|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Dzisiejsza sesja jak na razie wzrostowa.Czekamy na odpowiedni moment zamknięcia pozycji. dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Otwieramy jeszcze dwie długie z kursem 1128. Godz.11.03 aktualny kurs 1129 dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
NIestety te dwie dodatkowe pozycje zostały otwarte.Mówię niestety ponieważ FW20M3 dołuje. Aktualny kurs to 1123 pkt. o godz. 13.09 dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Spróbujemy zamknąć cztery longi na koniec sesji. Dwa po cenie 1131 i dwa po cenie 1133. Aktualnie trwa rownoważenie rynku,ostatni kurs to 1124.Prawdobodobnie nie pójdzie,ale zobaczymy. Godz.16.06 dardaw
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Cholera, dużo mnie to kosztowało wysiłku umysłowego, ale w końcu zrozumiałem. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Pozycja długa to oczywiste, ale musiałem chyba z 5 artykułów przeczytać aż zrozumiałem pozycję krótką. We wszystkich opisach brakowało jednego magicznego słowa "sprzedaż". Mam pytanie, u siebie mam prowizję 13 i 7 zł. Czy nie orientujesz się jak to się ma do stawek na rynku? Dziękuję i pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Cześć Bebu Wysiłek umysłowy jeszcze nikomu nie zaszkodził,a wielu osobom by się nawet przydał.A tak całkiem poważnie,jeżeli masz z czymś problem chętnie Ci wytłumaczę. Prowizja, o której mówisz właściwie należy do wartości dobrych.Należałoby jeszcze wiedzieć czy jest to prowizja liniowa czy minimalna czy też internetowa.Zresztą co BM to inna nazwa. Generalnie wygląda to tak,im większy obrót tym mniejsza prowizja. Jeżeli oferują Ci na dzień dobry 7 zł to będziesz miał duży kłopot, żeby znaleźć coś tańszego.(daytrading) A teraz rozlicze dzisiejszą sesję.Rynek zbliżył się do oporu 1140 -1145 ,lecz przez beznadziejną postawe banków cofnął się na zakonczenie do 1128 Na szczęście rynek znajduje się jeszcze ponad linią trendu wzrostowego co pozwala mieć małą nadzieję na wzrost.Na tle rynków zachodnich sesja dzisiejsza wypadła bardzo blado.Aż strach pomśleć co będzie gdy zachód zacznie spadać. Dzisiejszy kurs rozliczeniowy 1128 10082 - 20 - 24 = 10038 zł Aktualnie otwarte pozycje 4 długie
Najprawdopodobniej gramy jutro na spadki , chyba szykuje się niezła zwała.Widze,że teraz leci Dow i SP500 co chyba nas pociągnie nieźle w dół. pozdrawiam dardaw
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Witam Dziękuję za wyjaśnienia. Konto mam w Amerbrokersie, czyli internetowe. Prowizja jest stała. Oczywiście przy dużych ilościach podlega negocjacji (mnie to nie dotyczy) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> . Gdybyś nie miał nic przeciwko chętnie pograłbym odrobinę na sucho. Może znajdą się jakieś nadwyżki finansowe to praktyka na kontraktach będzie jak znalazł. Jednak Ty założyłeś temat więc bez zgody nie będę robił bałaganu. Pozdrawiam Bebu
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Bebu Oczywiście nie mam nic przeciwko temu.Zapraszam do gry.Prosiłbym jedynie o rozliczenie wynikow po kazdej sesji.Jeśli masz dostęp do notowań w czasie rzeczywistym pisz dokładny czas zlecenia i aktualny kurs.Tak będzie przejrzyściej. Pamiętaj jednak,że taka gra na sucho pozbawiona jest dawki emocji.Nic tak nie uczy jak własne błędy i obsunięcie kapitału.I nic tak nie cieszy jak złapanie dobrej górki czy dołka.Trzy sesje -100 pkt. kilka domknietych pozycji --kiedy wróca te czasy ? Mam nadzieję,mimo kiepskiej koniunktury i tak zrobić dobry wynik do konca maja. Aktualnie Nasdaq- +0.95% DOW- +0.65% może jutro nie będzie tak źle ??? pozdrawiam dardaw
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Emocje by się przydały, ale gdy ma się czasowe, zwiększone zapotrzebowanie na gotówkę, to raczej nie ma co myśleć o wysyłaniu ich na giełdę. Wszystko będę rozliczał pod koniec dnia jak w rzeczywistości. Większość zleceń będę wystawiał PKC. Będzie to kurs z czasu nadania postu, który oczywiście wpiszę. Jako, że nie gram w realu, zlecenia z limitem będę traktował trochę z uproszczeniem, tj. moje zlecenie jako pierwsze do realizacji. Sprawdzę tylko czy ewentualnie całe zostałoby zrealizowane jeśli kurs dojdzie do limitu. Jutro niestety muszę wyjechać w plener, ale poczekam rano do otwarcia i zobaczę czy w Polsce są też tak optymistycznie nastawieni jak za wielką wodą.
Mam tylko jeszcze jedno pytanie, jakie są limity zabezpieczeń? Pozdrowienia Bebu
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witaj Bebu Depozyty zabezpieczające ustala IRIP .Jest to komórka istniejąca w KDPW.Co pewien czas depozyty są zmieniane(w zależności od Wig 20). Wszystkie informacje Cię informacje znajdziesz na stronie www.kdpw.com.pl/irip/irip.asp [ kdpw.com.pl] Masz tam arkusze excela i wszystkie inne informacje na ten temat.Z tym,że BM może ten depozyt troszke zmienić.Na bieżąco po kazdej zmianie przychodzi mail z BM na ten temat. Jeśli chcesz możemy sobie ustalić depozyt na poziomie 800 zł.Będzie łatwiej liczyć i zbytnio nie odbiega od rzeczywistości. dardaw
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Dziękuję bardzo, poczytam trochę, przyjmę 800 na jeden kontrakt. Pozdrawiam
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Witam limit 2 po 1119 długa 10:21:16
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Sprzedaje 19 szt. po 1119 dardaw godz.14.51
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
poprawka nie 19 b0 na tyle nie mam pokrycia tylko 10 szt.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Zlecenie zrealizowane kurs doszedł na razie do 1121 pkt. Aktualnie posiadam 6 krótkich. dardaw
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Witam To ja się rozliczę: 10000 + 2*3*10 - 2*13 = 10034
aktualnie: 2, pozycja długa kurs: 1122
Dardaw, coś nam się pozycję rozjechały <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> . Ja mam nadzieję, że w poniedziałek w pierwszych godzinach cosik wzrośnie to pozamykam moje. Dzisiaj niestety obserwowałem tylko pierwsze pół godziny notowań, ale za to w przyszłym tygodniu mam pewne nieustanne ślęczenie przed monitorem, więc trochę zwiększę aktywność. Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Spanikowałem dzisiaj niemiłosiernie.Szkoda, że kolejka w skarbowym nie była troszkę dłuższa.Pół godziny więcej stania i nie zrobiłbym takich glupot.Wpadłem do domu,przeanalizowałem wykresy i szybka decyzja,spadamy w dół.Po kwadransie już wiedziałem,że trzeba było najpierw wypić zimne piwo co dobrze by zrobiło na rozpalony łeb.Potem było już za późno rynek uciekł jak express.(tak samo wygłupiłem się w realu)No cóż nie pierwszy to błąd i nie ostatni.Swoją drogą ciekawa ta zwyżka.Zobaczymy co będzie po ogloszeniu wyników finansowych. Całe szczęście,że przez kolejkę w skarbowym nie zdążyłem obstawić Finów w hokeja. No a teraz smutny obowiązek : 10038-360-120-180= 9378 zł aktualnie otwarte - 6 krótkich 1122pkt pozdrawiam dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Zapomniałem Ci powiedzieć Bebu,że w piątek też jest sesja. dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
cześć Torsten wysłałem Ci priva dardaw
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|