|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 1,549
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jan 2005
Posty: 1,549 |
Ze znajomymi nosimy się z zamiarem wyjechania w Alpy poszaleć na deseczkach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> i tu pytanie: Czy był ktoś z was w Alpach na własną ręke ile taki wypad kosztuje i gdzie najlepiej jechać? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 439
addict
|
|
addict
Dołączył: Feb 2006
Posty: 439 |
na 3 dni około 1200zł z własnym jedzeniem. Na tydzien spokojnie 2000zł musisz liczyć
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Livigno przed sezonem (do 20 stycznia o ile sie nie myle ale trzeba sprawdzic) da sie zmiescic w 1500 PLN za 6 dni jezdzenia. Przejazd okolo 400, miezkanie tez tyle, karnet 100 euro i za reszte jedzenie. Jest strefa wolnoclowa wiec alkohol, benzyna, perfume sporo tansze niz u nas. Dosc tanio bylem tez w Folgarii ale tam w ferie i wyszlo troche >1500.
Najwazniejsze jest to w jakim okresie chcecie jechac. Jak w LOW sezon to da sie mocno ograniczyc koszty ale jak w sezonie to bedzie ciezko wydac mniej niz 1800 - 2000 bo karnet i mieszkanie bedzie pewnie z 1000.
Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209 |
Livigno przed sezonem (do 20 stycznia o ile sie nie myle ale trzeba sprawdzic) da sie zmiescic w 1500 PLN za 6 dni jezdzenia. Przejazd okolo 400, miezkanie tez tyle, karnet 100 euro i za reszte jedzenie. Jest strefa wolnoclowa wiec alkohol, benzyna, perfume sporo tansze niz u nas. Dosc tanio bylem tez w Folgarii ale tam w ferie i wyszlo troche >1500.
Najwazniejsze jest to w jakim okresie chcecie jechac. Jak w LOW sezon to da sie mocno ograniczyc koszty ale jak w sezonie to bedzie ciezko wydac mniej niz 1800 - 2000 bo karnet i mieszkanie bedzie pewnie z 1000.
Wojtek Strefa wolnocłowa w Alpach??? Pierwsze słysze. W jakim kraju?? W Alpach poza unią są tylko 2 kraje: Szwajcaria i Liechtenstein. A jako przedsezon to jest tylko do połowy gruniia, góra do swiąt. Chociaz moze mówimy o róznych miejscach. Ja w tym roku chce sie wybrać do Austri:) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 439
addict
|
|
addict
Dołączył: Feb 2006
Posty: 439 |
tu pewnie chodzi o granice Austriacko- Czeską
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2006
Posty: 3,801
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2006
Posty: 3,801 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209 |
Ale nie ma strefy wolnocłowej jak sie nie opuszcza uni! Nawet na lotnisku jak sie leci Z UE do UE to sie płaci normalne ceny, z cłem. To jak to jest? Moze jest taniej; ale napewno nie przez to że to strefa wolnocłowa.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Ale nie ma strefy wolnocłowej jak sie nie opuszcza uni! Nawet na lotnisku jak sie leci Z UE do UE to sie płaci normalne ceny, z cłem. To jak to jest? Moze jest taniej; ale napewno nie przez to że to strefa wolnocłowa. Na lotniskach na pewno są strefy wolnocłowe. Przecież samolotami w granicach UE podróżują również ludzie zpoza UE, więc przy zakupie towarów nie będą każdego legitymować i sprawdzać kto jakiego kraju posiada paszport. Nie wiem jak jest na "zwykłych" granicach.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209 |
Ale nie ma strefy wolnocłowej jak sie nie opuszcza uni! Nawet na lotnisku jak sie leci Z UE do UE to sie płaci normalne ceny, z cłem. To jak to jest? Moze jest taniej; ale napewno nie przez to że to strefa wolnocłowa. Na lotniskach na pewno są strefy wolnocłowe. Przecież samolotami w granicach UE podróżują również ludzie zpoza UE, więc przy zakupie towarów nie będą każdego legitymować i sprawdzać kto jakiego kraju posiada paszport. Nie wiem jak jest na "zwykłych" granicach. Oczywiścieże są sklepy. Ale jak sie leci np. z Polski do Niemiec to w nim nie możesz kupić taniej. ALe jak z Polski do Turcji to możesz. Z UE do UE to nawet amerykanin taniej nie kupi. No chybaże sie myle, ale tak było, a leciałem ostatnio w Kwietniu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
No nie wiem. Ja leciałem ze Stansted (Londyn) do Gdańska i alkohol oraz perfumy kupiłem dużo taniej niż w normalnych sklepach.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769
shaken not stirred 
|
|
shaken not stirred 
Dołączył: Jul 2005
Posty: 10,769 |
Strefa wolnocłowa w Alpach??? Pierwsze słysze. W jakim kraju?? W Alpach poza unią są tylko 2 kraje: Szwajcaria i Liechtenstein. Skoro już o tym mowa, to jest strefa w rejonie narciarskim Ischgl, trzeba tylko zjechać na nartach do szajcarskiego Samnaum, a tak sklepy oczywiście tuż po odpięciu nart. Tylko jak się potem wraca z powrotem do Austrii, to nieraz kontrolują plecaki tuż po zejściu z wyciągu na szczycie góry.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Strefa wolnocłowa w Alpach??? Pierwsze słysze. W jakim kraju?? W Alpach poza unią są tylko 2 kraje: Szwajcaria i Liechtenstein. A jako przedsezon to jest tylko do połowy gruniia, góra do swiąt. Chociaz moze mówimy o róznych miejscach. Ja w tym roku chce sie wybrać do Austri:) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" /> [/quote] To sa Wlochy ale przy samej Szwajcarii i stad ta strefa. Jest to o tyle dobre, ze odbija sie na cenach w knajpach i sklepach spozywczych. Ceny karnetow: http://www.skipasslivigno.com/en/tariffe/TARIFFE%20EN%2006_07.pdfi w low season jest jeszcze niezle tym bardziej, ze kwatery tansze. Ja bylem co prawda calkiem poza sezonem ale wyszlo mi <1200 PLN. W okresie LOW S powinno dac rade 1500 jadac w 4 osoby samochodem i nie szalejac na miejscu (tzn. szalejac na stoku a nie w knajpach ;-) Benzyna tez tania i mozna na tym oszczedzic. Oplaci sie chyba bardziej niz gaz za taka cene. Strefa jest jeszcze: http://www.samnaun.ch/en/navpage-DutyfreeSAMN.htmlale tu nie wydaje mi sie, zeby caly wyjazd wyszedl tanio. W Znojmo itp. juz dosc dawno nie ma stref wolnoclowych. Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209 |
No to sie wszystko wyjaśniło.
SZWAJCARIA <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Z tego co pamiętam do można pojechać na narty do Andorry i tam skorzystać ze "strefy dobrych cen"
Jeśli chodzi o Szwajcarię to dawno temu jeździłem do Saas-Fee i było to super miejsce pod ważdym względem (jedynie dojazd był trochę do dupy z tego co pamiętam).
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209 |
Z tego co pamiętam do można pojechać na narty do Andorry i tam skorzystać ze "strefy dobrych cen"
Jeśli chodzi o Szwajcarię to dawno temu jeździłem do Saas-Fee i było to super miejsce pod ważdym względem (jedynie dojazd był trochę do dupy z tego co pamiętam). Jeśli chodzi o Andore ( małe państewko w Pirenejach na granicy Francji i Hiszpani ) to tam nie ma podatku vat. I ceny są bardzo atrakcyjne. Elektronika jest bardzo tania. Chociaz jeśli chodzi o warunki narciarskie to trudno mi powiedzieć. Wiem tylko że brytyjskie TUI ( Thompson czy jakos tak) wysyła tam Anglików na narty.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|