|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 2,802
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2004
Posty: 2,802 |
Najciekawsze jest to ,że człowiek po maturze czy studiach ma często takie same stawki jak typ po podstawówce. 4 zety w pysk albo wypi....aj Dlatego warto sie zastanowić czy studiować . No Ale matura i studia to też niezła przygoda może być 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Najciekawsze jest to ,że człowiek po maturze czy studiach ma często takie same stawki jak typ po podstawówce. 4 zety w pysk albo wypi....aj I to na umowe zlecenie ;]
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,504 |
Najciekawsze jest to ,że człowiek po maturze czy studiach ma często takie same stawki jak typ po podstawówce. 4 zety w pysk albo wypi....aj I to na umowe zlecenie ;] ja robilem z kolesiem ktorego wywalili w 8 klasie podstawowki i dostal 5,5 na reke 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686 |
a ja jestem w trakcie 4 roku i mam 4.50 + prowizje kur....:/w dodatku nawet na staz do agencji reklamowej mnei neicha:(
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718 |
swojego czasu, w wakacje robiłem na zwywce w lesie  czasami było tak, że przewrocone drzewo leżało, przychodzilismy z piłami recznymi, musielismy je pociąć, walki na jedna strone, gałęzie na drugą, wszystko załadowac na cięzarowkę i gdzies to wywozili... nigdy nie pracowałem tak cięzko fizycznie jak wtedy... i to za 3,5pln za godzine ...super co? jakiś czas temu stojąc pod manhattanem w gda i czekając na koniec burzy, zagadałem z ulotkarzami, kolesie zarabiali po 8/h a była dziewczyna która miała 10/h ...gdzie tutaj sprawiedliwość 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
Chcieli ludziska kapitalizmu to mają  a tak na serio to "nie chcem ale muszem" ;)wyjechać z kochanego kraju ,bo nie stać mnie na to żeby pracować w Polsce 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Trzeba było cholera zostać politykiem...
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
albo księdzem  znam kilku co poszli z suchej kalkulacji  i mają sie nieźle  fura jest,pokerek z ziomalami po fachu itp 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Niestety na polityka jestem zbyt małą świnią, szują, krętaczem i złodziejem. A na księdza... z moimi poglądami na temat religii... też odpada :/
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
A myslisz ,ze wszyscy księża to niby wierzący??
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686 |
dzis jzu o tym pisałem, ale nadal mnie nosi jka mi babka powiedziala ze zeby mnie przyjac na staz do agencji reklamowej za 400zl na 3 miechy musze umiec b.dobrze photoshopa,illustratora,corela,3dmaxa, programowanie w accesie,i pisanie www w htmlu:P/ kur,, jkbym to wszytko b.dobrze umial to bym mial jej staz glebo... w dupie i neischodzil ponizej 2tys z wyplata....
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 6,893
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2004
Posty: 6,893 |
Ostatnio ze wspólnikiem robiliśmy rekrutację na ślusarzy/spawaczy i pomocników do takowych. Ogłoszenie w prasie cały tydzień i ... przyszło 3 gości, z których tylko jeden nadawał się do ... rozmowy (czyt. był trzeźwy).
Później zmieniliśmy sposób naboru i przy stawkach od 10-15 zł/h przy umowach o dzieło (ew. zlecenia) lub samozatrudnieniu zainteresowanie było raczej "umiarkowane".
No to mamy to bezrobocie czy też nie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
to jest właśnie polska paranoja.Wymagają takich rzeczy i za takie pieniadze ,że nikt o zdrowych zmysłach na to nie pójdzie. A stawki za staż to juz bez komentarza...W necie płaczą że nie moga znaleść pracowników( jak bedą płaćić to się znajdą)
PS.Ciekawe gdzie sie podziali experci z pozal sie Boże Lewiatana,którzy jeszcze niedawno rozpaczali,że zarobki zbyt wysokie
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,696
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 2,696 |
kurson mamy mamy, ale nie każdy umie spawać lub być ślusarze, a co bardziej za tym idzie, ludzie myślą, że tego nie potrafią i nawet nie fatygują się do Was.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
|
|
Ps 1; J 3,16; 2 Tm 2,3
Dołączył: Jul 2005
Posty: 7,781 |
kurson mamy mamy, ale nie każdy umie spawać lub być ślusarze, a co bardziej za tym idzie, ludzie myślą, że tego nie potrafią i nawet nie fatygują się do Was. Ja umiem (puki co amatorsko), bo akurat mój stary jest spawaczem od okolo 30lat i przez to jedym z najbardziej popularnych w powiecie. Myśle że może się to przydać, ale nie lubie tego...
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
Jak był czas na szanowanie pracowników to sie ich olewało. Teraz polskich spawaczy mozna szukać w UK ,Niemczech ,czy Skandynawii
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686 |
jakbym wiedzial ze za spawacza bede mial 15zl za h to bym w du... mial grafika komputerowego. Ale jakby mi to ktos kiedys powiedzial spowodowała by ta informacja u mnie szeroki usmiech...:/Niedlugo dzieci zamiast marzen o strazaku doktorze prawniku beda chcialy na spawacza pojsc.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125 |
No to teraz możemy śmiało zarzucić rodzicom, że poprzez gonienie nas do nauki zniszczyli nam karierę zawodową 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
Gdyby się było po zawodówce mozna by z miejsca uderzać na podbój Europy  Wniosek z tego prosty:nie słuchaj mamy bo skończysz jako bezrobotny magister a tak byś mógł kariere zrobic jako spawacz ,rzeźnik itp.  Smutne ale prawdziwe
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098 |
podpisuje się obiema "ręcami" 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|