|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Ponieważ główny temat brzmi rekin giełdowy pozwolę sobie tutaj założyć podtemat związany z giełdą warszawską.Zajmę się futrami na WIG 20. Krótko i zwięźle : kapitał poczatkowy 10 000 zł, transakcje na FW20M3 aż do wygaśnięcia serii. Prowizja jak w biurach maklerskich przy zmianie pozycji 24 zł przy daytradingu 16 zł. Zlecenie na czwartek : biorę 2 shorty z limitem 1145 pkt.Depozyt zasbezpieczający taki sam jak na GPW. pozdrawiam dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 103
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2002
Posty: 103 |
Oryginalnie wysłał dardaw: [qb]Witam Ponieważ główny temat brzmi rekin giełdowy pozwolę sobie tutaj założyć podtemat związany z giełdą warszawską.Zajmę się futrami na WIG 20. Krótko i zwięźle : kapitał poczatkowy 10 000 zł, transakcje na FW20M3 aż do wygaśnięcia serii. Prowizja jak w biurach maklerskich przy zmianie pozycji 24 zł przy daytradingu 16 zł. Zlecenie na czwartek : biorę 2 shorty z limitem 1145 pkt.Depozyt zasbezpieczający taki sam jak na GPW. pozdrawiam dardaw[/qb] Ale grasz na sucho czy też obstawiasz w realu :? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285 |
witam,
Dobrze zapowiadajacy sie, konkretny temat
Gdybys dorzucil doslownie pare slow komentarza byloby jeszcze ciekawiej.
pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Dla rozjasnienia :FW20M3 to kontrakty terminowe na indeks WIG 20 wygasające w czerwcu. Long i shot to odpowiednio pozycja długa(gra na wzrost) i krotka(gra na spadek).Liczba 1145 to cena kontraktu.W realu oczywiscie gram,niekoniecznie tak jak tutaj,poziomy zakupu mogą być różne natomiast ustawienie pozycji takie same.W tym temacie chcę pokazać ogolny zarys i to jak można nieźle zarobić(mam taką nadzieję,bo pokaz często kończy się klapą) Zlecenie dzisiejsze jeszcze nie zrealizowane max. dzisiejsza wartośc to 1144 pkt.Przy zmianie zlecenia poinformuję. dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Ponieważ rynek całkowicie zamarł(wol.dzienny 2760) anuluję zlecenie.Zakres dzisiejszy to 7 pkt.,Analiza techniczna daje sprzeczne sygnały,poczekamy na dogodny moment wejscia w rynek. Godz. 13.24 wartość 1141 -zlecenie nie zrealizowane. dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Chyba puszczaja stopy w ok. 1131. Bierzemy dwie pozycje długie po 1126 (godz.15.24)
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Pozycje długie zajęte.Zlecenie zrealizowane 15.24 dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Saldo po dzisiejszej sesji :kurs odn. 1120 czyli 10000 - 120 -24 =9856 zł Aktualne otwarte pozycje dwie długie. Kurs odniesienia do jutrzejszej sesji 1120 pkt. dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 103
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2002
Posty: 103 |
Oryginalnie wysłał dardaw: [qb]Saldo po dzisiejszej sesji :kurs odn. 1120 czyli 10000 - 120 -24 =9856 zł Aktualne otwarte pozycje dwie długie. Kurs odniesienia do jutrzejszej sesji 1120 pkt. dardaw[/qb] Po przeczytaniu dzisiejszych postów zapowiada się ciekawa relacja. Pare lat temu z zaciekawieniem śledziłem giełde i nawet brałem udział w grze na Onet.pl gdzie był organizowany konkurs. Wyniki miałem na ładny plus ale i tak do najlepszych mi troche brakło. Teraz znów zaciekawił mnie ten temat za twoim udziałem. Pozdrawiam i życze powodzenia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285 |
Oryginalnie wysłał dardaw: [qb]Saldo po dzisiejszej sesji :kurs odn. 1120 czyli 10000 - 120 -24 =9856 zł Aktualne otwarte pozycje dwie długie. Kurs odniesienia do jutrzejszej sesji 1120 pkt. dardaw[/qb] witam Dardaw, Mam male pytanko - czy prowizja jaka zaakceptowales 24/16 dotyczy w powyzszym przypadku kupna jednego kontraktu czy dwoch ? czy nie powinno byc 48 (2 kontrakty*24)zl za wejscie i tyle samo potem za wyjscie ? - razem 96 zl za pelny obrot dwiema sztukami. pozdrawiam powodzenia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Cześć comstat Prowizja na jeden kontrakt wynosi 12 zł.Raz płacisz przy otwarciu pozycji a drugi raz przy zamknięciu.Przy daytradingu prowizja wynosi 8 zł. Są to jednak wartości średnie ,pomieważ przy malym obrocie prowizja będzie większa(15 zł) natomiast przy dużej ilości transakcji prowizja będzie negocjowana i sporo mniejsza.W związku z tym,że dopiero otwarliśmy pozycję prowizja dla biura wynosi dwa kontrakty razy 12 zł czyli 24zł. Takie mniej wiecej prowizje oferuje ING. Na razie kontrakty leca na dół 1116 (godz. 11.20) Mam nadzieję,że spadki zatrzymają się na linii trendu,a jak nie to zmienimy poz. na short. pozdrawiam dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285
|
|
Dołączył: Dec 2001
Posty: 285 |
dziekuje za wyjasnienia
Tak wlasnie podejrzanie wygladaly mi te wysokie prowizje. 24 zl tak jak bys chodzil do biura na piechote, z drugiej strony zeby miec 12 zl to juz trzeba troche pohandlowac
pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Stan portfela po piątkowej sesji :kurs odn.1121 czyli 9856 + 20 =9876 zł. Pozycje otwarte :dwie długie Kurs odniesienia na sesję poniedziałkową 1121 pkt Jeśli kogoś interesują moje typy sportowe,głównie piłkarskie zapraszam na stronę, którą stworzył lexm --- www.gambler.nu [ gambler.nu] serdecznie pozdrawiam dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 81
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Jul 2002
Posty: 81 |
Jeśli kogoś interesują moje typy sportowe,głównie piłkarskie zapraszam na stronę, którą stworzył lexm --- www.gambler.nu [ gambler.nu] serdecznie pozdrawiam dardaw[/QB][/QUOTE] Witaj dardaw <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Mnei interesuja Twoje typy sportowe bo caly czas z nich korzystam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Dzieki i oby tak dalej!! pozdrawiam :5gw: <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />iwo:
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Daję zlecenie zamknięcia pozycji -limit 1132 -- godz.11.31 dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
FW20M3 osiągnął o 11.31 poziom 1132 pkt. - zlecenie zostało zrealizowane. Rozliczenie transakcji : 9876 + 220 -24 = 10076 zł Pozycje otwarte - brak Stan konta - 10076 zł dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Bierzemy dwie długie pozycje po 1127 .Zlecenie zrealizowane od razu, poniewaz aktualny kurs wynosi 1127 (godz. 13.30 ) dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Ostatni dzisiejszy ruch na giełdzie. Zamykamy pozycje przy 1131.Do końca sesji kwadrans,aktualny kurs 1127 dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Ostatnie zlecenie nie zostało zrealizowane, kurs na zamknięcie sesji 1130.Brakło jednego punktu do wystawionego limitu,ale może to i dobrze bo chyba szykuje się jutro sesja wzrostowa(???) Rozliczenie dnia: kurs rozliczeniowy FW20M3 -- 1130 pozycje otwarte -- dwie długie stan portfela 10 076 + 30 -24 =10 082 zł Tydzień weekendowy szykuje się nudnie.Trudno będzie o jakiś poważniejszy ruch a co za tym idzie większe zyski lub straty. Miejmy nadzieję,że rynek jutro przetestuje punkt oporu na ok.1145 pkt. pozdrawiam dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Dzisiejsza sesja jak na razie wzrostowa.Czekamy na odpowiedni moment zamknięcia pozycji. dardaw
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|