|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563 |
Witam Na wstępie proszę Modów o nie usuwanie tego tematu, ponieważ to pilna sprawa. Jakie polecacie darmowe programy do ochrony komputera, jakich używacie i jesteście dzięki nim pewni "swego bezpieczeństwa" Proszę o podawanie konkretów i bez "kretyńskich" postów. Z góry dzięki  pozdr. pycio26
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Spybot oraz Ad aware oraz antywira Nortona.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563 |
Spybota i Ad-aware ściągnąłem, a Norton darmowy nie jest. Dzięki za pomoc Lupus 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288 |
Ja używam Noda32,Ad-Aware'a i xp-AntiSpy.Aha,do tego dochodzą odpowiednie łatki do Windowsa.W porównaniu z tym,że wcześniej praktycznie nie miałem zabezpieczonego kompa teraz chodzi jak złoto. POlecam
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 254
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Mar 2006
Posty: 254 |
Zgadzam się, że Spybot i Ad aware są bardzo dobre.Ale do usuwania niepotrzebnego śmiecia. Najważniejsze natomiast jest,żeby ten śmieć na nasz komputer w ogóle się nie dostał. Tak więc:1. uaktualnienia systemu. 2.Dobry antywir(Norton,Kaspersky,darmowy jest avast) 3.Firewall(windows firewalla ma marnego,więc dobrze jest mieć inny,ja osobiście polecam Zone Alarm,jego darmowa wersja jest okrojona,ale bardzo dobrze spełnia swoje zadanie.Proponowałbym jednak wykupienie ZA Pro). 4.Regularne skanowanie kompa w/w programikami,czasami przydatne są dobre skanery on-line.
Jak masz jakieś pytania to wal na priv.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
Firewall Bitdefender(w przeciwienstwie do Avasta), mocna ochrona, codzienna aktualizacja, ochrona przed spamem, a także moduł kwarantanny dla plików zarażonych. Jedny slowem to jest to!
Co do robakow(trojanow i podobnych swinstw jak exploity) Ad-aware.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563 |
Dzięki Chłopaki, właśnie zaczynam instalować programiki: Spybot + Ad-aware + Avast Jeszcze się później zastanowię nad tym Firewallem. jeszcze raz 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Najlepszy jest router z antywirem i firewallem...
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
Troszke sie zapedzilem... Antywirus Firewall Bitdefender(w przeciwienstwie do Avasta nie obciaza procesora)
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563 |
Kylo ale mówisz o bezpłatnej wersji Bitdefendera ?!
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 2,563 |
To co myślicie o kombo: Spybot + Ad-aware + Bitdefendera = Nie do przebicia ?  ps. Avasta miałem prawie zawsze i miałem problemy z wirusami, więc chcę coś zmienić, mam nadzieję, że na dobre dla tego spróbuje programik polecony przez Kylo. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,560 |
Do tego pozamykaj porty programem Windows Worm Door Cleaner (bezpłatny oczywiście), zainstaluj service pack jeśli jeszcze nie masz. Zone Alarm ściągnij też koniecznie. I zamiast Internet Explorera, albo Opera albo Firefox
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,920
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 8,920 |
Najlepszy jest program My Brain!
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 4,122
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 4,122 |
Witam Niech mi sie zakladac nowego tematu i brudzic na forum, wiec spytam tutaj skoro mowa o kompach, mianowicie jakich kodekow dokladnie uzywacie do odtwarzania filmow tak zeby wszyskto ladnie smigalo i jakich programow odtwarzajacych pliki filmowe?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
K-Lite Codec Pack Full 2.80 i AllPlayer
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 1,720
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2005
Posty: 1,720 |
Nie wiem czy to juz bylo
W Panelu sterowania kliknij dwukrotnie ikonę Połączenia sieciowe, a następnie kliknij opcję Połączenie lokalne. Następnie kliknij polecenie Właściwości. Na karcie Zaawansowane zaznacz opcję Chroń komputer lub sieć. Wtedy na ikonce połączenia lokalnego pokazuje się kłudeczka. Funkja ta blokuje jakis port na ktory włażą spyware i nie wpływa na użytkowanie internetu.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|