|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517 |
Ciekawy artykuł [ parkiet.com] Pytanie tylko jeśli przyjdzie te totalne załamania (ponoć od tego czerwca aż do czerwca 2010 ma to się stać), to w jakiej walucie trzymać oszczędności?  jaką walutę ? prawo kopernika dobry pieniądz wypiera z rynku ten gorszy  Na odwrót, gorszy pieniądz wypiera lepszy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Ciekawy artykuł [ parkiet.com] Pytanie tylko jeśli przyjdzie te totalne załamania (ponoć od tego czerwca aż do czerwca 2010 ma to się stać), to w jakiej walucie trzymać oszczędności?  jaką walutę ? prawo kopernika dobry pieniądz wypiera z rynku ten gorszy  Na odwrót, gorszy pieniądz wypiera lepszy  racja moje niedopatrzenie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Zanosi się na korekte To co zwykle: patrzymy na futy zabezpieczając swoje akcje stop lossem . W czasie łykendu wypadły kolejne trupy z szafy Hypo Real Estate i Commerzbank ,a zza oceanem lada moment bankructwo ogłosi Chrysler Czy to więc koniec idiothossy ? tego nie wiem , ale mysle ,ze raczej nie Wszystko jest teraz w głowach graczy , mozliwe jest ,że zignorują te infa i bedziemy jechać dalej up w kierunku szczytow ze stycznia , wtedy załamka nastąpi tak jak wczesniej pisałem w okolicach czerwca .
POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
No i mamy korekte od futów w Stanach zalezy jej dalszy los ingbsk dobrze na razie Duda blisko mego stop lossa ale zajadka dla mnie jest inna czy dokupować teraz kgh i lotos ? chciwosc i strach zarazem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Jak to fajnie mieć akcje która jest w trendzie rosnacym i nie straszna jej korekta ingbsk  dokupilem lotos dudy jescze nie sprzedalem i dobrze  POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 4,809
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2007
Posty: 4,809 |
ELDO trzymasz jeszcze AMBRĘ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
sprzedalem w piatek teraz w portfelu mam tylko 3 walory : ingbsk , dude lotos te raczej dłuzej potrzymam szukam teraz jakiejs spoleczki ktora moge szybko obrocic, podoba mi sie bbz
POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
zainteresujcie sie pgf-em.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
No i Ameryka uspokaja rozhistreryzowaną Europe , indeksy tam juz na plusach  Ja dzisiaj wachajac sie miedzy zakupem na korekcie lotosu a kgh , wybralem lotos bo kgh C/WK juz 1,01 Lotos C/K dopiero 0,33 dokupilem tez bzz za 0,84 tu szybko obróce i szybko zyskam  Nie chwalmy jednak dnia przed zachodem słońca zza oceanem bitwa trwa POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
bzz jest mi zupelnie nie znana spoleczka ??? co to takiego i niby dlaczego taka fajna , moze sie zainteresuje choc jak to zawsze bywa bede ostrozny dopoki sam sie nie przekonam 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
bzz jest mi zupelnie nie znana spoleczka ??? co to takiego i niby dlaczego taka fajna , moze sie zainteresuje choc jak to zawsze bywa bede ostrozny dopoki sam sie nie przekonam  choćby dlatego  [ Linked Image]
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Mozemy też pofantazjowac  [ Linked Image]
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2004
Posty: 11,876 |
Amerykanie bronią dolara
Kiedy Timothy Geithner podkreślał w trakcie spotkania G7 w Waszyngtonie, że nie można przerywać działań antykryzysowych, Barack Obama ogłosił nowy plan oszczędności w budżecie federalnym. Mniej więcej w tym samym czasie Pentagon przeprowadzał ćwiczenia na wypadek upadku dolara wywołanego przez Chińczyków masowo pozbywających się amerykańskich papierów dłużnych. Wszystkie te działania nie były przypadkiem skoordynowane. Amerykanie są świadomi ogromnego zagrożenia, które wisi nad ich walutą i rozpoczęli energiczne działania w jej obronie.
Kilka miesięcy temu pojawiły się pierwsze, nieśmiałe wypowiedzi o możliwym krachu na amerykańskim dolarze. Nikt nie potraktował ich poważnie. Choćby tylko dlatego, że ziszczenie się tego scenariusza oznaczałoby niewyobrażalne konsekwencje. Dolar jest najważniejszą walutą rozliczeniową i w wypadku gwałtownego spadku jego wartości światowy system wymiany handlowej zostanie sparaliżowany. W dolarach tworzone są rezerwy państw i banków centralnych, w dolarach rozliczany jest handel najważniejszymi surowcami, w tym ropą naftową. No i największymi inwestorami na giełdach świata są Amerykanie. Co się stanie, jeżeli nagle ich aktywa w znacznym stopniu wyparują? Krach na dolarze wydaje się więc apokaliptyczną wizją, przy której dotychczasowy kryzys to bułka z masłem.
Niemniej od pewnego czasu najbardziej czarny scenariusz jest już uwzględniany w poważnych analizach, co widać choćby w coraz bardziej spójnych obronnych działaniach rządu amerykańskiego.
W swoją pierwszą podróż zagraniczną w roli sekretarza stanu Hilary Clinton pojechała do Azji, w tym do Chin. Rozmawiała z chińskimi przywódcami nie o Tybecie, ale o dolarze. Próbowała uspokoić Chińczyków, zniechęcić ich do sprzedaży amerykańskich papierów dłużnych i zachęcić do kupowania kolejnych.
Geithner, przekonując Europejczyków i resztę świata do wdrażania jak największych planów stymulacyjnych, myśli nie tylko o pobudzeniu globalnego popytu, ale również o zwiększeniu ryzyka inflacyjnego w odniesieniu do innych walut niż dolar – przede wszystkim euro. Myśli, nie bez pewnej logiki, że jak już dolar ma się osłabić, to niech w tym trendzie nie będzie osamotniony. Jak na razie sugestiom Amerykanów poddali się Brytyjczycy i ostatnio Japończycy, reszta Europy jest bardziej wstrzemięźliwa.
W wypowiedziach Obamy coraz wyraźniej pojawiają się wątki dotyczące ograniczania wydatków budżetowych. Brzmią co prawda nieco fałszywie, bo w jeden dzień prezydent USA mówi o miliardach pomocy dla MFW, albo dla koncernu GM, a w drugi chwali się, że znalazł 100 mln oszczędności w budżecie federalnym, ale jednak wysyłany sygnał jest czytelny. Prowadzimy rozsądną politykę budżetową, nie wydajemy pieniędzy tam, gdzie to nie jest bezwzględnie konieczne, świadomi jesteśmy ryzyka inflacji – zdaje się mówić amerykański prezydent.
No i dodatkowo Pentagon podaje informację o tym, że przeprowadza ćwiczenia związane ze scenariuszem chińskiego ataku spekulacyjnego na dolara. Z jednej strony wiemy więc, że apokaliptyczny scenariusz przestał być już wyłącznie fantasmagorią nawiedzonych ekonomistów, z drugiej świat dostaje informację, że Amerykanie podjęli działania mające zmniejszyć presję na ich walutę. Widzą zagrożenie i działają.
A czy im się uda? Oby. Inaczej grozi nam przejście na inną międzynarodową walutę rozliczeniową, a proces ten nie będzie ani łatwy, ani przyjemny. Tym bardziej, że naszego złotego może zabić nawet stosunkowo niewielki odłamek z wybuchającej finansowej supernowy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Dzisiaj korekty ciąg dalszy się szykuje stop lossy obserwacja i zakup bbz 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Eldo, wierzysz że jeszcze przyjdzie ostatnia (5-ta), największa fala spadków na giełdach światowych?
Jeśli tak to w jakiej walucie byś trzymał kasę? Bo nawet nie wchodząc w akcje ponosi się ryzyko walutowe (np. osoby trzymające Funty ponieśli olbrzymie straty).
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 3,778 |
teraz to chyba Euro jest najpewniejsza waluta, zwlaszcza ze strasza upadkiem dolara od pewnego czasu, a ostatnio co raz glosniej sie o tym mowi
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
No właśnie trzymam Euro gdyż tak czy siak lepszej waluty na świecie nie ma na długą metę, choć nie ukrywam że jeśli Australijski Dollar spadnie i osiągnie poprzednie minimum przeciwko Euro to przerzucę wszystko na AUD i poczekam aż świat wyjdzie na prostą i surowce zaczną drożeć.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Eldo, wierzysz że jeszcze przyjdzie ostatnia (5-ta), największa fala spadków na giełdach światowych?
Jeśli tak to w jakiej walucie byś trzymał kasę? Bo nawet nie wchodząc w akcje ponosi się ryzyko walutowe (np. osoby trzymające Funty ponieśli olbrzymie straty). To nie kwestia wiary tylko analiz , wykresów opinii niektórych anali i własnego nosa tez troche W jakiej walucie ? na pewno rzecz jasna nie w złotym . Teraz mamy korekte zauwaz dolar rosnie i tak było zawsze w ciągu tego kryzysu , jesliby doszło do tąpnięcia (czerwiec chyba ) , to konkluzja jest oczywista " dolar" , a zakładając odwrotnie nie będzie tąpniecia lub będzie , ale potem wczesnojesienią gdzieć (ku temu się przychylam ) giełdy będą wzrastały to wychodzi na "euro" , jednak wtedy miałbyś stagflacje z mozliwym przejsciem w hiperinflacje , wiec żadna waluta nie byłaby dobra tylko ucieczka we wszelkie dobra trwałe : nieruchomości samochody obrazy sprzet agd , złoto , surowce , w akcje równiez itd. POZDRO ELDO
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919
Live fast, die young
|
|
Live fast, die young
Dołączył: Feb 2004
Posty: 14,919 |
Roznie sie o tym mowi...dolar to wiadomo, ciagle glosno, dla mnie to juz dawno papier toaletowy, ale jankesi maja olbrzymi wplyw na rynki i ten dolar jakos trzymaja. O Euro to ja juz tez wiele slyszalem, niejaki Soros przewidywal, ze Euro nie wytrzyma obecnego kryzysu...gdyby nie to, ze to szuja z kasa i kontaktami, to bym tych slow w ogole nie bral pod uwage. Ale to szuja i kretacz z kasa i kontaktami. Ciekawe czy zlotowka dojdzie do realnego poziomu wg Szewczaka (  ), czyli 6,50 za dolara. Dzis juz wszyscy mowia o tej 5-ej fali, o tych trupach z szaf itd., a jeszcze niedawno wszyscy mowili o niekonczacej sie wspanialej koniunkturze. Nikt nie wspomni jednak o tym, ze od jakichs kilku tygodni wiekszosc istotnych wynikow na swiecie jest lepsze od prognozowanych.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690
Joker
|
|
Joker
Dołączył: Jul 2002
Posty: 9,690 |
Korekta nabiera rozpędu stop loss wywalił mi Dudę z zerowym zyskiem , jak tak dalej pojdzie wywale dzis cały portfel z ingbsk ( tu mam stopa ustalonego na 256 ) oraz Lotos (15,80 )
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|