Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8
#69665 24/04/2003 04:28
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Witam
Ponieważ główny temat brzmi rekin giełdowy pozwolę sobie tutaj założyć podtemat związany z giełdą warszawską.Zajmę się futrami na WIG 20.
Krótko i zwięźle : kapitał poczatkowy 10 000 zł, transakcje na FW20M3 aż do wygaśnięcia serii. Prowizja jak w biurach maklerskich przy zmianie pozycji 24 zł przy daytradingu 16 zł.
Zlecenie na czwartek : biorę 2 shorty z limitem 1145 pkt.Depozyt zasbezpieczający taki sam jak na GPW.
pozdrawiam
dardaw

Bonus: Unibet
#69666 24/04/2003 15:57
Dołączył: Oct 2002
Posty: 103
L
member
member
L Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 103
Quote
Oryginalnie wysłał dardaw:
[qb]Witam
Ponieważ główny temat brzmi rekin giełdowy pozwolę sobie tutaj założyć podtemat związany z giełdą warszawską.Zajmę się futrami na WIG 20.
Krótko i zwięźle : kapitał poczatkowy 10 000 zł, transakcje na FW20M3 aż do wygaśnięcia serii. Prowizja jak w biurach maklerskich przy zmianie pozycji 24 zł przy daytradingu 16 zł.
Zlecenie na czwartek : biorę 2 shorty z limitem 1145 pkt.Depozyt zasbezpieczający taki sam jak na GPW.
pozdrawiam
dardaw[/qb]
Ale grasz na sucho czy też obstawiasz w realu :? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#69667 24/04/2003 15:59
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
C
C Offline
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
witam,

Dobrze zapowiadajacy sie, konkretny temat

Gdybys dorzucil doslownie pare slow komentarza byloby jeszcze ciekawiej.

pozdrawiam

#69668 24/04/2003 16:47
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Witam
Dla rozjasnienia :FW20M3 to kontrakty terminowe na indeks WIG 20 wygasające w czerwcu. Long i shot to odpowiednio pozycja długa(gra na wzrost) i krotka(gra na spadek).Liczba 1145 to cena kontraktu.W realu oczywiscie gram,niekoniecznie tak jak tutaj,poziomy zakupu mogą być różne natomiast ustawienie pozycji takie same.W tym temacie chcę pokazać ogolny zarys i to jak można nieźle zarobić(mam taką nadzieję,bo pokaz często kończy się klapą)
Zlecenie dzisiejsze jeszcze nie zrealizowane max. dzisiejsza wartośc to 1144 pkt.Przy zmianie zlecenia poinformuję.
dardaw

#69669 24/04/2003 17:25
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Witam
Ponieważ rynek całkowicie zamarł(wol.dzienny 2760) anuluję zlecenie.Zakres dzisiejszy to 7 pkt.,Analiza techniczna daje sprzeczne sygnały,poczekamy na dogodny moment wejscia w rynek.
Godz. 13.24 wartość 1141 -zlecenie nie zrealizowane.
dardaw

#69670 24/04/2003 19:25
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Witam
Chyba puszczaja stopy w ok. 1131. Bierzemy dwie
pozycje długie po 1126 (godz.15.24)

#69671 24/04/2003 19:27
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pozycje długie zajęte.Zlecenie zrealizowane 15.24
dardaw

#69672 25/04/2003 01:50
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Saldo po dzisiejszej sesji :kurs odn. 1120
czyli 10000 - 120 -24 =9856 zł
Aktualne otwarte pozycje dwie długie.
Kurs odniesienia do jutrzejszej sesji 1120 pkt.
dardaw

#69673 25/04/2003 03:30
Dołączył: Oct 2002
Posty: 103
L
member
member
L Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 103
Quote
Oryginalnie wysłał dardaw:
[qb]Saldo po dzisiejszej sesji :kurs odn. 1120
czyli 10000 - 120 -24 =9856 zł
Aktualne otwarte pozycje dwie długie.
Kurs odniesienia do jutrzejszej sesji 1120 pkt.
dardaw[/qb]
Po przeczytaniu dzisiejszych postów zapowiada się ciekawa relacja. Pare lat temu z zaciekawieniem śledziłem giełde i nawet brałem udział w grze na Onet.pl gdzie był organizowany konkurs. Wyniki miałem na ładny plus ale i tak do najlepszych mi troche brakło. Teraz znów zaciekawił mnie ten temat za twoim udziałem. Pozdrawiam i życze powodzenia.

#69674 25/04/2003 12:12
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
C
C Offline
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
Quote
Oryginalnie wysłał dardaw:
[qb]Saldo po dzisiejszej sesji :kurs odn. 1120
czyli 10000 - 120 -24 =9856 zł
Aktualne otwarte pozycje dwie długie.
Kurs odniesienia do jutrzejszej sesji 1120 pkt.
dardaw[/qb]
witam Dardaw,

Mam male pytanko - czy prowizja jaka zaakceptowales 24/16 dotyczy w powyzszym przypadku kupna jednego kontraktu czy dwoch ? czy nie powinno byc 48 (2 kontrakty*24)zl za wejscie i tyle samo potem za wyjscie ? - razem 96 zl za pelny obrot dwiema sztukami.

pozdrawiam powodzenia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

#69675 25/04/2003 15:22
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Cześć comstat
Prowizja na jeden kontrakt wynosi 12 zł.Raz płacisz przy otwarciu pozycji a drugi raz przy zamknięciu.Przy daytradingu prowizja wynosi 8 zł.
Są to jednak wartości średnie ,pomieważ przy malym obrocie prowizja będzie większa(15 zł) natomiast przy dużej ilości transakcji prowizja będzie negocjowana i sporo mniejsza.W związku z tym,że dopiero otwarliśmy pozycję prowizja dla biura wynosi dwa kontrakty razy 12 zł czyli 24zł.
Takie mniej wiecej prowizje oferuje ING.
Na razie kontrakty leca na dół 1116 (godz. 11.20)
Mam nadzieję,że spadki zatrzymają się na linii trendu,a jak nie to zmienimy poz. na short.
pozdrawiam
dardaw

#69676 25/04/2003 16:23
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
C
C Offline
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
dziekuje za wyjasnienia

Tak wlasnie podejrzanie wygladaly mi te wysokie prowizje. 24 zl tak jak bys chodzil do biura na piechote, z drugiej strony zeby miec 12 zl to juz trzeba troche pohandlowac

pozdrawiam

#69677 25/04/2003 22:46
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Witam
Stan portfela po piątkowej sesji :kurs odn.1121
czyli 9856 + 20 =9876 zł.
Pozycje otwarte :dwie długie
Kurs odniesienia na sesję poniedziałkową 1121 pkt

Jeśli kogoś interesują moje typy sportowe,głównie
piłkarskie zapraszam na stronę, którą stworzył
lexm --- www.gambler.nu [gambler.nu]
serdecznie pozdrawiam
dardaw

#69678 27/04/2003 13:59
Dołączył: Jul 2002
Posty: 81
Y
journeyman
journeyman
Y Offline
Dołączył: Jul 2002
Posty: 81
Jeśli kogoś interesują moje typy sportowe,głównie
piłkarskie zapraszam na stronę, którą stworzył
lexm --- www.gambler.nu [gambler.nu]
serdecznie pozdrawiam
dardaw[/QB][/QUOTE]

Witaj dardaw <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Mnei interesuja Twoje typy sportowe bo caly czas z nich korzystam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Dzieki i oby tak dalej!! pozdrawiam :5gw: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:

#69679 28/04/2003 15:32
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Witam
Daję zlecenie zamknięcia pozycji -limit 1132 --
godz.11.31
dardaw

#69680 28/04/2003 15:40
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
FW20M3 osiągnął o 11.31 poziom 1132 pkt. - zlecenie zostało zrealizowane.
Rozliczenie transakcji :
9876 + 220 -24 = 10076 zł
Pozycje otwarte - brak
Stan konta - 10076 zł
dardaw

#69681 28/04/2003 17:31
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Witam
Bierzemy dwie długie pozycje po 1127 .Zlecenie
zrealizowane od razu, poniewaz aktualny kurs
wynosi 1127 (godz. 13.30 )
dardaw

#69682 28/04/2003 19:54
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Ostatni dzisiejszy ruch na giełdzie.
Zamykamy pozycje przy 1131.Do końca sesji kwadrans,aktualny kurs 1127
dardaw

#69683 28/04/2003 21:18
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Witam
Ostatnie zlecenie nie zostało zrealizowane, kurs
na zamknięcie sesji 1130.Brakło jednego punktu do wystawionego limitu,ale może to i dobrze bo
chyba szykuje się jutro sesja wzrostowa(???)
Rozliczenie dnia:
kurs rozliczeniowy FW20M3 -- 1130
pozycje otwarte -- dwie długie
stan portfela 10 076 + 30 -24 =10 082 zł
Tydzień weekendowy szykuje się nudnie.Trudno będzie o jakiś poważniejszy ruch a co za tym idzie większe zyski lub straty.
Miejmy nadzieję,że rynek jutro przetestuje punkt
oporu na ok.1145 pkt.
pozdrawiam
dardaw

#69684 29/04/2003 14:19
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Witam
Dzisiejsza sesja jak na razie wzrostowa.Czekamy
na odpowiedni moment zamknięcia pozycji.
dardaw

Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, latajaca_holenderka, Lukasz111, alfa, burbon, aker, betowiec, 11kera11, Szuman), 3,068 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,791
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1