|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,107
Felietonista
|
|
Felietonista
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,107 |
Gra kończyła się jak już ciemno było i piłki nie było widać. Chociaż po ciemku też się grało. Dokladnie :PIWO: a jak sie wywaliles to kolana pozdzierane  potem bolalo jak cholera, ale dlugo nie wytrzymalem bez gry. do dzis mam zuzel i pasek w jednym z kolan  He, dokładni jak nieraz do babci jeździłem i jak szedłem się kąpać to jak zobaczyła moje kolana to prawie z płaczem i z pytaniem w tym stylu: synuś co ci z tego będzie? Pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
hehe Druzyna A  sie ogladalo... tak samo jak McGyver  ja jeszcze jak bylem maly, pamietam ze zawsze w niedziele po kapieli o 20 siadalem przed TV i do 21 ogladalem Herculesa na Polsacie, potem juz moglem isc spac 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 2,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 2,931 |
Dla mnie ... #1 samkołyk warszawski (wyrób czekoladopodobny) #2 PTYŚ (zawsze w brązowej butli zeby nie bylo widac farfocli  ) #3 gumy z naklejkami do mapki z jakims ludzikiem podobnym do kartofla (nie pamietam juz nazwy)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,107
Felietonista
|
|
Felietonista
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,107 |
hehe Druzyna A  sie ogladalo... tak samo jak McGyver  ja jeszcze jak bylem maly, pamietam ze zawsze w niedziele po kapieli o 20 siadalem przed TV i do 21 ogladalem Herculesa na Polsacie, potem juz moglem isc spac  He, później by ła jeszcze chyba księżniczka Xena, wojownicza ona była
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
Gra kończyła się jak już ciemno było i piłki nie było widać. Chociaż po ciemku też się grało. Dokladnie :PIWO: a jak sie wywaliles to kolana pozdzierane  potem bolalo jak cholera, ale dlugo nie wytrzymalem bez gry. do dzis mam zuzel i pasek w jednym z kolan  He, dokładni jak nieraz do babci jeździłem i jak szedłem się kąpać to jak zobaczyła moje kolana to prawie z płaczem i z pytaniem w tym stylu: synuś co ci z tego będzie? Pozdro A mnie jak mama zobaczyla takiego brudnego to mowila "Wygladasz jak swieta ziemia" 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Czytając ten temat widzę, że większość z nas to to samo pokolenie. Tak jakbym czytał swoje słowa  Codzienne granie wpiłkę od świtu do nocy. Pamiętam, że kiedyś nie był problemem brak graczy tylko ich nadmiar. Wtedy robiło się turnieje. Albo gra osiedle na osiedle. BMX i skakanie ze schodów. Również skoki z najwyższego stopnia schodów na klatce schodowej - teraz już bym tego nie powtórzył  Gra w kapsle na własnoręcznie tworzonych, wymyślnych torach. Budowanie domku na drzewie i szałasów. Zabawa w wojnę i chowanego. Budowanie igloo zimą i zjeżdżanie z najbardziej stromej górki w okolicy. A teraz ? Gówniarze siedzą pod blokiem, klną, jarają blanty i pieprzą niezrozumiałym językiem... Byliśmy lepsi 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,107
Felietonista
|
|
Felietonista
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,107 |
Czytając ten temat widzę, że większość z nas to to samo pokolenie. Tak jakbym czytał swoje słowa  Codzienne granie wpiłkę od świtu do nocy. Pamiętam, że kiedyś nie był problemem brak graczy tylko ich nadmiar. Wtedy robiło się turnieje. Albo gra osiedle na osiedle. BMX i skakanie ze schodów. Również skoki z najwyższego stopnia schodów na klatce schodowej - teraz już bym tego nie powtórzył  Gra w kapsle na własnoręcznie tworzonych, wymyślnych torach. Budowanie domku na drzewie i szałasów. Zabawa w wojnę i chowanego. Budowanie igloo zimą i zjeżdżanie z najbardziej stromej górki w okolicy. A teraz ? Gówniarze siedzą pod blokiem, klną, jarają blanty i pieprzą niezrozumiałym językiem... Byliśmy lepsi  Ciężko powiedzieć czy byliśmy lepsi. To było po prostu inaczej. Mnie się z perspektywy czasu bardzo tamte lata podobały, ale wtedy się o tym nie myślało. Jeszcze przypomniało mi się jak z kumplem w dwóch komarkiem jechaliśmy a ludzie na rowerach nas wyprzedzali. Chociaż jak się samemu jechało to 45km/h wyciągał. Pozdrówki. Naprawdę łezka mi się zakręciła
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
Pamietacie Misia Yogi? Tygrysia Maske? Pingwina pik pok?  albo taka bajke co kolesie jacys latala samolotami i chcieli złapac golebia 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098 |
Z seriali uwielbiałem drużynę A, jakoś tak sie nazywali Bijej, Buźka, Mardok i nie pamiętam jeszcze ktoś był. i Hanibal  byłem fanem tego serialu, kiedys wstawałem nawet o 5 rano żeby obejrzeć powtórkę na kultowym kanale Polonia 1; poza tym: -wafelki Kukuryku -album euro 92 ze zdjeciami piłkarzy -commodore c64 i gry na kasetach
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266 |
Pamietacie Misia Yogi? Tygrysia Maske? Pingwina pik pok?  albo taka bajke co kolesie jacys latala samolotami i chcieli złapac golebia  o ile sie nie myle to jeszcze kilka lat temu na cartoon network na satelicie ogladalem bajke Zlap Golebia  a pamietacie taka bajke gdzie latali balonem i na koncu byl tekst chyb gosciu mial na imie Babalu i zawsze taki mis maly wolal "Babalu wracaj!!!! "  ehhh fajne czasy
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,107
Felietonista
|
|
Felietonista
Dołączył: Jan 2006
Posty: 2,107 |
Pamietacie Misia Yogi? Tygrysia Maske? Pingwina pik pok?  albo taka bajke co kolesie jacys latala samolotami i chcieli złapac golebia  Z misiów fajny był też miś Gorargol, a z bajek lubiłem Muminki i Gumisie
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
ja sie Buki balem z Muminkow  zawsze jak siala postrach to zakrywalem oczy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2003
Posty: 34,895
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 34,895 |
moje ulubione seriale młodości to "Miami Vice" "Robin Hood" (Robin z Sherwood dokładnie) . [ Linked Image] "Dempsey and Makepeace" [ Linked Image] to był mój ideał jakiś czas "Gliniarz i Prokurator" a z bajek nie wymienionych to Wojownicze Żółwie Ninja , Brygada RR (Chip'n'Dale) , Zaczarowany Ołówek (zawsze chciałem taki mieć)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 2,096
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2003
Posty: 2,096 |
Witam! Miło czyta się taki temat, szczególnie jeśli wszystko to się przeżyło...
Ja dodam jeszcze od siebie niezapomniany , cudowny wręcz zapach chińskich gumek do mazania, kupionych po staniu w wielogodzinnych kolejkach przed sklepem papierniczym.
Pamięta to ktoś?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
Z seriali uwielbiałem drużynę A, jakoś tak sie nazywali Bijej, Buźka, Mardok i nie pamiętam jeszcze ktoś był. i Hanibal  byłem fanem tego serialu, kiedys wstawałem nawet o 5 rano żeby obejrzeć powtórkę na kultowym kanale Polonia 1; poza tym: -wafelki Kukuryku -album euro 92 ze zdjeciami piłkarzy -commodore c64 i gry na kasetach Myślałem, że napiszesz: "Odwołanie Olszewskiego, Nocna Zmiana, Pierwsze wydania Gazety Polskiej, Niedokończona lustracja" 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
Ja pamietam gumy Turbo (nie czytalem watku ale pewnie ktos o tym juz pisal). Gowniarzem jeszcze bylem a juz sie bardzo samochodami interesowalem. Innych produktow nie pamietam - teraz sa lepsze 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
Lubilem Wojownicze Zolwie Ninja  albo Alladyna, jak lecial na tvp1 w sobote rano - to bylo chyba walt disney przedstawia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2003
Posty: 2,372 |
a pamiętacie początki telewizji TV SAT i taki program "Bliżej Świata" ? wszyscy się zbierali przed TV żeby świat pooglądać  kalkulator "Bolek" na cześć L.Wałęsy chyba  telewizory Ametyst, Junost, Rubin oczywiście (chyba ze 100 kilo ważył) magnetofony Grundiga, Kasprzak, później szał dwukasetowych jamników  kolorofony  łza zazdrości w oku że ktoś miał "Ogara" nei mówiąć już o Simsonie  harcerstwo i sprawności odznaki "Wzorowy Uczeń" nei mówiąc już o "Dobrze czytam"  patron szkoły: Marceli Nowotko pochody pierwszomajowe ze szturmówkami - obecność obowiązkowa  ktoś wcześniej napisał że byliśmy lepsi - tak, byliśmy - nie byliśmy takim bydłem jakim teraz jest młodzież...zbiorowisko pod blokiem nei polegało na tym żeby kogoś skroić albo komuś wp....dolic tylko żeby pobyć razem - pograć w piłę albo kapsle 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 17
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Jan 2007
Posty: 17 |
Jesli moge ; lizaki jak rakietki do tenisa stolowego ,piwo "baczki" ,guma donald (trudno dostepna) "stawiam na Tolka Banana"(hit tv) "saturatory" i takie tam ..
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
"Denveeeer, ostatni dinozaur" 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|