|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 938
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Jan 2005
Posty: 938 |
Mam do Was prosbe... dziewczyna ma do napisania referat na temat zmian emerytalnych w Polsce po 1989r i meczy mnie zebzm znalazl jej materialz na ten temat... macie moze cos na ten temat jakies uzyteczne strony poswiecone tej kwestii? z gory wielkie dzieki
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Mam do Was prosbe... dziewczyna ma do napisania referat na temat zmian emerytalnych w Polsce po 1989r i meczy mnie zebzm znalazl jej materialz na ten temat... macie moze cos na ten temat jakies uzyteczne strony poswiecone tej kwestii? z gory wielkie dzieki http://www.e-finanse.com/artykuly/76.pdf
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 9,312
a.k.a. "Juvcio Djokovic"
|
|
a.k.a. "Juvcio Djokovic"
Dołączył: May 2005
Posty: 9,312 |
Mam temat: "Przestrzeń jako miejsca pamięci" i muszę głównie odwołać się do przestrzeni... wiecie jak się za to zabrać, jak w wyobraźni widzicie ten temat? Najważniejsze dla mnie są podpunkty, którymi mam się kierować.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804 |
Czy ktoś mi podpowie co się stalo z witrynkami... go.to/funpic oraz fun.from.hell ??
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Funpic jest tam gdzie był: http://www.funpic.hu/en.index.phpFun from hell się zamknął. Adminowi się znudziło...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288 |
Mam temat: "Przestrzeń jako miejsca pamięci" i muszę głównie odwołać się do przestrzeni... wiecie jak się za to zabrać, jak w wyobraźni widzicie ten temat? Najważniejsze dla mnie są podpunkty, którymi mam się kierować. Jeżeli jest to temat wypracowania z polskiego, to pierwsze co mi przyszło do głowy po przeczytaniu to mogiła powstańców w ,, Nad Niemnem''. Jest przestrzeń, jest miejsce pamięci 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415 |
Taki problem, kupiłem sprzęt za 1k (tzn 1 przedmiot) od dużej firmy sprzedającej sprzęt komputerowy jednak kupiłem go poprzez Allegro w aukcji KupTeraz. Sprzęt przyszedł wczoraj jednak nie spełnia moich oczekiwań, jest całkowicie niefunkcjonalny, po prostu za tą cene spodziewałem się czegoś lepszego, no i w ten sposób jest mi to teraz niepotrzebne. Mam na to gwarancję na rok, sprzęt jest u mnie 1 dzień i co mam zrobić? Czy wg prawa konsumenta mogę zwrócić towar bez podania przyczyny do 10 dni? Czytałem że mozan tak zrobić jesli sie kupiło przez internet, jednak wyłączone są z tego aukcje internetowe, chociaż czytałem coś że w opcji KupTeraz to też można zwrócić. Jak to jest wie ktoś? (gburowata osoba z tego sklepu powiedziała tylko że zwrotów nie przyjmują i się wyłączyła). Więc jak jest moge to jakos zwrocic zgodnie z prawem konsumenta? Czy bede musiał wystawic ten sprzet na allegro jako nowy, tyle ze z ceną 50-100 zł niższa, żeby odzyskac wiekszosc kasy? dzieki za pomoc
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
dostałeś paragon? jakiś iny dowód zakupu?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415 |
Tak, dostałem paragon sklepowy + karte gwarancyjną z pieczątka i podpisem od nich. Więc jest to kupione w sklepie, tyle że za pośrednictwem Allegro w KupTeraz.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
to masz 10 dni na zwrot, bez podawania przyczyny. Zadzwoń do nich jeszcze raz i się zapytaj. Jeżeli znowu coś odburkną, to podam Ci podstawę prawną i napiszesz jakieś pisemko i im odeślesz.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 9,312
a.k.a. "Juvcio Djokovic"
|
|
a.k.a. "Juvcio Djokovic"
Dołączył: May 2005
Posty: 9,312 |
Mam temat: "Przestrzeń jako miejsca pamięci" i muszę głównie odwołać się do przestrzeni... wiecie jak się za to zabrać, jak w wyobraźni widzicie ten temat? Najważniejsze dla mnie są podpunkty, którymi mam się kierować. Jeżeli jest to temat wypracowania z polskiego, to pierwsze co mi przyszło do głowy po przeczytaniu to mogiła powstańców w ,, Nad Niemnem''. Jest przestrzeń, jest miejsce pamięci  niestety nie... musze odwolac sie do terazniejszosci i do miasta (a mialem do wyboru jeszcze przeszlosc lub przyszlosc oraz wies lub krajobraz... to nie jest zadanie z polskiego tylko na studia na jakies uwarunkowania spoleczne itd
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415 |
to masz 10 dni na zwrot, bez podawania przyczyny. Zadzwoń do nich jeszcze raz i się zapytaj. Jeżeli znowu coś odburkną, to podam Ci podstawę prawną i napiszesz jakieś pisemko i im odeślesz. Dzieki odgdog za odzew, szczerze powiedziawszy liczyłem na Ciebie. Czy mógłbyś mi podać tą podstawę prawną już teraz? Bo jeśli Ci chodzi o tą: Ustawa z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271 z późn. zm.). to czytałem, w artykule (jednak z 2002 roku więc mam nadzieje ze się zmienilo coś) "Na początek jednak należy zdać sobie sprawę, że ustawa ta nie dotyczy: inwestycji kapitałowych, ubezpieczeń, czynności bankowych, sprzedaży z licytacji, czyli aukcji internetowych, a także nieruchomości z wyjątkiem najmu." Ja to kupiłem ze sklepu ale za pośrednictwem Allegro KupTeraz, więc nie wiem jak to potraktować? Mam nadzieje, że mam wszelkie podstawy żeby się nie obawiać, że zostanę z towarem, którego nie chce.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
tak. to ta ustawa. konkretnie art. 2 ustęp 1. To co znalazłeś to odnosi się do "nie-firm" (np. osób fizycznych, które sprzedają coś sporadycznie). Jeżeli kupujesz od firmy, to nie ma znaczenia, czy za pośrednictwem allegro, czy nie. Czy za pośrednictwem "kup teraz" czy licytacji.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415 |
Rozumiem, więc teraz tylko takie pismo > wzór pisma [ gamma.infor.pl] < [tu pytanie czy można podać nr konta a nie przekaz pocztowy] jutro wysyłam poleconym , w tym samym czasie pakuje towar i wysyłam go pocztą polską do nich i oni mają 14 dni na zwrot kasy, tak?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
no faktycznie art 7, a nie 2. Zwalę to na późno porę  mają na to maksymalnie 14 dni.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300 |
może być numer konta. Wyślij list razem z towarem. Ja bym tak zrobił
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415 |
Dzięki,  dla Ciebie
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
rzut rozny
|
|
rzut rozny
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877 |
Orientuje sie ktoś któy internetowy buk akceptuje wpłaty na konto poprzez zwykły przekaz bankowy?
z góry Thanks
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
Orientuje sie ktoś któy internetowy buk akceptuje wpłaty na konto poprzez zwykły przekaz bankowy?
z góry Thanks Chodzi Ci o to, że wpłacasz "w okienku" na poczcie albo w banku ? Pamiętam, że w taki sposób można było kiedyś wpłacić do expekta, unibetu itp. Wydaje mi się, że każdy buk mający polskie konto posiada taką opcję. Po prostu przy wpłacie podajesz swój nr. referencyjny albo login utp.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209 |
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|