|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220 |
Przypomnę swoją wcześniejszą wypowiedź. W tym przypadku MB poszedł na pełną współpracę z Policją. Jakby to powiedzieć: zamieszane konta MB nie miały przed polską służbą tajemnic  Aha. Jesli ktoś uważa, że Moneybookers nie współpracuje z polskimi organami wykonawczymi to grubo się myli. Osobiście znam człowieka, któremu okradziono konto Moneybookers (wypłata do pokerroom'u i "chip dumping"). Zgłosił sprawę na Policję. Policja przy współpracy z Moneybookers doprowadziła do zablokowania podejrzanych kont, zostali przesłuchani wszyscy uwikłani w sprawę (w Polsce i Rumunii, bo złodziej okazał się z Rumunii). Po zakończeniu dochodzenia, poszkodowany dostał pismo z opisem zakończonego postępowania oraz całego procederu, który miał miejsce, a także danymi złodzieja oraz instrukcjami co robić dalej (powództwo cywilne itd.). Jeśli po wejściu nowej ustawy hazardowej, Służba Celna będzie bardzo chciała (obu nie!) udowodnić wam grania w nielegalnych bukmachera internetowych to zrobi to. Dziękuję-dobranoc 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702 |
Sosna - nie mieszaj dwoch roznych spraw (przytoczonej przez Ciebie sprawy o wlamanie na konto i wyprowadzenie srodkow pienieznych). Ja sie zastanawiam, czy MB rzuci bez zajakniecia historia tranzakcji konta w momencie, gdy Sluzba Celna napisze im "mamy podejrzenia, ze Kowalski gra w nielegalnie urzazdanych grach". Jakos ciezko mi w to uwierzyc.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
IMO powinno być ....w związku z toczącym sie postępowaniem przeciwko panu X. Samo podejrzenie to za mało.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
Jak już pisałem nie ma większego strzału w kolano z naszej strony niż zadawanie pytań Kapicy w stylu : ''A co zrobisz jak wypłacimy przez MB?!'' - bo to tak jakby więzień powiedział do klawisza a co zrobisz jak ukradnę łyżkę ze stołówki i zrobię podkop...i wtedy bankowo po stołówce będzie liczenie łyżek.
Najlepiej z tym błaznem nie rozmawiać i nie podsuwać mu pomysłów. Swoją drogą szczerze wątpiłem i nadal wątpię w to że buki same nam podziękują za współpracę,,,mam nadzieję że Kapica blefuje z tymi pozwami, i karami dla nich.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
Ja sie zastanawiam, czy MB rzuci bez zajakniecia historia tranzakcji konta w momencie, gdy Sluzba Celna napisze im "mamy podejrzenia, ze Kowalski gra w nielegalnie urzazdanych grach". Jakos ciezko mi w to uwierzyc. MB pójdzie na współpracę ze Służbą Celną,,,sęk w tym żeby służba celna nie prosiła o pomoc i informacje MB. Do tej pory liczyłem że Kapica zajmie się (jak już) tylko bankami, ale im więcej będzie gadania o skarbonkach internetowych tym większe szanse że i z tym zacznie kombinować,,,
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,440 Likes: 11
Zbanowany
|
|
Zbanowany
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,440 Likes: 11 |
Tak na pewno podadza  po to by stracic tysiace klientow i to nie tylko z Polski
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Tak na pewno podadza  po to by stracic tysiace klientow i to nie tylko z Polski Oczywiście, że udostępnią. Na konkretne zapytanie, w sprawie konkretnego X-a, w konkretnym, toczącym się postępowaniu. Najpierw jednak wszystkie te przesłanki muszą zaistnieć.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,440 Likes: 11
Zbanowany
|
|
Zbanowany
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,440 Likes: 11 |
W jakim panstwie udostepnili wczesniej ? Oczywiscie tylko ze wzgledu na zakaz hazardu
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
Tak na pewno podadza  po to by stracic tysiace klientow i to nie tylko z Polski Oczywiście, że udostępnią. Na konkretne zapytanie, w sprawie konkretnego X-a, w konkretnym, toczącym się postępowaniu. Najpierw jednak wszystkie te przesłanki muszą zaistnieć. Dokładnie, jak będą poproszeni to podadzą nikt nie mówi że sami się będą do tego rwali.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
W jakim panstwie udostepnili wczesniej ? Oczywiscie tylko ze wzgledu na zakaz hazardu A w jakim państwie odmówili na taką prośbę?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,440 Likes: 11
Zbanowany
|
|
Zbanowany
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,440 Likes: 11 |
W jakim panstwie udostepnili wczesniej ? Oczywiscie tylko ze wzgledu na zakaz hazardu A w jakim państwie odmówili na taką prośbę? Nie odpowiada sie pytaniem na pytanie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339
ATP & WTA Tour
|
|
ATP & WTA Tour
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339 |
a prawo nie działa wstecz ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765
sottocapo
|
|
sottocapo
Dołączył: Nov 2001
Posty: 37,765 |
zależy w jakiej dziedzinie JUN
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2001
Posty: 5,220 |
Panowie, ciężko będzie przytoczyć konkretne przypadki. Wiadomo, że w takich sytuacjach firma raczej chce to ukryć. Zgadzam się, że gdyby MB szło na taką współpracę ze Służbą Celną to w innych krajach, gdzie prawo e-hazardu jest wciąż niejasne, zapanował by niezły popłoch. A tego MB na pewno bardzo by nie chciał!? Mam nadzieję, że to tylko takie nasze "gdybanie" i nigdy do tego nie dojdzie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
W jakim panstwie udostepnili wczesniej ? Oczywiscie tylko ze wzgledu na zakaz hazardu A w jakim państwie odmówili na taką prośbę? Nie odpowiada sie pytaniem na pytanie  No tys prowda  Tylko bierz poprawkę na to że w innych krajach może nie ma takiego nawiedzonego Tłuka jak J.K. więc nie było 'ataków' na MB, tym samym nie było ani udostępnień ani odmów...czyli możemy być prekursorem.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
Panowie, ciężko będzie przytoczyć konkretne przypadki. Wiadomo, że w takich sytuacjach firma raczej chce to ukryć. Zgadzam się, że gdyby MB szło na taką współpracę ze Służbą Celną to w innych krajach, gdzie prawo e-hazardu jest wciąż niejasne, zapanował by niezły popłoch. A tego MB na pewno bardzo by nie chciał!? Mam nadzieję, że to tylko takie nasze "gdybanie" i nigdy do tego nie dojdzie. O tym też miałem wspomnieć. MB się nie pochwali swoim 'donosem' więc to że wydzadzą 10/50 osób w skali kraju nie sprawi że tysiące odejdą odrazu,,,grunt żeby odwórcić uwagę a przynajmniej nie zwracać uwagi Służby Celnej na MB,,,ale jak znam życie to już wielu kozaków to zrobiło licząc że utrze nosa Jacusiowi. W Państwie prawa takie ucieranie miałoby sens ale u nas (jak pokazała akcja dopalaczy) władza często idzie się na skróty,obok prawa...byleby efekt był.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
|
|
a.k.a. "Experto" King Of The Hill
Dołączył: Aug 2002
Posty: 32,174 |
Tak jak juz pisalem kiedys, wiem jak to wyglada u buka, wystarczy ze jest w toku postepowanie karne i buk udostepnia dane bez problemu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jul 2007
Posty: 1,665 |
Jest istotna różnica między dostępem do danych np w MB, a dostępem do danych operatorów telekomunikacyjnych.
Do danych operatorów, w świetle ustawy, ( przynajmniej w opinii niektórych fachowców) mogą mieć dostęp zbiorczo, bez konkretnego postępowania. Są za to krytykowani, nie tylko w kontekście ustawy hazardowej, ale ogólnie. Mówi się, że w ten sposób uzyskają ogólne dane o poruszaniu się ludzi w sieci.
Pytanie jest jedno. Czy jakiekolwiek dane od operatorów ( np zarejestrowane połączenie się z bukiem i z MB w krótkim odstępie czasu), może być powodem wszczęcia postępowania.
Na chłopski rozum nie, ale ... nie wiem.
Dlatego rozsądnym jest nie dawać powodów do sprawdzenia tego, czy jest podstawą, czy nie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 5,106 |
No o to chodzi, nie ma co liczyć na to że Kapica przyzna 'faktycznie tego nie przeskoczymy- poddaję się' więc 'nasze' sposby zostawmy dla siebie,,,pieniądze lubią ciszę. a póki co, narazie nawet banki są bezpieczne, jak będzie jakieś niebezpieczeństwo to pewnie i tak dowiemy się w porę (chyba że ktoś będzie miał pecha być tym pierwszym zatrzymanym  ) więc myślmy o wygrywaniu a gadanie teraz jest próżne i tylko wzajemnie się nakręcamy. Jak będzie jakieś konkretne info o zatrzymaniu lub wezwaniu kogoś przez UC to pogadamy. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Nov 2006
Posty: 702 |
Kondzio - dorzuc do pieca, bo forum mi "zamarza". Experto - a jak w sytuacji postepowania karno-skarbowego ?
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|