|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747
Inwestor
|
|
Inwestor
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747 |
po co tak jakos dziwnie kalkulujecie: jest tak prosto - w naszej grupie juz wiemy kto zagra w 1/4 finalu. Nic nie jest prosto kolego, twój wywód opiera się na założeniu że Hiszpania nie przegra z Chorwacją ale to nie jest pewnik tylko twoje założenie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 1,212
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Aug 2006
Posty: 1,212 |
zgadzam sie to moje zalozenie, ale czasem na zalozeniach oparty jest kazdy system gry, kazdy scenariusz.....wiesz nie ma sensu siac jakiejs spiskowej teorii dziejow , ze ktos nie bedzie chcial na kogos trafic, choc takie zalozenia Wy tez juz zakladacie, tak wiec dlaczego nie moge zalozyc, ze Hiszpania ogra CRO zeby nie grac z Francja?
p.s jesli Hiszpanie przegraja z Chorwatami to moga wyladowac na czwartym miejscu i co wtedy? mozliwy jest scenariusz ze zarowno Francja jak i Hiszpanie skoncza rywalizacje w grupach na tych miejscach, a jakos dziwnie nie wydaje mi sie to realne...... wiem wiem kolejne zalozenie:)
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747
Inwestor
|
|
Inwestor
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747 |
Sorry za post pod postem, ale jeszcze jedno, radzę uważać z graniem na Duńczyków przed wynikami innych spotkań bo:
- jeśli Hiszpania urwie punkty Chorwacji
oraz
- Węgry nie przegrają z Rosją lub przegrają dwoma bramkami i więcej (czyli Rosja nie wygra jedną bramką)
to Dania będzie już przed swoim meczem pewna awansu czwartego miejsca i o ile w drugiej grupie wygrają dziś swoje mecze Polska i Niemcy (a to już będzie wiadomo przed meczem Duńczyków) to Dania może wcale nie być zainteresowana wygrywaniem z Czechami bo po co? żeby grać z gospodarzami turnieju w ćwierćfinale ?! Myślę że na miejscu Duńczyków wolałbym jako ich trener grać z Polską.
Więc uwaga, kurs 1,08 w bwin na Danię a może być mina.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 1,212
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Aug 2006
Posty: 1,212 |
Dania wygra z Czechami ale i tak zajmie 4. miejsce w grupie bo bedzie slabszy bezposredni mecz z Wegrami, ktorzy pokonaja Rosjan bo sa lepsi i tyle....oczywiscie caly czas funkcjonuje zalozenie zwyciestwo Hiszpanow nad Chorwacja  a poza tym Niemcy i Polska wygraja swoje mecze i Dania zagra z Polakami..... Giertyszek jesli Hiszpania wygra potem Wegry wygraja to Dania czy to wygra czy przegra i tak zajmie 4. miejsce w grupie, jednoczesnie Polska wygrywa ze Slowenia i wszystko clear....... Dania nie zagra z Niemcami, chocby anwet na glowie staneli to nie zagraja - kolejne zalozenie:)
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747
Inwestor
|
|
Inwestor
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747 |
Tak, masz rację że jeśli Hiszpania i Węgry wygrają to Dania niezależnie od wyniku ma 4 miejsce, więc muszę zmodyfikować moje załozenia :
Zakładając że Dania woli grać z Polską niż z Niemcami to musi przegrać z Czechami o ile wcześnie swoje mecze wygrają lub zremisują zarówno Polska jak i Niemcy a także Hiszpania nie przegra z Chorwacją oraz Rosja wygra z Węgrami minimum trzema bramkami.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 364
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2006
Posty: 364 |
a moze hiszpania by wolała zagrac w 1/4 z polska i porażka z chorwacją może im pasować , bo jak wygrają to zagrają prawdopodobnie z francją, ja mysle ze coniektórzy będą kalkulowali i dla mnie mecze no bet
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 1,212
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Aug 2006
Posty: 1,212 |
dobra czyli jednym slowem nikt nie bedzie chcial wygrac tamtej grupy ani Hiszpania ani Chorwacja nie chce przeciez grac z Francja, ktora w zalozeniu i tak i tak bedzie u nas czwarta
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 3,531
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2001
Posty: 3,531 |
Panowie zaczynając kalkulacje odnosnie kto na kogo trafia proszę pamietać świętą zasadę w piłce ręcznej najwazniejszy jest bezposredni pojedynek między drużynami i dlatego różnica bramek jest tylko ważna w tzw małych tabelkach ale one nie będą tu spisywane bo nie było remisów. Czyli wg kolejności ilość punktów, bezpośredni pojedynek, różnica bramek, bramki zdobyte. Pozdrawiam Pawka z Kielc 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 1,212
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Aug 2006
Posty: 1,212 |
Pawka ale tak wlasnie ja to robie, licze bezposredni mecz, sam sprawdz na poprzedniej stronie:0 Pawka a moze ty sam masz jakies wlasne zalzoenie na ostatnia kolejke?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
Dla mnie te całe wasze dywagacje o układach i układzikach to tylko o dupe strzaskać...
Tutaj nikt nie będzie się czaił bo woli grać z Polską albo z Albanią albo z Hondurasem... każdy zagra dzisiaj o zwycięstwo i zajęcie jak najlepszego miejsca w grupie by w ten sposób trafić na teoretycznie najłatwiejszego przeciwnika w ćwierćfinale... tak najłatwiejszego... bo skoro jedna drużyna zajmuje 1 miejsce w grupie a inna 4 to znaczy, że drużyna, która zajęła 1 miejsce jest lepszym zespołem na tej imprezie nawet jeśli nazywa się Polska a nie Francja.
I koniec tych durnych teorii spiskowych...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 1,212
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Aug 2006
Posty: 1,212 |
tomo ma racje, ja tez przed wejsciem tutaj mialem swoja koncepcje , wszedlem a tu czytam ze ten nie chce na tego, ten na tamtego itd
a prawda jest taka ze dzis trzeba grac zwyciestwa: Niemiec, Polski, Hiszpanii i Węgier i tyle:)
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 3,531
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2001
Posty: 3,531 |
Załozenie jest proste ominąć Chorwację i Hiszpanię jeśli chodzi o "Naszą" grupę a nie wpaść na Niemców i Hiszpanów jeśli chodzi o "tamtą" grupę. Wg mnie warto zagrać tylko Polaków bo z ich wypowiedzi wnioskować należy że im zalezy. Co do Chorwacji to trener Cervar wczoraj oszczędzał zawodników na rewanż za przegraną Chorwatów z Hiszpanią w finale ostatnich MŚ. To dla nich priorytet i napewno kalkulować nie będą. A Francja bedzie i tak na 4 miejscu więc wpadnie na Chorwacje najprawdopodobniej. Dania i Węgry powalcza o to żeby nie trafic na Niemcy ale Niemcy muszą pyknąć Islandię. Naprawdę takie szaleństwo kto na kogo ma nie trafić. Wiem tylko tyle NASI muszą i wygrają bo wczoraj Słowenia płakała po porażce z Islandią bo droga na Igrzyska powoli sie zamyka i są napewno przybici i oleja mecz bo i tak zagraja o 9 miejsce. Naprwde scenariusze napisze zycie czyli najpierw Niemcy o 15.30 rozpoczna a potem kolejni. To tyle. Pozdrawiam Pawka z Kielc 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 3,531
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2001
Posty: 3,531 |
Sory powinno być Niemców i Francuzów, pomyłka
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
Panowie nie szukajmy dziury w calym...ze Polska, ze Dania...karty rozgrywa mecz Hiszpania-Chorwacja - czy komus bedzie zalezalo, zeby ten mecz wygrac? Jak tak to komu? W 1/4 czeka Francja. Ja stawiam, ze w meczu 2 poteg nie bedzie wojny, a bedzie wesola pilka reczna.
Co do Polakow, to z tego, co znamy Wente...zadne uklady nie wchodza w gre...Polacy grali z Dania, grali z Hiszpania i oni najlepiej wiedza kogo chca bardziej...wcale sie nie zdziwie, ze jakby mieli wybor to by wybrali Hiszpanow...Hiszpanie nie graja rewelacyjnie...ta kiedys dla nas niedoscigniona ekipa tuz przed MŚ wygrala z nami u siebie 26:24...i to w duzej mierze dzieki bledom naszych attackerow. Z Dunczykami nawet wygralismy...ale, moim zdaniem Dunczycy sa bardziej niewygodnym dla nas rywalem.
Wszystko to pisze po to, zeby zwrocic uwage, ze Polacy raczej nie beda kalkulowac...takie moje zdanie.
PS. Sebkos juz wiesz o co mi chodzilo z bramkarzami? Czy dalej cisniesz w zaparte ze statystykami z 3 spotkan w tym meczu z Australia? Wlasnie o to mi chodzilo, ze Fritz jest w stanie wygrac mecz swojej ekipie, Omeyer nie. MŚ to specyficzna impreza, gdzie calosezonowa forma nie ma znaczenia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
Nie zabardzo sie z Toba zgadzam Polacy moga juz cos zaczac kalkulowac gdyz przed nimi graja Chorwaci z Hiszpanami po nas graja Grancuzi- a czy Ty nigdy nie slyszales o kombinowaniu w grupach chocby na mistrzostwach swiata w pilce noznej- po co sobie maja utrudniac zycie jak moze byc trochu latwiej ??? wg. mnie dojdzie dzis do takich sytuacji!
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747
Inwestor
|
|
Inwestor
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747 |
Dla mnie te całe wasze dywagacje o układach i układzikach to tylko o dupe strzaskać...
Tutaj nikt nie będzie się czaił bo woli grać z Polską albo z Albanią albo z Hondurasem... każdy zagra dzisiaj o zwycięstwo i zajęcie jak najlepszego miejsca w grupie by w ten sposób trafić na teoretycznie najłatwiejszego przeciwnika w ćwierćfinale... tak najłatwiejszego... bo skoro jedna drużyna zajmuje 1 miejsce w grupie a inna 4 to znaczy, że drużyna, która zajęła 1 miejsce jest lepszym zespołem na tej imprezie nawet jeśli nazywa się Polska a nie Francja.
I koniec tych durnych teorii spiskowych... A ja ci mówię tomo że bardzo się mylisz, różnica klas między hiszpanią, chorwacja a pozostalymi zespolami jest bardzo duża. I jeśli któryś zespół będzie mógł wybrać między tą dwójką a pozostałą to wybierze tak żeby nie grać ani z Hiszpanią ani z Chorwacją. Sam się przekonasz po południu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747
Inwestor
|
|
Inwestor
Dołączył: Dec 2004
Posty: 7,747 |
I jeszcze jedno odnośnie tamtej grupy, to co słusznie zauważył Feel-Tsu, z punktu widzenia tamtej grupy Chorwaci jeśli nie chcą grać z Francją to dziś wygrywa Hiszpania i po sprawie...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
I jeszcze jedno odnośnie tamtej grupy, to co słusznie zauważył Feel-Tsu, z punktu widzenia tamtej grupy Chorwaci jeśli nie chcą grać z Francją to dziś wygrywa Hiszpania i po sprawie... tu chyba jednak Francja ma mozliwosc wyboru bo gra po Chorwatach!
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2002
Posty: 8,948 |
quote] tu chyba jednak Francja ma mozliwosc wyboru bo gra po Chorwatach! A ciekawe w jaki sposob - jak ona wyzej niz 4-ta nie moze byc bo przegrala z Islandia ? Chyba zeby nasi przegrali ze Slowenia. Ale sami z siebie nie maja szans kombinowac.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
gremlin Francja nie ma mozliwosci wyboru...moze sobie grac i jutro, ale matematyki nie oszuka. Zajmie 3 miejsce w grupie, tylko w przypadku porazki Polakow i swojego zwyciestwa. A tak bedzie 4.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|