|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Stella - trzyma poziom <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />
W Polsce nie spotkałem ale jak byłem na wakacje w Anglii, to piłem tylko to piwo, bo Fostersy czy inne Carlingi mi nie podchodziły.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Moim zdaniem w tym morzu chmielowych sikaczy, która niestety zalała nas kraj ,zdecydowanie pozytywnie wyróżnia się to piwo : [ Linked Image] Pomorski Browar Amber ,powrócił do produkcji tego piwa po 100 letniej przerwie . Smak tego cudeńka to nuta nostalgi za światem ,który już odszedł połączona ze śmiałym wyzwaniem wobec przyszłości. Mam nadzieję ,że taki smak kożlka Browar Amber utrzyma jeszcze długo
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 6,776
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 6,776 |
Wkradl sie blad oczywiscie piwko nazywa sie Franziskaner. A skoro tak mowisz Eldorado, to jak bede we Wrocku to na pewno tam wpadne, bo wyglada to zachecająco <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> to jest ten typ piwa które się pije powoli bo ba hejnał rozsadza żołądek bo tyle piany wytwarza??:p jeśli tak to jest to piwo dla koneserów a nie dla takich alkoholików jak ja:D ale zeby nie byłe ze tamtego tesh nie piłem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,889
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,889 |
Eldorado powiedz gdzie to cudenko mozna dostac i ile mniej wiecej kosztuje? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
ja kupuje to w Leclerku za 4 zł za butelke <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 2,802
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2004
Posty: 2,802 |
Moja ulubiona marka to Tyskie , litrami spijam to piwo , ale nie da sie tym spić ale piwo jak sie mowi pije sie dla smaku
W Dalszej kolejnosci lubię Leżajsk .
Nie pogardze Warką , kiedys jak jeszcze było Eb to też to piłem .
Dla smaku lubie od czasu do czasu kupic sobie Freeq czy jakos tak to malinowe niedawno weszło na rynek .
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 14
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Jan 2006
Posty: 14 |
ja od lat wierny okocimowi mocnemu, nowy zagloba tez jest calkiem dobry, natomiast jak ktos wczesniej wspomnial piwo w spizu we wrocku dobre jest, tak samo w ck browarze w krakowie. jedna rura i od razu swiat kolorow nabiera <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,629
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2005
Posty: 1,629 |
Łeeee... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/puke.gif" alt="" /> jakieś malinowo-gingersowo-coolerowe wynalazki- to jest po prostu niestrawne ! Nie wiem jak można to pić, ale skoro ludzie to kupują. Gingersa kiedyś kupiłem, bo ktoś zachwalał, wypiłem dwa łyki i wyrzuciłem. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" />
Jeśli sok to tylko w małej ilości do grzanego i tylko w zimie.
A ulubione marki to:
1. Tyskie ponad wszystkie ex aequo z Warką Strong <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> 3. Żywiec 4. Tyskie Książęce 5. Leżajsk - to z polskich.
Z zagranicznych lubię czeskie, słowackie, ale to wiadomo, że słabizna. Z holenderskich nie lubię za bardzo Heinekena, bo ma dla mnie taki za mało goryczkowy-neutralny smak. Grolsch już dużo lepszy. Oprócz tego duńskie Faxe bardzo dobre, zwłaszcza jak kiedyś było na promocji parę lat temu to się spijało tego mnóstwo a kosztowało taniej niż polskie trunki te co wymieniłem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Z angielskich Guiness mi jakoś nie podszedł jak go piłem, z ciemnych generalnie tylko Newcastle Brown mi podeszło <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 533
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 533 |
już 5 dzień bez alkoholu lalallala 2 dni do rekordu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,869
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2005
Posty: 1,869 |
W ogóle za piwkiem jakos ostatnio nie przepadam. Raczej wódeczka mi lepiej wchodzi [; Ale jesli juz atmosfera nakazuje pic mi piwo to Żywiec, Tyskie, Warka i Carlsberg ;] Ostatnio piłem Guinessa... 2 łyki i oddałem kumplowi 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 8,098 |
w swoim życiu piwosza byłem przywiązany tylko do trzech marek: jakies 5-6 lat temu Brok, 3-4 lata temu Lech, ostatnie 2 lata Żubr <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,154
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Aug 2003
Posty: 2,154 |
Wiec tak Warka Czerwona , Lezajsk to u mnie dwa piwa ktorych w zyciu najwiecej wypilem. Swego czasu gdy ostro popijalem w rodzinie smiali sie ze podpisalem kontrakt z Lezajskiem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Oko mocne dla mnie takze okej. Zubry Harnasie maja tez swoja historie. Harnasie naogol pilem z takim kolesiem gdy byly mecze zuzlowe i przy skokach co roku jak byl puchar swiata Zakopane.Zubr z kolei to inny super kumpel gdzie jak wchodzilismy do baru to szef od razu nucil cos w stylu nie pamietam dokladnie jak w reklamie " tan tara tan" .Teraz pije Lezajska. Wczoraj pilem z kumplem i zrobilismy sobie mieszanke Warka,lezajsk,Harnas,Zubr,Oko Mocne hehe. Nigdy jakos za Lechem nie przepadalem.Ale jedno jest pewne nie wazne jakie piwo wazne z kim sie to pije.Jesli jest to doborowe towarzystwo to kazde piwko smakuje dobrze.Pozdro dla tych osob,chociaz nawet nie wiedza ze to teraz pisze tutaj.Pozdrawiam wszystkich <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044
I see dead people
|
|
I see dead people
Dołączył: Aug 2001
Posty: 20,044 |
Wyciągne temat a co .... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Polskie: 1. Specjal (Elbląg) 2. Żubr ( Dojlidy ) 3. Warka (czerwona) 4. Tatra 5. Okocim Zagłoba Niepolskie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> 1. Heineken 2. Steffl 3. Pilsner Urquell 4. Faxe 5. Budweiser Cytat z 2002 roku <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Generalnie z polskich piw pierwsza piątka się nie zmieniła, może tylko nasz elbląski Specjal stracił troszkę u mnie na popularności na rzecz Żubra i Tatry. Zagranica: Carlsberg jednak .. Heineken jakby się opuścił, Steffgla już dawno nie widziałem, Pilsner Urquell i Faxe od czasu do czasu ... Mocne i ciemne piwa u mnie nie mają szans <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Nie trawię i już ... lekkie, jasne piwo o zawartości alkoholu najlepiej do max. 5,5% <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Na święta dostałem specjalną przesyłkę z anglii z kilkoma ichnimi wynalazkami .... i raczej nie oplubię piwa rodem z wysp. Newcastle Brown Ale - ciemne, bez smaku, generalnie do dupy Bombardier - fajna butelka ... i chyba tyle, bo poza tym przeleciało przeze mnie bez większego entuzjazmu ... Hobgoblin - patrz wyżej Bluebird - najlepsze chyba z tych wszystkich,jasne i wreszcie przypominało w smaku nasze pwio <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Były jeszcze dwie lub trzy butelki, ale ani nie pamiętam nazwy, ani smaku, więc nie ma co wspominać. British beer, not for me <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> Szkoda mi EB - całkiem znośne piwo, kiedyś bardzo dobre i sławne ... obecnie wycofane z produkcji. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Jeszcze jakiś czas temu warzono Specjal Full Light - lekkie piwo chyba 4,8% ... mniamnuśne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Super smak, można było pić i pić <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> pzdr opoje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 966
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Sep 2005
Posty: 966 |
Jeszcze jakiś czas temu warzono Specjal Full Light - lekkie piwo chyba 4,8% ... mniamnuśne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Super smak, można było pić i pić <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
pzdr opoje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> [/quote]
Full Light dalej ważą,tylko bez nazwy Specjal.Ten sprzed paru lat był o niebo lepszy, oczywiście w starych poczciwych butelczynach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Jeszcze jakiś czas temu warzono Specjal Full Light - lekkie piwo chyba 4,8% ... mniamnuśne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Super smak, można było pić i pić <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
pzdr opoje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Full Light dalej ważą,tylko bez nazwy Specjal.Ten sprzed paru lat był o niebo lepszy, oczywiście w starych poczciwych butelczynach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />. [/quote] Widzę, że kolega tylko w tematach "alkoholowaych" się udziela <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Wracając do sedna sprawy - ma ktoś doświadczenia z Kaperkiem ? Piwo - rakieta <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Wali w łeb niespodziewanie i w najmniej oczekiwanym momencie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 1,521
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jul 2004
Posty: 1,521 |
Polecam mixturę - nieprzespana noc, potem przeżycie dnia o dwóch kawach i 3 piwka (zimne) - stajesz się wywłoką (dla przewartościowanych)! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 1,355
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Aug 2004
Posty: 1,355 |
Dębowe Mocne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Spiż we Wrocławiu jest super, ale to jest też jedyny problem tego miasta. Bo jak już tam pójdziesz i zasmakujesz tego wspaniałego piwa to we wszystkich innych knajpach będziesz musiał coś innego pić. Żywiec czy inne McDonaldsy piwne już Ci nie wejdą i pierwsze co pomyślisz to "jak ja mogłem kiedyś coś takiego pić?" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Ja jak jestem we Wrocku to 3 razy dziennie tam jestem. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> W Warszawie są teraz dwa nowootwarte minibrowary i piwo też jest wyśmienite: http://www.browarmia.plhttp://www.bierhalle.plA teraz jeśli chodzi o piwa to... Najczęściej piję Tuskie/Lecha oraz Okocim. Najczęściej unikam Żywca (jeszcze nigdy nie było takie złe) Z zagranicznych to praktycznie tylko piwa przeniczne kupuje. EB były kiedyś zdecydowanie najlepszym piwem w kraju, ale po przejęciu przez McDonalds... przepraszam, Żywiec, poziom mógł pójść tylko w dół. Szkoda. Dlatego nigdy ni kupuję produktów grupy Żywiec. [T]-error, Hobgoblin było jednym z moich ulubionych piw w Anglii. Bardzo fajne piwko, można było czuć taki lekki smak czekolady oraz paru innych rzeczy. Fajna sprawa.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Aha, jeszcze jedna rzecz. Jak by ktoś był w Łodzi to polecam lokal Peron 6 na ulicy Piotrkowskiej. Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby w karcie piw było około 170 pozycji i wszystko było dostępne. Po prostu szok. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266 |
mało osób widze przepada za Harnasiem a dla mnie to piwo jest calkiem calkiem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> do tego leszek ktory ostatnio coraz gorszy mi sie wydaje, a no i oczywiscie Tatra mocna godna uwagi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|