|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 10,040
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2008
Posty: 10,040 |
co do audi ciezko bedzie kupic mniej niz 10-latka, za takie pieniadze moim zdaniem lepiej kupic audi 10-11 letnie niz 8-9 letniego forda, francuza, opla czy ta almere  podpisuje sie pod tym co napisal Klajd Frog jak cos sie w reni z elektronika popsuje to juz na niezły wydatek trzeba sie szykować a jak powiedzenie mówi "opel i ford gówno word":D te marki bym ominął audi jak najbardziej tylko trzeba szukac tego konkretnego egzemplarza powodzenia zycze
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033 |
Znajomy ma na sprzedaz A6 2.5 TDI S-line w kombi. Koncowka 99r, na ful wypasie w tiptroniku, wymieniona zostala juz skrzynia, konwenter na gwarancji, nie jezdzila w PL!!, z Niemiec sprowadzona do UK gdzie do teraz przebywa. Do wymiany pozostaje turbina. http://oferty.onet.eu/pl/category/m...583063.html?impression=normal_impression
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 10,162
too much love will kill you 
|
|
too much love will kill you 
Dołączył: Oct 2005
Posty: 10,162 |
wwwujek jezdze od jakiegos czasu taka avensiska jak na fotce tylko nie kombi i benzyna 2.0 i moge polecic z czystym sercem, bardzo fajne autko, bede sprzedawał w połowie roku jakbys chciał szczegoły podaj fon albo tu priv. ja poluje na insignie, zakochałem sie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2009
Posty: 1,478
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Sep 2009
Posty: 1,478 |
sciagne temat od wwwujka tylko cene zmiejsze  najdalej za 2 miesiace mam zamiar kupic auto w cenie max 20k zl, wymagania jakie stawiam to: - 5 drzwiowy, - sedan lub kombi, - raczej gaz, choc ogladam tez czasem diesle - ekonomiczny, silnik max 2.0 - samochod nie wiecej niz 8-9 lat mam kilka upatrzonych marek, jednak nie chce nic sugerowac pozniej, podam marki ktorymi sie interesuje, narazie sprawdze co Wy oferujecie  Moze warto by było przeanalizowac szwedzkie marki ? Jezeli juz szukać czegoś dobrego, w dobrej cenie to polecałbym coś z marki saaba lub volvo. Np Saab 9-5 bardzo dobry samochód, a jezeli zalezy Ci na komforcie jazdy, to bylby to najlepszy wybór, silniki są mocne i cholernie wytrzymałe ( 300k przebiegu dla Saaba okresla jako mało ) , ekonomiczne - zwlaszcza w dieslu, a przede wszystkim są bardzo mało awaryjne , o częsci trochę w Polsce cięzko, ale awarie zdarzają sie bardzo rzadko. Kwestia bezpieczeństwa raczej bezprecedensowa, najbezpieczniejsza marka kilkakrotnie juz. Sam wyglad wg mnie - zajebisty. Troche tylko irytuje ten chromowany przód, ale srodek w kazdej wersji, nawet tej najuboższej jest wypas. Pomysl troche, porozglądaj sie, moze cos znajdziesz. pozdro
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2002
Posty: 1,335 |
Kupując w salonie - masz gwarancję - w przypadku ceeda bliźniaka i30 - nawet 7 -letnią. Przeglądy nie są też drogie. Koszty eksploatacji diesla - do wyboru 1,6 crdi lub 2,0 crdi akceptowalne. Mając do wyboru fajnego 2-3 letniego passata lub audi - wybór jest trudny, przy założeniu, że passat ma przebieg rzeczywisty i nie miał potężnego "dzwona". Klasa wyższa średnia - to nie kompakt... i nie ma co tu dyskutować. Niemniej, jak cokolwiek zepsujesz - zwłaszcza pompowtryskiwacze lub pompę - to czeka Cię solidny wydatek - o co przy polskiej jakości paliw naprawdę nietrudno. Spadek wartości niestety obowiązuje wszystkie auta. Jeśli szukasz dobrego auta - ale musi być używane - to raczej starsze niż 2-3 letnie - wtedy i cena jest przyzwoitsza i nawet jak auto miało przygody - to nie były one drastyczne. Alternatywnie można poszukać aut z windykacji lub poleasingowych - wbrew pozorom można trafić perełkę.
Aha, diesli wolnossących praktycznie już nie ma młodszych jak 10-letnie - a nowsze diesle - tdi czy common rail - to raczej nie wytrzymają aż tyle kilometrów. Diesle w niemczech kupuje się by nimi jeżdzić - dawno temu kupiłem audi 2-letnie - które miało ponad 200 tys. przebiegu - właściciel dojeżdzał do pracy 200 km w jedną stronę - co zajmowało mu ok. 1 godz.. Tam wszędzie są autostrady - i czasowo odległości nie są takie wielkie - jak w polsce. Dobry zakup używanego auta z Niemiec - to kupno benzyniaka - cena niższa - przebiegi z całą pewnością dużo niższe. Jak się przeliczy różnice cen na paliwo - to można dojść do zaskakujących wniosków...
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743 |
A ja też szukam auta do 20k, co sądzicie o 10-12 letnim Audi A6 C5, 1,9TDI, manualna skrzynia biegów, czarny grafit lub ciemny niebieski?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 6,743 |
Diesel ma się rozumieć 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266 |
@lavolpe - szwedzkie marki jak najbardziej, bardzo choruje na Volvo V40, 2000-2002 lub Volvo V70. co do Saaba, wiadomo klasa sama w sobie, jednak wole Volvo 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Co wy sie tak wszyscy upieracie na te Audi?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 11,244
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 11,244 |
Kolega chce sprzedac Avensis
TERRA PLUS 2001 sedan benzyna 1,6 160000km cena 19-20tys
Auto godne polecenia. Jak ktos zainteresowany i chce poznac szczegoly to moge podac namiary na PRV
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033 |
Co wy sie tak wszyscy upieracie na te Audi? Przesiadz sie z Forda, Fiata itd. do Audi to sam sie przekonasz. Ostatnio jezdzilem Focusem z 2008 tydzien czasu z wypozyczalni, wrocilem do domu, wsiadlem w moja A4, autko 5 lat starsze a wygoda, komfort i ogolnie wszystko o niebo lepsze:)
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033 |
Autko bedzie po wymianie turbo, w PL zjawi sie ok 10 maja, cena 4500tys pounds ok 19tys zl.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Co wy sie tak wszyscy upieracie na te Audi? Przesiadz sie z Forda, Fiata itd. do Audi to sam sie przekonasz. Ostatnio jezdzilem Focusem z 2008 tydzien czasu z wypozyczalni, wrocilem do domu, wsiadlem w moja A4, autko 5 lat starsze a wygoda, komfort i ogolnie wszystko o niebo lepsze:) Domyslam sie, w koncu Audi to wyzsza polka niz wspomniany Fiat. Ale moim zdaniem lepiej zaczac od mniejszego, nowszego auta z nizszym przebiegiem niz rzucac sie od razu na Audi  Na Audi przyjdzie czas 
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2003
Posty: 26,096 |
a ja jezdzilem ostatnio tydzien czasu Focusem z wypozyczlni, 2009 rocznik sierpien, i swietnie sie w nim czulem, przejchalem nim z 3000 km i naprawde bardzo fajnie sie podrozowalo
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266 |
jakies uwagi wskazowki co do Forda Mondeo kombi z 2002 roku? z gazem oczywiscie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2001
Posty: 4,382 |
Panowie, wstępnie wybrałem.. Audi A4 czy Passat?
Pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 4,168
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 4,168 |
Siema wuju. Wstępnie wybrałeś ale się jeszcze zastanów  . Audi lepiej wykończone i lepsza jakość materiałów lecz przepłacasz za znaczek... taka jest prawda. Passat - ta sama technologia co audi ale duże ryzyko samochodów firmowych. Ja bym wybrał osobiście Skode Octavie z rocznika 2008-09. Ta sama technologia co audi i vw, tańsza w utrzymaniu (dla przykładu zawieszenie... płyta podłogowa golf 5, a passat i audi ma bardzo słabe zawieszenie na polskie drogi i drogie w utrzymaniu to taka moja uwaga... wiem co mówię bo brat jeździe Passatem  ). W tej cenie kupujesz praktycznie Skode w pełnej opcji. Poniżej wklejam 2 przykładowe linki do aukcji. Jeden z nich to kombi, a drugi dla porównania to hatchback - zwróć uwagę, że w hatchbacku jest niewiele mniej miejsca niż w kombiku, a linia jest ładniejsza... . http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11780630http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11505966
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 8,807 |
Brzydka ta octavia w kombii, no i to zawsze bedzie skoda (i niech nikt nie pisze ze to prawie passat bo prawie robi roznice).
Wujek jak dla mnie sprawa prosta: Toyka albo Pasek
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,839
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 3,839 |
zerknij jeszcze na superb  w nawiązaniu do pewnej anegdotki "dla prezesów"
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|