Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 26 z 57 1 2 24 25 26 27 28 56 57
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Originally Posted by ELDORADO
Originally Posted by Conrad
Ciekawy artykuł [parkiet.com]

Pytanie tylko jeśli przyjdzie te totalne załamania (ponoć od tego czerwca aż do czerwca 2010 ma to się stać), to w jakiej walucie trzymać oszczędności? smile

jaką walutę ? prawo kopernika dobry pieniądz wypiera z rynku ten gorszy smile
Na odwrót, gorszy pieniądz wypiera lepszy smile

Bonus: Unibet
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Originally Posted by qbasmuggy
Originally Posted by ELDORADO
Originally Posted by Conrad
Ciekawy artykuł [parkiet.com]

Pytanie tylko jeśli przyjdzie te totalne załamania (ponoć od tego czerwca aż do czerwca 2010 ma to się stać), to w jakiej walucie trzymać oszczędności? smile

jaką walutę ? prawo kopernika dobry pieniądz wypiera z rynku ten gorszy smile
Na odwrót, gorszy pieniądz wypiera lepszy smile

racja moje niedopatrzenie smile

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Zanosi się na korekte
To co zwykle: patrzymy na futy zabezpieczając swoje akcje stop lossem .
W czasie łykendu wypadły kolejne trupy z szafy Hypo Real Estate i Commerzbank ,a zza oceanem lada moment bankructwo ogłosi Chrysler
Czy to więc koniec idiothossy ? tego nie wiem , ale mysle ,ze raczej nie
Wszystko jest teraz w głowach graczy , mozliwe jest ,że zignorują te infa i bedziemy jechać dalej up w kierunku szczytow ze stycznia , wtedy załamka nastąpi tak jak wczesniej pisałem w okolicach czerwca .

POZDRO
ELDO

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
No i mamy korekte
od futów w Stanach zalezy jej dalszy los
ingbsk dobrze na razie
Duda blisko mego stop lossa

ale zajadka dla mnie jest inna czy dokupować teraz kgh i lotos ?
chciwosc i strach zarazem grin

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Jak to fajnie mieć akcje która jest w trendzie rosnacym i nie straszna jej korekta ingbsk smile
dokupilem lotos
dudy jescze nie sprzedalem i dobrze smile

POZDRO
ELDO

Dołączył: Aug 2007
Posty: 4,809
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Aug 2007
Posty: 4,809
ELDO trzymasz jeszcze AMBRĘ?

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
sprzedalem w piatek
teraz w portfelu mam tylko 3 walory : ingbsk , dude lotos
te raczej dłuzej potrzymam
szukam teraz jakiejs spoleczki ktora moge szybko obrocic, podoba mi sie bbz

POZDRO
ELDO

Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
P
Live fast, die young
Live fast, die young
P Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
zainteresujcie sie pgf-em.

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
No i Ameryka uspokaja rozhistreryzowaną Europe , indeksy tam juz na plusach smile
Ja dzisiaj wachajac sie miedzy zakupem na korekcie lotosu a kgh , wybralem lotos
bo
kgh C/WK juz 1,01
Lotos C/K dopiero 0,33
dokupilem tez bzz za 0,84 tu szybko obróce i szybko zyskam cool

Nie chwalmy jednak dnia przed zachodem słońca zza oceanem bitwa trwa

POZDRO
ELDO

Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
bzz jest mi zupelnie nie znana spoleczka ???

co to takiego i niby dlaczego taka fajna , moze sie zainteresuje choc jak to zawsze bywa bede ostrozny dopoki sam sie nie przekonam wink

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Originally Posted by Inzaghi78
bzz jest mi zupelnie nie znana spoleczka ???

co to takiego i niby dlaczego taka fajna , moze sie zainteresuje choc jak to zawsze bywa bede ostrozny dopoki sam sie nie przekonam wink

choćby dlatego smile

[Linked Image]


Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Mozemy też pofantazjowac smile
[Linked Image]

Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
I
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
I Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Amerykanie bronią dolara



Kiedy Timothy Geithner podkreślał w trakcie spotkania G7 w Waszyngtonie, że nie można przerywać działań antykryzysowych, Barack Obama ogłosił nowy plan oszczędności w budżecie federalnym. Mniej więcej w tym samym czasie Pentagon przeprowadzał ćwiczenia na wypadek upadku dolara wywołanego przez Chińczyków masowo pozbywających się amerykańskich papierów dłużnych. Wszystkie te działania nie były przypadkiem skoordynowane. Amerykanie są świadomi ogromnego zagrożenia, które wisi nad ich walutą i rozpoczęli energiczne działania w jej obronie.

Kilka miesięcy temu pojawiły się pierwsze, nieśmiałe wypowiedzi o możliwym krachu na amerykańskim dolarze. Nikt nie potraktował ich poważnie. Choćby tylko dlatego, że ziszczenie się tego scenariusza oznaczałoby niewyobrażalne konsekwencje. Dolar jest najważniejszą walutą rozliczeniową i w wypadku gwałtownego spadku jego wartości światowy system wymiany handlowej zostanie sparaliżowany. W dolarach tworzone są rezerwy państw i banków centralnych, w dolarach rozliczany jest handel najważniejszymi surowcami, w tym ropą naftową. No i największymi inwestorami na giełdach świata są Amerykanie. Co się stanie, jeżeli nagle ich aktywa w znacznym stopniu wyparują? Krach na dolarze wydaje się więc apokaliptyczną wizją, przy której dotychczasowy kryzys to bułka z masłem.

Niemniej od pewnego czasu najbardziej czarny scenariusz jest już uwzględniany w poważnych analizach, co widać choćby w coraz bardziej spójnych obronnych działaniach rządu amerykańskiego.

W swoją pierwszą podróż zagraniczną w roli sekretarza stanu Hilary Clinton pojechała do Azji, w tym do Chin. Rozmawiała z chińskimi przywódcami nie o Tybecie, ale o dolarze. Próbowała uspokoić Chińczyków, zniechęcić ich do sprzedaży amerykańskich papierów dłużnych i zachęcić do kupowania kolejnych.

Geithner, przekonując Europejczyków i resztę świata do wdrażania jak największych planów stymulacyjnych, myśli nie tylko o pobudzeniu globalnego popytu, ale również o zwiększeniu ryzyka inflacyjnego w odniesieniu do innych walut niż dolar – przede wszystkim euro. Myśli, nie bez pewnej logiki, że jak już dolar ma się osłabić, to niech w tym trendzie nie będzie osamotniony. Jak na razie sugestiom Amerykanów poddali się Brytyjczycy i ostatnio Japończycy, reszta Europy jest bardziej wstrzemięźliwa.

W wypowiedziach Obamy coraz wyraźniej pojawiają się wątki dotyczące ograniczania wydatków budżetowych. Brzmią co prawda nieco fałszywie, bo w jeden dzień prezydent USA mówi o miliardach pomocy dla MFW, albo dla koncernu GM, a w drugi chwali się, że znalazł 100 mln oszczędności w budżecie federalnym, ale jednak wysyłany sygnał jest czytelny. Prowadzimy rozsądną politykę budżetową, nie wydajemy pieniędzy tam, gdzie to nie jest bezwzględnie konieczne, świadomi jesteśmy ryzyka inflacji – zdaje się mówić amerykański prezydent.

No i dodatkowo Pentagon podaje informację o tym, że przeprowadza ćwiczenia związane ze scenariuszem chińskiego ataku spekulacyjnego na dolara.
Z jednej strony wiemy więc, że apokaliptyczny scenariusz przestał być już wyłącznie fantasmagorią nawiedzonych ekonomistów, z drugiej świat dostaje informację, że Amerykanie podjęli działania mające zmniejszyć presję na ich walutę. Widzą zagrożenie i działają.

A czy im się uda? Oby. Inaczej grozi nam przejście na inną międzynarodową walutę rozliczeniową, a proces ten nie będzie ani łatwy, ani przyjemny. Tym bardziej, że naszego złotego może zabić nawet stosunkowo niewielki odłamek z wybuchającej finansowej supernowy.



Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Dzisiaj korekty ciąg dalszy się szykuje stop lossy obserwacja i zakup bbz smile

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
Eldo, wierzysz że jeszcze przyjdzie ostatnia (5-ta), największa fala spadków na giełdach światowych?

Jeśli tak to w jakiej walucie byś trzymał kasę? Bo nawet nie wchodząc w akcje ponosi się ryzyko walutowe (np. osoby trzymające Funty ponieśli olbrzymie straty).

Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
J
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
J Offline
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
teraz to chyba Euro jest najpewniejsza waluta, zwlaszcza ze strasza upadkiem dolara od pewnego czasu, a ostatnio co raz glosniej sie o tym mowi

Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
C
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
C Offline
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
No właśnie trzymam Euro gdyż tak czy siak lepszej waluty na świecie nie ma na długą metę, choć nie ukrywam że jeśli Australijski Dollar spadnie i osiągnie poprzednie minimum przeciwko Euro to przerzucę wszystko na AUD i poczekam aż świat wyjdzie na prostą i surowce zaczną drożeć.


Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Originally Posted by Conrad
Eldo, wierzysz że jeszcze przyjdzie ostatnia (5-ta), największa fala spadków na giełdach światowych?

Jeśli tak to w jakiej walucie byś trzymał kasę? Bo nawet nie wchodząc w akcje ponosi się ryzyko walutowe (np. osoby trzymające Funty ponieśli olbrzymie straty).

To nie kwestia wiary tylko analiz , wykresów opinii niektórych anali i własnego nosa tez troche
W jakiej walucie ? na pewno rzecz jasna nie w złotym .
Teraz mamy korekte zauwaz dolar rosnie i tak było zawsze w ciągu tego kryzysu , jesliby doszło do tąpnięcia (czerwiec chyba ) , to konkluzja jest oczywista "dolar" , a zakładając odwrotnie nie będzie tąpniecia lub będzie , ale potem wczesnojesienią gdzieć (ku temu się przychylam ) giełdy będą wzrastały to wychodzi na "euro" , jednak wtedy miałbyś stagflacje z mozliwym przejsciem w hiperinflacje , wiec żadna waluta nie byłaby dobra tylko ucieczka we wszelkie dobra trwałe : nieruchomości samochody obrazy sprzet agd , złoto , surowce , w akcje równiez itd.

POZDRO
ELDO

Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
P
Live fast, die young
Live fast, die young
P Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Roznie sie o tym mowi...dolar to wiadomo, ciagle glosno, dla mnie to juz dawno papier toaletowy, ale jankesi maja olbrzymi wplyw na rynki i ten dolar jakos trzymaja. O Euro to ja juz tez wiele slyszalem, niejaki Soros przewidywal, ze Euro nie wytrzyma obecnego kryzysu...gdyby nie to, ze to szuja z kasa i kontaktami, to bym tych slow w ogole nie bral pod uwage. Ale to szuja i kretacz z kasa i kontaktami.

Ciekawe czy zlotowka dojdzie do realnego poziomu wg Szewczaka ( laugh ), czyli 6,50 za dolara.

Dzis juz wszyscy mowia o tej 5-ej fali, o tych trupach z szaf itd., a jeszcze niedawno wszyscy mowili o niekonczacej sie wspanialej koniunkturze.

Nikt nie wspomni jednak o tym, ze od jakichs kilku tygodni wiekszosc istotnych wynikow na swiecie jest lepsze od prognozowanych.

Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Korekta nabiera rozpędu stop loss wywalił mi Dudę z zerowym zyskiem , jak tak dalej pojdzie wywale dzis cały portfel z ingbsk ( tu mam stopa ustalonego na 256 ) oraz Lotos (15,80 )

Strona 26 z 57 1 2 24 25 26 27 28 56 57

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
14 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, latajaca_holenderka, burbon, rafal08, betowiec, Lukasz111, alfa, $-man, ElNinho[mmdea], poozon, bukma, rymoholik, 11kera11, aker), 2,836 gości, oraz 8 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,706
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1