|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 560
addict
|
|
addict
Dołączył: Jul 2004
Posty: 560 |
ice18, tylko ze bukmacherzy w ofercie juz nie uwzgledniaja kierowcow McLarena ;/ Przynajmniej: betsson, expekt i gamebookers
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 14,696
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 14,696 |
beda wogule alonso i hamilton jechali
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 360
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: May 2006
Posty: 360 |
Serwis Autosport.com - a za nim szereg serwisów, w tym nasz - podał informację o wykluczeniu Mclarena z rozgrywek F1. Jak się okazało, informacja ta była błędna, za co przepraszamy.
Decyzji Światowej Rady Sportów Motorowych można się spodziewać w każdej chwili. Natychmiast o niej poinformujemy. z http://f1.motoplaneta.pl/index.php?1&modex=pnews&&s=12624wiec poczekajmy na oficjalne info
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
moim zdaniem nie zdecyduja sie na wylaczenie McLarena z wyścigów z wiadomych powodów - kasa misiu kasa - zawody F1 wtedy staly by sie jeszcze bardziej nudnawe, zapewne doszlo by do lekkiego odplywu inwestorów i zmniejszenie ogladalnosci. Oceniam, ze posypią sie solidne kary, czyli zalozmy wykluczenie teamu z wyscigu punktowego konstruktorow w tym sezonie, a za rok zalozmy -50 pkt, to samo tyczy sie championatu kierowcow. To nie jest pilka nozna, ze wywali sie jeden team z 1 ligi i zastapi sie go innym, tym bardziej ze McLarena zastapic po prostu sie nie da.
pozdr,
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 360
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: May 2006
Posty: 360 |
UPDATE - według brytyjskiej telewizji BBC, McLaren zostanie wykluczony tylko z tegorocznej punktacji konstruktorów i zapłaci 100 mln. dolarów kary. Czekamy na potwierdzenie tej informacji. juz 'lzejsza' kara, nadal czekamy na oficjalna wiadomosc
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
UPDATE - według brytyjskiej telewizji BBC, McLaren zostanie wykluczony tylko z tegorocznej punktacji konstruktorów i zapłaci 100 mln. dolarów kary. Czekamy na potwierdzenie tej informacji. juz 'lzejsza' kara, nadal czekamy na oficjalna wiadomosc pewnie newsa maja stąd http://www.itv-f1.com/News_Article.aspx?PO_ID=40651myślę, że to dosyc markowa strona, ktora nie ma przeklamań
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2004
Posty: 560
addict
|
|
addict
Dołączył: Jul 2004
Posty: 560 |
Podczas czwartkowego posiedzenia w Paryżu Światowa Rada Sportów Motorowych FIA podjęła decyzję o odebraniu zespołowi McLaren wszystkich punktów zdobytych w sezonie 2007 w klasyfikacji konstruktorów - podała BBC. Zespół ma także zapłacić karę w wysokości 100 mln dolarów.
Nie tracą punktów w klasyfikacji indywidualnej mistrzostw świata obaj kierowcy teamu - lider MŚ Brytyjczyk Lewis Hamilton i obrońca tytułu Hiszpan Fernando Alonso.
To kara za udział zespołu McLaren w tzw. aferze szpiegowskiej związanej z wykradzeniem danych technicznych z zespołu Ferrar
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
wawmann tak jak wkleiles... juz wszedzie o tym trąbią McLaren verdict in Thursday 13 September at 19:32 : The World Motorsports Council has spoken: McLaren has been thrown out of the constructors' championship, having been stripped of all constructors' points. In a controversial move, however, the drivers have retained their points and are allowed to carry on fighting for the championship.
McLaren was also hit with a massive US$100 million fine - a new record for the highest fine ever meted out in the sport.
Quite why the drivers are being allowed to carry on championship despite the fact that they, too, had benefited (and are stil, benefiting) from the industrial espionage is still not clear. It doesn't exactly make for a fair fight, does it? dalkowicie sie zgadzam z komentarzem redaktora - kompletny bezsens ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
Kubicy właśnie chyba silnik wyjebał, jeśli tak to -10 na starcie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
Kimi Raikkonen - Felipe Massa @1.80 (Stan James)
GP Belgii - Kwalifikacje Raikkonen w Belgii wyraźnie szybszy od Massy. Jedynie w FP2 Massa uzyskał lepszy czas jednego okrążenia, ale nawet tam jakby złożyć do kupy najlepsze czasy Raikkonena z poszczególnych sektorów to wyszedłby z tego czas zdecydowanie lepszy od Massy. Także tydzień temu we Włoszech do czasu wypadku i konieczności użycia rezerwowego bolidu Raikkonen prezentował sie lepiej od Brazylijczyka, widać jest obecnie w lepszej formie. Stawka średnia.
Vitantonio Liuzzi - Sebastian Vettel @1.72 (Bet365)
GP Belgii - Kwalifikacje Po pierwszych nieudanych jazdach w STR, teraz Vettel zaczyna udowadniać kto w tym zespole jest lepszym kierowcą. Stawka niska.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 4,002
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 4,002 |
Mam pytanko do fachowców;) Czy ktoś wie, jak będzie rozpatrywane w Milenium miejsce Roberta w dzisiejszych kwalifikacjach? Czy zakład na miejsca 1-5 będzie rozliczony jako wygrany, czy też jako przegrany? Z góry DZIĘKUJĘ za odpowiedź i pomoc! Pozdrawiam!:)
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
Setki razy już była już omawiana interpretacja przez buków wyników kwalifikacji w sytuacji gdy później następują jakieś kary.
Buki ZAWSZE rozliczają to co było na torze - zakład Kubica 1-5 jest zakładem wygranym.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
Wymiana silnika u Fisichelli i -10 jutro na starcie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 161
member
|
|
member
Dołączył: Aug 2004
Posty: 161 |
Wymiana silnika u Fisichelli i -10 jutro na starcie. skad to info?? z jakiego źródła?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
Wymiana silnika u Fisichelli i -10 jutro na starcie. a nie z ostatniego miejsca tomo ? moim zdaniem to źle przetłumaczono: "The Italian Renault driver had qualified in 11th position, but an engine change after qualifying means he will now be sent to the back of the grid." ale moge się mylic...
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
Nie mylisz się.
Wymiana silnika po kwalifikacjach jest równoznaczna z przesunięciem na OSTATNIĄ pozycję, nawet jeśli wcześniej zdobyło się Pole Position.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 26,931 |
czyli jednak jeszcze umiem troszke angielski :>
w każdym razie wielkie dzięki za tą cenną informację
pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
Robert Kubica - Nico Rosberg @1.86 (Betgun)
GP Belgii P5 i P15 na starcie to zbyt duża różnica na starcie by Kubek mógł myśleć o pokonaniu, będącego w świetnej formie, Rosberga. Jeśli tylko Nico nie zawali totalnie startu, a z kolei Kubica nie wystrzeli jak z procy meldując się w pierwszej dziesiątce zaraz na pierwszym okrążeniu to konieczność telepania się za maruderami sprawi, że w pierwszym sprincie Rosberg wyrobi sobie taką przewagę, by nie oddać jej już do mety. Stawka średnia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 1,031
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jun 2006
Posty: 1,031 |
hej jak oceniacie, czy Fisichella , ktory zostal przesuniety po kwalifikacjach na ostatnia pozycje, ma dzis szanse zakonczyc gp belgii w pierwszej osemce??? pzdr
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|