Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 2 1 2
#69495 03/04/2003 23:47
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
C
C Offline
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
po 30 minutach mozemy cena ofertowa (bid) 8260 tracimy wiec jak na razie 76 EURO. Ale pare minut temu bylo juz gorzej bylismy niemal na granicy zamkniecia pozycji :zobacz:

Bonus: Unibet
#69496 03/04/2003 23:49
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
C
C Offline
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo: Sznikers

Oczywiscie to przyklad, byc moze bedzie ku przestrodze ... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

pozdrawiam

#69497 04/04/2003 02:27
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
C
C Offline
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
W pozradku panowie to znowu ja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

kontrakt wygasa dzisiaj na zamknieciu DJIA co napisalem w startowym poscie " Wall Street Daily DJIA "

bylo zle - teraz 21.30 jestesmy na plusie mogac odsprzedac za (bid) 8332 i zrobimy to bo koniec hadlu juz bliski i sa inne rzeczy do roboty

kupilismy kontrakt 18.16 za 8298 sprzedajemy za 8322 dla nas zatem 34 * 2 czyli skromne 68 EURO a tracilismy juz ponad 100 na samym poczatku

Tak to wyglada

Oczywiscie zysk jest czysto przypadkowy a zajecie akurat dlugiej pozycji nie bylo wynikiem zadnej strategii i analizy - chodzio tylko o zobrazowanie mechanizmu gry

Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

#69498 04/04/2003 02:49
Dołączył: Nov 2001
Posty: 828
T
old hand
old hand
T Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 828
[QUOTE]Oryginalnie wysłał comstat:
[QB]W pozradku panowie to znowu ja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

kontrakt wygasa dzisiaj na zamknieciu DJIA co napisalem w startowym poscie " Wall Street Daily DJIA "

bylo zle - teraz 21.30 jestesmy na plusie mogac odsprzedac za (bid) 8332 i zrobimy to bo koniec hadlu juz bliski i sa inne rzeczy do roboty

kupilismy kontrakt 18.16 za 8298 sprzedajemy za 8322 dla nas zatem 34 * 2 czyli skromne 68 EURO a tracilismy juz ponad 100 na samym poczatku

Tak to wyglada

Oczywiscie zysk jest czysto przypadkowy a zajecie akurat dlugiej pozycji nie bylo wynikiem zadnej strategii i analizy - chodzio tylko o zobrazowanie mechanizmu gry

jaki to procent zysku i przy jakim % prowizji

#69499 04/04/2003 02:58
Dołączył: Jun 2001
Posty: 538
addict
addict
Dołączył: Jun 2001
Posty: 538
procent zysku 6.8%
procent prowizji (masz na mysli spred) 1.6%

czyli jednego dnia comstat pokazal ze mozna miec taki procent zysku.Oczywiscie gral to calkiem przypadkowo i jak sam mowil w pewnym momencie bylo blisko zamkniecia. comstata ustawil sobie stop losses jak indeks bedzie -100.malo brakowalo a ta pozycja byla by calkowicie pozycja przegrana.
Dlatego duze znaczenie ma analiza technicza (wycztywanie roznych formacji na wykresie ktore to daja nam syganl do wejscia na rynek). Nieodzowne jest tez stosowanie wkaznikow (oscylatorow)

Pozdrawiam

#69500 04/04/2003 03:06
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
C
C Offline
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
Toro

Ustalilismy, ze dysponujemy kapitalem 1000 euro zdeponowanym w firmie oferujacej spread betting. 68 do 1000 to cos kolo 6,8 % <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> jest to juz zysk po uwzglednieniu spreadu te 68 wedruje na twoje konto. zauwaz, ze na ta transakcje przeznaczylismy maks okolo 10-12 % naszego kapitalu gdyz jesli ponieslibysmy taka strate to ustalilismy , ze likwidujemy spekulacje i myslimy nad czyms nowym

Prowizja jest stala wynosi spread razy mnoznik czyli w naszym wypadku 8*2 = 16 pokrylismy ja akceptujac ceny kupna i sprzedazy kontraktu gdyz wyglada to tak:

jesli dajmy na to o godz. 21.00 kurs rzeczywisty indeksu DJIA wynosi np 8000 to ceny ktore daje ci broker to odpowiednio 7996 (bid) jesli chcesz grac na spadek i 8004 (offer)gdy chcesz grac na wzrost.

jesli pierwsza transakcja byla 'bid' to zamykasz pozycje przez 'offer'. Innymi slowy placisz 4 punkty prowizji przy otwarciu pozycji i 4 punkty przy zamknieciu pozycji

#69501 04/04/2003 03:17
Dołączył: Jun 2001
Posty: 538
addict
addict
Dołączył: Jun 2001
Posty: 538
comstat tak z technicznego punktu widzenia 10-12% przeznaczone na ta transkcje (w przypadku straty) to i tak sporo.
Przyjmuje sie ze ryzyko kazdej inwestycji powinno miescic sie w granicach 2-3%.
Czyli w naszym przypadku albo powinno to byc nie stop looses nie przy 50pkt a wczesniej.
Albo z drugiej strony zmnijeszyc stawke nie 2 euro za punkt a 1 euro.

Pozdrawiam

#69502 14/04/2003 14:41
Dołączył: Nov 2001
Posty: 828
T
old hand
old hand
T Offline
Dołączył: Nov 2001
Posty: 828
witam
Bardzo ciekawe.
Rozumiem ze zalozenia systemu sa nastepujace :
cel 2/3% na dzien
prowizja w dwie strony 1,6%

to jest razem na kupno i sprzedaz czy 1,6% w jedna strone?? od kazdej sumy?

trzeba by jeszcze dodac nastepujace rzeczy :
pula poczatkowa np 12% tu trzeba sie zastanowic grac mniejsza pula przy wiekszym ryzyku
czy wieksza przy mniejeszym
wzrost wrazie porazki np 5% - system stawek
ilosc tranzakcji w dniu dobrze miec duze obroty w dniu wtedy jest latwiej ile takich tranzakcji mozna zrobic w dniu

No najwazniejsz kluczowa rzecz
1.System analizy technicznej
2.System analizy informacyjnej

Jesli by system dzialal mozna by zrobic zniego program
1.www
2.opis
3.kontatakt
4.oferowany % dla inwestorow prowizja administracyjna i zysk organizatorow
5 program referencyjny
6 i rzecz kluczowa automatyczne wyplaty i wplaty

w przyszlosc mozna by bylo pomyslec a narazie trzymam wkciuki
ale trzeba uschematyzowac dzialania by system dzial
pozdrowienia

#69503 10/02/2005 22:21
Dołączył: Nov 2004
Posty: 25
M
newbie
newbie
M Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 25
Moje pytanie związane jest ze Spread bettingiem ale wyłącznie sportowym.Mam nadzieję że znajdzie się osoba która będzie mogła mi pomóc.

Mianowicie chciałbym wiedzieć ile zarobię/stracę grając przykładowy mecz tenisowy w SportingIndexiei i czy poniższe wyliczenia sa prawidłowe.

Match Supremacies
Match Supremacy: 10 pts for winning, + 5 pts per set won by. (Best of 3 sets)

Fav/Dog 4-7

Code
			SELL	BUY
Fav/Dog			4	7
        Result
Fav	2 0	20	-16	13
Fav	2 1	15	-11	8
Dog	2 0	-20	24	-27
Dog	2 1	-15	19	-22

Mam nadzieję że powyzsze tabela jest zrozumiala, jezeli nie to prosze pytać.

A moze ktos zna link do dobrej strony o Spread bettingu ale tylko o sportowym.

Pozdrawiam, art

#69504 10/03/2005 19:07
Dołączył: Mar 2005
Posty: 23
L
stranger
stranger
L Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 23
Sznikers grasz jeszcze na te spready dawno nie pisales jak ci idzie

Strona 2 z 2 1 2

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
10 zarejestrowanych użytkowników (burbon, aker, Lukasz111, latajaca_holenderka, Sensei, forty, 11kera11, ANZELMO, rafal08, betowiec), 2,770 gości, oraz 12 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,514
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1