|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 348
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jun 2004
Posty: 348 |
Wiem, że zmieniają ale jak to się stało, że wprowadzili? To proste. Politykom za tworzenie prawa sprzecznego z normami UE nic nie grozi, więc tworzą. I u nas też tak będzie: załatwią nas, załatwią bukmacherów - owszem, po jakimś czasie Unia zacznie groźnie pomrukiwać, ale zanim poważnie zagrozi karami (nie politykom, ale Polsce) - wtedy się zacznie przeciąganie, gra na zwłokę... W końcu kiedyś tuski upadną, ale zanim to się stanie, nie będzie już śladu po tym wszystkim, czym cieszyliśmy się przez lata...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702 |
Kur.wa - cale zycie to jeden wielki hazard. Ale w tym pojebanym kraju koscielnego zamordyzmu to przeciez Bog ustala warunki gry pod nazwa "zycie", a nie los.  Wybaczcie ten OT, ale nie mam juz sily sluchac tych wszystkich bredni i tej hipokryzji.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702 |
Ooo, nastepny hipokryta, tym razem z PIS-u: "zakazac hazardu ... a najlepiej wprowadzic monopol panstwa dla branzy hazardowej". 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
podpisuję się pod pytaniem 'mihala' - ja też jestem ciekawy, dlaczego w innych krajach udało się wprowadzić taki model a u nas miałaby KE to odrzucić ? bodajże amk ostatnio powiedział:Jacy wyborcy tacy politycy  wałkowano to już tu nie raz więc wystarczy trochę inwencji ale przypomnę : na model włoski same buki sie zgodziły bo miał być przejściowy i jest bo już otwieraja e-rynek a co do Francji to po prostu chcieli monopol,dostali po łapach od KE i też będzie legal z podatkiem 2% od pokera i 7.5% od bukmacherki (taki mają projekt) Dania też dostała po łapch Niemcy też otwieraja e-rynek od 2011 i gdzie te kraje co jest nielegal?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 519
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2005
Posty: 519 |
Agassi "A co do Francji to po prostu chcieli monopol,dostali po łapach od KE i też będzie legal z podatkiem 2% od pokera i 7.5% od bukmacherki (taki mają projekt)" Firma bukmacherska zarejestrowana na Malcie będzie płacić podatki na Malcie a do tego jeszcze będzie płacić 7,5% we Francji? Dobrze rozumiem?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2009
Posty: 227
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Apr 2009
Posty: 227 |
jak to gdzie a rosja, bialorus, krld, arabia saudyjska, irak, chiny dalej wymieniac 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
bez przesady  raczej chodzi tylko i wyłącznie o podatek od graczy z Francji plus co kilka lat kasa za licencję
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
jak to gdzie a rosja, bialorus, krld, arabia saudyjska, irak, chiny dalej wymieniac  nie pytam o kraje Nafty lecz Unii Europejskiej 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 519
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2005
Posty: 519 |
Czyli w Polsce analogicznie będzie chodziło tylko o graczy z Polski? Czyli firma zapaci podatek na Malcie plus od graczy z Polski 50% w Polsce? Dobrze rozumiem?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Ja też tak to rozumiem 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 519
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2005
Posty: 519 |
Przez te emotki nie wiem czy żartujesz czy piszesz poważnie. Jeżeli to drugie to wychodzi, że nie jesteś pewien swoich wniosków, bardziej gdybasz niż stwierdzasz.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394 Likes: 2 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,545 Likes: 11
Zbanowany
|
|
Zbanowany
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,545 Likes: 11 |
Wow pis maj nowy projekt.
nakaz gry w LOTTO (Lotto,Mini Lotto,Multi Multi,Twój Szczęśliwy Numerek) minimum 1 w miesiacu przez kazdego mieszkanca Polski powyzej 18 lat a powyzej 40 minimum 1 w tygodniu .Kupony trzeba trzymac minimum 4 lata od daty wyslania bo powstana specjalne służby majace sprawdzac mieszkancow naszego kraju
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 16
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Dec 2006
Posty: 16 |
Czescc,orientuje sie ktos czy wlosi moga korzystac z pelnej wersji betfair.com czy sa skazani tylko na betfair.it bardzo okrojana a na glowna nie moga sie nawet zalogowac?Bo jesli tak jest i u nas by wprowadzili model wloski to z tradingiem moze byc ciezko. Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,394 Likes: 2 |
Wiceminister Finansów, Podsekretarz Stanu, Szef Służby Celnej Jacek Kapica, który jest wielkim orędownikiem likwidacji hazardu ma powiązania z Funduszem Polish Investment, którego właścicielem jest Amerykański prof. Josef Blass. Pośrednikiem jest Grzegorzem Bielowicki główny polski udziałowiec i pełnomocnik Funduszu Venture Capital "Tar Heel Capital", którego 80% kapitału właśnie pochodzi od Josefa Blassa i jest on lokowany w polskich spółkach HiTech oraz w lobbing. Josef Blass to wieloletni pośrednik pomiędzy Totalizatorem Sportowym, a Teksańskim GTech-em (brał już za to prowizje w wysokości 20 mln dolarów), działający na rzecz umożliwienia Totalizatorowi Sportowemu wypracowanie dominującej pozycji na rynku w sprawach automatów do gry i lobbujący za przeforsowaniem w "nowej ustawie hazardowej" prawa do leasingowania przez Totalizator maszyn do gry (jednorękich bandytów) http://niepoprawni.pl/blog/164/jacus-i-grzesio-contra-miro-i-zbycho-walka-o-hazard
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 3,046
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2007
Posty: 3,046 |
Rozumiem, że chcą zrobić e-bukmacherstwo podobne do modelu włoskiego czy francuskiego czyli firma musi być zerejestrowana i płacić podatki na miejscu. Czytam w wątku, że niemal na pewno projekt polegnie w starciu z KE. Pytanie do siedzących mocno w temacie- jak to się stało, że we Włoszech czy Francji jest teraz jak jest? We Włoszech i Francji przysłano dwóch najskuteczniejszych lobbystów z wielkich państwowych przedsiębiorstw (Paolo z Cosa Nostry i Amira z Unio Corso) że spadają im obroty z hazardu na rodzimym rynku i rząd musiał klepnąć zakaz wbrew KE. Consigliere Paolo odpalił laptopa i dokładnie policzył ile rząd i jego zakład zyska na tym modelu i KE nie miała nic do gadania. No niestety u nas consigliere Kaplica nie potrafi liczyć bo wiedziałby np. że wpłacanie comiesięcznej składki na ZUS to jest twardy hazard gorszy niż automaty.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Jul 2006
Posty: 236 |
Czy wiadomo już czy zapisy w ustawie dot. hazardu online będą najpierw wysłane do notyfikacji czy też nasi wybrańcy postanowili najpierw przegłosować, a później notyfikować?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
Uciekaj, uciekaj, bo cię wiatr zatrzyma Uciekaj, uciekaj, bo cię mgła zatrzyma Już nocka na niebie, jak ja znajdę ciebie Hej, jak ja znajdę ciebie http://www.e-play.pl/index.php?action=page&view=26&id=20125&page=1zaczęło się, na razie AoNW, a ile czasu zostało....
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
zapomniałem dopisać że, w roli proroków wystapili Skaldowie ze 40 lat temu
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
|
|
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740 |
A tutaj ciekawy wątek od wyborcy PO,
http://ania-i-michal.blog.onet.pl/Conflabunt-Gladios-Suos-In-Vom,2,ID394735548,n
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|