Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8
#69685 29/04/2003 14:20
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Witam
Dzisiejsza sesja jak na razie wzrostowa.Czekamy
na odpowiedni moment zamknięcia pozycji.
dardaw

Bonus: Unibet
#69686 29/04/2003 15:05
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Otwieramy jeszcze dwie długie z kursem 1128.
Godz.11.03 aktualny kurs 1129
dardaw

#69687 29/04/2003 17:10
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
NIestety te dwie dodatkowe pozycje zostały otwarte.Mówię niestety ponieważ FW20M3 dołuje.
Aktualny kurs to 1123 pkt. o godz. 13.09
dardaw

#69688 29/04/2003 20:06
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Spróbujemy zamknąć cztery longi na koniec sesji.
Dwa po cenie 1131 i dwa po cenie 1133.
Aktualnie trwa rownoważenie rynku,ostatni kurs to 1124.Prawdobodobnie nie pójdzie,ale zobaczymy.
Godz.16.06
dardaw

#69689 29/04/2003 20:44
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
Cholera, dużo mnie to kosztowało wysiłku umysłowego, ale w końcu zrozumiałem. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Pozycja długa to oczywiste, ale musiałem chyba z 5 artykułów przeczytać aż zrozumiałem pozycję krótką. We wszystkich opisach brakowało jednego magicznego słowa "sprzedaż".
Mam pytanie, u siebie mam prowizję 13 i 7 zł. Czy nie orientujesz się jak to się ma do stawek na rynku?
Dziękuję i pozdrawiam

#69690 29/04/2003 23:54
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Cześć Bebu
Wysiłek umysłowy jeszcze nikomu nie zaszkodził,a wielu osobom by się nawet przydał.A tak całkiem poważnie,jeżeli masz z czymś problem chętnie Ci
wytłumaczę.
Prowizja, o której mówisz właściwie należy do wartości dobrych.Należałoby jeszcze wiedzieć czy jest to prowizja liniowa czy minimalna czy też internetowa.Zresztą co BM to inna nazwa. Generalnie wygląda to tak,im większy obrót tym mniejsza prowizja. Jeżeli oferują Ci na dzień
dobry 7 zł to będziesz miał duży kłopot, żeby
znaleźć coś tańszego.(daytrading)
A teraz rozlicze dzisiejszą sesję.Rynek zbliżył się do oporu 1140 -1145 ,lecz przez beznadziejną
postawe banków cofnął się na zakonczenie do 1128
Na szczęście rynek znajduje się jeszcze ponad linią trendu wzrostowego co pozwala mieć małą nadzieję na wzrost.Na tle rynków zachodnich sesja dzisiejsza wypadła bardzo blado.Aż strach pomśleć co będzie gdy zachód zacznie spadać.
Dzisiejszy kurs rozliczeniowy 1128
10082 - 20 - 24 = 10038 zł
Aktualnie otwarte pozycje 4 długie

Najprawdopodobniej gramy jutro na spadki , chyba
szykuje się niezła zwała.Widze,że teraz leci Dow
i SP500 co chyba nas pociągnie nieźle w dół.
pozdrawiam
dardaw

#69691 30/04/2003 00:38
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
Witam
Dziękuję za wyjaśnienia. Konto mam w Amerbrokersie, czyli internetowe. Prowizja jest stała. Oczywiście przy dużych ilościach podlega negocjacji (mnie to nie dotyczy) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> . Gdybyś nie miał nic przeciwko chętnie pograłbym odrobinę na sucho. Może znajdą się jakieś nadwyżki finansowe to praktyka na kontraktach będzie jak znalazł.
Jednak Ty założyłeś temat więc bez zgody nie będę robił bałaganu.
Pozdrawiam
Bebu

#69692 30/04/2003 01:29
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Witam Bebu
Oczywiście nie mam nic przeciwko temu.Zapraszam do gry.Prosiłbym jedynie o rozliczenie wynikow po kazdej sesji.Jeśli masz dostęp do notowań w czasie rzeczywistym pisz dokładny czas zlecenia i aktualny kurs.Tak będzie przejrzyściej.
Pamiętaj jednak,że taka gra na sucho pozbawiona jest dawki emocji.Nic tak nie uczy jak własne błędy i obsunięcie kapitału.I nic tak nie cieszy jak złapanie dobrej górki czy dołka.Trzy sesje -100 pkt. kilka domknietych pozycji --kiedy wróca te czasy ?
Mam nadzieję,mimo kiepskiej koniunktury i tak zrobić dobry wynik do konca maja.
Aktualnie Nasdaq- +0.95% DOW- +0.65% może jutro nie będzie tak źle ???
pozdrawiam
dardaw

#69693 30/04/2003 02:30
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
Emocje by się przydały, ale gdy ma się czasowe, zwiększone zapotrzebowanie na gotówkę, to raczej nie ma co myśleć o wysyłaniu ich na giełdę.
Wszystko będę rozliczał pod koniec dnia jak w rzeczywistości. Większość zleceń będę wystawiał PKC. Będzie to kurs z czasu nadania postu, który oczywiście wpiszę. Jako, że nie gram w realu, zlecenia z limitem będę traktował trochę z uproszczeniem, tj. moje zlecenie jako pierwsze do realizacji. Sprawdzę tylko czy ewentualnie całe zostałoby zrealizowane jeśli kurs dojdzie do limitu.
Jutro niestety muszę wyjechać w plener, ale poczekam rano do otwarcia i zobaczę czy w Polsce są też tak optymistycznie nastawieni jak za wielką wodą.

Mam tylko jeszcze jedno pytanie, jakie są limity zabezpieczeń?
Pozdrowienia
Bebu

#69694 30/04/2003 03:07
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Witaj Bebu
Depozyty zabezpieczające ustala IRIP .Jest to komórka istniejąca w KDPW.Co pewien czas depozyty są zmieniane(w zależności od Wig 20). Wszystkie informacje Cię informacje znajdziesz na stronie www.kdpw.com.pl/irip/irip.asp [kdpw.com.pl]
Masz tam arkusze excela i wszystkie inne informacje na ten temat.Z tym,że BM może ten depozyt troszke zmienić.Na bieżąco po kazdej zmianie przychodzi mail z BM na ten temat.
Jeśli chcesz możemy sobie ustalić depozyt na poziomie 800 zł.Będzie łatwiej liczyć i zbytnio nie odbiega od rzeczywistości.
dardaw

#69695 30/04/2003 04:32
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
Dziękuję bardzo, poczytam trochę, przyjmę 800 na jeden kontrakt.
Pozdrawiam

#69696 30/04/2003 14:21
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
Witam
limit 2 po 1119 długa 10:21:16

#69697 30/04/2003 14:23
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
Zrealizowane 10:22

#69698 30/04/2003 18:53
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Witam
Sprzedaje 19 szt. po 1119
dardaw godz.14.51

#69699 30/04/2003 18:56
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
poprawka nie 19 b0 na tyle nie mam pokrycia
tylko 10 szt.

#69700 30/04/2003 19:00
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Zlecenie zrealizowane kurs doszedł na razie do 1121 pkt.
Aktualnie posiadam 6 krótkich.
dardaw

#69701 30/04/2003 21:19
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
Witam
To ja się rozliczę:
10000 + 2*3*10 - 2*13 = 10034

aktualnie: 2, pozycja długa
kurs: 1122

Dardaw, coś nam się pozycję rozjechały <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> . Ja mam nadzieję, że w poniedziałek w pierwszych godzinach cosik wzrośnie to pozamykam moje. Dzisiaj niestety obserwowałem tylko pierwsze pół godziny notowań, ale za to w przyszłym tygodniu mam pewne nieustanne ślęczenie przed monitorem, więc trochę zwiększę aktywność.
Pozdrawiam

#69702 01/05/2003 00:27
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Witam
Spanikowałem dzisiaj niemiłosiernie.Szkoda, że kolejka w skarbowym nie była troszkę dłuższa.Pół godziny więcej stania i nie zrobiłbym takich glupot.Wpadłem do domu,przeanalizowałem wykresy
i szybka decyzja,spadamy w dół.Po kwadransie już wiedziałem,że trzeba było najpierw wypić zimne piwo co dobrze by zrobiło na rozpalony łeb.Potem było już za późno rynek uciekł jak express.(tak samo wygłupiłem się w realu)No cóż nie pierwszy to błąd i nie ostatni.Swoją drogą ciekawa ta zwyżka.Zobaczymy co będzie po ogloszeniu wyników
finansowych.
Całe szczęście,że przez kolejkę w skarbowym nie zdążyłem obstawić Finów w hokeja.
No a teraz smutny obowiązek :
10038-360-120-180= 9378 zł
aktualnie otwarte - 6 krótkich 1122pkt
pozdrawiam
dardaw

#69703 01/05/2003 00:31
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Zapomniałem Ci powiedzieć Bebu,że w piątek też jest sesja.
dardaw

#69704 01/05/2003 01:27
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
cześć Torsten wysłałem Ci priva
dardaw

Strona 2 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
13 zarejestrowanych użytkowników (aker, rafal08, burbon, Lukasz111, betowiec, Sensei, alfa, latajaca_holenderka, Akhu, 11kera11, rymoholik, forty, bukma), 2,693 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,029
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1