i tu pytanie..."> i tu pytanie...">
Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#735665 19/11/2006 13:52
Dołączył: Jan 2005
Posty: 1,549
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 1,549
Ze znajomymi nosimy się z zamiarem wyjechania w Alpy poszaleć na deseczkach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> i tu pytanie: Czy był ktoś z was w Alpach na własną ręke ile taki wypad kosztuje i gdzie najlepiej jechać? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />

Bonus: Unibet
#735666 19/11/2006 17:50
Dołączył: Feb 2006
Posty: 439
D
addict
addict
D Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 439
na 3 dni około 1200zł z własnym jedzeniem. Na tydzien spokojnie 2000zł musisz liczyć

#735667 20/11/2006 08:14
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Livigno przed sezonem (do 20 stycznia o ile sie nie myle ale trzeba sprawdzic) da sie zmiescic w 1500 PLN za 6 dni jezdzenia. Przejazd okolo 400, miezkanie tez tyle, karnet 100 euro i za reszte jedzenie. Jest strefa wolnoclowa wiec alkohol, benzyna, perfume sporo tansze niz u nas.
Dosc tanio bylem tez w Folgarii ale tam w ferie i wyszlo troche >1500.

Najwazniejsze jest to w jakim okresie chcecie jechac. Jak w LOW sezon to da sie mocno ograniczyc koszty ale jak w sezonie to bedzie ciezko wydac mniej niz 1800 - 2000 bo karnet i mieszkanie bedzie pewnie z 1000.

Wojtek

#735668 20/11/2006 13:38
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
Quote
Livigno przed sezonem (do 20 stycznia o ile sie nie myle ale trzeba sprawdzic) da sie zmiescic w 1500 PLN za 6 dni jezdzenia. Przejazd okolo 400, miezkanie tez tyle, karnet 100 euro i za reszte jedzenie. Jest strefa wolnoclowa wiec alkohol, benzyna, perfume sporo tansze niz u nas.
Dosc tanio bylem tez w Folgarii ale tam w ferie i wyszlo troche >1500.

Najwazniejsze jest to w jakim okresie chcecie jechac. Jak w LOW sezon to da sie mocno ograniczyc koszty ale jak w sezonie to bedzie ciezko wydac mniej niz 1800 - 2000 bo karnet i mieszkanie bedzie pewnie z 1000.

Wojtek

Strefa wolnocłowa w Alpach???
Pierwsze słysze. W jakim kraju?? W Alpach poza unią są tylko 2 kraje: Szwajcaria i Liechtenstein.
A jako przedsezon to jest tylko do połowy gruniia, góra do swiąt.

Chociaz moze mówimy o róznych miejscach.

Ja w tym roku chce sie wybrać do Austri:) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" />

#735669 20/11/2006 14:03
Dołączył: Feb 2006
Posty: 439
D
addict
addict
D Offline
Dołączył: Feb 2006
Posty: 439
tu pewnie chodzi o granice Austriacko- Czeską

#735670 20/11/2006 15:05
Dołączył: Sep 2006
Posty: 3,801
Z
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Z Offline
Dołączył: Sep 2006
Posty: 3,801
Znojmo, na przykład.

#735671 20/11/2006 15:24
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
Ale nie ma strefy wolnocłowej jak sie nie opuszcza uni!
Nawet na lotnisku jak sie leci Z UE do UE to sie płaci normalne ceny, z cłem.
To jak to jest?
Moze jest taniej; ale napewno nie przez to że to strefa wolnocłowa.

#735672 20/11/2006 16:05
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Quote
Ale nie ma strefy wolnocłowej jak sie nie opuszcza uni!
Nawet na lotnisku jak sie leci Z UE do UE to sie płaci normalne ceny, z cłem.
To jak to jest?
Moze jest taniej; ale napewno nie przez to że to strefa wolnocłowa.

Na lotniskach na pewno są strefy wolnocłowe. Przecież samolotami w granicach UE podróżują również ludzie zpoza UE, więc przy zakupie towarów nie będą każdego legitymować i sprawdzać kto jakiego kraju posiada paszport. Nie wiem jak jest na "zwykłych" granicach.

#735673 20/11/2006 16:39
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
Quote
Quote
Ale nie ma strefy wolnocłowej jak sie nie opuszcza uni!
Nawet na lotnisku jak sie leci Z UE do UE to sie płaci normalne ceny, z cłem.
To jak to jest?
Moze jest taniej; ale napewno nie przez to że to strefa wolnocłowa.

Na lotniskach na pewno są strefy wolnocłowe. Przecież samolotami w granicach UE podróżują również ludzie zpoza UE, więc przy zakupie towarów nie będą każdego legitymować i sprawdzać kto jakiego kraju posiada paszport. Nie wiem jak jest na "zwykłych" granicach.

Oczywiścieże są sklepy.
Ale jak sie leci np. z Polski do Niemiec to w nim nie możesz kupić taniej. ALe jak z Polski do Turcji to możesz.
Z UE do UE to nawet amerykanin taniej nie kupi.
No chybaże sie myle, ale tak było, a leciałem ostatnio w Kwietniu.

#735674 20/11/2006 16:46
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
No nie wiem. Ja leciałem ze Stansted (Londyn) do Gdańska i alkohol oraz perfumy kupiłem dużo taniej niż w normalnych sklepach.

#735675 20/11/2006 17:16
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred
shaken not stirred
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
Quote
Strefa wolnocłowa w Alpach???
Pierwsze słysze. W jakim kraju?? W Alpach poza unią są tylko 2 kraje: Szwajcaria i Liechtenstein.

Skoro już o tym mowa, to jest strefa w rejonie narciarskim Ischgl, trzeba tylko zjechać na nartach do szajcarskiego Samnaum, a tak sklepy oczywiście tuż po odpięciu nart. Tylko jak się potem wraca z powrotem do Austrii, to nieraz kontrolują plecaki tuż po zejściu z wyciągu na szczycie góry.

#735676 20/11/2006 20:55
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
N
Pooh-Bah
Pooh-Bah
N Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Quote

Strefa wolnocłowa w Alpach???
Pierwsze słysze. W jakim kraju?? W Alpach poza unią są tylko 2 kraje: Szwajcaria i Liechtenstein.
A jako przedsezon to jest tylko do połowy gruniia, góra do swiąt.

Chociaz moze mówimy o róznych miejscach.

Ja w tym roku chce sie wybrać do Austri:) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" /> [/quote]

To sa Wlochy ale przy samej Szwajcarii i stad ta strefa. Jest to o tyle dobre, ze odbija sie na cenach w knajpach i sklepach spozywczych.
Ceny karnetow:
http://www.skipasslivigno.com/en/tariffe/TARIFFE%20EN%2006_07.pdf

i w low season jest jeszcze niezle tym bardziej, ze kwatery tansze. Ja bylem co prawda calkiem poza sezonem ale wyszlo mi <1200 PLN. W okresie LOW S powinno dac rade 1500 jadac w 4 osoby samochodem i nie szalejac na miejscu (tzn. szalejac na stoku a nie w knajpach ;-) Benzyna tez tania i mozna na tym oszczedzic. Oplaci sie chyba bardziej niz gaz za taka cene.

Strefa jest jeszcze:
http://www.samnaun.ch/en/navpage-DutyfreeSAMN.html

ale tu nie wydaje mi sie, zeby caly wyjazd wyszedl tanio.

W Znojmo itp. juz dosc dawno nie ma stref wolnoclowych.

Wojtek

#735677 21/11/2006 14:11
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
No to sie wszystko wyjaśniło.

SZWAJCARIA <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#735678 21/11/2006 15:18
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Z tego co pamiętam do można pojechać na narty do Andorry i tam skorzystać ze "strefy dobrych cen"

Jeśli chodzi o Szwajcarię to dawno temu jeździłem do Saas-Fee i było to super miejsce pod ważdym względem (jedynie dojazd był trochę do dupy z tego co pamiętam).

#735679 21/11/2006 15:33
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
Quote
Z tego co pamiętam do można pojechać na narty do Andorry i tam skorzystać ze "strefy dobrych cen"

Jeśli chodzi o Szwajcarię to dawno temu jeździłem do Saas-Fee i było to super miejsce pod ważdym względem (jedynie dojazd był trochę do dupy z tego co pamiętam).

Jeśli chodzi o Andore ( małe państewko w Pirenejach na granicy Francji i Hiszpani ) to tam nie ma podatku vat. I ceny są bardzo atrakcyjne. Elektronika jest bardzo tania.
Chociaz jeśli chodzi o warunki narciarskie to trudno mi powiedzieć. Wiem tylko że brytyjskie TUI ( Thompson czy jakos tak) wysyła tam Anglików na narty.


Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
13 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, aker, rafal08, betowiec, Sensei, latajaca_holenderka, alfa, rymoholik, Green Arrow, forty, Lukasz111, 11kera11, bukma), 844 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,081
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1