|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816 |
Tzn. nie moge zdradzic by mi ktos pomyslu nie podebral wiec pisze ogolnikowo ale cos w stylu ( przyklad wymyslony): Wykupuje domene o nazwie np. www.krisnh.pl [ krisnh.pl] Kupuje hosting np.w Home.pl Zlecam komus zrobienie strony ktora dzialalaby na zasadzie wyszukiwarki np. dobrych typerow z calej polski i zalozmy poszczegolny typer by moc zamiescic swoja wizytowke na moim serwerze musialby uiscic oplate zalozmy roczna: 10zl. przelewem na moje konto. i teraz tak: jesli wpisalbym slowo kluczowe w google: krisnh to czy wyswietli mi sie ta strona jako jedna z pierwszych??? jesli nie to co trzeba zrobic by byla np. w czolowce ( w 1 trojce wyswietlanych stron) ???? dzieki nie wiem czy o wszystko spytalem bo troche pozno i mozg mi sie lansuje  By była pierwsza w google, potrzeba pozycjonowania. Długo trwałe ale i skuteczne oraz i przy niektórych słowach drogie. Co do umieszczania ofert to żeby było wsyzstko w pełni legalne musiałbyć mieć firme, i wystawiac za taką płatną usługę dodania fakturę.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816 |
a jezeli chodzi o polska nazwe i 'com' na koncu to mozna cos na tym zyskac? warte i cos są. ale niewielki % tego co moze byc warte te slowo z pl'ką.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2007
Posty: 110
member
|
|
member
Dołączył: Sep 2007
Posty: 110 |
aha i jeszcze jedno jesli ktos mialby juz domene o nazwie podobnej np. www.krisnhmadryt.pl [ krisnhmadryt.pl] i prowadzil seris o podobnej tresci co ja chce zrobic to mogliby mnie podac do sadu o "odgapienie" pomyslu ??? jesli tak to skad mam wiedziec czy maja zastrzezona nazwe. ale nawet jak maja to przeciez moja jest inna, domena wolna to ja wykupuje i robie na niej co chce bez konsekwecji prawda ??? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816 |
aha i jeszcze jedno jesli ktos mialby juz domene o nazwie podobnej np. www.krisnhmadryt.pl [ krisnhmadryt.pl] i prowadzil seris o podobnej tresci co ja chce zrobic to mogliby mnie podac do sadu o "odgapienie" pomyslu ??? jesli tak to skad mam wiedziec czy maja zastrzezona nazwe. ale nawet jak maja to przeciez moja jest inna, domena wolna to ja wykupuje i robie na niej co chce bez konsekwecji prawda ???  Za plagiat podać Cię nie mogą. Co do Trade Mark : http://uprp.pl/patentwebaccess/DatabaseChoose.aspx - interesujace nas bazy to 'Znaki towarowe' i 'Międzynarodowe znaki towarowe - porozumienie madryckie
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2007
Posty: 110
member
|
|
member
Dołączył: Sep 2007
Posty: 110 |
Tzn. nie moge zdradzic by mi ktos pomyslu nie podebral wiec pisze ogolnikowo ale cos w stylu ( przyklad wymyslony): Wykupuje domene o nazwie np. www.krisnh.pl [ krisnh.pl] Kupuje hosting np.w Home.pl Zlecam komus zrobienie strony ktora dzialalaby na zasadzie wyszukiwarki np. dobrych typerow z calej polski i zalozmy poszczegolny typer by moc zamiescic swoja wizytowke na moim serwerze musialby uiscic oplate zalozmy roczna: 10zl. przelewem na moje konto. i teraz tak: jesli wpisalbym slowo kluczowe w google: krisnh to czy wyswietli mi sie ta strona jako jedna z pierwszych??? jesli nie to co trzeba zrobic by byla np. w czolowce ( w 1 trojce wyswietlanych stron) ???? dzieki nie wiem czy o wszystko spytalem bo troche pozno i mozg mi sie lansuje  By była pierwsza w google, potrzeba pozycjonowania. Długo trwałe ale i skuteczne oraz i przy niektórych słowach drogie. Co do umieszczania ofert to żeby było wsyzstko w pełni legalne musiałbyć mieć firme, i wystawiac za taką płatną usługę dodania fakturę. o co chodzi z tym pozycjonowaniem , prosze o wyjasnienie z tymi goglami oraz czy ilosc klikniec w strone odzwierciedla jej pozycje na ktorej sie wyswietla po wpisaniu np. krisnh??? a musze miec takie cos legalne ??? kto by mnie wyczail ??? jakby sie serwis rozrosl w sile wtedy byl zarejestrowal go jako firme:) mozna tak jak w wolenj amerykance bez rejestracji ???
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816 |
Tzn. nie moge zdradzic by mi ktos pomyslu nie podebral wiec pisze ogolnikowo ale cos w stylu ( przyklad wymyslony): Wykupuje domene o nazwie np. www.krisnh.pl [ krisnh.pl] Kupuje hosting np.w Home.pl Zlecam komus zrobienie strony ktora dzialalaby na zasadzie wyszukiwarki np. dobrych typerow z calej polski i zalozmy poszczegolny typer by moc zamiescic swoja wizytowke na moim serwerze musialby uiscic oplate zalozmy roczna: 10zl. przelewem na moje konto. i teraz tak: jesli wpisalbym slowo kluczowe w google: krisnh to czy wyswietli mi sie ta strona jako jedna z pierwszych??? jesli nie to co trzeba zrobic by byla np. w czolowce ( w 1 trojce wyswietlanych stron) ???? dzieki nie wiem czy o wszystko spytalem bo troche pozno i mozg mi sie lansuje  By była pierwsza w google, potrzeba pozycjonowania. Długo trwałe ale i skuteczne oraz i przy niektórych słowach drogie. Co do umieszczania ofert to żeby było wsyzstko w pełni legalne musiałbyć mieć firme, i wystawiac za taką płatną usługę dodania fakturę. o co chodzi z tym pozycjonowaniem , prosze o wyjasnienie z tymi goglami oraz czy ilosc klikniec w strone odzwierciedla jej pozycje na ktorej sie wyswietla po wpisaniu np. krisnh??? a musze miec takie cos legalne ??? kto by mnie wyczail ??? jakby sie serwis rozrosl w sile wtedy byl zarejestrowal go jako firme:) mozna tak jak w wolenj amerykance bez rejestracji ??? Pozycjonowanie - http://pl.wikipedia.org/wiki/Pozycjonowanie_stronNie musisz mieć, chociaż osoba która będzie chciała się "dodać" do bazy może poprosić o fakturę albo coś, ale oczywiście mozna tak jak w wolnej amerykance 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816 |
Tzn. nie moge zdradzic by mi ktos pomyslu nie podebral wiec pisze ogolnikowo ale cos w stylu ( przyklad wymyslony): Wykupuje domene o nazwie np. www.krisnh.pl [ krisnh.pl] Kupuje hosting np.w Home.pl Zlecam komus zrobienie strony ktora dzialalaby na zasadzie wyszukiwarki np. dobrych typerow z calej polski i zalozmy poszczegolny typer by moc zamiescic swoja wizytowke na moim serwerze musialby uiscic oplate zalozmy roczna: 10zl. przelewem na moje konto. i teraz tak: jesli wpisalbym slowo kluczowe w google: krisnh to czy wyswietli mi sie ta strona jako jedna z pierwszych??? jesli nie to co trzeba zrobic by byla np. w czolowce ( w 1 trojce wyswietlanych stron) ???? dzieki nie wiem czy o wszystko spytalem bo troche pozno i mozg mi sie lansuje  By była pierwsza w google, potrzeba pozycjonowania. Długo trwałe ale i skuteczne oraz i przy niektórych słowach drogie. Co do umieszczania ofert to żeby było wsyzstko w pełni legalne musiałbyć mieć firme, i wystawiac za taką płatną usługę dodania fakturę. o co chodzi z tym pozycjonowaniem , prosze o wyjasnienie z tymi goglami oraz czy ilosc klikniec w strone odzwierciedla jej pozycje na ktorej sie wyswietla po wpisaniu np. krisnh??? a musze miec takie cos legalne ??? kto by mnie wyczail ??? jakby sie serwis rozrosl w sile wtedy byl zarejestrowal go jako firme:) mozna tak jak w wolenj amerykance bez rejestracji ??? Pozycjonowanie - http://pl.wikipedia.org/wiki/Pozycjonowanie_stronNie musisz mieć, chociaż osoba która będzie chciała się "dodać" do bazy może poprosić o fakturę albo coś, ale oczywiście mozna tak jak w wolnej amerykance 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2007
Posty: 110
member
|
|
member
Dołączył: Sep 2007
Posty: 110 |
Mar dzieki za wszystkie odp. widze ze jestes niezle obcykany  Jeszcze cos zapytam: Jesli chcialbym taki serwis stworzyc jak pisalem w przykladzie i byloby takich wizytowek kolo 500 to jaki hosting o jakiej pojemnosci wykupic zeby to smigalo jakos. ???
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,849
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2006
Posty: 1,849 |
a ile jest warta na wasze oko domena powiedzmy kupie.pl ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816 |
Mar dzieki za wszystkie odp. widze ze jestes niezle obcykany  Jeszcze cos zapytam: Jesli chcialbym taki serwis stworzyc jak pisalem w przykladzie i byloby takich wizytowek kolo 500 to jaki hosting o jakiej pojemnosci wykupic zeby to smigalo jakos. ??? NMZC. Co do hostingu wszystko zależy od tego jaki skrypt by to był i jaki ruch. Myślę że na poczotek jakieś konto 500mb i transfer na poziome 10-15 GB miesięcznie powinno wystarczyć. Oczywiście jak wyszukiwarka to i dobra szybkość łącza powinna być.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816 |
a ile jest warta na wasze oko domena powiedzmy kupie.pl ? Jak ktoś już tutaj napisal tyle ile ktoś by za nią dał. Jak dla mnie max 100zł. bez serwisu, chyba że coś tam stworzysz i rozreklamujesz.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2007
Posty: 110
member
|
|
member
Dołączył: Sep 2007
Posty: 110 |
a te ceny za wykupienie np. na domeny.pl to sa podane na rok czasu??? takie male kwoty kolo 10zl ??? czy to na miesiac ???
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816 |
a te ceny za wykupienie np. na domeny.pl to sa podane na rok czasu??? takie male kwoty kolo 10zl ??? czy to na miesiac ??? Za rok. Jednak cena za przedłużenie na kolejny rok jest już większa przy różnych promocjach.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2007
Posty: 110
member
|
|
member
Dołączył: Sep 2007
Posty: 110 |
Mar ok dzieki za wszelkie informacje. zbiore je do kupy i czas zaczac działac. pozdrawiam. ide spac. P.S. Ty masz jakies domenki ktore trzymasz czy moze jakis serwis???  a wklasnie jeszcze ktos wspominal o jakims "parkowaniu" domen i zarabianiu na klikaniu w nie. Jesli stworzylbym swoj serwis to moge go automatycznie tez "zaparkowac" czy jak to sie nazywa??? mozna laczyc jedno z drugim ???
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816 |
Mar ok dzieki za wszelkie informacje. zbiore je do kupy i czas zaczac działac. pozdrawiam. ide spac. P.S. Ty masz jakies domenki ktore trzymasz czy moze jakis serwis???  a wklasnie jeszcze ktos wspominal o jakims "parkowaniu" domen i zarabianiu na klikaniu w nie. Jesli stworzylbym swoj serwis to moge go automatycznie tez "zaparkowac" czy jak to sie nazywa??? mozna laczyc jedno z drugim ??? możesz zaparkować do czasu stworzenia strony. Aktualnie nie posiadam nic szczególnego, przechodzę do ofensywy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 3,303 |
Pinnacle, na przyszlosc nie zdradzaj swoich pomyslow  Adammm, moim zdaniem domena kupie.pl nawet bez serwisu jest warta co najmniej 2K. Jest prosta, krotka i wiadomo o co chodzi. Mar, masz jakies domeny na sprzedaz?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816 |
Jeśli masz jakieś pytania to najlepiej na pm.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2006
Posty: 1,816 |
Mar, masz jakies domeny na sprzedaz?  jak narazie nie. czekam na lepsze czasy ;-)
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244 |
A kto jest w stanie odpowiedzieć. Jaka była pierwsza strona internetowa/pierwsza zarejestrowana domena. Mogą pojawić się 2 odpowiedzi.
Sam nie znam rozwiązania, a google nie chce pomóc więc szukam tutaj.
Pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
chyba jakieś uniwerski w usa.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|