|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 23,488
ŁKS Łódź 
|
|
ŁKS Łódź 
Dołączył: Feb 2005
Posty: 23,488 |
W/W sprawa załatwiona z Inzaghim na PW. Myślę, że z mojej strony to wszystko o Mysonie, wszystko co miałem powiedzieć to powiedziałem, może źle się wyraziłem w pierwszym poście i spadły słowa krytyki. Pozdrawiam Was 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 17,851 |
Baqu,
PZPN zdecyduje o tym wszystkim po zakończeniu rozgrywek. Dlaczego? Ano dlatego, że już będzie wiedział, kto zajmie które miejsca i komu będzie trzeba "pomóc".
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947 |
Marcin Borski i Mariusz Podgórski odsunięci od sędziowania Podczas weekendowej kolejki rozgrywek I ligi rozjemcom zdarzyło się kilka rażących pomyłek, które miały wpływ na końcowe rezultaty. Na cenzurowanym znalazło się przede wszystkim trzech arbitrów - Jacek Walczyński, Mariusz Podgórski i Marcin Borski. Pierwszy z wymienionych rozstrzygał boiskowe spory w spotkaniu Ruchu Chorzów z Legią Warszawa. W 77. minucie gospodarze domagali się rzutu karnego po faulu Jakuba Rzeźniczaka na Piotrze Ćwielongu. - Rzut karny dla Ruchu był ewidentny - powiedział przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN Sławomir Stempniewski. - Powodem błędnej decyzji sędziego był błąd w ustawieniu. Do tego momentu arbiter bardzo dobrze prowadził zawody, ale tą jedną decyzją zniweczył dobre wrażenie. Znacznie gorsze wrażenie pozostawił po sobie Mariusz Podgórski z Wrocławia, który produkował się w spotkaniu Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok. Przyjezdni mieli pretensje do rozjemcy o dwie czerwone karki, jakie pokazał ich zawodnikom - Markowi Wasilukowi i Jackowi Markiewiczowi. Pierwszy został usunięty z boiska bezpośrednio po odepchnięciu Hernána Rengifo, drugi otrzymał drugą żółtą kartkę za faul na Rafale Murawskim. Wykładnia Kolegium Sędziów? - W obu przypadkach sędzia pomylił się - zapewnia Sławomir Stempniewski. - Wasiluk powinien był otrzymać żółtą kartkę, a nie czerwoną. Zawodnik "Jagi" zachował się nierozważnie, ale nie wykonał uderzenia z premedytacją. W przypadku Markiewicza faul oczywiście był, lecz nie kwalifikował się do nałożenia kary na zawodnika gości. Jagiellonia powinna zatem kończyć mecz w komplecie, a nie w dziewięciu. Najwięcej grzechów popełnił jednak w sobotę międzynarodowy arbiter - Marcin Borski, który gwizdał spotkanie Zagłębia Lubin z Cracovią. Błędy największego kalibru sędzia ze stolicy popełnił nie odgwizdując rzutu karnego dla gości po faulu Michała Stasiaka na Bartłomieju Dudzicu, nie karząc żółtą kartką Sretena Sretenovicia za faul na Dariuszu Pawlusińskim, identyczny brak reakcji na uderzenie w twarz Szymona Pawłowskiego przez Łukasza Tupalskiego oraz grzech zaniechania przy przepychance zawodników obu drużyn po "teatrze" Macieja Iwańskiego w starciu z Marcinem Cabajem. - Rzut karny dla Cracovii był ewidentny, obrońca Zagłębia odepchnął szarżującego napastnika "Pasów" - powiedział Sławomir Stempniewski. - Najwięcej błędów sędzia popełnił po zamieszaniu z Iwańskim i Cabajem. Piłkarzowi Zagłębia należała się żółta kartka, bo to właśnie on był zarzewiem konfliktu. Oszukał nie tylko sędziego, ale również zawodników obu drużyn, symulując uderzenie w twarz, gdy de facto został trafiony w klatkę piersiową. Cabaj powinien być upomniany żółtą kartką, a nie czerwoną. Krzysztof Radwański za popchnięcie Michała Stasiaka powinien był ujrzeć żółtą kartkę, tymczasem "upiekło mu się" i zakończył mecz "czysty". Tymczasem przepisy FIFA i UEFA stanowią, że w przypadku masowej konfrontacji muszą zostać nałożone kary. Praktykuje się, że są ukarani piłkarze obu zwaśnionych stron, tymczasem Marcin Borski nie upomniał żadnego piłkarza. Kolegium Sędziów podjęło decyzję, że Marcin Borski i Mariusz Podgórski nie będą do końca sezonu uwzględniani w obsadzie. źródło: Sport Profesjonalizm 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2001
Posty: 24,061 |
oczywiście sędzia nie wypaczył wyniku Jagi
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
Żal mi dupe sciska na przeproszeniemjak czytam takie rzeczy  Po co my sie interesujemy pilka nozna  no pytam po co  Jak banda nieudacznikow i oficjeli przy zielonym stoliku ustala jak ma wygladac mecz ... Mozemy sobie chodzic na mecze, dopingowac, wylewac poty i dawac z siebie wszystko a taki jeden z drugim sie z nas smieje i tylko kontroluje czy wszystko przebiega zgodnie z zalozeniem ... Czasami mam wrazenie ze to wszystko uroslo juz do granic takiego absurdu ze mamy doczynienia z ludzmi ktorzy niczym BÓG panuje nad bezradnoscia zwyklych ludzi ... Moim zdaniem zamiast na stadion powinnismy sie wszyscy zjednoczyc i pójść pod PZPN i zrobic to o czym dawno wszyscy mowimy... Wtedy mozemy wrocic na stadiony zeby znow cieszyc sie pilka ...  PZPN 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,742
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,742 |
Polscy sędziowie to amatorzy i nie ma co się dziwić takiej sytuacji. Popełniają sporo błędów ale nie można od amatorów wymagać by sędziowali na poziomie zachodnich sędziów, którzy od lat są w pełni profesjonalni.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 23,725
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 23,725 |
Śmiechem jest że w ogóle coś anulowali.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947 |
kfjatek nie przenosmy sie znow na ogolny  Szef Kolegium Sędziów stwierdzil ze ewidentne bledy i niech im tak bedzie juz  .
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Popełniają sporo błędów ale nie można od amatorów wymagać by sędziowali na poziomie zachodnich sędziów, którzy od lat są w pełni profesjonalni. Zwłaszcza ci z Ligi Mistrzów, którzy mają na co dzień swoje zawody, w których pracują 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911 |
http://sport.wp.pl/wid,9930253,kat,32266,title,Final-PP-bez-kibicow-Legii,wiadomosc.html  Kocham polską ligowo-pucharową rzeczywistość  Takie rzeczy - tylko w Polsce.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911 |
Sorry za post pod postem,ale myślę, że warto przeczytać: http://www.sport.pl/sport/1,65025,5186367.html?as=1&ias=2&startsz=x 
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133
wieczny student
|
|
wieczny student
Dołączył: Dec 2006
Posty: 6,133 |
To co dzisiaj wisiało na trybunach w Białymstoku nawet nie wiem jak opisać. Szczyt debilizmu ze strony kibiców, działaczy, PZPNu Gdzie był obserwator?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947 |
[ Linked Image] gdzie obserwator i kara dla Lecha?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
"ROGER NIGDY NIE BĘDZIESZ POLAKIEM" Za takie coś też powinna być kara, czy nie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,911 |
To co dzisiaj wisiało na trybunach w Białymstoku nawet nie wiem jak opisać. Szczyt debilizmu ze strony kibiców, działaczy, PZPNu Gdzie był obserwator? można prosić jakiegoś linka?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947 |
"ROGER NIGDY NIE BĘDZIESZ POLAKIEM" Za takie coś też powinna być kara, czy nie  skoro tam nie bylo, czemu tu ma byc?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2004
Posty: 27,489 |
"ROGER NIGDY NIE BĘDZIESZ POLAKIEM" Za takie coś też powinna być kara, czy nie  skoro tam nie bylo, czemu tu ma byc? Ja się tylko pytam  Według mnie każdy, nawet najmniejszy, przejaw rasizmu na stadionie powinien być bezwzględnie tępiony.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2005
Posty: 29,947 |
hm z tego co wiem to tam byla napisana prawda. mozna nawet sobie przejrzec temat na forum o "obywatlestwie" Rogera na forum. moglo sie obejsc bez "celtyka". Po meczu Roger zostal z kwiatami przeproszony przez dzialaczy jak sie nie myle. Jak Jaga dostanie kare to znaczy ze wciaz uklady i ukladziki jedni rowni inni rowniejsi 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|