o zobrazowanie mechanizmu gry
jaki to procent zysku i przy jakim % prowizji
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 538
addict
|
|
addict
Dołączył: Jun 2001
Posty: 538 |
procent zysku 6.8% procent prowizji (masz na mysli spred) 1.6%
czyli jednego dnia comstat pokazal ze mozna miec taki procent zysku.Oczywiscie gral to calkiem przypadkowo i jak sam mowil w pewnym momencie bylo blisko zamkniecia. comstata ustawil sobie stop losses jak indeks bedzie -100.malo brakowalo a ta pozycja byla by calkowicie pozycja przegrana. Dlatego duze znaczenie ma analiza technicza (wycztywanie roznych formacji na wykresie ktore to daja nam syganl do wejscia na rynek). Nieodzowne jest tez stosowanie wkaznikow (oscylatorow)
Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285 |
Toro
Ustalilismy, ze dysponujemy kapitalem 1000 euro zdeponowanym w firmie oferujacej spread betting. 68 do 1000 to cos kolo 6,8 % <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> jest to juz zysk po uwzglednieniu spreadu te 68 wedruje na twoje konto. zauwaz, ze na ta transakcje przeznaczylismy maks okolo 10-12 % naszego kapitalu gdyz jesli ponieslibysmy taka strate to ustalilismy , ze likwidujemy spekulacje i myslimy nad czyms nowym
Prowizja jest stala wynosi spread razy mnoznik czyli w naszym wypadku 8*2 = 16 pokrylismy ja akceptujac ceny kupna i sprzedazy kontraktu gdyz wyglada to tak:
jesli dajmy na to o godz. 21.00 kurs rzeczywisty indeksu DJIA wynosi np 8000 to ceny ktore daje ci broker to odpowiednio 7996 (bid) jesli chcesz grac na spadek i 8004 (offer)gdy chcesz grac na wzrost.
jesli pierwsza transakcja byla 'bid' to zamykasz pozycje przez 'offer'. Innymi slowy placisz 4 punkty prowizji przy otwarciu pozycji i 4 punkty przy zamknieciu pozycji
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 538
addict
|
|
addict
Dołączył: Jun 2001
Posty: 538 |
comstat tak z technicznego punktu widzenia 10-12% przeznaczone na ta transkcje (w przypadku straty) to i tak sporo. Przyjmuje sie ze ryzyko kazdej inwestycji powinno miescic sie w granicach 2-3%. Czyli w naszym przypadku albo powinno to byc nie stop looses nie przy 50pkt a wczesniej. Albo z drugiej strony zmnijeszyc stawke nie 2 euro za punkt a 1 euro.
Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 828
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2001
Posty: 828 |
witam Bardzo ciekawe. Rozumiem ze zalozenia systemu sa nastepujace : cel 2/3% na dzien prowizja w dwie strony 1,6%
to jest razem na kupno i sprzedaz czy 1,6% w jedna strone?? od kazdej sumy?
trzeba by jeszcze dodac nastepujace rzeczy : pula poczatkowa np 12% tu trzeba sie zastanowic grac mniejsza pula przy wiekszym ryzyku czy wieksza przy mniejeszym wzrost wrazie porazki np 5% - system stawek ilosc tranzakcji w dniu dobrze miec duze obroty w dniu wtedy jest latwiej ile takich tranzakcji mozna zrobic w dniu
No najwazniejsz kluczowa rzecz 1.System analizy technicznej 2.System analizy informacyjnej
Jesli by system dzialal mozna by zrobic zniego program 1.www 2.opis 3.kontatakt 4.oferowany % dla inwestorow prowizja administracyjna i zysk organizatorow 5 program referencyjny 6 i rzecz kluczowa automatyczne wyplaty i wplaty
w przyszlosc mozna by bylo pomyslec a narazie trzymam wkciuki ale trzeba uschematyzowac dzialania by system dzial pozdrowienia
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 25
newbie
|
|
newbie
Dołączył: Nov 2004
Posty: 25 |
Moje pytanie związane jest ze Spread bettingiem ale wyłącznie sportowym.Mam nadzieję że znajdzie się osoba która będzie mogła mi pomóc. Mianowicie chciałbym wiedzieć ile zarobię/stracę grając przykładowy mecz tenisowy w SportingIndexiei i czy poniższe wyliczenia sa prawidłowe. Match Supremacies Match Supremacy: 10 pts for winning, + 5 pts per set won by. (Best of 3 sets) Fav/Dog 4-7 SELL BUY
Fav/Dog 4 7
Result
Fav 2 0 20 -16 13
Fav 2 1 15 -11 8
Dog 2 0 -20 24 -27
Dog 2 1 -15 19 -22
Mam nadzieję że powyzsze tabela jest zrozumiala, jezeli nie to prosze pytać. A moze ktos zna link do dobrej strony o Spread bettingu ale tylko o sportowym. Pozdrawiam, art
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 23
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Mar 2005
Posty: 23 |
Sznikers grasz jeszcze na te spready dawno nie pisales jak ci idzie
|
|
|
Link skopiowany do schowka