|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Chciałem się odnieść do postów Jonathana. Zgadzam się z nim w każdym zdaniu. Jeżeli po studiach nie znajdę porządnej pracy, to prawdopodobnie na ok. dwa lata wyjadę do UK. Właśnie po to żeby uzbierać na dom w Trójmieście. Paradoksalnie wybudowanie domu jest tańsze niż kupno mieszkania. A mając dom (mieszkanie) nie obciążone kredytem w wysokości 2 tyś PLN miesięcznie można już spokojnie rozglądać się za interesującą nas pracą, nawet jeżeli na początek będziemy zarabiać mniej niż oczekujemy.
Jeżeli ktoś zna język i jest w stanie poświęcić dwa lata "kariery" w Polsce, to wyjazd jest bardzo dobrą opcją. Szczególnie jeżeli wyjeżdżamy z parterem/partnerką, wtedy realizacja naszych planów będzie jeszcze szybsza.
Dla mnie wybór między 1500 - 2000 w Polsce, a minimalną, lub lekko powyżej minimalnej w UK jest prosty. Trzeba wziąć pod uwagę, że jeżeli człowiek jest kreatywny, ambitny i szybko przyswajający widzę, to na niskim stanowisku długo nie pozostanie, bo Brytyjczycy umieją docenić takich ludzi. Przynajmniej ja miałem szczęście na takich trafić.
pozdr.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 2,796 |
http://nt.interia.pl/wiadomosc_dnia/news/poznaj-przyszlosc-doksztalcania,860623  kurs budowlańca przez neta  Ps.Moze ukochany przez wielu z NAS  kurs spawacza bedzie dostepny online 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Mam pytanko do znawców tematu:
Co oznacza pojęcie "formalno prawne uwarunkowania bezrobocia"?
Czy chodzi o to, jakie warunki w świetle prawa człowiek musi spełnić by być uznanym przez urząd pracy jako bezrobotny (czyli by mógł być zarejestrowany). Czy o coś innego?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507 |
Pracowal ktos z was jako telemarketer? Bardzo trzeba ludziom wciskac kit? Wydaje mi sie ze to jest telefoniczna akwizycja ale moze sie myle. W Lublinie otworzyla biuro telemarketingowa firma PCM, przyjeli 120 osob. W lutym planuja kolejne 120 i sie zastanawiam czy nie zlozyc CV
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Loga chyba nic nie tracisz ? Złóż CV, popracuj i sam stwierdzisz czy ta praca Ci odpowiada.
Czy to jest forma akwizycji ? W większości przypadków pewnie tak ale zależy to też od charakteru firmy.
pozdr.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
zależy czy będziesz sprzedawał koce firmy X, czy może np.: liveboxy tpsa. Firma ma duże znaczenie. mój kolega pracuje teraz w tpsa. nie narzeka (ale to tylko praca tymczasowa)
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507 |
To jest strona tej firmy http://www.pcm.pl/. Chyba zloze podanie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
To jest firma "outsourcingowa". Jakaś firma, PCM zleca sprzedaż wyrobów (koce, liveboxy, panorama firm, lutownice, skarpety itp). A PCM dostarcza tylko infrastrukture, pracowników itp.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686 |
logan stracisz tylko czas !!!! a juz po paru dniach zy... bedziesz stala rozmowa wedlug scenariusza, gardlo siada, wiekszosc ludiz to chamy,a klepac przez 6 czy 8h ciagel to samo niszczy psychike:/
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
|
|
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145 |
Ta... Azzaro już przez to przeszedł... wykrakałem mu, że na tej posadzie max kilka dni wytrzyma zanim go coś trafi i rzuci to w cholerę 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686 |
nie kilka dni:P 3tyg dałem rade:P
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
to pewnie wszytsko zależy. kumpel sprzedaje liveboxy w tpsie. jest podobno drugi w Poznaniu. Nie narzeka, żałuje że nie dorabiał sobie tak na studiach.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507 |
Moja dziewczyna w lubelskiej tpsie nadzoruje tych co sprzedaja neostrade i liveboxy. Wszytsko zalezy od osobistych predyspozycji. Sa osoby ktore wyciagaja 4-5 tysiecy, ale zdecydowana wiekszosc męczy sie i bierze 1-1,5
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686 |
No byłem w tpsie i w oddziale szczecinskim najlepsza dziewczyna jako od tpsy wyrabiala 2tys + nagrody itp sprzedawała dziennie kolo 3-4 neo +lb , tylko ze na konto przychdozilo 30% mniej ponad . Wszystko pieknie zcasme wyglada, a taki ch.. z tego jest . Logan a z drugiej strony meczac sie i biorac 1-1,5tys to nie wiem w jaki sposob jak amsz 4.11 na czysto za gdozine . Przy sprzedaniu 2 neo z lb z 6h pracy w nowym systemie dostajesz 100zl - 30% =70zl , a sprzedac 2 cale zestawy neo 1mb +lb dzien w dzien to nawet z predyspozycjami wykonac w ch.. ciezko:) Szczecinki oddzial to poczekalnia dla lduzi suzkajacyhc pracy:) Na 45 osob 90% podczas wyplaty rzucało ch.. ze wplynela kasa od 500 do maks 850zl:/No ale nic sproboj :)mzoe bedzie inaczej:) mi w 3 tyg 3 RAZY GARDLO PADLO, a na koniec psycha:P
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241
Huachipato
|
|
Huachipato
Dołączył: Nov 2003
Posty: 3,241 |
Jezeli jest na forum ktos kto pracuje w firmie kurierskiej DHL to prosiłbym o kontakt na priva bo mam pare krótkich pytan związanych z pracą w tej firmie
Z góry dzięki
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 24,983 Likes: 2
Fundator
|
|
Fundator
Dołączył: Nov 2004
Posty: 24,983 Likes: 2 |
Pracowal ktos z was jako telemarketer? Bardzo trzeba ludziom wciskac kit? Wydaje mi sie ze to jest telefoniczna akwizycja ale moze sie myle. W Lublinie otworzyla biuro telemarketingowa firma PCM, przyjeli 120 osob. W lutym planuja kolejne 120 i sie zastanawiam czy nie zlozyc CV Siedziałem w czymś takim dwa miechy,więcej nie dało wytrzymać.Tak jak ktoś pisał to działa na psyche powtarzanie przez 8 godzin oklepanych zdań,może gdyby jakaś kasa była z tego porządna to by sie ludzie trzymali stołków,ale tak to rotacja pracowników była przeogromna.Ale to też zależy od tego co sie sprzedaje
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Heh, dzis nie poszedlem do pracy, bo mnie scielo choroba, mam goraczke, ale wlasnie bylem na rozmowie kwalifikacyjnej  Szef jest czechem, ja to zawsze musze trafic na jakis lolkow  Najlepsze jest to, ze jednym z wymagan, jest b dobra znajomosc programow graficznych, ktorych ja nawet na oczy nie widzialem, ale sciemnialem ostro 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,890
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,890 |
No to Lupus jak masz wolne, zacznij uczyć się Photoshopa i Ilustratora  Najlepiej weź zwolnienie na kilka miesięcy... no chyba, ze jesteś tak genialny, że wszystko opanujesz w jeden dzień! Powodzenia  Jak czegoś nie będziesz wiedział to pisz na priv pomogę! 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
I tak czekam na wyniki rekrutacji, wiec nie bede jej mial od razu tak se pisze ;0
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 3,686 |
Opanowac wszystkeigo w jeden dzien a nawte w tydzien na dobrym poziomie chyba nie am szans:P:P ale do zamylania mzoe i da:) powodzenia:) A ja czekam az w jebany... urzedzie pracy podpsiza jeden swistek,zebym mogl zaczac moj stazyk w agencji:(:(
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|