Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 3 1 2 3
#814675 27/12/2006 23:11
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Zuzia Róża
Zuzia Róża
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Witam.

Mam pytanie, orientuje sie ktos co grozi za posiadanie przy sobie noza? Nie chodzi mi o noz kuchenny tylko o sprezynowy lub motyla.

Bede wdzieczny jesli wypowie sie ktos kto mial jakies blizsze doswiadczenia z tym zwiazane, lub ktos kto zna sie na temacie.


piwo

Bonus: Unibet
bazyl #814696 27/12/2006 23:29
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
mysle, że za posiadanie nie powinni Ci nic zrobić, co innego za użycie smile

gnacik #814699 27/12/2006 23:30
Dołączył: Feb 2005
Posty: 681
K
addict
addict
K Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 681
jak by co powiesz ze jestes harcerzem laugh

Kuba88 #814708 27/12/2006 23:34
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
ostrze noza do 10cm to nic z tego co sie orientuje

Kuba88 #814709 27/12/2006 23:36
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
Nic nie grozi za posiadanie,
z tego co wiem na Hucie w Krk po kilku akcjach z kosami ludzie chcieli żeby noszenie noży, siekier, itp było zabronione ale stanęło na niczym.

A tak swoją droga to ja mam pistolet-wiatrówkę na wyposażeniu i śmigam sobie z nim po ulicy bez żadnych problemów smile

joesakic #814729 27/12/2006 23:53
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,832
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,832
A ja jeżdzę czołgiem

koszałek #814735 28/12/2006 00:00
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
Originally Posted by koszałek
A ja jeżdzę czołgiem

i w ogóle masz coś z głową :]
Prośba do moda: Ten i powyższy post do usunięcia

koszałek #814736 28/12/2006 00:02
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876
bazyl powiedz, ze idziesz na grzyby do lasu smile posiadanie noza jest legalne, jeżeli jest to nóż motylkowy lub sprężynowy boczny. Nóż spreżynowy przedni jest w Polsce uznawany za broń i posiadanie go jest przestępstwem. pzdr piwo

Pierniczek #814743 28/12/2006 00:05
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
K
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
K Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
A za posiadanie kastetu? Niby biala bron.

Kylo #814751 28/12/2006 00:10
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876
posiadanie kastetu również jest nielegalne, bo to broń. Tzn gdy jest założony na rękę, bo jeżeli trzymasz w kieszeni to zawsze można powiedzieć, że przenosisz go tylko z miejsca na miejsce, np z domu do domowego muzeum Twojego stryjecznego pradziadka smile Również posiadanie kija do baseball'a jest nielegalne, bo to przedłużenie ręki, czyli broń.pzdr piwo

Kylo #814752 28/12/2006 00:11
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
Originally Posted by Kylo
A za posiadanie kastetu? Niby biala bron.

Sprawa sie ma tak samo jak z nozem, też nic nie grozi. Jakby coś groziło to musieli by zamykac np. staruszke która kupiła sobie nowy nóż do kuchni i wracała nim ze sklepu, albo drwala który szedł do pracy laugh a do tego jeszcze nam troche brakuj laugh choc kto wie ... tongue
Nawet na wszelkiego rodzaju bronie śrótowe nie jest wymagane pozwolonie (już do kilku lat) jedynie ukończone 18 lat.

Pierniczek #814763 28/12/2006 00:16
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
Originally Posted by Pierniczek
posiadanie kastetu również jest nielegalne, bo to broń. Tzn gdy jest założony na rękę, bo jeżeli trzymasz w kieszeni to zawsze można powiedzieć, że przenosisz go tylko z miejsca na miejsce, np z domu do domowego muzeum Twojego stryjecznego pradziadka smile Również posiadanie kija do baseball'a jest nielegalne, bo to przedłużenie ręki, czyli broń.pzdr piwo

Bzdura, samo posiadanie nie jest nielegalne,tak samo jak chodzenie po ulicy z czymś dopiero jak zrobisz z czegos takiego uzytek to wtedy :]

joesakic #814779 28/12/2006 00:25
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876
to moze mi drogi kolego powiesz, że posiadanie broni palnej też jest legalne dopóki nie zrobisz z niej użytku?! Chłopie broń to broń! Na to trzeba mieć pozwolenie tak jak na gaz paraliżujący. I może wyjaśnisz mi jeszcze skoro posiadanie kastetu jest legalne to dlaczego nikt nie nosi go na wierzchu?!

Pierniczek #814789 28/12/2006 00:30
Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
z tego linku wyciagam taki akapit, bo dokladnie tak przestawil mi to swego czasu jeden policjant, skonczylo sie na milej rozmowie i pogrozeniu palcem, ale mogloby dokladnie jak jest to nizej opisane:

"2)jak idziesz w nocy z nozem w kieszeni to Policja dobrze wie po co Ci ten nóż.Nóż zabiera Policja, jedziesz na komende, jesteś w komputerze jako ktos kto biegał z nożem po nocy. I jak w przyszłości bedziesz podejrzany o popełnienie przestępstwa to Sąd bedzie miał mniejszy problem z wydaniem wyroku"

http://www.pytamy.pl/question/jaki-n-dopuszczalny-przy-sobie

--
pzdr.bcn1899 *som i serem*

Pierniczek #814801 28/12/2006 00:36
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
Originally Posted by Pierniczek
to moze mi drogi kolego powiesz, że posiadanie broni palnej też jest legalne dopóki nie zrobisz z niej użytku?! Chłopie broń to broń! Na to trzeba mieć pozwolenie tak jak na gaz paraliżujący. I może wyjaśnisz mi jeszcze skoro posiadanie kastetu jest legalne to dlaczego nikt nie nosi go na wierzchu?!

A czy jak gdzieś napisałem że na broń palną nie jest wymagane pozwoolenie?
Broń dzieli sie na:
-białą
-pneumatyczną(wymagane jedynie 18 lat)
-palną(21 lat, pozwolenie, testy psychologiczne, itd)

i gówno prawda ze broń to broń, na gaz tak samo nie musisz mieć pozwolenia(mozesz go kupić na necie bez problemów, tak samo jak noże inne zabawki)
Nie wiem czemu nie nikt nie nosi kastetu na wierzchu? o to spytaj już tych którzy posiadają takie coś.

i nie wmawiaj mi że broń to broń laugh

bcn1899 #814802 28/12/2006 00:37
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876
"W prawie polskim na posiadanie kastetu wymagne jest zezwolenie wydawane przez komendanta powiatowego Policji, o czym mówi art. 9 ust. 3 w związku z art. 4 ust. 4 podpunkt a) "Ustawy o broni i amunicji" (ponadto kastet jest traktowany przez prawo karne jako tzw. niebezpieczne narzędzie, m.in. art. 159 - zaostrza sankcję karną za bójkę z użyciem niebezpiecznego narzędzia), za niestosowanie się do tego przepisu ustawodawca przewidział karę aresztu albo grzywny. "

Proszę bardzo piwo

Pierniczek #814810 28/12/2006 00:41
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876
Co do gazu to jest różnica między paraliżującym, łzawiącym czy pieprzowy...więc sory ale nie masz racji, że można kupic gaz bez problemów, bo co innego gaz pieprzowy do samoobrony, a co innego gaz paraliżujący używany przez policję, ochroniarzy czy straz miejską. Na to trzeba mieć papierek. Mam ojca adwokata więc trochę o tym wiem.

Pierniczek #814816 28/12/2006 00:42
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Zuzia Róża
Zuzia Róża
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
no tak, sa 2 rozne zdania...

czy jesli w nocy zlapie mnie policja z nozem to oprocz zabrania go i glupiego wpisania do kompa nic innego mi nie zrobi?
jakim prawem moga mi zabrac moj noz?!

bazyl #814818 28/12/2006 00:43
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
bazyl ktos na Ciebie dybie?

nOcnY #814822 28/12/2006 00:44
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Zuzia Róża
Zuzia Róża
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
nie.

Strona 1 z 3 1 2 3

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, burbon, poozon, cigar, 11kera11, Lukasz111), 1,465 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,834,860
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1