|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Zuzia Róża
|
|
Zuzia Róża
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582 |
Witam. Mam pytanie, orientuje sie ktos co grozi za posiadanie przy sobie noza? Nie chodzi mi o noz kuchenny tylko o sprezynowy lub motyla. Bede wdzieczny jesli wypowie sie ktos kto mial jakies blizsze doswiadczenia z tym zwiazane, lub ktos kto zna sie na temacie. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718 |
mysle, że za posiadanie nie powinni Ci nic zrobić, co innego za użycie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 681
addict
|
|
addict
Dołączył: Feb 2005
Posty: 681 |
jak by co powiesz ze jestes harcerzem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686 |
ostrze noza do 10cm to nic z tego co sie orientuje
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222 |
Nic nie grozi za posiadanie, z tego co wiem na Hucie w Krk po kilku akcjach z kosami ludzie chcieli żeby noszenie noży, siekier, itp było zabronione ale stanęło na niczym. A tak swoją droga to ja mam pistolet-wiatrówkę na wyposażeniu i śmigam sobie z nim po ulicy bez żadnych problemów 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,832
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2005
Posty: 3,832 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222 |
i w ogóle masz coś z głową :] Prośba do moda: Ten i powyższy post do usunięcia
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876 |
bazyl powiedz, ze idziesz na grzyby do lasu  posiadanie noza jest legalne, jeżeli jest to nóż motylkowy lub sprężynowy boczny. Nóż spreżynowy przedni jest w Polsce uznawany za broń i posiadanie go jest przestępstwem. pzdr 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
A za posiadanie kastetu? Niby biala bron.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876 |
posiadanie kastetu również jest nielegalne, bo to broń. Tzn gdy jest założony na rękę, bo jeżeli trzymasz w kieszeni to zawsze można powiedzieć, że przenosisz go tylko z miejsca na miejsce, np z domu do domowego muzeum Twojego stryjecznego pradziadka  Również posiadanie kija do baseball'a jest nielegalne, bo to przedłużenie ręki, czyli broń.pzdr 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222 |
A za posiadanie kastetu? Niby biala bron. Sprawa sie ma tak samo jak z nozem, też nic nie grozi. Jakby coś groziło to musieli by zamykac np. staruszke która kupiła sobie nowy nóż do kuchni i wracała nim ze sklepu, albo drwala który szedł do pracy  a do tego jeszcze nam troche brakuj  choc kto wie ...  Nawet na wszelkiego rodzaju bronie śrótowe nie jest wymagane pozwolonie (już do kilku lat) jedynie ukończone 18 lat.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222 |
posiadanie kastetu również jest nielegalne, bo to broń. Tzn gdy jest założony na rękę, bo jeżeli trzymasz w kieszeni to zawsze można powiedzieć, że przenosisz go tylko z miejsca na miejsce, np z domu do domowego muzeum Twojego stryjecznego pradziadka  Również posiadanie kija do baseball'a jest nielegalne, bo to przedłużenie ręki, czyli broń.pzdr  Bzdura, samo posiadanie nie jest nielegalne,tak samo jak chodzenie po ulicy z czymś dopiero jak zrobisz z czegos takiego uzytek to wtedy :]
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876 |
to moze mi drogi kolego powiesz, że posiadanie broni palnej też jest legalne dopóki nie zrobisz z niej użytku?! Chłopie broń to broń! Na to trzeba mieć pozwolenie tak jak na gaz paraliżujący. I może wyjaśnisz mi jeszcze skoro posiadanie kastetu jest legalne to dlaczego nikt nie nosi go na wierzchu?!
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 3,939
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 3,939 |
z tego linku wyciagam taki akapit, bo dokladnie tak przestawil mi to swego czasu jeden policjant, skonczylo sie na milej rozmowie i pogrozeniu palcem, ale mogloby dokladnie jak jest to nizej opisane: "2)jak idziesz w nocy z nozem w kieszeni to Policja dobrze wie po co Ci ten nóż.Nóż zabiera Policja, jedziesz na komende, jesteś w komputerze jako ktos kto biegał z nożem po nocy. I jak w przyszłości bedziesz podejrzany o popełnienie przestępstwa to Sąd bedzie miał mniejszy problem z wydaniem wyroku" http://www.pytamy.pl/question/jaki-n-dopuszczalny-przy-sobie-- pzdr.bcn1899 *som i serem*
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222 |
to moze mi drogi kolego powiesz, że posiadanie broni palnej też jest legalne dopóki nie zrobisz z niej użytku?! Chłopie broń to broń! Na to trzeba mieć pozwolenie tak jak na gaz paraliżujący. I może wyjaśnisz mi jeszcze skoro posiadanie kastetu jest legalne to dlaczego nikt nie nosi go na wierzchu?! A czy jak gdzieś napisałem że na broń palną nie jest wymagane pozwoolenie? Broń dzieli sie na: -białą -pneumatyczną(wymagane jedynie 18 lat) -palną(21 lat, pozwolenie, testy psychologiczne, itd) i gówno prawda ze broń to broń, na gaz tak samo nie musisz mieć pozwolenia(mozesz go kupić na necie bez problemów, tak samo jak noże inne zabawki) Nie wiem czemu nie nikt nie nosi kastetu na wierzchu? o to spytaj już tych którzy posiadają takie coś. i nie wmawiaj mi że broń to broń 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876 |
"W prawie polskim na posiadanie kastetu wymagne jest zezwolenie wydawane przez komendanta powiatowego Policji, o czym mówi art. 9 ust. 3 w związku z art. 4 ust. 4 podpunkt a) "Ustawy o broni i amunicji" (ponadto kastet jest traktowany przez prawo karne jako tzw. niebezpieczne narzędzie, m.in. art. 159 - zaostrza sankcję karną za bójkę z użyciem niebezpiecznego narzędzia), za niestosowanie się do tego przepisu ustawodawca przewidział karę aresztu albo grzywny. " Proszę bardzo 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,876 |
Co do gazu to jest różnica między paraliżującym, łzawiącym czy pieprzowy...więc sory ale nie masz racji, że można kupic gaz bez problemów, bo co innego gaz pieprzowy do samoobrony, a co innego gaz paraliżujący używany przez policję, ochroniarzy czy straz miejską. Na to trzeba mieć papierek. Mam ojca adwokata więc trochę o tym wiem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Zuzia Róża
|
|
Zuzia Róża
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582 |
no tak, sa 2 rozne zdania...
czy jesli w nocy zlapie mnie policja z nozem to oprocz zabrania go i glupiego wpisania do kompa nic innego mi nie zrobi? jakim prawem moga mi zabrac moj noz?!
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 7,049 |
bazyl ktos na Ciebie dybie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Zuzia Róża
|
|
Zuzia Róża
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582 |
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|