|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Witam Stan: 8950 + 10*19*10 = 10850 kurs: 1135 Na dzisiaj: zamknięcie 10, limit 1128
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 892
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2002
Posty: 892 |
Brawo Bebu - tak przypuszczałem patrząc na wyniki wczorajszej sesji, tylko nie wiedziałem jak mocno do przodu.
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Witam, dziękuję, ale gdybym był przy komputerzy w ciągu dnia to pewnie bym zamknął te pozycje wcześniej <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> , a tak przypadkowo ładnie wyszło. Pozdrowienia
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Kasuję poprzednie i daję limit 1135 (13:52)
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Witam dzisiaj pozamykałem wszystko, zgodnie ze zleceniem, stan konta: 10850 - 10*13 = 10720 kontrakty 0
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Podsumowanie po czwartkowej sesji: 6726-(6*140)=5886zł otwarte-- 6 dlugich strata prawie 42% dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Bebu Głupio może zabrzmi rada z mojej strony,bo Twoje osiągnięcia są w chwili obecnej zdecydowanie lepsze.Jednak aby jeszcze poprawić Twoje już i tak dobre wyniki myślę,że skorzystasz z moich wskazówek. Istnieją na giełdzie takie zlecenia jak stop i stop loss.Dzisiaj miałeś okazję je wykorzystać. Pokrótce wygląda to tak.Jest to zlecenie,które nie pozwala aby zysk przemienił się w stratę. Dzisiaj w/g Twoich zleceń powinieneś ustawić kupno tak jak miałeś na 1128 a stopa ustawić na 1135.Nie musisz wtedy pilnować rynku a stop realizuje Twoje zlecenie,zabezpieczasz się stopem przed, w tym przypadku ,nagłym wzrostem. Czyli mniej więcej stop to minimalny zysk jaki akceptujesz(ew.zmniejszenie strat) a kurs według zlecenia to zysk max. jaki możesz osiągnąć w danej transakcji.Mam nadzieję,że za bardzo nie namieszałem i zrozumiesz w czym rzecz.Jeśli coś napisałem niezbyt jasno to pytaj,wytłumaczę jaśniej na konkretnym przykładzie. Pozdrawiam i gratuluję dobrego nosa dardaw
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Witam, miałem właśnie Dardaw pytać gdzie się podziewasz. Pewnej nocy pisałem odpowiedź na Twojego wcześniejszego posta i już na końcu całej mojej twórczości komputer mi się wyłączył. A teraz skrót tego co napisałem: Odnośnie analizy sytuacji na giełdzie (w przypadku poszczególnych spółek) stwierdziłem, że zbyt dużo czasu ona pochłania w stosunku do rezultatów. Oczywiście żeby nie było niedomówień w moim przypadku. Siedziałem nad tymi całymi materiałami, a wyników nie było. Równie dobrze mogłem wybrać sobie losowo akcję, czas kupna, sprzedaży i może nawet lepiej bym na tym wyszedł. W przypadku tych kontraktów na wig20 podoba mi się, że obejmują one właściwie ogólną sytuację na giełdzie. Pozdrawiam
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Cześć, tak długo pisałem tego posta, że jak go w końcu wysłałem to zobaczyłem Twojego. Dziękuję za informację. Nie miałem pojęcia o takich zleceniach. Bardzo chętnię wykorzystam je. Z tymi wynikami to wiadomo jak jest. Jestem pewien, że za tydzień, dwa zamienimy się miejscami. Gram tutaj żeby się czegoś nauczyć. Jeśli masz uwagi lub informacje to pisz zaraz. Pozdrowienia
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witaj Bebu Dodam tylko od siebie,że kontrakty nasze obejmują nie tylko sytuację na naszej giełdzie, ale również sytuację na rynkach zachodnich. Najczęściej rodzima giełda podąża śladem londyńskiej, frankfurckiej i oczywiście nowojorskiej.Nie obca jest nam rownież giełda węgierska.No,może ostatnio BUX nas sporo wyprzedził,ale było to związane z referendum, które tam już się odbyło.Poszczególne spółki musisz jednak nadal obserwować ponieważ wkład spółek w indeks WIG20 znacznie się różni. Widzę,że połknąłeś bakcyla.Abyś mógł osiągać jeszcze lepsze wyniki podam Ci adres stronki www.abakus.pl [ abakus.pl] Znajdziesz tam program o nazwie Gold2. Jest to doskonały program do analiz. Zawiera w sobie 38 wskaźników analizy technicznej i we wprawnych rękach jest fantastycznym narzędziem wspomagającym decyzje giełdowe.Na dodatek jest to program w pełnej wersji i do tego całkowicie darmowy wraz z codzienną bazą danych.Niestety wprowadzanie sesji zajmie Citrochę czasu bo bazę danych masz do czerwca ubiegłego roku i pozostałe sesje (prawie cały rok)będziesz musiał wprowadzać ręcznie sesję po sesji.Zapewniam Cię jednak,że nie będziesz żałował.Program jest po polsku, jednak gdybyś miał kłopoty z jakimś wskaźnikiem AT czy z czymś innym to śmiało pytaj.Pracuję na tym programie już długo i sądzę,że będę Ci mógł pomóc.Gwarantuję Ci,że wciągnie Cię na wiele, wiele godzin. Oczywiście program ten polecam również innym zainteresowanym(jeśli tacy są???) Dzisiaj aktualnie bez zleceń --FW20M3--1146 pkt pozdrawiam dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
6 krótkich z limitem 1147 12.00 dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Zrealizowane z limitem 1147 Aktualny stan :5886 +(6*70)-(6*12)=6378 zł Pozycje zamknięte dardaw
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Witaj Dardaw Jak najbardziej się z Tobą zgadzam odnośnie wpływu innych giełd. Ja praktycznie opieram się tylko na tym. Mam cały czas włączone cnbc. Nie konicznie tylko z powodu notowań. Ludzie prowadzący ten program naprawdę robią to z klasą i mimo poważnego charakteru z wielkim poczuciem humoru. Szczególnie lubię gdy prowadzi ten starszy człowiek (właśnie teraz). Jak się nie mylę to w tym roku stuknie mu już 76 rok (naprawdę niesamowicie zakonserwowany jak na swój wiek). Dzisiaj i na poniedziałek zupełnie nie mam koncepcji jak potoczy się sytuacja. Jakieś sugestie? Program ściągnę i przebadam. Osobiście lubię tego typu narzędzia, więc myślę że mnie wciągnie. Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2002
Posty: 892
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2002
Posty: 892 |
Witam, sa,są zainteresowani. O rany, ile wpisywania! Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Nawet się nie zastanawiaj jakie będzie otwarcie w poniedzialek i tak nie mamy na to wpływu. Na dzień dzisiejszy wygląda to jak totolotek. Zobaczymy rano w poniedziałek jak zachowują się futra w USA i wtedy będzie jaśniej.Gdyby nie zbliżające się referendum obstawiałbym spadki ale podobno OFE mają otrzymać gotówkę i może podciągną rynek. Lepiej w weekend oddać się bukmacherce może uda się uszczuplić kasę buków.A jest sporo ciekawych meczy.Ze swej strony polecam niższe ligi szkockie, sa tam cztery mecze, które powinny wejść bez problemu. życzę sukcesów dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2001
Posty: 538
addict
|
|
addict
Dołączył: Jun 2001
Posty: 538 |
witam.
obeserwuje wasze poczynania od poczatku. jedno mnie zastanawia dlaczego nie zostawicie GPW i nie przeniesiecie sie na rynki zagraniczne. Na naszej rodzimej gieldzie juz nawet nic chce mi sie liczyc od kiedy trwa trend boczny, kompletny marazm. Polecam DAX ktory jest naprawde bardzo dynamiczny i ladnie poddaje sie obrobkom AT. Jednak najabrdziej zachecam zeby sprawdzenia swoich sil na FOREX.
pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 103
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2002
Posty: 103 |
Oryginalnie wysłał sznikers: [qb]witam.
obeserwuje wasze poczynania od poczatku. jedno mnie zastanawia dlaczego nie zostawicie GPW i nie przeniesiecie sie na rynki zagraniczne. Na naszej rodzimej gieldzie juz nawet nic chce mi sie liczyc od kiedy trwa trend boczny, kompletny marazm. Polecam DAX ktory jest naprawde bardzo dynamiczny i ladnie poddaje sie obrobkom AT. Jednak najabrdziej zachecam zeby sprawdzenia swoich sil na FOREX.
pozdrawiam[/qb] Propnuje żebyś nas wprowadził w ten temat.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witaj Sznikers Odpowiem Ci w swoim imieniu. Z GPW jestem związany na dobre i na złe od 1994r. Przeżyłem tu wszystkie wzloty i upadki. Można powiedzieć ,że mam naszą giełdę w małym palcu.Dzięki niej coś w życiu osiągnąłem a wierz mi, naprawdę nie mogę narzekać.Faktem jest,że nasza giełda znajduje się obecnie w trendzie bocznym,ale kanał od grudnia to 200 pkt. i kilka razy dało sie nieźle zarobić.A przecież trend boczny też nie będzie trwał wiecznie i z pewnością wkrótce nastąpi wybicie,a wejście w trend z pewnością wiesz jakie daje profity. Wejście w rynek 40-50 kontraktami w takim momencie ustawia Cię na długi okres czasu. Czemu nie gram na zachodzie ? Doba ma tylko 24 godz. a przecież trzeba jeszcze pospać. Dobre przygotowanie się z AT i AF zajmuje mi codziennie kilka godzin i nie wyobrażam sobie jeszcze oprócz tego dokladnych analiz innych rynkow.Miałem to szczęście,że zainteresowałem sie giełdą w czasie gdy na niej zarabiala nawet moja teściowa i słynna małpka Karolina.Dlatego nie musze teraz gorączkowo szukac innych rynków. Poza tym poprostu mi się nie chce.Skończyłem niedawno czterdziestkę i nie mam zamiaru uczyć się specyfiki danego rynku od początku. A FOREX. Kilku moich znajomych zajęło się tym rynkiem i nawet nie narzekają.Ja raczej tego ruszać nie będę z powyższych względów. Zajmuję się jeszcze przecież bukmacherką, a że staram się to traktowac poważnie to chyba wiesz ile zajmuje to czasu. W związku z powyższym wnoszę o wydłużenie doby do min. 40 godzin. A tak na powaznie jeśli masz czas i zapał to otwórz jakiś temacik i zajmij się FOREXem. Chętnie popatrzę jak Ci idzie .Nie chodzi mi tu o efekt,ale o sposoby i analizy.(czyt. taktykę) serdecznie pozdrawiam,życząc mocnych wrażeń w czasie weekendu dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Cztery krótkie na wtorek z limitem 1163 pkt. dardaw
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Witam Widzę, że nasze oczekiwania co do sytuacji są podobne. Myślałem o zleceniu na krótkie, ale z nieco większym limitem. Poczekam jednak jak się jutro wszystko rozwinie. Pozdrawiam
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|