Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
#789184 16/12/2006 12:18
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Witam

Na wstępie proszę Modów o nie usuwanie tego tematu, ponieważ to pilna sprawa.

Jakie polecacie darmowe programy do ochrony komputera, jakich używacie i jesteście dzięki nim pewni "swego bezpieczeństwa"

Proszę o podawanie konkretów i bez "kretyńskich" postów.

Z góry dzięki piwo

pozdr.

pycio26

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
Spybot oraz Ad aware oraz antywira Nortona.

Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Spybota i Ad-aware ściągnąłem, a Norton darmowy nie jest.

Dzięki za pomoc Lupus piwo

smile

Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
-
veteran
veteran
- Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
Ja używam Noda32,Ad-Aware'a i xp-AntiSpy.Aha,do tego dochodzą odpowiednie łatki do Windowsa.W porównaniu z tym,że wcześniej praktycznie nie miałem zabezpieczonego kompa teraz chodzi jak złoto. POlecam

Dołączył: Mar 2006
Posty: 254
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Mar 2006
Posty: 254
Zgadzam się, że Spybot i Ad aware są bardzo dobre.Ale do usuwania niepotrzebnego śmiecia. Najważniejsze natomiast jest,żeby ten śmieć na nasz komputer w ogóle się nie dostał. Tak więc:1. uaktualnienia systemu.
2.Dobry antywir(Norton,Kaspersky,darmowy jest avast)
3.Firewall(windows firewalla ma marnego,więc dobrze jest mieć inny,ja osobiście polecam Zone Alarm,jego darmowa wersja jest okrojona,ale bardzo dobrze spełnia swoje zadanie.Proponowałbym jednak wykupienie ZA Pro).
4.Regularne skanowanie kompa w/w programikami,czasami przydatne są dobre skanery on-line.

Jak masz jakieś pytania to wal na priv.

Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Firewall Bitdefender(w przeciwienstwie do Avasta), mocna ochrona, codzienna aktualizacja, ochrona przed spamem, a także moduł kwarantanny dla plików zarażonych. Jedny slowem to jest to!

Co do robakow(trojanow i podobnych swinstw jak exploity) Ad-aware.

Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Dzięki Chłopaki, właśnie zaczynam instalować programiki:

Spybot + Ad-aware + Avast

Jeszcze się później zastanowię nad tym Firewallem.

jeszcze raz piwo smile

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Najlepszy jest router z antywirem i firewallem...

Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Originally Posted by Kylo
Troszke sie zapedzilem...
Antywirus Firewall Bitdefender(w przeciwienstwie do Avasta nie obciaza procesora)

Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Kylo ale mówisz o bezpłatnej wersji Bitdefendera ?!

Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Originally Posted by pycio26
Kylo ale mówisz o bezpłatnej wersji Bitdefendera ?!

Wiadomo platne nie wchodza w gre grin

http://www.idg.pl/ftp/pc_7852/BitDefender%20Professional%20Plus%209.0.html

Serial: 06EA5-0FFFD-35F9A-2EB31

Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
To co myślicie o kombo:

Spybot + Ad-aware + Bitdefendera = Nie do przebicia ? tongue

ps. Avasta miałem prawie zawsze i miałem problemy z wirusami, więc chcę coś zmienić, mam nadzieję, że na dobre dla tego spróbuje programik polecony przez Kylo. smile

Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Do tego pozamykaj porty programem Windows Worm Door Cleaner (bezpłatny oczywiście), zainstaluj service pack jeśli jeszcze nie masz. Zone Alarm ściągnij też koniecznie. I zamiast Internet Explorera, albo Opera albo Firefox

Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,920
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,920
Najlepszy jest program My Brain!

Dołączył: Jan 2005
Posty: 4,122
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 4,122
Witam
Niech mi sie zakladac nowego tematu i brudzic na forum, wiec spytam tutaj skoro mowa o kompach, mianowicie jakich kodekow dokladnie uzywacie do odtwarzania filmow tak zeby wszyskto ladnie smigalo i jakich programow odtwarzajacych pliki filmowe?

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
K-Lite Codec Pack Full 2.80 i AllPlayer

Dołączył: Sep 2005
Posty: 1,720
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2005
Posty: 1,720
Nie wiem czy to juz bylo

W Panelu sterowania kliknij dwukrotnie ikonę Połączenia sieciowe, a następnie kliknij opcję Połączenie lokalne.
Następnie kliknij polecenie Właściwości. Na karcie Zaawansowane zaznacz opcję Chroń komputer lub sieć. Wtedy na ikonce połączenia lokalnego pokazuje się kłudeczka. Funkja ta blokuje jakis port na ktory włażą spyware i nie wpływa na użytkowanie internetu.


Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
9 zarejestrowanych użytkowników (kamel, latajaca_holenderka, Lukasz111, Sensei, rafal08, rymoholik, forty, Akhu, JelineK), 938 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,687
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1