Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 17 1 2 3 4 5 16 17
Dołączył: Jan 2005
Posty: 938
K
old hand
old hand
K Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 938
Mam do Was prosbe... dziewczyna ma do napisania referat na temat zmian emerytalnych w Polsce po 1989r i meczy mnie zebzm znalazl jej materialz na ten temat... macie moze cos na ten temat jakies uzyteczne strony poswiecone tej kwestii? z gory wielkie dzieki

Bonus: Unibet
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Originally Posted by kondzik
Mam do Was prosbe... dziewczyna ma do napisania referat na temat zmian emerytalnych w Polsce po 1989r i meczy mnie zebzm znalazl jej materialz na ten temat... macie moze cos na ten temat jakies uzyteczne strony poswiecone tej kwestii? z gory wielkie dzieki

http://www.e-finanse.com/artykuly/76.pdf

Dołączył: May 2005
Posty: 9,312
a.k.a. "Juvcio Djokovic"
a.k.a. "Juvcio Djokovic"
Dołączył: May 2005
Posty: 9,312
Mam temat: "Przestrzeń jako miejsca pamięci" i muszę głównie odwołać się do przestrzeni... wiecie jak się za to zabrać, jak w wyobraźni widzicie ten temat? Najważniejsze dla mnie są podpunkty, którymi mam się kierować.

Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Apr 2004
Posty: 1,804
Czy ktoś mi podpowie co się stalo z witrynkami... go.to/funpic oraz fun.from.hell ??

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Funpic jest tam gdzie był: http://www.funpic.hu/en.index.php
Fun from hell się zamknął. Adminowi się znudziło...

Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
-
veteran
veteran
- Offline
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
Originally Posted by Juvcio Djokovic
Mam temat: "Przestrzeń jako miejsca pamięci" i muszę głównie odwołać się do przestrzeni... wiecie jak się za to zabrać, jak w wyobraźni widzicie ten temat? Najważniejsze dla mnie są podpunkty, którymi mam się kierować.

Jeżeli jest to temat wypracowania z polskiego, to pierwsze co mi przyszło do głowy po przeczytaniu to mogiła powstańców w ,, Nad Niemnem''. Jest przestrzeń, jest miejsce pamięci smile

Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Taki problem, kupiłem sprzęt za 1k (tzn 1 przedmiot) od dużej firmy sprzedającej sprzęt komputerowy jednak kupiłem go poprzez Allegro w aukcji KupTeraz. Sprzęt przyszedł wczoraj jednak nie spełnia moich oczekiwań, jest całkowicie niefunkcjonalny, po prostu za tą cene spodziewałem się czegoś lepszego, no i w ten sposób jest mi to teraz niepotrzebne. Mam na to gwarancję na rok, sprzęt jest u mnie 1 dzień i co mam zrobić? Czy wg prawa konsumenta mogę zwrócić towar bez podania przyczyny do 10 dni? Czytałem że mozan tak zrobić jesli sie kupiło przez internet, jednak wyłączone są z tego aukcje internetowe, chociaż czytałem coś że w opcji KupTeraz to też można zwrócić. Jak to jest wie ktoś? (gburowata osoba z tego sklepu powiedziała tylko że zwrotów nie przyjmują i się wyłączyła). Więc jak jest moge to jakos zwrocic zgodnie z prawem konsumenta? Czy bede musiał wystawic ten sprzet na allegro jako nowy, tyle ze z ceną 50-100 zł niższa, żeby odzyskac wiekszosc kasy? dzieki za pomoc

Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
dostałeś paragon? jakiś iny dowód zakupu?

Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Tak, dostałem paragon sklepowy + karte gwarancyjną z pieczątka i podpisem od nich. Więc jest to kupione w sklepie, tyle że za pośrednictwem Allegro w KupTeraz.

Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
to masz 10 dni na zwrot, bez podawania przyczyny. Zadzwoń do nich jeszcze raz i się zapytaj. Jeżeli znowu coś odburkną, to podam Ci podstawę prawną i napiszesz jakieś pisemko i im odeślesz.

Dołączył: May 2005
Posty: 9,312
a.k.a. "Juvcio Djokovic"
a.k.a. "Juvcio Djokovic"
Dołączył: May 2005
Posty: 9,312
Originally Posted by -Adrian-
Originally Posted by Juvcio Djokovic
Mam temat: "Przestrzeń jako miejsca pamięci" i muszę głównie odwołać się do przestrzeni... wiecie jak się za to zabrać, jak w wyobraźni widzicie ten temat? Najważniejsze dla mnie są podpunkty, którymi mam się kierować.

Jeżeli jest to temat wypracowania z polskiego, to pierwsze co mi przyszło do głowy po przeczytaniu to mogiła powstańców w ,, Nad Niemnem''. Jest przestrzeń, jest miejsce pamięci smile
niestety nie... musze odwolac sie do terazniejszosci i do miasta (a mialem do wyboru jeszcze przeszlosc lub przyszlosc oraz wies lub krajobraz... to nie jest zadanie z polskiego tylko na studia na jakies uwarunkowania spoleczne itd

Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Originally Posted by odgdog
to masz 10 dni na zwrot, bez podawania przyczyny. Zadzwoń do nich jeszcze raz i się zapytaj. Jeżeli znowu coś odburkną, to podam Ci podstawę prawną i napiszesz jakieś pisemko i im odeślesz.
Dzieki odgdog za odzew, szczerze powiedziawszy liczyłem na Ciebie. Czy mógłbyś mi podać tą podstawę prawną już teraz? Bo jeśli Ci chodzi o tą: Ustawa z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271 z późn. zm.).
to czytałem, w artykule (jednak z 2002 roku więc mam nadzieje ze się zmienilo coś)
"Na początek jednak należy zdać sobie sprawę, że ustawa ta nie dotyczy: inwestycji kapitałowych, ubezpieczeń, czynności bankowych, sprzedaży z licytacji, czyli aukcji internetowych, a także nieruchomości z wyjątkiem najmu."
Ja to kupiłem ze sklepu ale za pośrednictwem Allegro KupTeraz, więc nie wiem jak to potraktować? Mam nadzieje, że mam wszelkie podstawy żeby się nie obawiać, że zostanę z towarem, którego nie chce.

Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
tak. to ta ustawa. konkretnie art. 2 ustęp 1.
To co znalazłeś to odnosi się do "nie-firm" (np. osób fizycznych, które sprzedają coś sporadycznie). Jeżeli kupujesz od firmy, to nie ma znaczenia, czy za pośrednictwem allegro, czy nie. Czy za pośrednictwem "kup teraz" czy licytacji.

Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Rozumiem, więc teraz tylko takie pismo > wzór pisma [gamma.infor.pl] < [tu pytanie czy można podać nr konta a nie przekaz pocztowy] jutro wysyłam poleconym , w tym samym czasie pakuje towar i wysyłam go pocztą polską do nich i oni mają 14 dni na zwrot kasy, tak?

Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
no faktycznie art 7, a nie 2. Zwalę to na późno porę wink

mają na to maksymalnie 14 dni.

Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 4,300
może być numer konta. Wyślij list razem z towarem. Ja bym tak zrobił

Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Feb 2007
Posty: 2,415
Dzięki, piwo dla Ciebie

Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
T
rzut rozny
rzut rozny
T Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
Orientuje sie ktoś któy internetowy buk akceptuje wpłaty na konto poprzez zwykły przekaz bankowy?

z góry Thanks

Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Originally Posted by TOM182
Orientuje sie ktoś któy internetowy buk akceptuje wpłaty na konto poprzez zwykły przekaz bankowy?

z góry Thanks

Chodzi Ci o to, że wpłacasz "w okienku" na poczcie albo w banku ?

Pamiętam, że w taki sposób można było kiedyś wpłacić do expekta, unibetu itp. Wydaje mi się, że każdy buk mający polskie konto posiada taką opcję. Po prostu przy wpłacie podajesz swój nr. referencyjny albo login utp.

Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
S
veteran
veteran
S Offline
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
Betsson.com

Strona 3 z 17 1 2 3 4 5 16 17

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
3 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Sensei, betowiec), 2,872 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,535
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1