Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 3 z 3 1 2 3
#318968 05/04/2005 09:30
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
1:05 pm 19.05 Boston (Matt Clement) @ N.Y. Yankees (Carl Pavano)
4:05 pm 22.05 L.A. Dodgers (Derek Lowe) @ San Francisco (Jason Schmidt)
4:05 pm 22.05 Atlanta (John Smoltz) @ Florida (Josh Beckett)
7:05 pm 1.05 St. Louis (Chris Carpenter) @ Houston (Roy Oswalt)
7:15 pm 1.15 Toronto (Gustavo Chacin) @ Tampa Bay (Scott Kazmir)
9:40 pm 3.40 Chi. Cubs (Greg Maddux) @ Arizona (Russ Ortiz)
10:05 pm 4.05 Texas (Ryan Drese) @ L.A. Angels (Bartolo Colon)
10:05 pm 4.05 Minnesota (Johan Santana) @ Seattle (Gil Meche)

[color:"red"]gospodarze po prawej... [/color]

Bonus: Unibet
#318969 05/04/2005 09:57
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
F
Pooh-Bah
Pooh-Bah
F Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Dziś myślę nad

Minnesota Twins ml żeby wygrać 3j

mam jeszcze ochotę zagrać

Chicago Cubs ml żeby wygrać 1j

Texas Rangers vs Los Angeles Angels of Anaheim under 9,5 żeby wygrać 1j

New York Yankees -1 żeby wygrać 1j

Florida Marlins -1.5 (tu podoba mi się kurs 2.8)

ale oczywiście na razie się wstrzymam i poczytam Wasze opinie

#318970 05/04/2005 10:31
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Na pierwszy rzut oka:

Yankees (-1,5) - Boston moze sie zachowywac podobnie jak Pistons w NBA po zdobyciu mistrzostwa.. chociaż wierze że po wykurowaniu sie Curta Schillinga co ma nastąpić w połowie kwietnia morale drużyny wzrośnie i zaczną wygrywać.. W tej serii z Yankees nie wróżę im jednak powodzenia... @2,28

Twins (-1,5) - Santana... i wszystko jasne.. uważany za najlepszego pitchera MLB przez wielu stanie dzis przeciwko Mariners z którymi w 2004 roku grało mu się bardzo dobrze... @1,99

Cubs (-1,5) - Maddux vs Ortiz.. obaj doświadzeni, Maddux juz 39 lat.. bardziej ceniony w srodowisku.. poza tym ofensywa Cubs we wczorajszym meczu (16-6) zdecydowanie lepsza... @2,32

Pozdrawiam
Dominik <img src="/ubbthreads/images/graemlins/peace.gif" alt="" />

#318971 05/04/2005 11:00
Dołączył: Feb 2003
Posty: 5,009
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 5,009
Patrzac na statystyki i pitcher'ow to Los Angeles Angels of Anaheim wydaje sie "pewniakiem". Mozna wiedziec dlaczego zwyciestwa tej druzyny jak na razie nikt nie bierze pod uwage ?

#318972 05/04/2005 11:31
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
Quote
Patrzac na statystyki i pitcher'ow to Los Angeles Angels of Anaheim wydaje sie "pewniakiem". Mozna wiedziec dlaczego zwyciestwa tej druzyny jak na razie nikt nie bierze pod uwage ?

Tylko i wyłącznie z uwagi na pitchera San Francisco. Schmidt to aktualnie jeden z 4-5 najlepszych pitcherów w MLB. Bezwględnie świetny. Pytanie jest czy będzie w normalnej formie od razu w pierwszym meczu? No i SF jest ogromnie osłabione brakiem Barry Bondsa. Myślę że po takim kursie LA jest warte ryzyka...

#318973 05/04/2005 11:37
Dołączył: Feb 2003
Posty: 5,009
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 5,009
Quote
Quote
Patrzac na statystyki i pitcher'ow to Los Angeles Angels of Anaheim wydaje sie "pewniakiem". Mozna wiedziec dlaczego zwyciestwa tej druzyny jak na razie nikt nie bierze pod uwage ?

Tylko i wyłącznie z uwagi na pitchera San Francisco. Schmidt to aktualnie jeden z 4-5 najlepszych pitcherów w MLB. Bezwględnie świetny. Pytanie jest czy będzie w normalnej formie od razu w pierwszym meczu? No i SF jest ogromnie osłabione brakiem Barry Bondsa. Myślę że po takim kursie LA jest warte ryzyka...

Mnie bardziej chodzilo o mecz z Texas.

#318974 05/04/2005 11:46
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Heh...tak to jest jak LA jest reprezentowane dubeltowo:-)

Ja też nie moge sie przyzwyczaić.

Powyższe pokazuje,dlaczego lepiej jednak uzywać nazw Angels lub Dodgers.

Andy,dlaczego Anioły sa w tym sezonie w LA ?
BTW maja tam swój własny stadion czy beda grywac na "dodgersach"?

#318975 05/04/2005 11:57
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
Mea culpa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Oczywiście myślałem o Dodgersach...

Anaheim to właściwie przedmieście Los Angeles. Zmiana nazwy nastąpiła od początku tego roku. Poza tym nic się nie zmieniło, zespół dalej gra na tym samym stadionie w Anaheim.

#318976 05/04/2005 13:49
Dołączył: Oct 2002
Posty: 484
T
addict
addict
T Offline
Dołączył: Oct 2002
Posty: 484
Boston Red Sox u New York Yankees
Zakład na zwycięstwo - Typ: New York Yankees
1.59



Minnesota Twins u Seattle Mariners
Zakład na zwycięstwo - Typ: Minnesota Twins
1.61

to sa wedlug mnie dwa japwniejsze spotkania dzisiaj, ale ze mam mala wiedze w tym temacie to nie kierujcie sie zabardzo moja opinia heh <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#318977 05/04/2005 14:05
Dołączył: May 2002
Posty: 4,480
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2002
Posty: 4,480
Wczoraj 1-1, Metsi fatalnie przegrali <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> przy okazji dziękuje wszystkim za życzenia urodzinowe, które otrzymałem!

Na dziś:

Chicago Cubs @ 1.83

POZDRAWIAM

#318978 05/04/2005 15:05
Dołączył: Jul 2004
Posty: 670
L
addict
addict
L Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 670
L.A. Dodgers v San Francisco typ 2 kurs 1.6 Pinnacle

Bilans:
1-0

#318979 05/04/2005 15:10
Dołączył: Mar 2005
Posty: 187
M
mmv Offline
member
member
M Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 187
napisz krótko:

LAA-TEX 1

#318980 05/04/2005 15:23
Dołączył: Mar 2005
Posty: 283
L
enthusiast
enthusiast
L Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 283
mnie wczoraj zalatwilo padres,ale zapamietalem slowa Gooniek'a <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> , ze takie wariaty rzadko wchodza wiec dzis troszke spokojniej ...
tym razem to nie bedzie piąteczka ale "trojeczka"

Yankees , San Francisco i Minnesota <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

gram normalnie FT bo handi albo under/over jeszcze nie tykam, ja sie dopiero ucze ,ale widze ze jest tu kilku nie lada nauczycieli <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#318981 05/04/2005 15:25
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Dominik, troche sie z Toba zgodze aczkolwiek... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Santana koncowke zeszlego sezonu gral jak maszyna i nie powinien miec teoretycznie klopotow z Seattle. Ale moim zdaniem ofensywa Seattle jest lepsza / w lepszej formie i grajac u siebie moze narozrabiac. Dla lubiacych grac na przelamania to jest wrecz idealny kandydat bo Santana ma serie 13 zwyciestw. Odpuszczam zwlaszcza, ze wszyscy to graja.

Cubsi mam nadzieje, ze nie straca w jeden dzien sily ofensywnej jaka wczoraj pokazali. A Greg Maddux to bardzo solidny pitcher, wiec typ na Cubs jak najbardziej @ 1.793 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

BOS/NYY to cholera ich wie. Pavano debiutuje w Yankesach i na pewno bedzie sie chcial pokazac. A czy zrobi to zawodowo jak R. Johnson czy przestraszy sie mistrzow to sie okaze. Na razie rozwazam typ na Yankees.

Zagram tez LA Angels (-1.5) @ 2.20 i St. Louis Cardinals @ 2.11

Jednak najciekawszym dla mnie meczem bedzie Atlanta z Floryda. Mam nadzieje, ze Smoltz poradzi sobie jako starter. Byc moze zagram over w tym meczu bo mimo swietnych pitcherow to linia 7.5 wydaje mi sie troche za nisko.

#318982 05/04/2005 15:46
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Ghost... Też mi się widzi meczyk Braves z Marlins i zagrałbym na... Braves.. Tak jak piszesz czy Smoltz poradzi sobie jako starter?? Był uważany jako jeden z lepszych (pierwsza dziesiatka) relieverów czy closerow czy jak ich kto chce nazywac ;-) Atlanta jest UD w tym spotkaniu, w Pinnacle 2,11 co mi sie podoba...

Co do Madduxa to lata juz swoje ma, obserwowalem go w tamtym sezonie... ale na ofensywę Arizoony powinien spokojnie wystarczyc..

Widzę ze sporo osób stawia na Red Sox dzis, ja zdecydowanie nie, mimo ze duzo wiekszym sentymentem ich darzę niż Yankees, ale w bukmacherce nie ma sentymentów ;-) Ostro Yankees -1,5

Prawie cały ubiegły sezon baseballowy spędziłem w USA i dla tych co lubią ten sport to eldorado ;-) Tyle ile tam bylo transmisji to ja w zyciu nie widzialem, praktycznie kazdy mecz dnia mozna bylo zobaczyc na jakiejs stacji, zyc nie umierac ;-)

Andyprof - zerknąłem wczoraj do PP i zobaczyłem Twój temat i fajną analizę kilku meczów... Czemu nie wkleisz tego tutaj?? Uwierz mi w PP nie dotrze do prawdziwych fanów, a anlizy bardzo mi się podobały...

Pozdrawiam
Dominik

#318983 05/04/2005 16:02
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
Quote
Ghost... Też mi się widzi meczyk Braves z Marlins i zagrałbym na... Braves.. Tak jak piszesz czy Smoltz poradzi sobie jako starter?? Był uważany jako jeden z lepszych (pierwsza dziesiatka) relieverów czy closerow czy jak ich kto chce nazywac ;-) Atlanta jest UD w tym spotkaniu, w Pinnacle 2,11 co mi sie podoba...

Jestem tego samego zdania, już rano obstawiłem Atlantę. Smoltz był niesamowity jako closer, mam nadzieję że nie straci dużo jako starter. Zresztą zawsze staram się obstawiać Atlantę gdy wg bukmacherów są "dogami"...

Quote
Widzę ze sporo osób stawia na Red Sox dzis, ja zdecydowanie nie, mimo ze duzo wiekszym sentymentem ich darzę niż Yankees, ale w bukmacherce nie ma sentymentów ;-) Ostro Yankees -1,5

Akurat jestem przeciwnego zdania <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Ramirez, Damon, Millar bez żadnego hitu w pierwszym meczu? To się nie może powtórzyć. Liczę na "offensive ourburst" Soxów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Quote
Prawie cały ubiegły sezon baseballowy spędziłem w USA i dla tych co lubią ten sport to eldorado ;-) Tyle ile tam bylo transmisji to ja w zyciu nie widzialem, praktycznie kazdy mecz dnia mozna bylo zobaczyc na jakiejs stacji, zyc nie umierac ;-)

Uff, tego Ci naprawdę zazdroszczę. Coż, MLB TV jest jednak zupełnie przyzwoitym substytutem. Tylko te zarwane noce...

Quote
Andyprof - zerknąłem wczoraj do PP i zobaczyłem Twój temat i fajną analizę kilku meczów... Czemu nie wkleisz tego tutaj?? Uwierz mi w PP nie dotrze do prawdziwych fanów, a anlizy bardzo mi się podobały...

Dzięki za miłe słowa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Sądząc z kontaktów na priva, trochę ludzi jednak czyta i korzysta. A ja boję się zapeszyć przenosząc moje typy na niniejsze "forum fachowców". Tym niemniej zainteresowanych informuję, że mój wątek w dziale "Private Picks" ma tytuł "Andyprof - tylko baseball". Tam podaję codziennie typy oraz (w miarę możliwości) uzasadnienie.

Pozdrawiam Cię g00niek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#318984 05/04/2005 16:19
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
W ogole to tak mi sie przypomnialo. Dla tych co nigdy nie ogladali meczu baseballowego, na mlb.com sa dwa darmowe kanaly tv, ktore caly dzien nadaja archiwalne mecze albo jakies dokumenty lub skroty z poprzedniego dnia. Zimowymi wieczorami fajnie sie ogladalo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Np. teraz leci 5 mecz finalu z 2000 pomiedzy Yankees a Mets.
http://mlb.mlb.com/NASApp/mlb/mlb/video/ibn.jsp

@andyprof
Moze typy trzymaj w swoim temacie a analizy wklejaj tez tutaj? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Mysle, ze wiele osob nie zagladajacych do PP (jak ja np) byloby wdziecznych. Bez Ciebie to nie bedzie "forum fachowcow" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

#318985 05/04/2005 16:20
Dołączył: Dec 2004
Posty: 11,123
B
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Dec 2004
Posty: 11,123
witam

ja dopiero zaczynam z MLb wiazac wieksze nadzieje niz tylko gra dla zabawy. po wczorajszym dniu jestem pełen optimizmu dla tego sportu.Wczoraj weszło 3/3 więc dzisiaj też puscilem

Minnesota, Los Angels Chicago C i Yankeesów

#318986 05/04/2005 16:46
Dołączył: Mar 2004
Posty: 957
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 957
Po wczorajszym udanym wieczorze (oprócz NY Mets-ble, a raczej ich coacha) na dzisiaj
sigiel NY
oraz system Patent - LA Dodgers, Atlanta, Toronto

#318987 05/04/2005 16:47
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
2 lata temu Pavano przegrał z Soxami 8:25 !

Pewnie,ze lata mijaja,ale takie rzeczy niełatwo wymazuje sie z pamieci.

Zgadzam sie z Andym,że 2 razy pod rzad "bezjajowy" Boston sie nie powinien zdarzyć.

Gospodarze tez zapewne nie odpuszczą i over 9,5 wydaje sie dobrym typem.

Ponieważ to poczatek ligi i gram sobie za drobne,to dziś "dwójki" na Red Sox,Cubs,Twins i jednak Braves - tak planuje,a po pierwszym meczu zdecyduje ostatecznie.
Z wymienionych tylko stawka na Twins wzrasta,bo zaryzykuje,ze cos w Seattle ugrają.

#318988 05/04/2005 16:51
Dołączył: Mar 2004
Posty: 957
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 957
Quote
2 lata temu Pavano przegrał z Soxami 8:25 !

Pewnie,ze lata mijaja,ale takie rzeczy niełatwo wymazuje sie z pamieci.

Zgadzam sie z Andym,że 2 razy pod rzad "bezjajowy" Boston sie nie powinien zdarzyć.

Gospodarze tez zapewne nie odpuszczą i over 9,5 wydaje sie dobrym typem.

Ponieważ to poczatek ligi i gram sobie za drobne,to dziś "dwójki" na Red Sox,Cubs,Twins i jednak Braves - tak planuje,a po pierwszym meczu zdecyduje ostatecznie.
Z wymienionych tylko stawka na Twins wzrasta,bo zaryzykuje,ze cos w Seattle ugrają.

Każdy miotacz ma jakąś historię <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Możliwe, że Yankesi dzisiaj przegrają, ale w pierwszym meczy mieli taką motywację, za te 3:4 w ostatnich best of sevem. Dlatego jeszcze dzisiaj NY

#318989 05/04/2005 16:51
Dołączył: Mar 2004
Posty: 15,586
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 15,586
Na dzis jak do tej pory tlko Jankesów po kursie 1.72 (UNI) i czekam na rozwój wypadków na żywo na BaW - stawka middle, ale nie wykluczm kontry. O reszcie może później jeszcze się zastanawiam?
Pozdrawiam
KRAJAN

#318990 05/04/2005 16:52
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
F
Pooh-Bah
Pooh-Bah
F Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Ostatecznie gram

NY Yankees -1,5
oraz under 10.5 w tym meczyku

#318991 05/04/2005 17:00
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 29,182
Devil Rays - Blue Jays

Obaj rzucający maja zaledwie po 1 roku stazu w lidze.
Kazmir gral przeciw Toronto w ubiegłym sezonie(2 zmiany,"zainkasował" 6 hitów).
Niby wychodzi z tego over,ale czesto te niby-pewniaki nie wchodzą.
Co myslicie o tym meczu?

#318992 05/04/2005 17:12
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Quote
Devil Rays - Blue Jays

Obaj rzucający maja zaledwie po 1 roku stazu w lidze.
Kazmir gral przeciw Toronto w ubiegłym sezonie(2 zmiany,"zainkasował" 6 hitów).
Niby wychodzi z tego over,ale czesto te niby-pewniaki nie wchodzą.
Co myslicie o tym meczu?

[i]Tutaj obstawiłem łączny zakład hits+runs+errors w 5dimes, linia 29 to okazja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#318993 05/04/2005 17:27
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
F
Pooh-Bah
Pooh-Bah
F Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Ha,
na live w B&W over 9,5 w meczu Yankees już za 2.25 i jest surebecik

#318994 05/04/2005 17:29
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
F
Pooh-Bah
Pooh-Bah
F Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Udało mi się za 2.40 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#318995 05/04/2005 18:04
Dołączył: Jul 2004
Posty: 670
L
addict
addict
L Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 670
Texas v L.A. Angels typ 2 kurs 1.64 Pinnacle

Bilans:

1-0

#318996 05/04/2005 18:34
Dołączył: Feb 2005
Posty: 764
M
old hand
old hand
M Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 764
nie wiecie czy expekt bedzie wystawial kursy na mecze czy tylko na rywalizacje z poszczegolnymi zawodnikami ??

#318997 05/04/2005 18:41
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
C
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill
C Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
Quote
nie wiecie czy expekt bedzie wystawial kursy na mecze czy tylko na rywalizacje z poszczegolnymi zawodnikami ??

[i]Oni wystawiaja tylko na mecze, to co masz w nawiasie to pitcherzy, jak zmienią na innego i rozpocznie inna para to zwrot, chyba oczywiste, przynajmniej dla mnie, że jak pitcherem jest Santana lub Zito to kurs bedzie niski, a gdy pitcherem jest jakiś cienki bolek jak Kwaśniewski lub inny Lepper <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> to wiadome, że kurs bedzie około 3 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#318998 05/04/2005 19:05
Dołączył: Jul 2004
Posty: 670
L
addict
addict
L Offline
Dołączył: Jul 2004
Posty: 670
ATL Braves v FLO Marlins typ 2 kurs 1.86 Pinnacle

Bilans: 1-0

#318999 05/04/2005 19:07
Dołączył: Nov 2003
Posty: 399
J
enthusiast
enthusiast
J Offline
Dołączył: Nov 2003
Posty: 399
Witam wszystkich miłośników baseballa. W poprzednich seznach nie stawiałem na mecze MLB i przyznam że zadady tej gry są mi obce. Ale ostatnimi czasy moja ulubiona piłka nożna trochę za dużo mnie kosztowała więc postanowiłem sprubować szczęścia w innej dyscyplinie. Czytając wypowiedzi forumowiczów oraz przeglądając zamieszczane linki moja wiedza troszeczkę wzrosła. Mam tylko jedno pytanie do osób znających się na tej dyscyplinie. Na stronie http://sports.espn.go.com/mlb/scoreboard są wyniki live. Przy punktacji jest oznaczenie R H E. Co oznaczają H i E i jaki mają wpływ na końcowy wynik. Z góry dzieki za odpowiedź.

#319000 05/04/2005 19:11
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
R czyli Runs to po prostu punkty
H czyli Hits to ilosc wykonanych uderzen, wplyw na wynik taki, ze im wiecej uderzen tym latwiej o punkty <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
E czyli Errors to ilosc bledow w polu, czesto te bledy przynosza punkty druzynie przeciwnej

Dwa ostatnie to oczywiscie maja tylko posredni wplyw na wynik i sa umieszczane w celach statystycznych.

#319001 05/04/2005 19:17
Dołączył: Jul 2003
Posty: 467
addict
addict
Dołączył: Jul 2003
Posty: 467
Quote
Witam wszystkich miłośników baseballa. W poprzednich seznach nie stawiałem na mecze MLB i przyznam że zadady tej gry są mi obce. Ale ostatnimi czasy moja ulubiona piłka nożna trochę za dużo mnie kosztowała więc postanowiłem sprubować szczęścia w innej dyscyplinie. Czytając wypowiedzi forumowiczów oraz przeglądając zamieszczane linki moja wiedza troszeczkę wzrosła. Mam tylko jedno pytanie do osób znających się na tej dyscyplinie. Na stronie http://sports.espn.go.com/mlb/scoreboard są wyniki live. Przy punktacji jest oznaczenie R H E. Co oznaczają H i E i jaki mają wpływ na końcowy wynik. Z góry dzieki za odpowiedź.

R to runs, czyli zdobyte bazy po udanych odbiciach, E to Errors, czyli błędy (kardynalne) popełnione przez drużynę. Po błędzie zazwyczaj zdobywana jest co najmniej baza (nierzadko punkt).

Jednak jeśli próbujesz szczęścia w baseballu, to muszę cię zmartwic: baseball jest nieobliczalny więc przez conajmniej miesiąc-dwa radzę TYLKO obserwowac, żebyś szybko nie stwierdził, że jednak piłka nożna to było dla Ciebie eldorado <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#319002 05/04/2005 19:30
Dołączył: Nov 2003
Posty: 399
J
enthusiast
enthusiast
J Offline
Dołączył: Nov 2003
Posty: 399
Wielkie dzięki. Grzemp - każdy sport jest nieobliczalny i w tym cały urok:) Piłkę nożną cały czas bede grał, ale tam kieruję się nie tylko statystykami tylko znajomością zawodników, zespołów, lig itp. Wybrałem teraz baseball bo nie mam o nim zielonego pojęcia, a że z wykształecnia jestem matematykiem to będę się tutaj kierował tylko statystykami:) więc musiałem się dowiedzieć co poszczególne oznaczają. Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#319003 05/04/2005 19:50
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
F
Pooh-Bah
Pooh-Bah
F Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Tak jak wczesniej pisałem

florida marlins -1.5

#319004 05/04/2005 19:50
Dołączył: Dec 2001
Posty: 90
C
journeyman
journeyman
C Offline
Dołączył: Dec 2001
Posty: 90
Witam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />
Na dzis:
Florida Marlins - Atlanta Braves 1.76 2.11 2

Houston Astros - St Louis Cardinals 1.85 2.00 2

Seattle Mariners - Minnesota Twins 2.53 1.55 1

Expekt
Good luck

#319005 05/04/2005 19:54
Dołączył: Jan 2001
Posty: 2,125
L
Pooh-Bah
Pooh-Bah
L Offline
Dołączył: Jan 2001
Posty: 2,125
Panowie- czemu floryda a czemu Atlanta? jakie argumenty?

#319006 05/04/2005 20:03
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,371
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,371
Witam,

po pierwszym dniu rozgrywek nasunęło mi się kilka spostrzeżeń. Co prawdo jeden mecz o niczym nie świadczy, ale w odniesieniu do zeszłego sezonu wygląda to tak:

Cubsi raczej silni, i w tym sezonie będą niewątpliwie walczyć o PO (żałuję tylko "strary" Sammy'ego). Z kolei Arizona kontynuacja fatalnej passy z końcówki sezonu, bez R. Johnsona początkowo powinna być "chłopcem do bicia", ale za kilka tygodni myślę że będzie można na nich trochę zarobic - zobaczymy czy grajac ich, czy przeciw <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Był to dla mnie wczorajszy "pewniak", ale był tak "pewny" że w sumie go nie zagrałem (zresztą jeszcze kilka dni MLB w ogóle nie ruszam"

Kilka drużyn kontynuuje swoją niezbyt udaną serię z zeszłego sezonu. Na razie chyba można leciutko grać przeciwko TB, KC, ARI, PIT (lub overy w meczach tych drużyn)

Co do nowej drużyny ze stolicy - na razie obserwuję, a za kilka tygodni moze pójdzie jakiś progres na ich zwycięstwa...

No i jeszcze Colorado - chłopaki dalej zdobywają sporo punktów, pozwalając przeciwnikom na to samo. Dopóki linie u/o w ich meczach nie osiągną pułapu z ubiegłego sezonu ( czyli 13 i więcej) może warto zagrać kilka overków? No oczywiście biorąc pod uwagę klasę wyjściowych miotaczy.

Jankesów niezbyt lubię, ale będę na nich grał gdy na "ubitej ziemi" stanie Randy - facet stary ale jary.Jak dla mnie najlepszy pitcher ligi. Tytaj dopiero będzie miał pole do popisu i przy świetnej swojej grze nie będzie sie zastanawiał czy kolegom uda się coś odbić, czy nie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Undery w tych meczach prawdopodobne.

Ktoś się wczoraj pytał czy warto grać wygrane NYY, BOS a przegrane KC, ARI, PIT itp. Wg mnie warto, i to nie tylko na wygrane tych pierwszych, a przegrane drugich. Można i odwrotnie, ale na pewno innym systemem. Ja osobiście w zeszłym sezonie zarobiłem nieco na przegranych Jankesów, ale fakt, czasami kosztowało to trochę nerwów. Podstawowa sprawa - DOBRZE DOBRAĆ STAWKI !!!
Jka dla mnie również Arizona w końcówce była żyłą złota, cóż z tego przyszła seria 9 underów z rzędu SF( ale to opowieść na inną okazję:)) i suma sumarum MLB na lekkim minusie:(

Pozdrawiam

Aha, dzisiaj nadal nie gram, ale jakbym miał się zabawić w typowanie to under CHC-ARI, over TB-TOR i zwycięstwo tych drugich, może under na Florydzie i zycięstwo LA (potencjał podobny a kurs znacznie lepszy niż na (znienawidzinych) Gigantów:))

#319007 05/04/2005 20:12
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
Quote
R to runs, czyli zdobyte bazy po udanych odbiciach, E to Errors, czyli błędy (kardynalne) popełnione przez drużynę. Po błędzie zazwyczaj zdobywana jest co najmniej baza (nierzadko punkt).

Nie tyle zdobyte bazy, co bazy domowe <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> A po błędach faktycznie zwykle przeciwnik zdobywa bazę - ale niekoniecznie. Błąd może również nastąpić np. gdy obrońca nie złapie łatwej piłki - i zamiast wyautowania pałkarz drużyny przeciwnej może dalej próbować odbijać. To się nazywa "error for extending at-bat". Ot, taki drobny niuans coby Wam pokazać jak skomplikowany może być baseball <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#319008 05/04/2005 20:19
Dołączył: Jul 2003
Posty: 467
addict
addict
Dołączył: Jul 2003
Posty: 467
Fakt! Chodziło mi nie o Runs, ile o Hits. Myślałem jedno a napisałem drugie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Jeśli chodzi o błędy to faktycznie... sytuacji jest co niemiara, ale dla "newbie" wystarczy... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#319009 05/04/2005 20:28
Dołączył: Mar 2004
Posty: 957
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 957
NYY <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#319010 05/04/2005 20:58
Dołączył: Mar 2004
Posty: 15,586
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 15,586
Quote
Na dzis jak do tej pory tlko Jankesów po kursie 1.72 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> (UNI) i czekam na rozwój wypadków na żywo na BaW - stawka middle, ale nie wykluczm kontry. O reszcie może później jeszcze się zastanawiam?
Pozdrawiam
KRAJAN
No i udało sie (szkoda drobnej kontry po kursie /4.00/ - ale była tylko przeprowadzona na zwrot kosztow) resztę sobie dzisiaj daruję - w końcu nie codziennie człowiekowi przybywa latek. pozostaje tylko NBA - ale to inna bajka.
Pozdrawiam
KRAJAN

#319011 05/04/2005 21:00
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
F
Pooh-Bah
Pooh-Bah
F Offline
Dołączył: Aug 2004
Posty: 2,165
Jednak nie gram Minnesoty
przeczytałem że Santana jest niesamowity ale dopiero w kolejnej części sezonu natomiast w kwietniu Era 4.84 i maju Era 5.49

tak więc Seattle +1.5

Pzdr

#319012 06/04/2005 04:58
Dołączył: Mar 2005
Posty: 187
M
mmv Offline
member
member
M Offline
Dołączył: Mar 2005
Posty: 187
Quote
napisz krótko:

LAA-TEX 1 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" />

uffff... ale niechętnie wlazlo...

#319013 06/04/2005 09:17
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,431
Dziś widzielismy jak przewrotny może być baseball.. Zakończyłem z w ynikiem 1/4 tylko Twins (-1.5), Yankees i Cubs z handicapem nie weszli... Braves wysoka porażka z Marlins... Smoltz jako starter okazał się byc koszmarny... Ale cóż tak jak większośc pewnie gram na razie za drobne... trzeba popatrzeć co się będzie działo.

A dla tych co się rozentuzjazmowali po pierwszym dniu... zobaczcie że baseball to bardzo trudny kawałek chleba dla typera..

Pozdrawiam
Dominik

#319014 06/04/2005 09:49
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,194
Oglądałem wczoraj Smoltza, był bezradny. Jednak 4-letnia przerwa w roli startera była znacznie trudniejsza niż ktokolwiek sobie wyobrażał. Ale jego mechanika i szybkość rzutów były bardzo dobre (93-95 m/h) - więc myślę że to tylko kwestia psychiki.

#319015 06/04/2005 11:40
Dołączył: Mar 2004
Posty: 957
A
old hand
old hand
A Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 957
Po dwóch dniach nie jest źle <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

4.04. singiel philadelphia +69j.
system Yankee(WSox,Colo,NYM,Detroit) +31,8j.

5.04.
singiel NY +72j.
system Patent(LAD,Toronto, Atlanta) (-) 71j.

razem + 101,8j.

Strona 3 z 3 1 2 3

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
3 zarejestrowanych użytkowników (forty, rafal08, poozon), 2,770 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,828
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1